Da li se isplati preprodaja kvantas- pijaca

Pozdrav svima. Zna li neko nesto vise o ovom poslu? Dakle, poranis ujutru na kvantas, kupis sezonsko voce i (ili) povrce, pa pravac pijaca... Koliko je jeftinije na kvantasu? Sta se sve placa na pijaci (zakup tezge i to)? Ostane li nesto zarade na kraju? Hvala.

Imam ja jednog ortaka koji tako valja...mada mislim da on ne ide na kvantas vec na Kalenic ...pa tamo pazari nesto rano ujutro u 5-6 ide po robu i onda na pijacu da valja.E sad on kuka kako je lose mada verovatno ima zaradu cim i dalje to radi. A valjda tesko je uzeti tezgu neku ok na pijaci...
 
Pozdrav svima. Zna li neko nesto vise o ovom poslu? Dakle, poranis ujutru na kvantas, kupis sezonsko voce i (ili) povrce, pa pravac pijaca... Koliko je jeftinije na kvantasu? Sta se sve placa na pijaci (zakup tezge i to)? Ostane li nesto zarade na kraju? Hvala.

Preprodaja se uvek isplati.

Moras imati malo pameti i NAUCITI posao.

Pocni sa preprodajom jedne vrste robe: sira na primer.
 
stariji covek koji uvek prodaje na trotoaru na uglu sarajevske i vojvode milenka kupuje na zelenjaku,a preprodaje na pomenutom uglu.a kaze da je sva roba iz jednog sela u ivanjickom kraju.
jedino je istina da je on iz tog sela (moji matori ga znaju jer su i oni iz tog sela,pa kad su ga tu sreli pitali ga odakle mu sva roba i kako mu se isplati,kad mu je selo daleko..i on im se poverio sta zapravo radi).
on je tu skoro svakog dana.a da mu se ne isplati,ne bi bio
 
Ne bih ti savetovao, u stvari, zarada za jednog dedu je dobra....
I cige da tako rade imali bi stanove, a ne da spavaju u kutiji, oni se tim samo hvale, da ne bi izgledali blesavi i qrce se.
Krvav je to posao, a zarada na kvantu ide nizbrdo, najlukaviji odustaju polako, otvaraju se mega delta marketi koji sve pojedince zatvaraju....
 
Pa moze, kad se uhodas i kad budes nasao dobre dobavljace,
Meni nije jasno za kalenic, tamo ima samo jedan vlasnik koji ima 5 tezgi i samo on radi (dobro zaradjuje) ostali prezivljavaju, drzi monopol.....
Mislim da su pijace deginitivno pukle, domaci zadatak g17 + minus, veliki tznjaci bolje cene imaju(mada ili su modifikovani ili salatu gaje u stiroporu koji pliva nad fekalijama, sacuvaj boze cega se sete), cak znam da bas pola kalenica tamo nabavlja robu, bas u tzisnjacima, osim hemije koje svercuje iz bosne, NP grejfrut je u tempu 55 din, a na pijaci od 80 do 110 cak negde, ma kvantasu nije jeftiniji od 65, moze biti samo vise, ja nisam u tom poslu, tako da neznam, ali znam ljude koji kazu da je postalo pusnje, nemoj da mi verujes, ali ipak sposobni, vredni i pametni ljudi uvek zarade......
Tezge ti idu na licitaciju, cene su razlicite, sad ih ima dosta slobodno, verujem da je kao i za lokal, mesto i lokacija prodaje robu, to prvo pazi da je mesto savrseno, to je polazna tacka, ili nista od posla, nemora da je najbolja, ali od najboljih 10 procenata.......
Popricaj sa upravikom oni to "sredjuju" za odredjenu sumu....
 
Poslednja izmena:
Hvala svima. @darko darko: ne razumem ovo za markete. Nema to veze, pijace su i dalje posecene. Nije to problem. Meni su problem troskovi. Da li moze recimo u sezoni paradajza da se na kvantasu kupi za 30 dinara, da se na pijaci proda za 60, i da ostane zarada kad se plati zakup tezge?

Zakup tezge nije znacajna stavka i obicno se uzima na mesece ili godinu dana. (Potplati da dobijes dobro mesto!)

Najbitnije u tom poslu je da IZDRZIS prve mesece.

Tu mozes imati i gubitaka, dok NE NAPRAVIS MESTO I MUSTERIJE.

Kasnije sve ide lakse i lakse i zaradi se.

Nemoj da se brines, od preprodaje samo jako glupi mogu da propadnu.
 
Ja sam tako zaradio svoja prva kola! :D . To mi je više odgovaralo nego teški fizički poslovi, sada vidim da sam bio u pravu, znam ljude koji su radili selidbe i sada u tridesetim imaju zdravstvenih problema...

Doduše, ja sam se preprodajom bavio pre deset godina, pa nisam baš u toku, ali vidi, na cvetku ti je sad paradajz 100 dindži, a kod kalenića ide po 200. Dobro, ti ga drži na 160 da bi ga prodao i zato što nemaš stalnu tezgu, ali opet se siplati i tu na kraju bude fina parica. :), i to samo na paradajzu.

Ipak, pošto si početnik, da ti dam nekoliko smernica:

Kloni se lako kvarljive robe. Uzimaj samo ako je dobra cena pa možeš da je prodaš isti dan. Ja bih na primer radio bananane; idu preko cele godine i ne kvare se lako. Isto tako pouzdano znam da bi sa pečurkama rasturio. Zimi ubaci orahe, obavezno mlevene. To isto odlično ide. Ako razmišljaš o jajima, to nije loš posao, ali za to je bolje imati stalnu tezgu, bez toga ti ne vredi. Sada ide leto, pa je manja tražnja za jajima. Kukuruz je dobar, ali suviše jeftin, bolje je prodavati ga kuvanog, na primer na gradskoj plaži.

Eto toliko od mene. Nadam se da sam pomogao, i srećno! :)
 
Ne bih ti savetovao, u stvari, zarada za jednog dedu je dobra....
I cige da tako rade imali bi stanove, a ne da spavaju u kutiji, oni se tim samo hvale, da ne bi izgledali blesavi i qrce se.
Krvav je to posao, a zarada na kvantu ide nizbrdo, najlukaviji odustaju polako, otvaraju se mega delta marketi koji sve pojedince zatvaraju....
Potpisujem ovo i dodajem....zaradu mnogo,mnogo puta pojede kaliranje robe koju si kupio.Ono st je izvagano u petak,nema istu tezinu i u nedelju.Krvav,tezak i nezahvalan posao.Ne bi ga nikom preporucio.
 
Ja sam tako zaradio svoja prva kola! :D . To mi je više odgovaralo nego teški fizički poslovi, sada vidim da sam bio u pravu, znam ljude koji su radili selidbe i sada u tridesetim imaju zdravstvenih problema...

Doduše, ja sam se preprodajom bavio pre deset godina, pa nisam baš u toku, ali vidi, na cvetku ti je sad paradajz 100 dindži, a kod kalenića ide po 200. Dobro, ti ga drži na 160 da bi ga prodao i zato što nemaš stalnu tezgu, ali opet se siplati i tu na kraju bude fina parica. :), i to samo na paradajzu.

Ipak, pošto si početnik, da ti dam nekoliko smernica:

Kloni se lako kvarljive robe. Uzimaj samo ako je dobra cena pa možeš da je prodaš isti dan. Ja bih na primer radio bananane; idu preko cele godine i ne kvare se lako. Isto tako pouzdano znam da bi sa pečurkama rasturio. Zimi ubaci orahe, obavezno mlevene. To isto odlično ide. Ako razmišljaš o jajima, to nije loš posao, ali za to je bolje imati stalnu tezgu, bez toga ti ne vredi. Sada ide leto, pa je manja tražnja za jajima. Kukuruz je dobar, ali suviše jeftin, bolje je prodavati ga kuvanog, na primer na gradskoj plaži.

Eto toliko od mene. Nadam se da sam pomogao, i srećno! :)

Dobar savet!

Podrzavam! :ok:
 
Moj drug radi na pijaci i kuka mi ali on napravi kucu i sredi se dok drugi ortaci niko nista .
On ustaje u 2 sata nocu ide na kvantas gde ga cekaju njegovi dobavljaci i posle pravo na pijacu do 5 sati poslepodne , krvav posao kaze on , zimi se smrzavas leti kuvas ali sta ce drugog izbora nema treba da se prezivi .
na kalenicu isto mozes ujutru u 5 sati da kupis jeftino robu od dobavljaca ispod parkinga , moj komsija radi na kalenicu i kaze da on kupi ujutru tu robu i samo postavi na svoju tezgu i prodaje ali je tu tezgu dobro platio nije mi reko koliko .
odprilike na slabijim pijacama je 200 dinara tezga na dan , tako mi je reko a za jace pijace neznam .
Tu moras da racunas i gorivo naravno svaki dinar da ustedis.
Komsija mi je reko da dobro zaradjuju preprodavci sira , sir kupuju u neko selo kod smedereva za duplo manje pare pa prodaju i dobro zarade.
Naravno svi ovi ljudi skojima sam razgovarao o ovom poslu rade dugo godina i imaju dobro iskustvo .
 
Da, samo što bi svi hteli kancelarijski posao...

objasni.jpg
 
Ja sam tako zaradio svoja prva kola! :D . To mi je više odgovaralo nego teški fizički poslovi, sada vidim da sam bio u pravu, znam ljude koji su radili selidbe i sada u tridesetim imaju zdravstvenih problema...

Doduše, ja sam se preprodajom bavio pre deset godina, pa nisam baš u toku, ali vidi, na cvetku ti je sad paradajz 100 dindži, a kod kalenića ide po 200. Dobro, ti ga drži na 160 da bi ga prodao i zato što nemaš stalnu tezgu, ali opet se siplati i tu na kraju bude fina parica. :), i to samo na paradajzu.

Ipak, pošto si početnik, da ti dam nekoliko smernica:

Kloni se lako kvarljive robe. Uzimaj samo ako je dobra cena pa možeš da je prodaš isti dan. Ja bih na primer radio bananane; idu preko cele godine i ne kvare se lako. Isto tako pouzdano znam da bi sa pečurkama rasturio. Zimi ubaci orahe, obavezno mlevene. To isto odlično ide. Ako razmišljaš o jajima, to nije loš posao, ali za to je bolje imati stalnu tezgu, bez toga ti ne vredi. Sada ide leto, pa je manja tražnja za jajima. Kukuruz je dobar, ali suviše jeftin, bolje je prodavati ga kuvanog, na primer na gradskoj plaži.

Eto toliko od mene. Nadam se da sam pomogao, i srećno! :)

Bilo nekad dobro jeli, jas sam bio mlad ali mi je pokojna baba zaradjivala nekad da je sve izdrzavala, definitivno toga nema vise.
Ali ovo sve napisano je moguce za neku solidnu platicu, sir- malo bolja higijena zbog musterija i nebrini, takodje jaja, banane, pa i pecurke, proizvodjaci ti i sami donose na tezgu, samo stalnu tezgu na dobrom mestu, lepo usluzno i nebrini, ovako bi jedno mogao nesto da uradis, biznismen ti je napravi bas dobar plan...
vremenom ces da se shvatis i povezaces se...
 
Iz licnog iskustva ti kazem da se isplati. Mada ja dobar deo robe i sam proizvodim, ali kad nestane rado preprodajem. Najvise ti znaci lokacija tezge. Pijacina i nije toliki trosak koliko je meni gorivo jer ipak dolazim kolima.

Momce, slusaj jedan savet sto ce ti cica dati: ZABORAVI PRIZVODNJU!

SAMO PREPRODAJA!

Tu su brze pare, bez veceg rizika.

U proizvodnji obrt je dug, rizik veliki, a kvalitet nesiguran.

Nista od toga. Samo kupi -prodaj.
 
Momce, slusaj jedan savet sto ce ti cica dati: ZABORAVI PRIZVODNJU!

SAMO PREPRODAJA!

Tu su brze pare, bez veceg rizika.

U proizvodnji obrt je dug, rizik veliki, a kvalitet nesiguran.

Nista od toga. Samo kupi -prodaj.
Zavisi u kojoj proizvodnji.U slucaju da imas svoju maloprodaju tu gde je i proizvodnja(znaci,nema trskova prevoza te iste robe),sopstveni ulozeni rad,svoj lokal,tada mozes konkurenciji parirati ne samo kvalitetom nego i prodajnom cenom.Jos,ako je proizvod u skupini svakodnevno trazenih proizvoda....
 
Poslednja izmena:
Zavisi u kojoj proizvodnji.U slucaju da imas svoju maloprodaju tu gde je i proizvodnja(znaci,nema trskova prevoza te iste robe),sopstveni ulozeni rad,svoj lokal,tada mozes konkurenciji parirati ne samo kvalitetom nego i prodajnom cenom.Jos,ako je proizvod u skupini svakodnevno trazenih proizvoda....

Danas se poloprivredna proizvodnja zasniva na sto losijem kvalitetu, a manjoj ceni, ja to ne bi mogao da radim, svinje harne cugerom, raznim hormonima koj lljudi posle unose, tako i na ljude uticu, tako da ce mo biti kao ameri, od debljine vozicemo se u invalidskim kolicima,
salata se zaliva sa fekalijama, (jeftino djubrivo od kojeg exstra brzo napreduje) videli ste da deca u obdanistu dobiju samonelu, bas od toga
Pilici od jaja do klanja zive 28 dana, a napreduju brze nego domace za godinu i nikad i nedostignu tu tezinu, sta mislite prirodno??...
A o prskanju jeftinim otrovom i uvozom modifikovanog semena da nepricam, e to su uspesni proizvodjaci.....

Dobar je plastenik, van sezone imas robu i dobru cenu, direktnu prodaju i opusteno, ili preprodajaj, sigurica vidis cenu koju ces da zaradis i nema rizika, dali ce da rodi, manja investicija, i dobar proracun....
 
Ha, pa imam 35 godina, ali na žalost nisam imao babu da me izdržava, (doduše, nisam imao ni oca, :) ) no sam morao dobro da potegnem!

Sada sam u IT-u, ali da ne radim ovaj posao izabrao bih ili kvantaš ili podučavanje. A plastenik je dobra investicija. Svojevremeno kada sam se raspitivao, saznao sam da je ribnjak isto tako odličan, nakon 3 godine već počinje da vraća novac.
 
malo sam mladji od tebe, nije mucenje kad se zaradjujes dobro:mrgreen:, bar ja tako nisam osecao, ja nisam radio poljoprivredu nikad, imao sam proizvodnjicu obuce, u doba praznih radnji sam prodavao na pijaci, sve je bilo lepo do dolaska kineza, i ovih lopova politicara,
ribnjaci su zakon u vojvodini, odmah malo ispod povrsine imas sljunak i vodu, samo iskopas rupu i eto malog ribnjaka,
plastenik je dobar ako imas struju, i vodu u blizini, zbog pumpe za vodu i el freze recimo.
Koliko li kosta kosta jedan plastenik po aru....
 
Momce, slusaj jedan savet sto ce ti cica dati: ZABORAVI PRIZVODNJU!

SAMO PREPRODAJA!

Tu su brze pare, bez veceg rizika.

U proizvodnji obrt je dug, rizik veliki, a kvalitet nesiguran.

Nista od toga. Samo kupi -prodaj.

Da su brze pare i da su bez velikog rizika, to potvrdjujem i jos dodajem da su bas slatki ti novci koji se tako zarade... Al ja hocu vise i ne zelim se zadovoljiti samo radom na tezgi... A sad ti razmisli kad se grune neka veca kolicina robe po nekoj xy ceni...
 

Back
Top