Bugarka u 62-oj godini rodila blizance

Aveiro

Ističe se
Banovan
Poruka
2.478
Šezdesetdvogodišnja Bugarka rodila je blizance - djevojčice Meri i Žaklin teške 500 i 900 grama.

Krasimira Dimitrova, koja je po profesiji psihijatar, iz grada Ruse, zatrudnila je u drugom pokušaju metodom in vitro oplodnje, zahvaljujući poklonjenim jajnim ćelijama.

Ova metoda ne podliježe starosnom ograničenju, za razliku od vještačke oplodnje koja je u Bugarskoj ograničena do 43 godine starosti žene.

Predsjednik Asocijacije za reproduktivno zdravlje u Bugarskoj Pavleta Tabakova izjavila je da je srećna majka u početku nosila tri embriona.
 
:)
dobro pa šta:D:dontunderstand:
šta treba mi sad da radimo da se čudimo što je tako stara rodila, joj pa kako će da ih izdržava...joj pa kako?
jel to u pitanju ili nešto drugo
jel u pitanju kako eto ta stara rodila, bila upopna, ovo ono, a u Srbiji ni mlade neće, srm ih bilo...pa si ovu ženu naveo kao primer za podsticaj nataliteta?
ili treba da čestitamo lekarima i divimo se savremenoj medicini što su uspeli da održe trudnoću u ovim godinama:worth::worth:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

kao prvo....to je njena stvar, očito da je imala dovoljno novca za razne medicinske tretmane, pa pretpostavljam da će joj mnogi pomoći oko čuvanja i negovanja dece (nekima će dati platu, neki će joj pomagati iz ljubavi)
i naravno da neće (verovatno) doživeti unuke, ni njihove svadbe i sve to, toga je i ona svesna, ali eto...podarila im je život i ostvarila se kao majka, sad i ona zna kako je to imati svoje dete

neka je rodila
i tačka
 
:)
dobro pa šta:D:dontunderstand:
šta treba mi sad da radimo da se čudimo što je tako stara rodila, joj pa kako će da ih izdržava...joj pa kako?
jel to u pitanju ili nešto drugo
jel u pitanju kako eto ta stara rodila, bila upopna, ovo ono, a u Srbiji ni mlade neće, srm ih bilo...pa si ovu ženu naveo kao primer za podsticaj nataliteta?
ili treba da čestitamo lekarima i divimo se savremenoj medicini što su uspeli da održe trudnoću u ovim godinama:worth::worth:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

kao prvo....to je njena stvar, očito da je imala dovoljno novca za razne medicinske tretmane, pa pretpostavljam da će joj mnogi pomoći oko čuvanja i negovanja dece (nekima će dati platu, neki će joj pomagati iz ljubavi)
i naravno da neće (verovatno) doživeti unuke, ni njihove svadbe i sve to, toga je i ona svesna, ali eto...podarila im je život i ostvarila se kao majka, sad i ona zna kako je to imati svoje dete

neka je rodila
i tačka

Izgleda da ova tema kod djevojaka i nije bas prosla. :D
 
Ne kažem da ta deca neće imati materijalnu sigurnost,jer je to verovatno obezbeđeno.
Molim te reci mi samo da je podržavaš????? To je samozivost,i egoizam. Daj bre, kasno joj je da je tek dobila unučiće,a kamo li decu... I nema dalje priče,ja joj to uopšte ne bih ni dozvolila,al' šta sad,ne pitam se ja. Meni je to nevidjena sebičnost... i tačka.
 
Ne kažem da ta deca neće imati materijalnu sigurnost,jer je to verovatno obezbeđeno.
Molim te reci mi samo da je podržavaš????? To je samozivost,i egoizam. Daj bre, kasno joj je da je tek dobila unučiće,a kamo li decu... I nema dalje priče,ja joj to uopšte ne bih ni dozvolila,al' šta sad,ne pitam se ja. Meni je to nevidjena sebičnost... i tačka.

Moram se sloziti sa ovim. :)
 
Ne kažem da ta deca neće imati materijalnu sigurnost,jer je to verovatno obezbeđeno.
Molim te reci mi samo da je podržavaš????? To je samozivost,i egoizam. Daj bre, kasno joj je da je tek dobila unučiće,a kamo li decu... I nema dalje priče,ja joj to uopšte ne bih ni dozvolila,al' šta sad,ne pitam se ja. Meni je to nevidjena sebičnost... i tačka.

nije ni sebičluk ni egoizam
već jednostavno njena stvar
jel su majke koje rode u 25 god nesebične
dal su oni koji su, dok su rađali decu bili podstanari sebični jer nisu detetu obezbedili ono elementarno.---krov nad glavom
dal su sebične majke koje zatrudne a znaju da trudnoća nosi rizik za njeno zdravlje (srčani bolesnici, šećeraši)


jednostavno svako zna svoje i ništa u životu nije sigurno:whistling:
i ništa nije crno ili belo niti bilo šta može da se stavi pod statistiku:whistling:
 
Ne kažem da ta deca neće imati materijalnu sigurnost,jer je to verovatno obezbeđeno.
Molim te reci mi samo da je podržavaš????? To je samozivost,i egoizam. Daj bre, kasno joj je da je tek dobila unučiće,a kamo li decu... I nema dalje priče,ja joj to uopšte ne bih ni dozvolila,al' šta sad,ne pitam se ja. Meni je to nevidjena sebičnost... i tačka.

ma ko sam ja da podržavam bilo koga u odluci da ima ili nema decu?
svašta
svako se razmnožava kako misli da treba
 
Sta ja znam...da je kasno za decu, jeste, ali ako joj je to bila tolika zelja, sto da ne..
A sta ce biti sa decom... milion je mogucih scenarija.. glupo je o tome uopste razmisljati.. Mozda ce zena ziveti jos 25 godina, a mozda ce je za 5 dana zgaziti auto..
Mnoga deca ostanu bez majke na samom porodjaju, ili ih iste napuste neposredno potom, pa ih odgajaju babe, ujne, stricevi, ili neke ustanove.. i sta, jesu li svi oni (neko gore rece) dusevno nerazijeni? :lol:
Ma daaajte...:roll:
 
mislim ako već govorimo o sebičnosti....
sebične su onda i majke koje rađaju drugo, treće,...n-to dete jer ako rode ne mogu da se posvete 1. detetu
a po nekima to nikako nije sebičnost
neki će reći da žena iz uvodnog posta nikako nije sebična jer je žrtvovala svoj život da bi život podarila drugome...

ma to je sve individualno...
 
koliko smo spremni da podredimo svoj zivot stereotipu?

a koliko je svako od nas spreman da se bori za svoje snove?

i koliko nas moze ponosno da se izdvoji iz mase, stane na crtu i kaze - ja sam kao hitler, znam sta je najbolje za ovu planetu?
znam ko treba da zivi :
- uskratiti zivot svima koji na rodjenju odstupaju od standarda korisne jedinke
- uskratiti onima koji se ne razvijaju po standardu
..pa su opseznom selekcijom nekako u grupu kojoj treba da se uskrati zivot upali jevreji, srbi,cigani..

niko ne zna kada mu je poslednji dan..znam mnogo onih koji su postali roditelji u dvadesetim i koji su bahato zdravo za gotovo shvatili ulogu roditelja..
uvek glasam za kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Šezdesetdvogodišnja Bugarka rodila je blizance - djevojčice Meri i Žaklin teške 500 i 900 grama.

Krasimira Dimitrova, koja je po profesiji psihijatar, iz grada Ruse, zatrudnila je u drugom pokušaju metodom in vitro oplodnje, zahvaljujući poklonjenim jajnim ćelijama.

Ova metoda ne podliježe starosnom ograničenju, za razliku od vještačke oplodnje koja je u Bugarskoj ograničena do 43 godine starosti žene.

Predsjednik Asocijacije za reproduktivno zdravlje u Bugarskoj Pavleta Tabakova izjavila je da je srećna majka u početku nosila tri embriona.

Meni nije jasan ovaj dio...poklonjenim jajnim ćelijama...:roll: To znači onda i nisu njena biološka djeca?
 
Meni nije jasan ovaj dio...poklonjenim jajnim ćelijama...:roll: To znači onda i nisu njena biološka djeca?

In vitro zacece i transfer embrija je spajanje jajne i sjemene celije izvan tijela zene i unosenje oplodjene jajne celije u maternicu zene. Oplodnja moze biti homologena, kad oba gameta poticu od bracnog ili vanbracnog para, i heterologna, kada jedan ili oba gameta poticu od drugih lica. Sa ovom tehnikom se moze kombinovati tehnika zamrzavanja gameta ili embrija dobijenog oplodnjom in vitro, kako bi se oni kasnije upotrijebili. Ovako se omogucava zeni koja ne moze ili ne zeli nositi dijete zaceto iz njene jajne celije, da nadje drugu zenu koja ce to uciniti.

Nadam se da ti je malo jasnije.
 

Back
Top