Reket?

leleqq

Obećava
Poruka
70
Da li je neko upoznat da li u nasoj zemlji jos stanuje pojava pod nazivom Reket? Naravno da se ne misli na Noleta i kompaniju :). Znaci, zanimaju me vasa iskustva, iskustva vase okoline... Ugao malog preduzetnika... Ne mora da bude samo klasican vid "zastite", vec me zanima i ono tipa ja otvorim pekaru i dodje neki badza i kaze: "Slusaj, u ovom kraju sam ja glavni burekdzija i djevrekar, nemoj da ti dolazim sa oklagijom da ti do poblize pojasnim".
 
Jedini reketasi su ti danas ispektori i politicari, tj politicari po rangovima, i radnim mestima, klasicnih nema, ako ima ali opet podmicuju politicara- nacelnika policije za kriminal, tako da ako znas politicara nekog nebrini
 
prijavi sve policiji ako ti dodje neki takav a oni će da te stite,jedino sto ce barem pet patrola dnevno da dolazi na burek i sta im se jos svidi za dz.,mozes za policiju da pravis neko pecivo u obliku reketa,nema vecega reketa i bolje zastite od ovakve policije:)
 
Ne postoji takav vid reketa,osim na ove ljude koji drze kioske.Na njih vole da kidisu narkomani i lokalni,,mocni"tipusi,na njihove cigare,pivo u limenkama i wiski.Pogotovo u trecoj smeni.E,sad,da li oni zovu policiju da ih stiti ili ne,to stvarno ne znam.
 
Ko ce da te dira za sitnu pekaru, opusteno, ako bude nesto pusti temu, ili ja cu da ti kazem kako da ih najusris, ja sam najurio jednog od najvecih narko dilera u gradu, pricom da mi brat radi u interventnoj:hahaha:, pa da vidis kako se plasi, to mu je urodjeni strah:hahaha:, pandurima sam rekao da mi je sestra novinarka:hahaha: i da cu da je zovem zbog kako pustupaju samnom i sta rade kako muvaju, takodje i predsednika opstine, mog omiljenog, koji je nesto muvao sto se meni nesvidja, totalno nemoralno, novinarima prijavio, ako si posten nebrini, ja sam jednostavno posten i nedozvoljavam da me glupaci zezaju, a kriminalce da privileguju, pametniji sam od njih za toliko....
ali nema sanse, reketiraju se uglavnom nelegalni, i kriminalci, od strane dzavnika, a onda nastavlju da krse zakon....
E moj posao preuzimaju kinezi i delta polako, sto meni neko ne posavetuje posten posao, sa zaradom malo vece plate, nebitno koji posao, nebitno odricanje, pa cak i ulaganje, nebi mi prisao nikad ni poreznik ni neki drzavni reketas, tacno bi im zagorcavao zivot iz dana u dan, postao bi mi hobi zagorcavanje takvim budalama zivot, svi oni muvaju, imaju svalerke, piju, kockaju se...., tu trose prljavu lovu, ali danas nema samo postenog posla solidne zarade, (ima takvog posla, tu je, samo ga treba pronaci.....)
 
Poslednja izmena:

Back
Top