Дим из Аушвица је вечан, а дим изнад Газе је пичкин дим

Калуђер

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.556
Дим из Аушвица је вечан, а дим изнад Газе је пичкин дим" је реченица због које сте добили отказ на ТВ Нова, а и постали сумњиви америчком Стејт департменту.

- То је најбоља реченица коју сам у животу написала. Поједини Јевреји мисле да им холокауст може бити алиби за све злочине које врше тренутно над Палестинцима. Мислим да не постоји вечна жртва са великим „ж", као што не постоји ни вечни злочинац са великим „з". Ја би требало, као некаква Хрватица, бити довека усташа која чим види Јевреја на 100 километара треба да се поклони и каже „опрости". Не пада ми на памет, јер такозвано клањање сматрам фарсом. Шта се ти имаш клањати ономе који са онима који су настрадали пре 60 година и нема нешто заједничко. Напротив, понашају се као Хитлер, као непријатељ својих очева и бака. И смета ми та јеврејска хиперсензибилност јер они дефинитивно мисле да су иберменши, надљуди. Дакле, океј, ти мислиш о себи да си велик, али ја мислим да си велики колико сам ја велика, али и мали колико сам ја мала. Мене ужасава чињеница да могу на улици рећи слободно да су Швајцарци говна и сви ће за мене рећи да сам простакуша, али ако кажем „Јевреји су говна" сви ће за мене рећи да сам учинила злочин, јер је њих холокауст трајно дефинисао као свеце и жртву. Али шта је са Циганима који су се у истим тим логорима претворили у дим, пепео, сапун или део нечије лампе у соби? Где су филмови о Циганима? Где су љубавни филмови о Циганки у логору? Како то да не знамо ниједно циганско име које је настрадало у логору? Мени то смета. Јевреји су трајна жртва зато јер имају новаца да плате тај статус. Они убијају Палестинце јер имају лову и јер им Америка пружа помоћ. Сад, када је Обама мало стегао кесу, одмах су га прогласили антисемитом. Али Обама није стегао кесу на своју руку, већ му је неко рекао да то уради, а тај неко је уложио у његову кампању две милијарде и 100 милиона долара. И сад замислите које је његово поље слободе. Он нема право ни зубе да опере пастом коју му неко не диктира. Дакле, ако је он стегао кесу Јеврејима, то значи да је Америка ставила мало Јевреје под контролу јер је и Америци неко поручио „доста је". Америка је у фрци великој и продата је Кинезима, Арапима, питај бога коме и неко од тих власника Америке је рекао „дај мало те Јевреје смири". Добила сам отказ јер сам палестинској побијеној деци дала име. И то ми не могу опростити и ја се тиме поносим. Замислите, Стејт департмент као проблем у извештају о поштовању верских права у Хрватској види проблем у мени, која сам једно обично хрватско пискарало које нема никакву моћ. Поносна сам на ту своју епизоду апсолутну и то је антологијска реченица.

Ведрана Рудан


medium_full
 
I ja sam za to da se prestane sa tom praksom da zrtve holokausta budu iskljucivo Jevreji, vec svi narodi koji to jesu bili.....a osim toga smucili su mi se i filmovi (najcesce "oskarovci") na tu temu.

Znaci da to zaista neko debelo placa i "gura".

Treba biti realan.

(Uostalom, zna se da je Arijel Saron bio jedan ubica).
 
Poslednja izmena:
I ja sam za to da se prestane sa tom praksom da zrtve holokausta budu iskljucivo Jevreji, vec svi narodi koji to jesu bili.....a osim toga smucili su mi se i filmovi (najcesce "oskarovci") na tu temu.

Znaci da to zaista neko debelo placa i "gura".

Treba biti realan.

(Uostalom, zna se da je Arijel Saron bio jedan ubica).

Pikice, treba biti realan.

Jevreji jesu uzasno stradali, ne samo u 2. sv. ratu, vec tokom citave istorije do danas.

U ratu koji je Ramzes poveo protiv Mojsija pre 4.000 godina jos i danas padaju zrtve...

A sto se tice filmova - mnogi su zasluzili priznanja koja su dobili.

Spilbergov film "Shindlerova lista" je u samom vrhu ostvarenja svetske filmske umetnosti.
 
U redu za Sindlerovu listu,. ali to nije jedini.

Pa "Vetrovi rata (dobro to je bila odlicna serija), pa "Rat i secanja" Ito je bila serija, pa zivot je lep, pa 1000americkih filmova gde je glavni junak Jevrejin koji biva nepravedno optuzen ili osudjen ili maltretiran i tako. Mislim, dosadise.
Ne bi mene sve to toliko nerviralo da ne potice od (prodate za ko zna ciju lovu)) Amerike. Samo ih "guraju".
 
Pikice, treba biti realan.

Jevreji jesu uzasno stradali, ne samo u 2. sv. ratu, vec tokom citave istorije do danas.

U ratu koji je Ramzes poveo protiv Mojsija pre 4.000 godina jos i danas padaju zrtve...

A sto se tice filmova - mnogi su zasluzili priznanja koja su dobili.

Spilbergov film "Shindlerova lista" je u samom vrhu ostvarenja svetske filmske umetnosti.
Одвратнију лаж ниси могао написати. Шиндлерова листа је јеврејска пропаганда, о циганима нисте урадили филм а према њима је хитлер имао исти однос као према јеврејима. Љигави и подмукли сте са вашим лажима.

Хрвати су хтели истребити Србе, али о томе јеврејски холивуд такођер не прави филмове. Срамота да једино у Србији је СРС имао храбрости да говори истину о Јеврејима.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Одвратнију лаж ниси могао написати. Шиндлерова листа је јеврејска пропаганда, о циганима нисте урадили филм а према њима је хитлер имао исти однос као према јеврејима. Љигави и подмукли сте са вашим лажима.

Хрвати су хтели истребити Србе, али о томе јеврејски холивуд такођер не прави филмове. Јеврејски фашисти сматрају палестинце нижом расом, отимају им земљу убијају их као да су инсекти а не људи.

Срамота да једино у Србији је СРС имао храбрости да говори истину о јеврејским фашистима. Такозвани "демократи" као што су дс су верне слуге јеврејским фашистима.

Teodosije, oduvek sam sumnjao da si ti hrvatski provokator, a sada sam i siguran u to.

Dzabe ti je srpska narodna nosnja, kod mene takva maskiranja ne pale.

Da si Srbin znao bi da Srbi nikada nista nisu imali protiv Jevreja, na protiv, ziveli su u odlicnoj simbiozi.

Imali su samo pojedinici koji su svi odreda u klozetu istorije.

Protiv Jevreja su imale nesto samo imperije, jer su Jevreji onemogucavali njihovoj oligarhiji da uzme svu vlast (Rusi, na primer).

Srbi nikada nisu bili imperija ni imali izdefinisanu oligarhiju, pa stoga nisu mogli imati ni problema sa Jevrejima.

A ti ovde pokusavas da prikazes Srbe kao antisemite....Cibe bre!
 
Mojsije nije nikad postojao. Bajke i istorija su dve razlicite stvari

A kako ti to tako sigurno tvrdis?

Mozda nije postojao ni Ramzes?

Mozda ni piramide ne postoje?

Ja ih nikad nisam video u zivo, samo su mi pricali da postoje....A slike su mozda ...falsifikati...



Kako opovrgnuti negativnu tvrdnju? :think:
 
Дим из Аушвица је вечан, а дим изнад Газе је пичкин дим" је реченица због које сте добили отказ на ТВ Нова, а и постали сумњиви америчком Стејт департменту.

- То је најбоља реченица коју сам у животу написала. Поједини Јевреји мисле да им холокауст може бити алиби за све злочине које врше тренутно над Палестинцима. Мислим да не постоји вечна жртва са великим „ж", као што не постоји ни вечни злочинац са великим „з". Ја би требало, као некаква Хрватица, бити довека усташа која чим види Јевреја на 100 километара треба да се поклони и каже „опрости". Не пада ми на памет, јер такозвано клањање сматрам фарсом. Шта се ти имаш клањати ономе који са онима који су настрадали пре 60 година и нема нешто заједничко. Напротив, понашају се као Хитлер, као непријатељ својих очева и бака. И смета ми та јеврејска хиперсензибилност јер они дефинитивно мисле да су иберменши, надљуди. Дакле, океј, ти мислиш о себи да си велик, али ја мислим да си велики колико сам ја велика, али и мали колико сам ја мала. Мене ужасава чињеница да могу на улици рећи слободно да су Швајцарци говна и сви ће за мене рећи да сам простакуша, али ако кажем „Јевреји су говна" сви ће за мене рећи да сам учинила злочин, јер је њих холокауст трајно дефинисао као свеце и жртву. Али шта је са Циганима који су се у истим тим логорима претворили у дим, пепео, сапун или део нечије лампе у соби? Где су филмови о Циганима? Где су љубавни филмови о Циганки у логору? Како то да не знамо ниједно циганско име које је настрадало у логору? Мени то смета. Јевреји су трајна жртва зато јер имају новаца да плате тај статус. Они убијају Палестинце јер имају лову и јер им Америка пружа помоћ. Сад, када је Обама мало стегао кесу, одмах су га прогласили антисемитом. Али Обама није стегао кесу на своју руку, већ му је неко рекао да то уради, а тај неко је уложио у његову кампању две милијарде и 100 милиона долара. И сад замислите које је његово поље слободе. Он нема право ни зубе да опере пастом коју му неко не диктира. Дакле, ако је он стегао кесу Јеврејима, то значи да је Америка ставила мало Јевреје под контролу јер је и Америци неко поручио „доста је". Америка је у фрци великој и продата је Кинезима, Арапима, питај бога коме и неко од тих власника Америке је рекао „дај мало те Јевреје смири". Добила сам отказ јер сам палестинској побијеној деци дала име. И то ми не могу опростити и ја се тиме поносим. Замислите, Стејт департмент као проблем у извештају о поштовању верских права у Хрватској види проблем у мени, која сам једно обично хрватско пискарало које нема никакву моћ. Поносна сам на ту своју епизоду апсолутну и то је антологијска реченица.

Ведрана Рудан


medium_full

Како тиња тај језуитски менталитет кроз усташки мозак,па то је болесно.
Иначе,сетила се Циганке и "клањања" Јеврејима због усташтва,али није се сетила оних које су Хрвати највише клали, покатоличавали и протеривали.
 
Дим из Аушвица је вечан, а дим изнад Газе је пичкин дим" је реченица због које сте добили отказ на ТВ Нова, а и постали сумњиви америчком Стејт департменту.

- То је најбоља реченица коју сам у животу написала. Поједини Јевреји мисле да им холокауст може бити алиби за све злочине које врше тренутно над Палестинцима. Мислим да не постоји вечна жртва са великим „ж", као што не постоји ни вечни злочинац са великим „з". Ја би требало, као некаква Хрватица, бити довека усташа која чим види Јевреја на 100 километара треба да се поклони и каже „опрости". Не пада ми на памет, јер такозвано клањање сматрам фарсом. Шта се ти имаш клањати ономе који са онима који су настрадали пре 60 година и нема нешто заједничко. Напротив, понашају се као Хитлер, као непријатељ својих очева и бака. И смета ми та јеврејска хиперсензибилност јер они дефинитивно мисле да су иберменши, надљуди. Дакле, океј, ти мислиш о себи да си велик, али ја мислим да си велики колико сам ја велика, али и мали колико сам ја мала. Мене ужасава чињеница да могу на улици рећи слободно да су Швајцарци говна и сви ће за мене рећи да сам простакуша, али ако кажем „Јевреји су говна" сви ће за мене рећи да сам учинила злочин, јер је њих холокауст трајно дефинисао као свеце и жртву. Али шта је са Циганима који су се у истим тим логорима претворили у дим, пепео, сапун или део нечије лампе у соби? Где су филмови о Циганима? Где су љубавни филмови о Циганки у логору? Како то да не знамо ниједно циганско име које је настрадало у логору? Мени то смета. Јевреји су трајна жртва зато јер имају новаца да плате тај статус. Они убијају Палестинце јер имају лову и јер им Америка пружа помоћ. Сад, када је Обама мало стегао кесу, одмах су га прогласили антисемитом. Али Обама није стегао кесу на своју руку, већ му је неко рекао да то уради, а тај неко је уложио у његову кампању две милијарде и 100 милиона долара. И сад замислите које је његово поље слободе. Он нема право ни зубе да опере пастом коју му неко не диктира. Дакле, ако је он стегао кесу Јеврејима, то значи да је Америка ставила мало Јевреје под контролу јер је и Америци неко поручио „доста је". Америка је у фрци великој и продата је Кинезима, Арапима, питај бога коме и неко од тих власника Америке је рекао „дај мало те Јевреје смири". Добила сам отказ јер сам палестинској побијеној деци дала име. И то ми не могу опростити и ја се тиме поносим. Замислите, Стејт департмент као проблем у извештају о поштовању верских права у Хрватској види проблем у мени, која сам једно обично хрватско пискарало које нема никакву моћ. Поносна сам на ту своју епизоду апсолутну и то је антологијска реченица.

Ведрана Рудан


medium_full

Ja sam tu osobu smatrao za malo razumniju ali sa ovim je preterala i da snime jos toliko filmova o jevrejima pa je malo ,e moji srbi pa to je 6 miliona ljudi koliko je tu sudbina koliko porodica pretvoreno u dim .Jevreji su pametni cuvaju secanje na zrtve niko nije kriv ciganima i nama sto smo tako lako sve zaboravili pa nam se isto ponovilo u zzadnjem ratu.
Ne trazi niko od nje da se klanja jevrejima ni srbima a ni romima ali red bi bio da se samo ogradi od ustastva .I mozda jednom godisnje oda pocast nevinim zrtvama svojih pradedova
,negiranjem se ne pere savest .
Jos da dodam srbe nije pomenula ni srbima netreba da se klanja ali mozda da bar osude zlocine .
 
Pikice, treba biti realan.

Jevreji jesu uzasno stradali, ne samo u 2. sv. ratu, vec tokom citave istorije do danas.

U ratu koji je Ramzes poveo protiv Mojsija pre 4.000 godina jos i danas padaju zrtve...

A sto se tice filmova - mnogi su zasluzili priznanja koja su dobili.

Spilbergov film "Shindlerova lista" je u samom vrhu ostvarenja svetske filmske umetnosti.

I šta sada, zar i mi treba da stradamo zato što su Jevreji stradali?
U čemu je poanta, ako je u onoj "da se ne ponovi" e pa ponavlja se jer žrtva je postala nasilnikom.
 
Мене ужасава чињеница да могу на улици рећи слободно да су Швајцарци говна и сви ће за мене рећи да сам простакуша, али ако кажем „Јевреји су говна" сви ће за мене рећи да сам учинила злочин, јер је њих холокауст трајно дефинисао као свеце и жртву.


Они убијају Палестинце јер имају лову и јер им Америка пружа помоћ. Сад, када је Обама мало стегао кесу, одмах су га прогласили антисемитом.

Sta ovde nije istina?Niko ne voli jevreje,to je cinjenica.A zasto ih ne voli?Postoji ona pricica o veverici i pacovu...
 
Pikice, treba biti realan.

Jevreji jesu uzasno stradali, ne samo u 2. sv. ratu, vec tokom citave istorije do danas.

U ratu koji je Ramzes poveo protiv Mojsija pre 4.000 godina jos i danas padaju zrtve...

A sto se tice filmova - mnogi su zasluzili priznanja koja su dobili.

Spilbergov film "Shindlerova lista" je u samom vrhu ostvarenja svetske filmske umetnosti.

A srbi, poljaci, rusi ?
Oni su kao manje žrtve u ratovima dvadesetog veka ?
I da ne nabrajam narode, s daleko većim žrtvama nego jevrejskim.
 
Zasto bi neko mrzeo Jevreje sta su ti uradili .

..nisam napisao a ni mislio da ih mrzim.Jednostavno sam oprezan sa njima citajuci istoriju.Da ne idem dalje od dvadesetog veka...koji narod je u stanju da zrtvuje par miliona svojih sunarodnika da bi dobio drzavu tj izvukao korist?!To je po meni strasno a njima je to kao dobar dan.
Evo jos plasticnije.Covek da svoju sestru da je siluju,potom ubiju.Dobije odstetu i onda krece da siluje i ubija svoje komsije.

p.s. Zasto bi neko voleo jevreje?
 
Mojsije nije nikad postojao. Bajke i istorija su dve razlicite stvari

:eek: Nije ni Ramzes postojao, jel? Nije bio primoran da oslobodi Jevreje iz Egipta, jel?

Kako ljudi umeju da odvale glupost, kao da su svi najbolji učenici kumrovačke škole, mada ni "kumrovčani" nisu išli dotle da iznesu takvu budalastu tvrdnju.
 
..nisam napisao a ni mislio da ih mrzim.Jednostavno sam oprezan sa njima citajuci istoriju.Da ne idem dalje od dvadesetog veka...koji narod je u stanju da zrtvuje par miliona svojih sunarodnika da bi dobio drzavu tj izvukao korist?!To je po meni strasno a njima je to kao dobar dan.
Evo jos plasticnije.Covek da svoju sestru da je siluju,potom ubiju.Dobije odstetu i onda krece da siluje i ubija svoje komsije.

p.s. Zasto bi neko voleo jevreje?

Srbija je mnogo puta zrtvovala svoje gradjane zarad opstanka drzave.
U svakom narodu ima kukolja ali vise ima takvih primera u bilo kojoj evropskoj zemlji nego kod Jevreja netreba da ih volis ni da ih mrzis narod ko narod ali njihova i nasa krv su zajedno tekle i mesale se od istih dusmana vise puta u istoriji .
 
Толико волите нас Србе да холивуд ради прековремено са антисрпским филмовима. Јевреји су убили Цара Николаи Романов који је ушао у први светски рат због Срба, а јевреји су измасакрирали њега и његову породицу.

Неопростива су јеврејска зверства према Руском и Српском народу. усташе имају срдачан однос према јеврејима, павелићева жена је била јеврејка.

Jevreji jesu bili umešani u zbivanja u ruskoj istoriji, što je sasvim normalno, jer su mnogi Jevreji bili ugledni i moćni građani Rusije, kao i danas. Naravno da će učestvovati u zbivanjima u svojoj zemlji.
Međutim, smatram smešnom antijevrejsku propagandu da su oni glavni krivci za crveni oktobar. Jevrejima, kao bogatom sloju stanovništva, je više odgovarala carska Rusija od one u kojoj nije postojala privatna svojina. Na kraju krajeva, zašto je Staljin tamanio Jevreje jednakim žarom kao i Hitler, ako su Jevreji zaslužni za stvaranje crvene imperije kojom je vladao? Nema logike.
 
Bljujes gomilu gluposti na malom prostoru.

Nit su Jevreji ubili ruskog cara, niti ga masakrirali sa porodicom, nit je ruski car zbog Srbije usao u prvi svetski rat, nit su Jevreji imale srdacan odnos sa Pavelicem i ustasama.

Mozda mislis na Jasenovac? (Boze, koji kretenizam!)... :dash:

Ruski car jete ušao u rat zbog Srbije. Bar je tako izjavio, a da li se iza toga krila još neka geostrateška namera, ne znam. Verovatno da jeste, ali zvanično su ušli u rat zbog Srbije.
 
Srbija je mnogo puta zrtvovala svoje gradjane zarad opstanka drzave.
U svakom narodu ima kukolja ali vise ima takvih primera u bilo kojoj evropskoj zemlji nego kod Jevreja netreba da ih volis ni da ih mrzis narod ko narod ali njihova i nasa krv su zajedno tekle i mesale se od istih dusmana vise puta u istoriji .

...oni nisu imali drzavu da bi zrtvovali jedan deo naroda radi opstanka.Znaci,postojala je svesna namera i znalo se sta ce se desiti sto dodaje jos jedan element tragedije vise.Deset godina su likovi u braon kosuljama govorili sta ce se desiti i niko nista?:dontunderstand:Bar sa ove vremenske distance mozemo realno da pricamo o tim dogadjajima.
 
...oni nisu imali drzavu da bi zrtvovali jedan deo naroda radi opstanka.Znaci,postojala je svesna namera i znalo se sta ce se desiti sto dodaje jos jedan element tragedije vise.Deset godina su likovi u braon kosuljama govorili sta ce se desiti i niko nista?:dontunderstand:Bar sa ove vremenske distance mozemo realno da pricamo o tim dogadjajima.

Pa, šta?
Ustaše su išle i klale selo po selo. Srbi iz jednog sela su prestravljeni sedeli u svojim kućama, moleći Boga, i ne verujući da će se i njima desiti tako strašna sudbina kao Srbima u susednom selu, a onda, posle nekoliko dana ili meseci, i u tom selu se pojave crnokošuljaši i povedu ih nad neku jamu.
Hoćeš li reći da su Srbi svesno i namerno ginuli od ustaške kame?

Činjenica je da niko nije mogao da predvidi i uopšte poveruje u razmere holokausta kroz pretnje Hitlera i njegovog SA. A, kasnije, kada su kola krenula niz brdo, ništa nije moglo da se učini dok se cela Evropa nije oslobodila od Nemaca, pa i onda je svetska javnost bila šokirana razmerama tog zločina. Jeste da su stizali obaveštajni podaci o masovnim likvidacijama u konc logorima širom Evrope, ali precizni podaci o razmerama toga se nisu ni naslućivali dok savezničke trupe nisu počele zauzimati nemačke konc logore.

Druga stvar, niko od svetskih sila, ni Amerikanci, ni Englezi, ni Francuzi, ni Sovjeti, nisu se mnogo obazirali na progone Jevreja u Nemačkoj 30-ih godina. Amerikanci su čak zdušno trgovali sa Hitlerom i ubrzavali jačanje Nemačke, iako se moglo predvideti da će Hitler otpočeti mnoge ratove (ne baš osvajanje cele Evrope), i pokušati da neutrališe štetu nemačke kapitulacije iz 1918. i stvari vrati na staro.
Samo ta činjenica je bila dovoljna da se Nemačka izoluje diplomatski i ekonomski, i da se uceni od ostalih sila, a ne da se trguje sa njom, i time hrani aždaja koja će kasnije progutati celu Evropu.
 
Мене ужасава чињеница да могу на улици рећи слободно да су Швајцарци говна и сви ће за мене рећи да сам простакуша, али ако кажем „Јевреји су говна" сви ће за мене рећи да сам учинила злочин, јер је њих холокауст трајно дефинисао као свеце и жртву.

Iz celog izlaganja se slažem samo sa ovim, jer je to neoboriva činjenica. Svako protiv svakoga može reći šta hoće, samo protiv Jevreja ne, jer su oni ginuli u logorima. Pa, hbg, nisu samo oni ginuli, i ne mogu imati tapiju na status večite žrtve.

Inače, u jevrejsko arapskom sukobu ja sam na strani Jevreja, jer je nenormalno da se njima osporava pravo na državu u njihovoj prapostojbini, jer se ta teritorija poklapa sa arapskom. Nisu Palestinci nikakav poseban narod. Oni su Arapi, narod koji naseljava i kontroliše ceo bliski istok, pa bi mogli malo da naprave prostora i za jevrejsku državu. Pojam Palestinac je podvala kao i pojam Kosovar. Saladin, kada je od hrišćana osvajao Jerusalim, to nije radio za neke Palestince, nego za Arape (Saracene). To što Jevreji tada nisu imali vojsku i kralja koji bi se borio za Jerusalim, pa su mogli samo da stoje po strani i gledaju kako se drugi kolju za njihov grad, ne znači da im taj grad ne pripada. Sada imaju vojsku, i kontrolišu ono što im pripada, i tako treba da bude.
 

Back
Top