Knjige koje mi se ne dopadaju

E sad,ovo je previse subjektivno pitanje,kako mogu da dam odgovor na tako nesto.Znam samo da sam se ja zgrazavao i povracao od one spodobe zvane Tolstoj koji se razmetao u svom znaju neskromno na sve strane samo da bi se oslobodio grize savesti.
Jos objektivnije,od Knut Hamsuna pa na ovamo nisam naisao ni na jednu knjigu koju sam mogao da izdrzim do kraja da procitam,sem nekoliko vandrednih izuzetaka nekih pisaca koji nisu znali za termin "moderna knjizevnost".
 
dankam:
Kanizsa84:
chokolada:
"Za kim zvona zvone" Hemingveja. Hmmm... :? mozda nije bila najgora ali je definitivno bila jako smorna.

"Sunce se ponovo radja" je ubedljivo smornija!
Protestujem,ne dirajte Hemingveja!(neobrazovani ljudi!!!) :evil:
Ali,da li je iko chitao knjigu "Spartak" od izvesnog italijanskog pisca...Eh,shto nema smajli koji povraca...
Ne, ali ni film nisam otisla da vidim, jer sam odmah osetila da je strasan smor. A Hemingvej ima ok knjige, ali ponekad bas ume da smara. :wink:
 
Na nekoj rasprodaji za smešno male pare (5 ili 10 dinara, pre neku godinu) naidjem na pristojno ukoričenu knjigu Markiza de Sada... Budući da mi nikad nije palo na pamet "to" da čitam - kupim da vidim sta je tu tako "strašno".
Stvarno "imam zeludac" i stvarno mogu svašta da pročitam. Od ovog mi se povraćalo! (Ali sam junački izdrzala do kraja ).
Knjiga se zove... "Justine ili nedaće kreposti" (Hrvatsko je izdanje)
 
*misutka*:
ima, pitaj čokoladicu, super je
Evo, evo
38.gif
 
Kao da se nista nije dogodilo, Marije Jovanovic a za najbolju bih izabrala Spletkarenje sa sopstvenom dusom, gore navedene spisateljice.
Neverovatno ali istinito?!:)
Kao da se nista nije dogodilo sam procitala do kraja jer postujem i knjige i one koji (pokusavaju da) pisu, sve se nadajuci, da ce se negde potkraj romana ispostaviti da se M. Jovanovic samo posalila na sopstveni racun.
Izgleda je bila mrtva ozbiljna.
 
za svojih 15 godina najsmornija knjiga mi je bila robinzon kruso, ali nisam je do kraja procitala.. 8)
neko mi je pre neki dan rekao da se on vratio kuci..
i ja ostavljam knjigu ako mi se ne svidja na pocetku, mada kasnije opet pocnem da je citam, jer se ispostavilo da je najbolja knjiga na svetu malo dosadna na pocetku!!
 
winnetou:
za svojih 15 godina najsmornija knjiga mi je bila robinzon kruso, ali nisam je do kraja procitala.. 8)
neko mi je pre neki dan rekao da se on vratio kuci..
i ja ostavljam knjigu ako mi se ne svidja na pocetku, mada kasnije opet pocnem da je citam, jer se ispostavilo da je najbolja knjiga na svetu malo dosadna na pocetku!!
Meni je Robinzon bas super.

Šaptač:
Alhemičar - Koeljo!
I Alhemicar mi se svideo.
 
robinzon bi meni bio super da nije sve uspevao da napravi!!
uvek je ovako bilo: prvo pokusa nesto da napravi, pa ne uspe, pa drugi put kad pokusa, uspe! to me je strasno nerviralo, i prestala sam da citam kad je valjda napravio sporet ili tako nesto
 

Back
Top