ZNAŠ DA SI OKORELI NUMIZMATIČAR AKO...

ssin

Zainteresovan član
Poruka
211
- pregledaš kusur koji dobiješ u prodavnici a u glavi ti F VF XF UNC
- ne gledaš TV već svoju kolekciju kovanica
- tvoja žena mrzi pojmove "katalog, lupa, kovnica, čišćenje novca"
- u ekonomiji preferiraš trampu
- kad čuješ reč "kruna" pomisliš na mnoge stvari samo ne na ono što kralj stavlja na glavu
- sanjaš da ti je čukundeda negde na tavanu ostavio sto zlatnih perpera



evo, nastavite :mrgreen:....
 
kada sam upoznao svoju zenu pre 25 godina rodjaka joj je rekla da se nikako ne udaje za filatelistu,numizmatichara,lovca,ribolovca ili shahistu
srecom shah me nikada nije interesovao....

Od sutra za javnost, skupljam samo ukrasne salvete :mrgreen:

-Skoro sam imao neke grđevinske radove, cimao sam se i na čep od piva. (šta znam, možda je deda imao bušan džep) :lol:
 
Obecao sam Mehmedu i drugima da cu postaviti neke slike iz Seher-Sarajeva pa da ne bih otvarao novu temu, stavicu to ovde...

Slike su sa mobilnog telefona tako da kvalitet i nije neki...

Dakle, kad sam stigao da se vidim sa Mehmedom, Sarajevom je vec uveliko carevala noć... kao iskusni numizmatičari nismo gubili vreme... prvo smo se opskrbili dovoljnom količinom piva i smokija :per:, kako bog dragi zapoveda, a onda smo u jednoj od soba jednog od boljih hotela u SA prosuli svoj materijal za menjažu.... eno vide se i nekadasnjih mehmedovih a sada mojih 5 perpera :mrgreen:
 

Prilozi

  • sinisa 019.jpg
    sinisa 019.jpg
    50,3 KB · Pregleda: 54
  • sinisa 021.jpg
    sinisa 021.jpg
    32,6 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Naravno, nakon piva menjaza je isla kao po loju... svako je davao sve sto je stigao...:mrgreen:
Za divno čudo, nakon trežnjenja ukapirali smo da menjaža i nije ispala loše..fer i uredno sve, na obostrano zadovoljstvo :D

edit: za neupućene Ado alias Mehmed je ovaj mladji lik levo, ja sam ovaj pljačkaš numizmatičkog blaga desno. Inače, Ado uživo deluje onako, kao neko s kojim se nije baš preporučljivo kačiti :D
 

Prilozi

  • sinisa 028.jpg
    sinisa 028.jpg
    20,2 KB · Pregleda: 30
  • sinisa 029.jpg
    sinisa 029.jpg
    22 KB · Pregleda: 30
  • sinisa 022.jpg
    sinisa 022.jpg
    27,9 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Hahah ne mogu da vjerujem kako je ona od 2 din 38 dosla u ovo "elitno" drustvo, pogledaj 5 perpera, iznad nje dvoglavac, pa 50 dinara 1932 i 2 dinara 1938 (doduse mala kruna al opet...). To znaci da se fino pilo i mezilo :)
Drago mi je da su onih 5 perpera nasle dom svoj, i prije mene su bile u vlasnistvu velikog sarajevskog kolekcionara i numizmaticara (sad je zlatar hehe), pa kod mene i sad ko tebe, ali eto nakon jedno 50 godina boravka u Sarajevu opet se vracaju kod jednog crnogorca sto mi je opet posebno drago, zaista jeste.
pozdrav
 
E ovo je prava stvar !!! To treba da se, izmedju ostalog, gleda na forumu ! Sa uzivancijom... Blago se vama... :) :) :)
Vidimo se u subotu :) :D

I da evo jos enkih primera okorelog numizmaticara:

-Kad legnes da spavas pogledas svoj album
-Kad udjes na net, pre svega ides GOOGLE, forum krstarice, numizmatika i filatelija ;)
-Kad uzimas kusur, gledas da ti bude u metalnim apoenima od 10 i 20 din da nabasas na Teslu, Milankovica i Pupina ;)

Pozzz
 
Poslednja izmena:
Evo i nekih zanimljivosti iz Sarajeva.... Ali vrhunac, hit, bio je odlazak na cevape u 2 ujutru... moram priznati da bolje nisam klopao u životu, i uopšte ne preterujem... morao sam i to čudo da uslikam :mrgreen:
 

Prilozi

  • sinisa 031.jpg
    sinisa 031.jpg
    49 KB · Pregleda: 19
  • sinisa 034.jpg
    sinisa 034.jpg
    33,8 KB · Pregleda: 14
  • sinisa 027.jpg
    sinisa 027.jpg
    30,5 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
Kao bonus, evo par slika iz Lisabona. Bez mnogo potrage naleteo sam na 2 numizmaticke prodavnice u centru grada...kupio par pakovanja kapsula, listova, kartoncica onih samolepljivih itd. ;) Kako je moguce da Beograd sa toliko stanovnika nema nijednu jedinu takvu prodavnicu...ccc...:confused: Eno tamo iza se vidi okean...:D

Ipak biće zanimljivo i u Beogradu, na sajmu, nema sumnje... :cool:
 

Prilozi

  • sinisa 038.jpg
    sinisa 038.jpg
    27,3 KB · Pregleda: 11
  • sinisa 039.jpg
    sinisa 039.jpg
    58,4 KB · Pregleda: 11
  • sinisa 042.jpg
    sinisa 042.jpg
    49,4 KB · Pregleda: 11
  • sinisa 044.jpg
    sinisa 044.jpg
    34,7 KB · Pregleda: 12
  • sinisa 045.jpg
    sinisa 045.jpg
    32,5 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
Naravno, nakon piva menjaza je isla kao po loju... svako je davao sve sto je stigao...:mrgreen:
Za divno čudo, nakon trežnjenja ukapirali smo da menjaža i nije ispala loše..fer i uredno sve, na obostrano zadovoljstvo :D

edit: za neupućene Ado alias Mehmed je ovaj mladji lik levo, ja sam ovaj pljačkaš numizmatičkog blaga desno. Inače, Ado uživo deluje onako, kao neko s kojim se nije baš preporučljivo kačiti :D
DOBRO JUTRO SADISTI, SAMO SE SADIZIRAJTE.:mrgreen::mrgreen:
A sto se tice Adinog izgleda izgled vara. Decko je skroz O.K. :super::klap:
Samo nemoj da neko proba da mu bez pitanja mazne nesto od numizmatike.
Ako zatrazi sve moze dobiti i dzaba, samo nemoj da proba da maznjava.
 
Ado je trenutno u vozu na putu za Beograd ;) Mislim da nije tužan što se rastao sa 5 perpera, dosta lepih stvari je dobio zauzvrat a ostalo nam je i još ponešto za razmenu kad dođe ovde :) Izgleda da je rešio da mi uzme onih 10 leka 1939 i još neke stvari, videćemo da li će uspeti. :think:
 
Ado je najokoreliji....cim je usao na sajam pao je u trans i preznojio se kao u sauni. Ali i u bunilu je uspeo da me odere. Odra me covek!! hahahaha. Sutra cemo malo da islikamo. Ja sam uzeo ono po sta sam i dosao: Crna Gora 1 para 1913. Mala ali opaka kovanica koju retko ko ima jer skoro uvek ima nesto prece da se pljune 100+ e, a nju je tesko pronaci onako bas slucajno.... Ostalo su sitinije stvari ali isto sve ok. Upoznao sam Marka, odlican lik :D Pozdrav! :D Bio je Jovke, pozdrav Jovke ;) bez Jovketa mi nikad ne bi bilo toliko zanimljivo. :D Posle smo svi zajedno isli na pivo da malo umirimo adrenalin hehehe. Upoznao sam i Mandica, pozdrav g. Mandicu. Sve u svemu dinamicno, za neke i stresno - je li tako Ado hehehe, ali pre svega zabavno i sa puno druzenja. Stvarno nam je lep hobi, ljudi. ;)
 

Back
Top