Da li vam se svidjaju moji treninzi i obroci? :)

ShadowNinjaMan

Primećen član
Poruka
549
Evo ovako.Cilj mi je da se izdefinishem.Imam masu i imam misice,trenirao sam dugo ali sa velikim prestancima jer sam stalno nesh bolesljiv ovo ono.E sada ide lepo vreme pa reko ae malo bacim defku. :)
Znam da defka nece doci tek tako,a 6 pack ima josh dosta rada do toga,ali uporan cu biti :)
Puno puta sam kretao iz pocetka ali ovaj put sam odlucio da bash vidim da li je moguce i ja to da dobijem :D
I evo napravio sam presek za 8 dana sta sam jeo sve i kako sam trenirao.Inace razumite me ja ne mogu svaki dan da radim iste vezbe,to jest npr ponedeljak grudi biceps utorak rame triceps meni je to mnogo zamarajuce,dosadno i ubija svaku volju u meni za sledecim treningom,tako da svaki dan imam drugaciji zanimljiv trening :)
Ali dokle god se radi dobro je zar ne? :mrgreen:
Inace mozda su za neke porcije mnogo ogromne za neke mnogo male,meni ovakve trenutno odgovaraju,s obzirom da sam pre stalno jeo pice,pljeskavice,opanke,burek...Sada sam bash krenuo zdravo da se hranim i mnogo sam zadovoljniji pogotovo kad istreniram i znam da me ceka Ela sir u frizideru da ga razmutim u vodi :D

I da imam 17 godina.Visok sam oko 176.

Evo kako je trening isao
dan 1 - Subota - 05.08.2010
Ustao sam oko 8:30.
Oko 8:40 sam popio 1 solju mleka sa josh 5 kasika Muslija
u 10:00 sam krenuo da preskacem vijacu.Zavrsio sam sa vijacom u 10:26.
10:27 Pojeo sam 1 grejpfrut odmah posle vijace.
13:00 pojeo sam 5 kasika muslija i popio pola case mleka i kasicicu bundevinog semena
13:17 trening:Odmor izmedju serija 1 minut
Zgibovi Siroki - 6 po seriji(otezanje 0kg): llll
Sklekovi Siroki - 12 po seriji(otezanje 0kg): lllll
Cucnjevi- 8 po seriji(otezanje 20kg): llllll
Ledjni zgibovi - 3 po seriji(0kg otezanje): llll
13:46 kraj treninga
Oko 14:10 pojeo sam oko 170g pileceg belog mesa,150g ela sira(0% masti) I 1 belance.
Oko 18:35 Pojeo sam 215g lososa u uscu
Oko 21:50 sa pojeo 200g dinstane sargarepe u ulju,i malo pecuraka sa rostilja.
Oko 23:00 sam pojeo 1 malu pogacu crnog hleba i popio oko 0.5 bello mleka.
dan 2 - Nedelja - 05.09.2010
9:40 pojeo sam 5 kasika muslija sa oko 0.2L mleka.
14:43 pojeo 1 zelenu jabuku.
17:20 pojeo sam oko 150g juneceg bifteka(sa josh malo zacina:ljuto,vegeta I malo ljutog ulja) 50g ela sira(0% masti) I 0.5l Bello mleka.
17:45 Trening: Grudi,biceps,trbusnjaci.Odmor izmedju serija minut.
Bench - 6 po seriji(otezanje 40kg) – llllll
Bench - 6 po seriji(otezanje 50kg) – llll
Biceps – 8 po seriji(otezanje 10kg) obe ruke se racunaju kao 1 serija – llllll
Crunch – 15 po seriji (otezanje – guma nategnuta max) – ll
Trbusnjaci – 8minutes abs programme - nisam uspeo sve da ispratim -
18:45 – gotov trening
18:45 pojeo sam 2 belanca I oko 50g ela sira.
18:55 vijaca start – 19:05 kraj(10 minuta) – morao sam da krenem da se spremam za rodjendan :/
20:45 pojeo sam oko 500g junetine sa lukom u nekom sosu(ima masti),1 van tan supu,i oko 300g pohovane cokolade :( .
1:00 pojeo sam 200g tune.
Dan 3 – Ponedeljak – 05.10.2010
7:30 pojeo sam oko 150g tune I malo parce integralnog hleba
15:30 pojeo sam oko 250g juneceg bifteka sa malo zacina(kari,ljuto ulje,ljuto,vegeta) I popio oko 0.7l jogurta
20:20 pojeo sam 115g skuse u ribljem ulju sa parcetom integralnog hleba I oko 80g ljutog ajvara.
21:10 otiso na trcanje
21:35 zavrsio sa trcanjem(bol u cevanicama)
22:30 pojeo 1 paradajz jedan mladi luk i 70g ajvara.
Dan 4 - Utorak - 05.11.2010
80.6kg
7:30 pojeo sam 3 jaja na 2-3 kapi ulja - kajgano i oko 30g ajvara
16:00 pojeo sam 2 paprike punjene junecim biftekom(oko 150g).
18:20 pojeo sam 1 jabuku
21:00 pojeo sam 2 paprike punjene junecim biftekom(oko 150g)
dan 5 - sreda - 05.12.2010
79.6kg
7:20 7 kasika muslija i 0.1l mleka
11:00 1 djevrek sa 0.3l jogurta
15:00 250g tunjevine i pola glave crnog luka
16:57 trening
odmor izmedju serija 1min
Trening se sastoji od:
Siroki Zgibovi:2
Ledjni Zgibovi:2
Propadanja:3
Sklekovi:5
Crunch:10
Podizanje nogu:5
cucnjevi:15
Listovi desna noga:20
Listovi leva noga:20
Ledjno podizanje:10
vijaca 100 puta preskociti sto brze
odmor(1 min)
Uradjeno serija:llllll
17:28 kraj treninga
17:34 300g ela sira.
20:00 2 belanca 0.5l mleka i 200g tunjevine.
22:00 150g ela sira
dan 6 - Cetvrtak - 05.13.2010
78.8kg
7:00 5 kasika muslija sa 0.4l mleka.
12:00 1 djevrek i 0.2l jogurta
17:00 3 mala sendvica(samo beli hleb i prsuta) sa 0.7l mleka
18:48 trening
Zgibovi siroki - 7 po seriji(otezanje 0kg): lllll
Propadanja- 9 po seriji(otezanje 0kg):lllll
Cucnjevi - 30 po seriji(otezanje 0kg):llll
8 abs module - complete(sa zastojima)
19:21 gotov trening
19:27 3 belanca 0.5l mleka i oko 70g prsute
23:00 200g ribe list,200g dinstane sargarepe,0.7l dukat jogurta i 20g indijskog oraha.
dan 7 - Petak - 05.14.2010
79.5kg
7:30 5 kasika muslija i 0.4L mleka
14:30 80g ela sira
15:00 pojeo sam malo parce sendvicha
21:00 3 jaja i oko 50g sunke na 3-4 kapi ulja i oko 0.4L mleka
22:00 trening 1 minut odmora izmedju serija
Deadlift - 6 po seriji(40kg): ll
Deadlift - 8 po seriji(40kg): ll // inace deadlift cu ubuduce da izbacim jer mi se cini da je to jako lose za kicmu
Veslanje sa 2 gume sto vise za 1 minut - lllll
biceps - 8 po seriji - obe ruke se racunaju kao 1 (10kg):lllllll
triceps(sa obe ruke) 6 po seriji( 28kg): l // ovde sam malo preterao sa tezinom moram da priznam :D a i umorio sam se.
22:45 gotov trening
23:00 trcanje
23:23 gotov trening(opet bol u cevanicama)
dan 8 - Subota - 05.15.2010
78.9kg
11:00 7 kasika muslija sa 0.4L mleka
17:00 200g ribe List ,50g indijskog oraha,0.5L jogurta
19:40 100g muslija sa kokosom i oko 30g kobasice.
20:15 trening
odmor izmedju serija 1min
Trening se sastoji od:
Siroki Zgibovi:2
Ledjni Zgibovi:2
Propadanja:3
Sklekovi:5
Crunch:10
Podizanje nogu:5
cucnjevi:15
Listovi desna noga:20
Listovi leva noga:20
Ledjno podizanje:10
vijaca 100 puta preskociti sto brze
odmor(1 min)
Uradjeno serija: lllllll
18:50 gotov trening

Interesuje me da li ste zadovoljni ovakvim treningom i naravno sta mislite za ishranu to mi je najbitnije?
Inace da vec sam otvorio temu imam ovaj bol u pokosnici (kao sto kazem uvek neke bolesti mene snadju i ne daju mi da treniram -.- )

I da li vam se svidja ovaj trening u koji sam ubacio 4 zgiba,3 propadanja,5 skleka...? Posto sam ga ja osmislio :mrgreen: tacnije jedan covek je radio nesto slicno ali ja sam ga preuredio i napravio sam fenomenalnu kardio vezbu od njega :D uvek kad ga odradim sav sam mokar i prezadovoljan :D

Kritike,pitanja,sugestije? :)
 
Poslednja izmena:
sad sam videla da si napisao da imaš bol u cevanicama posle trčanja, to može da ti se desi ako nemaš dobru obuću ili da ne daj bože imaš takozvane ‚‚čvorove u venama‚‚ obrati pažnju posle trčanja na taj deo nogu da li imaš nešto kao mali čvor to može da se javi od težine,pregrejanih i preopterećenih nogu itd.Ako to imaš ne bih ti preporučila trčanje.
 
Trebao bi malo da smanjis kardio ,vijacu ,trcanje ..otud taj bol ...
Radi ga samo ujutru na prazan stomak 45min trajanje i to je to,za ove druge vezbe nisam neki expert :)

Auuu mislis?Ja josh razmisljam se nesh,mnogo malo trcim a vijacu i ne preskacem nesto mnogo.Mislio sam da povecam kardio jer je to ipak najbitniji deo za definiciju i naravno ishrana.Bez ova 2 ako uspeh ne dodje ...necu odustati al ono pascu u bedak :)

sad sam videla da si napisao da imaš bol u cevanicama posle trčanja, to može da ti se desi ako nemaš dobru obuću ili da ne daj bože imaš takozvane ‚‚čvorove u venama‚‚ obrati pažnju posle trčanja na taj deo nogu da li imaš nešto kao mali čvor to može da se javi od težine,pregrejanih i preopterećenih nogu itd.Ako to imaš ne bih ti preporučila trčanje.

ufff sad si me bash potresla,posto ja inace mnogo panicim oko bolesti :D ali bice da je do lose obuce,rekli su mi vec.Trcim u airmaxu izdrndan je sav ninasta ne lici,sutra idem da kupim nove patike za trcanje!Hvala ti uglavnom na odgovoru! :)

Ali mene ishrana najvise zanima sta mislite da li je dobra?I da li ce ovakvim treningom uspeh doci?
 
brate,da se ne pojavljuju nove masne naslage na stomaku,ne smes da jedes posle 8h uvece... i posle laganog vecernjeg obroka ne lezes u krevet dok ne prodje najmanje 3h... e sad,ti u 1h u noc jedes 200g tunjevine?? znas koliko je to masti i proteina... pa treba min 3 h da se to svari... i po 500g mesa,covece... pa to je 1/2 kg... znas li koliko je to kalorija... dzaba sto pocnes jutro sa laganom ishranom,kad se posle napucas i sve to nadoknadis... moras uvesti ujednacenu ishranu,u 3 glavna obroka,i 3 lagana... s tim sto je zadnji u 8h uvece... ali opet,tu dosta uloge igra genetika...
 
brate,da se ne pojavljuju nove masne naslage na stomaku,ne smes da jedes posle 8h uvece... i posle laganog vecernjeg obroka ne lezes u krevet dok ne prodje najmanje 3h... e sad,ti u 1h u noc jedes 200g tunjevine?? znas koliko je to masti i proteina... pa treba min 3 h da se to svari... i po 500g mesa,covece... pa to je 1/2 kg... znas li koliko je to kalorija... dzaba sto pocnes jutro sa laganom ishranom,kad se posle napucas i sve to nadoknadis... moras uvesti ujednacenu ishranu,u 3 glavna obroka,i 3 lagana... s tim sto je zadnji u 8h uvece... ali opet,tu dosta uloge igra genetika...


Opet lupas gluposti klinac...Ovo je tipicno zensko razmisljanje.....Koje je totalno pogresno.....Zavisi sta se jede uvece a ne uopste ne jesti

Ako bi mu zadnji obrok bio u 8 uvece a prvi sledeci recimo u 100,11 ujutru to je bre covece 12-15 sati bez hrane...Telo je 15 sati bez proteina.....

To je smrt za napredak misica i telo ce samo usporiti metabolizam da bi cuvalo salo a trosilo misice jer ne dobija stalno obroke I OD TOGA CE DA SE UGOJI A NE ZATO STO JEDE POSLE 8

I NEMOJTE VISE BRE VI NEUKI NEOBRAZOVANNI KLINCI SA PREDRASUDAMA DA SAVETUJETE NEKOGA KADA NISTE KOMPETENTNI NITI STE ZAVRSILI BIOHEMIJU MEDICINU DIF SPORTSKU MEDICINU NUTRICIONIZAM I SL NAUKE..........

Neki bodibilderi sa EXTRA TRBUSNJACIMA se cak bude nocu da bi popili proteinski sejk kako bi telu obezbedili amino kiseline u krvi svih 24h....
 
Evo ovako.Cilj mi je da se izdefinishem.Imam masu i imam misice,trenirao sam dugo ali sa velikim prestancima jer sam stalno nesh bolesljiv ovo ono.E sada ide lepo vreme pa reko ae malo bacim defku. :)
Znam da defka nece doci tek tako,a 6 pack ima josh dosta rada do toga,ali uporan cu biti :)
Puno puta sam kretao iz pocetka ali ovaj put sam odlucio da bash vidim da li je moguce i ja to da dobijem :D
I evo napravio sam presek za 8 dana sta sam jeo sve i kako sam trenirao.Inace razumite me ja ne mogu svaki dan da radim iste vezbe,to jest npr ponedeljak grudi biceps utorak rame triceps meni je to mnogo zamarajuce,dosadno i ubija svaku volju u meni za sledecim treningom,tako da svaki dan imam drugaciji zanimljiv trening :)
Ali dokle god se radi dobro je zar ne? :mrgreen:
Inace mozda su za neke porcije mnogo ogromne za neke mnogo male,meni ovakve trenutno odgovaraju,s obzirom da sam pre stalno jeo pice,pljeskavice,opanke,burek...Sada sam bash krenuo zdravo da se hranim i mnogo sam zadovoljniji pogotovo kad istreniram i znam da me ceka Ela sir u frizideru da ga razmutim u vodi :D

I da imam 17 godina.Visok sam oko 176.

Evo kako je trening isao


Interesuje me da li ste zadovoljni ovakvim treningom i naravno sta mislite za ishranu to mi je najbitnije?
Inace da vec sam otvorio temu imam ovaj bol u pokosnici (kao sto kazem uvek neke bolesti mene snadju i ne daju mi da treniram -.- )

I da li vam se svidja ovaj trening u koji sam ubacio 4 zgiba,3 propadanja,5 skleka...? Posto sam ga ja osmislio :mrgreen: tacnije jedan covek je radio nesto slicno ali ja sam ga preuredio i napravio sam fenomenalnu kardio vezbu od njega :D uvek kad ga odradim sav sam mokar i prezadovoljan :D

Kritike,pitanja,sugestije? :)



GDE SI BRE KUPIO TAJ ELA SIR PROTEINSKI SA 0% MASTI JA NIKAKO DA GA NADJEM NIGDE GA NEMA!!!!!!!!!

P.S.Nemam sad vremena da ti odgovorim detaljno jer ima mnooogo da se pise,citaj temu bodi bilding ovde,ali samo da kazem da ti ne valja ni ishrana ni raspored ishrane ni trening ni vezbe....

p.s.2 Nemoj ti sam da izmisljas vezbe i programe nisi ti sportski lekar ili fizioterapeut ili sportsdki fiziolog....

Zna se sta se radi kad se radi i kako se radi sve je to nauka i to se tako radi ZBOG ODREDJENOG EFEKTA I UZROCNO-POSLEDICNIH POZITIVNIH REZULTATA a ne zato sto su vezbe smor....

Ako ti je smor onda nisi za to i nemoj da radis...Uzmi drogiraj se pusi pij jedi smece djubre hranu i sl......
 
GDE SI BRE KUPIO TAJ ELA SIR PROTEINSKI SA 0% MASTI JA NIKAKO DA GA NADJEM NIGDE GA NEMA!!!!!!!!!

P.S.Nemam sad vremena da ti odgovorim detaljno jer ima mnooogo da se pise,citaj temu bodi bilding ovde,ali samo da kazem da ti ne valja ni ishrana ni raspored ishrane ni trening ni vezbe....

p.s.2 Nemoj ti sam da izmisljas vezbe i programe nisi ti sportski lekar ili fizioterapeut ili sportsdki fiziolog....

Zna se sta se radi kad se radi i kako se radi sve je to nauka i to se tako radi ZBOG ODREDJENOG EFEKTA I UZROCNO-POSLEDICNIH POZITIVNIH REZULTATA a ne zato sto su vezbe smor....

Ako ti je smor onda nisi za to i nemoj da radis...Uzmi drogiraj se pusi pij jedi smece djubre hranu i sl......

Cekaj brate....Ustvari da prvo da ti odgovorim :)
Ela sir imash u maxiju da kupish kosta 110 dinara.

Pa ono nije da sam izmisljam neke vezbe,ali ne volim da radim po knjizi.Jedina vezba koju sam sam osmislio - tacnije doradio je ona koju sam naveo gore.Nisam ja osmislio da radim biceps sa tegom od 10kg,niti da radim zgibove,sklekove...To svi rade.Samo sto nemam sada neku putanju danas biceps triceps,sutra ovo ono.Nego radim sta mi se radi i svidja mi se tako da radim.

A ovo boldovano ne znam sta ti je pa da napises ovako nesto?Ti meni savetujesh da zato sto je meni smor da imam neki ugradjen trening program, da mi je bolje da pusim,pijem DROGIRAM SE i jedem djubre hranu?
Ok to je tvoje misljenje,ali po meni skroz glupo i necu da ga ismevam.
Dok sam josh pocinjao pre par godina sa treninzima,opterecivao sam se tim glupostima,izgradjen trening program,unesi ono,sada ovo,u tolko i tolko sati trci.I uvek su me takve stvari frustrirale.I neko mi je jednom rekao da bilo koji trening je dobar trening.To nisam shvatio u pocetku jer sam uvek gledao tako jedi ovo ono.Ali naravno najbitnije je da treniram i zdravo da se hranim,sto ja i radim barem misli,tu ste vi da mi kazete.
Tako da ostavi me tih gluposti ako mi je smor nesto,da od svega dignem ruke.
Pozz.
 
Radi se o tome da ti pokušavaš da uneseš neke sopstvene inovacije i neki svoj režim rada u sport koji je poznat po tome da prvenstveno zahteva disciplinu, kontinuitet (u ishrani, treniranju, odmoru) i optimalan trening za nešto ozbiljniji napredak..
Ne možeš se čoveče hraniti i raditi vežbe na osnovu raspoloženja...
Ishrana ti je katastrofa, da nisi poslušao savete nekog samozvanog nutricioniste iz "CKM-a"?
Ne moraš da se opterećuješ toliko satnicom koliko onime šta unosiš,
Evo pogledam samo prvi dan i jasno mi je sve.
Doručak očajan - prvi junk je musli koji je preskup i prepun prostih šećera, umesto toga kupi u prodavnici zdrave hrane obične ovsene pahuljice stavi ih u blender i pojedi (najbolje bi bilo) sa vodom, normalnu dozu od 150g+.
Drugi obrok, odnosno grejpfrut posle vijače je ponovo glupost. Iritiras želudac citrusima dok se telo nalazi u teškom katabolizmu (koji praktično ne prestaje jer si posle spavanja imao jako loš doručak).
Treći obrok nebulozan. Opet musli i mleko.
Obrok posle treninga je loš jer nemaš hidrate. Ostavi meso, izbaci sir, ubaci kompleksne hidrate sa proteinom.
od 14 do 18:35 nemaš obrok a to je ogroman period bez hrane, moraš imati međuobrok.
Pred spavanje ubaci onaj ella sir od ručka jer ima kazein koji ti je najpotrebniji pre noćnog sna..

Trening je no comment. Radiš 5 osnovnih vežbi (od kojih po dve za iste partije), neke partije i ne radiš, neozbiljno zaista, ne može čovek ni da odgovori.
Nađi neki program pa ga malo modifikuj ali nemoj izmišljati neke svoje programe jer za to je potreban nešto duži staž u teretani i iskustvo koje ti očigledno nemaš.
 
Cekaj brate....Ustvari da prvo da ti odgovorim :)
Ela sir imash u maxiju da kupish kosta 110 dinara.

Pa ono nije da sam izmisljam neke vezbe,ali ne volim da radim po knjizi.Jedina vezba koju sam sam osmislio - tacnije doradio je ona koju sam naveo gore.Nisam ja osmislio da radim biceps sa tegom od 10kg,niti da radim zgibove,sklekove...To svi rade.Samo sto nemam sada neku putanju danas biceps triceps,sutra ovo ono.Nego radim sta mi se radi i svidja mi se tako da radim.

A ovo boldovano ne znam sta ti je pa da napises ovako nesto?Ti meni savetujesh da zato sto je meni smor da imam neki ugradjen trening program, da mi je bolje da pusim,pijem DROGIRAM SE i jedem djubre hranu?
Ok to je tvoje misljenje,ali po meni skroz glupo i necu da ga ismevam.
Dok sam josh pocinjao pre par godina sa treninzima,opterecivao sam se tim glupostima,izgradjen trening program,unesi ono,sada ovo,u tolko i tolko sati trci.I uvek su me takve stvari frustrirale.I neko mi je jednom rekao da bilo koji trening je dobar trening.To nisam shvatio u pocetku jer sam uvek gledao tako jedi ovo ono.Ali naravno najbitnije je da treniram i zdravo da se hranim,sto ja i radim barem misli,tu ste vi da mi kazete.
Tako da ostavi me tih gluposti ako mi je smor nesto,da od svega dignem ruke.
Pozz.

Ma zezao sam se na kraju zato sam i boldovao.......
neko mi je jednom rekao da bilo koji trening je dobar trening.

Neko te je jednom dobro zayebao.....Neko nekad sa nekakvim znanjem= odmah vidis da je mnooogo nekada i nekoga i da je pitanje koliko je taj savet kompetentan.......

Bilo koji trening NIJE dobar trening u bar 2 slucaja:
1 - Kada se pretreniras pa izazoves katabolicke procese i atrofiju misica(smanjivanje) narusavanje imuniteta pa i zdravlja samim tim

2- Nedovoljan trening se ne moze smatrati kao dobar trening iako je bolji od recimo nikakvog treninga....Znaci nema rezultata pa samo gubis vreme i frustriras se.........

3 - Svaki trening koji sadrzi nepravilne pokrete i nepravilnu formu pretenduje da ugrozi zdravlje - tetive,kosti misici,iscasenja,bruh,hemoroidi i sl i narusavanje simetrije (izgleda) tela

4 - Ako je trening ok a ishrana nedovoljna ili "klasicna" tj "nazovi normalna" tvoje telo trosi vise minerala vitamina proteina cak trosi i vise zaliha testosterona nego ostalima koji nista ne treniraju,PA AKO NE POJACAS ISHRANU ONDA SVE TO VODI U KONTRAPRODUKTIVNOST....

Znaci taj sto je rekao bilo koji trening je dobar trening se mnooogo presao.....


E sad znam ja da ti nisi izmislio teg od 10kg i biceps pregib sa njime,ali ja sam mislio na sledece:

Ne mozes ti sad izmisliti program tipa Jao sto danas lepo vreme ptice cvrkucu devojke setaju ja sam se smuvao sa devojkom jednom bas sam srecan a kad sam srecan obozavam da radim biceps i listove.....I danas je trening za biceps i listove......
Pa ti sutra dodje da trcis jer vidis na stazi ima puno lepih devojaka pa kazes - danas je dan za trcanje...... - To nije treniranje

Zna se tacno sta se kad radi postoje neke osnovne zakonitosti KOJE MORAS DA ISPOSTUJES kako u treningu tako i u ishrani,
e sad ti nemoj da ides ni u jednu krajnost,a ti ides u jednu krajnost prvo se mnoooogo istripujes sve meris na kasicicu i zapisujes svaki dignuti gram a posle puknes izfrustriras se sto je inormalno pa pocnes da radis "kad ti se digne" da se tako izrazim.....

Znaci mozes da radis sta god i kako hoces ali pazi na neke osnovne stvari
1)Ako dizes tegove u teretani (prosecne i malo vece tezine za tvoju tezinu od 8-10 puta,3-4 serije,3-4 vezbe) JEDAN MISIC SMES SAMO RADITI JEDANPUT NEDELJNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Znaci ako si triceps radio u utorak tek u sledeci utorak smes opet da ga radis (jer ako si ga dobro "pocepao" trebace mu najmanje nedelju dana da se oporavi lepo nema veze ako ne osecas upali,postoje i mikroupale koje se ne osecaju....ako ga opet radis za 2 3 dana on ce se smanjiti tj atrofirace jer si ga pretrenirao i nisi mu ostavio vreme da poraste - misici rastu kada se odmaraju ne kada ih vezbas!!!!!!!)

Izmedju treninga u teretani treba ubaciti dan pauze do sledeceg treninga u teretani... - idealno da tog dana radis kardio trening (trcanje bicikl,plivanje,preskakanje vijace)

Uvek radi na treningu jednu veliku misicnu grupu i jednu malu - ako radis obe velike neces imati dovoljno energije da adekvatno ispogadjas obe.
Pr grudi-biceps,l, ramena-podlaktica edja-triceps.....noge - ovako ja radim

Ne trci u danima kada treniras jako!!!!!!Neces imati snagu da dignes tezinu koja dovodi do hipertrofije misica (uvecanja)

Isto vazi i za ishranu.Ne trebas da imas opsesivno-kompulzivni poremecaj i da pises sta i koliko jedes ali zna se otprilike sta smes (jaj whey belo meso mleko i sl) a sta ne smes (cips belo brasno beli secer,pica jogurt sokovi gazirani i gusti puni secera,pecenje,slanina burek i sl)

Pokusaj da unosis 2,5 gr proteina na kg tezine - otprilike ces da provalis koliko je to obroka i kakvih

Najvazniji obrok JE ODMAH POSLE TRENINGA KADA TREBAS TELU DA DAS PROSTE UGLJENE HIDRATE (KAO NPR DEKSTROZA) I PROTEINE (NAJBOLJI SU WHEY-PROTEINI SURUTKE A AKO NEMAS KINTU ONDA BELO MESO 0 BELANACA BEZ ZUMANCA,TUNJEVINA I SL)

Pridrzavaj se ovih saveta i gledaj kao stransformises i kako te u drustvu zezaju da koristis steroide a ti samo radis tehnicki dobro.

mALA PRICA - VELIKO NARAVOUCENIJE

Imao sam komsiju koji je bio zagrejan za bilding.....Jadan pokusavao je na sve nacine ali nikako mu nije islo.Cak sta vise sam je priznao da sto se vise trudi ono sve je gori i svenje napreduje - ruke i ledja sve manji a stomak i doope sve veci....

Provaljujete i sami u cemu je bila fora - PRETRENIRAVAO SE!!!!!!!!!!!

On je mislio sto vise to bolje,ne postoji los trening.....

TO JE NAJVECA ZABLUDA U SVETU IZGRADJIVANJA MISICAVOG TELA
STO VISE NIJE UVEK BOLJE,NEGO SE TACNO ZNA DO KOJE SE GRANICE IDE......


P.S. kAKO BRE U mAXI IMA ELA PROTEINSKI SIR,JA UVEK KAD ODEM NIKAD GA NEMA TJ NIKADA GA NIJE BILO....Iz kog si grada????

p.s.kad smo kod maxija jel provalio neko proteinski hleb?????Meni keva jednom kupila a ja sad kad trazim njega nikad nema????
 
Radi se o tome da ti pokušavaš da uneseš neke sopstvene inovacije i neki svoj režim rada u sport koji je poznat po tome da prvenstveno zahteva disciplinu, kontinuitet (u ishrani, treniranju, odmoru) i optimalan trening za nešto ozbiljniji napredak..
Ne možeš se čoveče hraniti i raditi vežbe na osnovu raspoloženja...
Ishrana ti je katastrofa, da nisi poslušao savete nekog samozvanog nutricioniste iz "CKM-a"?
Ne moraš da se opterećuješ toliko satnicom koliko onime šta unosiš,
Evo pogledam samo prvi dan i jasno mi je sve.
Doručak očajan - prvi junk je musli koji je preskup i prepun prostih šećera, umesto toga kupi u prodavnici zdrave hrane obične ovsene pahuljice stavi ih u blender i pojedi (najbolje bi bilo) sa vodom, normalnu dozu od 150g+.
Drugi obrok, odnosno grejpfrut posle vijače je ponovo glupost. Iritiras želudac citrusima dok se telo nalazi u teškom katabolizmu (koji praktično ne prestaje jer si posle spavanja imao jako loš doručak).
Treći obrok nebulozan. Opet musli i mleko.
Obrok posle treninga je loš jer nemaš hidrate. Ostavi meso, izbaci sir, ubaci kompleksne hidrate sa proteinom.
od 14 do 18:35 nemaš obrok a to je ogroman period bez hrane, moraš imati međuobrok.
Pred spavanje ubaci onaj ella sir od ručka jer ima kazein koji ti je najpotrebniji pre noćnog sna..

Trening je no comment. Radiš 5 osnovnih vežbi (od kojih po dve za iste partije), neke partije i ne radiš, neozbiljno zaista, ne može čovek ni da odgovori.
Nađi neki program pa ga malo modifikuj ali nemoj izmišljati neke svoje programe jer za to je potreban nešto duži staž u teretani i iskustvo koje ti očigledno nemaš.


Ovo je los savet jer se posle treninga uzimaju PROSTI ugljeni hidrati kao sto je dekstroza grozdjasni secer ili maltodekstrin naravno uz whey protein a ako nema kintu onda belo meso-file pileca prsa ili belanca ili tuna........

Prosti ugljeni hidrati se veoma brzo vare i apsorbuju u krv skoro trenutno nadoknadjujuci glikogen u misicima koji se istrosio tokom treninga i izazivaju skok hormona insulin koji je zasluzan jer brze prenosi i ugradjuje onaj whey koji si uneo (ili neki drugi oblik proteina)

Znaci posle treninga prosti UH nadoknadjuju glikogen i obnavljaju rezerve energije a neki brzo rastvorljivi protein se razlaze u amino kiseline i ugradjuje u misic tj u rascepe misicnih vakana koji su nastali kao posledica treniranja misica.....

Ako bi uneo slozene UH posle treninga dok bi se oni izvarili on bi vec zapao u stanje katabolizma a protein bi se iskoristio kao obnova energije a oonda ne bi ostalo nista da se ugradi u misic...ili bar malo
 
Nema na cemu......Moramo da pazimo kad im pisemo...i ja nekad napravim lapsus ili se izrazim dvosmisleno......Vidis da oni jadni i sami sebi dovoljni za samounistenje a kamoli da ih mi jos napakujemo........

Jel si procitao program?
Vezbanje na osnovu raspolozenja....mislim sta reci.....Ja sam uralao od smeha,ali ok nucice se...svi smo tako nekako pocinjali mada opet......
 
Ma zezao sam se na kraju zato sam i boldovao.......
neko mi je jednom rekao da bilo koji trening je dobar trening.

Neko te je jednom dobro zayebao.....Neko nekad sa nekakvim znanjem= odmah vidis da je mnooogo nekada i nekoga i da je pitanje koliko je taj savet kompetentan.......

Bilo koji trening NIJE dobar trening u bar 2 slucaja:
1 - Kada se pretreniras pa izazoves katabolicke procese i atrofiju misica(smanjivanje) narusavanje imuniteta pa i zdravlja samim tim

2- Nedovoljan trening se ne moze smatrati kao dobar trening iako je bolji od recimo nikakvog treninga....Znaci nema rezultata pa samo gubis vreme i frustriras se.........

3 - Svaki trening koji sadrzi nepravilne pokrete i nepravilnu formu pretenduje da ugrozi zdravlje - tetive,kosti misici,iscasenja,bruh,hemoroidi i sl i narusavanje simetrije (izgleda) tela

4 - Ako je trening ok a ishrana nedovoljna ili "klasicna" tj "nazovi normalna" tvoje telo trosi vise minerala vitamina proteina cak trosi i vise zaliha testosterona nego ostalima koji nista ne treniraju,PA AKO NE POJACAS ISHRANU ONDA SVE TO VODI U KONTRAPRODUKTIVNOST....

Znaci taj sto je rekao bilo koji trening je dobar trening se mnooogo presao.....


E sad znam ja da ti nisi izmislio teg od 10kg i biceps pregib sa njime,ali ja sam mislio na sledece:

Ne mozes ti sad izmisliti program tipa Jao sto danas lepo vreme ptice cvrkucu devojke setaju ja sam se smuvao sa devojkom jednom bas sam srecan a kad sam srecan obozavam da radim biceps i listove.....I danas je trening za biceps i listove......
Pa ti sutra dodje da trcis jer vidis na stazi ima puno lepih devojaka pa kazes - danas je dan za trcanje...... - To nije treniranje

Zna se tacno sta se kad radi postoje neke osnovne zakonitosti KOJE MORAS DA ISPOSTUJES kako u treningu tako i u ishrani,
e sad ti nemoj da ides ni u jednu krajnost,a ti ides u jednu krajnost prvo se mnoooogo istripujes sve meris na kasicicu i zapisujes svaki dignuti gram a posle puknes izfrustriras se sto je inormalno pa pocnes da radis "kad ti se digne" da se tako izrazim.....

Znaci mozes da radis sta god i kako hoces ali pazi na neke osnovne stvari
1)Ako dizes tegove u teretani (prosecne i malo vece tezine za tvoju tezinu od 8-10 puta,3-4 serije,3-4 vezbe) JEDAN MISIC SMES SAMO RADITI JEDANPUT NEDELJNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Znaci ako si triceps radio u utorak tek u sledeci utorak smes opet da ga radis (jer ako si ga dobro "pocepao" trebace mu najmanje nedelju dana da se oporavi lepo nema veze ako ne osecas upali,postoje i mikroupale koje se ne osecaju....ako ga opet radis za 2 3 dana on ce se smanjiti tj atrofirace jer si ga pretrenirao i nisi mu ostavio vreme da poraste - misici rastu kada se odmaraju ne kada ih vezbas!!!!!!!)

Izmedju treninga u teretani treba ubaciti dan pauze do sledeceg treninga u teretani... - idealno da tog dana radis kardio trening (trcanje bicikl,plivanje,preskakanje vijace)

Uvek radi na treningu jednu veliku misicnu grupu i jednu malu - ako radis obe velike neces imati dovoljno energije da adekvatno ispogadjas obe.
Pr grudi-biceps,l, ramena-podlaktica edja-triceps.....noge - ovako ja radim

Ne trci u danima kada treniras jako!!!!!!Neces imati snagu da dignes tezinu koja dovodi do hipertrofije misica (uvecanja)

Isto vazi i za ishranu.Ne trebas da imas opsesivno-kompulzivni poremecaj i da pises sta i koliko jedes ali zna se otprilike sta smes (jaj whey belo meso mleko i sl) a sta ne smes (cips belo brasno beli secer,pica jogurt sokovi gazirani i gusti puni secera,pecenje,slanina burek i sl)

Pokusaj da unosis 2,5 gr proteina na kg tezine - otprilike ces da provalis koliko je to obroka i kakvih

Najvazniji obrok JE ODMAH POSLE TRENINGA KADA TREBAS TELU DA DAS PROSTE UGLJENE HIDRATE (KAO NPR DEKSTROZA) I PROTEINE (NAJBOLJI SU WHEY-PROTEINI SURUTKE A AKO NEMAS KINTU ONDA BELO MESO 0 BELANACA BEZ ZUMANCA,TUNJEVINA I SL)

Pridrzavaj se ovih saveta i gledaj kao stransformises i kako te u drustvu zezaju da koristis steroide a ti samo radis tehnicki dobro.

mALA PRICA - VELIKO NARAVOUCENIJE

Imao sam komsiju koji je bio zagrejan za bilding.....Jadan pokusavao je na sve nacine ali nikako mu nije islo.Cak sta vise sam je priznao da sto se vise trudi ono sve je gori i svenje napreduje - ruke i ledja sve manji a stomak i doope sve veci....

Provaljujete i sami u cemu je bila fora - PRETRENIRAVAO SE!!!!!!!!!!!

On je mislio sto vise to bolje,ne postoji los trening.....

TO JE NAJVECA ZABLUDA U SVETU IZGRADJIVANJA MISICAVOG TELA
STO VISE NIJE UVEK BOLJE,NEGO SE TACNO ZNA DO KOJE SE GRANICE IDE......


P.S. kAKO BRE U mAXI IMA ELA PROTEINSKI SIR,JA UVEK KAD ODEM NIKAD GA NEMA TJ NIKADA GA NIJE BILO....Iz kog si grada????

p.s.kad smo kod maxija jel provalio neko proteinski hleb?????Meni keva jednom kupila a ja sad kad trazim njega nikad nema????

Pa dobro bre...Pazi ovako prvo da se ogradim,nemoj da mislis da sam neka debilna budala koja pazi na svaki gram sto jede.To sam zapisivao cisto jer je meni licno bilo zanimljivo da mozda posle 100 dana treninga procitam sta sam jeo tacno,kako sam napredovao,promene na telu jer sam mislio da bi bilo zanimljivo da napravim web sajt onako iz zezanja gde bih okacio tih 100 dana mog treninga.Ali kao sto sam pretpostavljao da ce da bude,vise ne zapisujem toliko jer me smorilo i nemam vremena,vec se samo hranim zdravo kao sto sam se do sad hranio.

Pazi nije mene ta osoba zajebala uopste.Ja stvarno ne znam kako ti izgledash,niti me to interesuje.Moji treninzi nisu uopste toliko naporni da bih ja poremetio moj organizam.Kako mozes da mi kazes da mogu da napravim sranje jer ne unosim dovoljno vitamina i minerala?Pa vidi covece kako se ja hranim.Ribe,meso,voce,povrce i jedem malo belog hleba jer sadrzi isto neke vitamine (ne znam koje jer se ne opterecujem takvim stvarima) za koje znam da su potrebni organizmu,ali unosim ga minimalno.Ja ne znam sta ti podrazumvash pod normalnom ishranom,ali ova ishrana je za mene zdrava.

A ovo sa cvrkutanjem ptica i trcanja devojaka,shvatio sam poentu nisam debil pa da mi tako objasnjavash.Hvala ti sto se trudish ( ako se trudish ili mi urlas samo... -.- ),ali upravo je tu razlika izmedju mene i tebe jer ja MOGU da treniram kada hocu kako hocu.Ti si taj koji je opterecen sta se unosi posle treninga,sta se danas radi,sta se unosi pre.Ja znam sta se unosi pre i posle i ne opterecujem se takvim stvarima.Jer nit sam neki pro BB,niti to planiram da budem.A ovo 2.5g proteina na kg telesne tezine,ostavi me molim te takvih gluposti.Ja stvarno vidim da si ti citao,ali iste te stvari koje si ti meni ispricao znam i ja i radio sam takve stvari pre par godina.I to ti je sve gomila gluposti,slobodno mogu da ti kazem.

Ja sa ovakvim rezimom ishrane i treninzima vidim napredak na svom telu i zadovoljan sam.A najvise sam zadovoljan jer znam da to sam postizem!Jer dok sam slusao takve kao sto si ti pre par godina na netu,nisam napredovao nikako.Jedino kad sam stvarno isto napredovao to je kad sam poslusao jedan savet Borisa moderatora i taj njegov post i dalje imam sacuvan u kompjuteru.

Opet kazem,pravis nauku tamo gde je nema.Ima nauke u BB ali ja nisam BB.Ja sam obican covek/decko,koji zeli lep izgled i zdrav zivot.Da hocu da se upucam,bez razmisljanja bih nabavio proteine,kreatin,dekstrozu,amino kiseline jos par kapsula sa vitaminima i mineralima i anabolicke steroide verovatno.Ali meni to nije cilj da izgledam tako niti zelim da vodim takav nacin zivota.

I hvala ti na savetima,ali necu da se pridrzavam tvog saveta.Dokle god sam ja ovako srecan i vidim da mi telo napreduje,a znam sta sam sa tvojim savetima bio postigao,neka hvala.

A to za tvog komsiju, me isto tako takodje ne interesuje.Ja tacno znam sta je tvoj komsija radio i njegov trening se totalno razlikuje od mog.Tacnije sada sam skroz tegove i izbacio radim samo prirodne vezbe jer u tome najvise uzivam.A i to za granice takodje covece znam.Ja se nikad nisam na treningu preforsirao da mi bude muka.Mislim forsiram do neke granice da kazem "normale".

Tacnije ne znam ni sto gubim vreme ovde sa tobom,kad si sve shvatio onako kako si ti hteo i ovde na meni iskaljujesh neke tvoje frustracije.

Vidis da oni jadni i sami sebi dovoljni za samounistenje a kamoli da ih mi jos napakujemo........

Jel si procitao program?
Vezbanje na osnovu raspolozenja....mislim sta reci.....Ja sam uralao od smeha,ali ok nucice se...svi smo tako nekako pocinjali mada opet......

Mi nismo nikakvi jadnici...Ti si jedan od jadnijih(nisi najjadniji daleko od toga) koje sam ja "upoznao" na netu.Isfrustriran si totalno.To se vidi po tvom neuroticnom nacinu pisanja,caps locku, i po tome sto ni ne citash moj post sta je meni cilj,vec samo gledash da se istreses negde - nesvesno.Iskreno ti ovo kazem.
I pocetnicima preporucujem da se likova kao sto si ti drze u sto sirem luku.
 
Radi se o tome da ti pokušavaš da uneseš neke sopstvene inovacije i neki svoj režim rada u sport koji je poznat po tome da prvenstveno zahteva disciplinu, kontinuitet (u ishrani, treniranju, odmoru) i optimalan trening za nešto ozbiljniji napredak..
Ne možeš se čoveče hraniti i raditi vežbe na osnovu raspoloženja...
Ishrana ti je katastrofa, da nisi poslušao savete nekog samozvanog nutricioniste iz "CKM-a"?
Ne moraš da se opterećuješ toliko satnicom koliko onime šta unosiš,
Evo pogledam samo prvi dan i jasno mi je sve.
Doručak očajan - prvi junk je musli koji je preskup i prepun prostih šećera, umesto toga kupi u prodavnici zdrave hrane obične ovsene pahuljice stavi ih u blender i pojedi (najbolje bi bilo) sa vodom, normalnu dozu od 150g+.
Drugi obrok, odnosno grejpfrut posle vijače je ponovo glupost. Iritiras želudac citrusima dok se telo nalazi u teškom katabolizmu (koji praktično ne prestaje jer si posle spavanja imao jako loš doručak).
Treći obrok nebulozan. Opet musli i mleko.
Obrok posle treninga je loš jer nemaš hidrate. Ostavi meso, izbaci sir, ubaci kompleksne hidrate sa proteinom.
od 14 do 18:35 nemaš obrok a to je ogroman period bez hrane, moraš imati međuobrok.
Pred spavanje ubaci onaj ella sir od ručka jer ima kazein koji ti je najpotrebniji pre noćnog sna..

Trening je no comment. Radiš 5 osnovnih vežbi (od kojih po dve za iste partije), neke partije i ne radiš, neozbiljno zaista, ne može čovek ni da odgovori.
Nađi neki program pa ga malo modifikuj ali nemoj izmišljati neke svoje programe jer za to je potreban nešto duži staž u teretani i iskustvo koje ti očigledno nemaš.

Prvo da ti se zahvalim na normalnom postu,jer od ovog lika sam se jedva oporavio :D
Pa pazi ovako,vi mene svi i dalje ne razumete,ili sam se ja negde lose izrazio,sada precesljavam temu.Ja ne zelim da se bavim BBom tegove sam ubacio ovih 10 dana cisto onako da vidim kako ce to da ide(pre sam se lozio na to).Sada radim samo sklekove,propadanja,trbusnjake,zgibove,trcanje,cucnjeve,listove,vijaca,"veslam" sa onom gumom,to jest "prirodne" vezbe.

E sad,nije mi jasno sto mi je ishrana losa?Sta trebam da unosim?Realno jedem,ribu,meso,jaja,voce,povrce?
Musli mozda jeste ocajan,to sam ga kupio jer nemam u blizini nigde prodavnicu zdrave hrane.Sada sam kupio ovsene pahuljice,hteo sam to i pre ( znam i za to :D ),al mrzelo me da se cimam do prodavnice zdrave hrane.Ti mi opet samo pises kako je to lose,lose,lose,lose.Sta je dobro?Imao sam tu veliku pauzu jer sam otisao sa drugom u Usce(kao sto vidis to sam cak i zapisao tamo :D ).Nije mi svaki dan odlican slazem se,ali ne mozes nikako da kazes ni da je losh?Polako ono je tek bio deseti dan,uhodavao sam se.Nista ne moze da bude savrseno.Niti sam ja savrsen.Imam dosta propusta u ishrani i znam to i sam.Ali poboljsavam vremenom.Ne zelim da sokiram moj organizam,jer sam se dugi niz meseci hranio nezdravo,to jest jeo sam masno,slatko.To mislis da cak i ti sam znash.Trening ok,mozda se tebi ne svidja.Mene cini srecnim (sto je najbitnije zar ne?) a i vidim napredak na sebi - sto je isto takodje bitno.I da rekao sam vec ne radim tegove vise.
 
Pa dobro bre...Pazi ovako prvo da se ogradim,nemoj da mislis da sam neka debilna budala koja pazi na svaki gram sto jede.To sam zapisivao cisto jer je meni licno bilo zanimljivo da mozda posle 100 dana treninga procitam sta sam jeo tacno,kako sam napredovao,promene na telu jer sam mislio da bi bilo zanimljivo da napravim web sajt onako iz zezanja gde bih okacio tih 100 dana mog treninga.Ali kao sto sam pretpostavljao da ce da bude,vise ne zapisujem toliko jer me smorilo i nemam vremena,vec se samo hranim zdravo kao sto sam se do sad hranio.

Pazi nije mene ta osoba zajebala uopste.Ja stvarno ne znam kako ti izgledash,niti me to interesuje.Moji treninzi nisu uopste toliko naporni da bih ja poremetio moj organizam.Kako mozes da mi kazes da mogu da napravim sranje jer ne unosim dovoljno vitamina i minerala?Pa vidi covece kako se ja hranim.Ribe,meso,voce,povrce i jedem malo belog hleba jer sadrzi isto neke vitamine (ne znam koje jer se ne opterecujem takvim stvarima) za koje znam da su potrebni organizmu,ali unosim ga minimalno.Ja ne znam sta ti podrazumvash pod normalnom ishranom,ali ova ishrana je za mene zdrava.

A ovo sa cvrkutanjem ptica i trcanja devojaka,shvatio sam poentu nisam debil pa da mi tako objasnjavash.Hvala ti sto se trudish ( ako se trudish ili mi urlas samo... -.- ),ali upravo je tu razlika izmedju mene i tebe jer ja MOGU da treniram kada hocu kako hocu.Ti si taj koji je opterecen sta se unosi posle treninga,sta se danas radi,sta se unosi pre.Ja znam sta se unosi pre i posle i ne opterecujem se takvim stvarima.Jer nit sam neki pro BB,niti to planiram da budem.A ovo 2.5g proteina na kg telesne tezine,ostavi me molim te takvih gluposti.Ja stvarno vidim da si ti citao,ali iste te stvari koje si ti meni ispricao znam i ja i radio sam takve stvari pre par godina.I to ti je sve gomila gluposti,slobodno mogu da ti kazem.

Ja sa ovakvim rezimom ishrane i treninzima vidim napredak na svom telu i zadovoljan sam.A najvise sam zadovoljan jer znam da to sam postizem!Jer dok sam slusao takve kao sto si ti pre par godina na netu,nisam napredovao nikako.Jedino kad sam stvarno isto napredovao to je kad sam poslusao jedan savet Borisa moderatora i taj njegov post i dalje imam sacuvan u kompjuteru.

Opet kazem,pravis nauku tamo gde je nema.Ima nauke u BB ali ja nisam BB.Ja sam obican covek/decko,koji zeli lep izgled i zdrav zivot.Da hocu da se upucam,bez razmisljanja bih nabavio proteine,kreatin,dekstrozu,amino kiseline jos par kapsula sa vitaminima i mineralima i anabolicke steroide verovatno.Ali meni to nije cilj da izgledam tako niti zelim da vodim takav nacin zivota.

I hvala ti na savetima,ali necu da se pridrzavam tvog saveta.Dokle god sam ja ovako srecan i vidim da mi telo napreduje,a znam sta sam sa tvojim savetima bio postigao,neka hvala.

A to za tvog komsiju, me isto tako takodje ne interesuje.Ja tacno znam sta je tvoj komsija radio i njegov trening se totalno razlikuje od mog.Tacnije sada sam skroz tegove i izbacio radim samo prirodne vezbe jer u tome najvise uzivam.A i to za granice takodje covece znam.Ja se nikad nisam na treningu preforsirao da mi bude muka.Mislim forsiram do neke granice da kazem "normale".

Tacnije ne znam ni sto gubim vreme ovde sa tobom,kad si sve shvatio onako kako si ti hteo i ovde na meni iskaljujesh neke tvoje frustracije.



Mi nismo nikakvi jadnici...Ti si jedan od jadnijih(nisi najjadniji daleko od toga) koje sam ja "upoznao" na netu.Isfrustriran si totalno.To se vidi po tvom neuroticnom nacinu pisanja,caps locku, i po tome sto ni ne citash moj post sta je meni cilj,vec samo gledash da se istreses negde - nesvesno.Iskreno ti ovo kazem.
I pocetnicima preporucujem da se likova kao sto si ti drze u sto sirem luku.


Druze koliko ti imas godina,da bih znao kako da se postavim prema tebi i tvom problemu i kako da ti psiholoski pridjem???Vidis ovo pitam jer u zavisnosti od tvojih godina moze se reci da si lud,da imas psihicke poremecaje da si nezreo psihicki jos uvek da si ovo ono.......

Mislim nije ovo nista lose ali kada se sa nekim nesto prica i ubedjuje moras odprilike znati na kom je nivou razvoja - tj vremenska dob i od toga zavisi inacin obracanja i komunikacija i sl

Ja mislim da si ti neki klinac a vi klinci ste mi 10 ispita na kojima sam vas proucavao pa moram paziti kako vam se obracam jer ste u najugrozenijem psihickom periodu u svom zivotu......

Veruj mi strucnjak sam u tim oblastima i nije mi namera da se iskaljujem na tebe posebno sto kada sam ti pisao polozio sam predzadnji izuzetno tezak ispit pa sam bio srecann....

Kada sam rekao da ste jadni nisam to mislio u pezorativnom smislu da vas vredjam,nego u onom samosazaljevanom smislu da mi je zao vas dece i da zelim da vam pomognem.......Ja kad vidim beskucnika isto kazem jao jadan ali ne da ga vredjam i sad je on jadnik (a i jeste) nego zato sto mi je zao jer ugrozava fizicko zdravlje,psihicko zdravlje,nema sta da jede,obrazuje se uziva i sl.......

Ti si odreagovao sasvim normalno u skladu sa reakcijama i pogledima na zivot svojstvene tinejdzerskoj populaciju,uz to prkoseci autoritetima,i iskazujuci svoj idealizam,utopiju i sl


U tvom ovom zadnjem postu ima dosta propusta,logickih zabluda,neistine i sl ali sada nemam vremena za citiranje i proucavanje......

Uglavnom poslusaj me mozes dosta da naucis,plus sto mi je to struka - da prosvetljujem mlade duse....

A da sam se nasmejao jesam to sam rekao onom korisniku i pri tome je to jace bilo od mene nisam time nista lose mislio - pokvareno smejanje,jednostavno nisam mogao da izdrzim.A i sam sam bio kad sam citao pa sto da se ne smejem.....Da si mi rekao u lice ono sto si pisao ne bih ti se nikad smejao (valjda bih izdrzao)


natavak sledi jer je dugacak post
 
p.s.U tvom postu moram reci da sam primetio veliku opasnost - BORISA MODERATORA!!!!!!!!!!!!

Iskopiraj taj post i okaci ga da ga pregledaju strucnjaci kao ja i sl jer znam tog decka i imao je psihopatoloske poremecaje ponasanja na pragu sizofrenije zamisljajuci da je on spartanac da se on hrani sasvim drugacije sa sirovim namirnicama (pa navuce salmonelu) kako on hoce da postane SUPER COVEK KOJI JE SUPER ZDRAV,KAKO MI SVI DISEMO JEDNIM NACINOM A ON IMA POSEBAN NACIN DISANJA I SL....Ovo su sve simptomi za pregled psihijatra....Boris je slatkoreciv i kaze ti bas ono sto hoce pa zato postaje idol mladima koji ga prate i slusaju.....

Okani se Borisa ako sebi mislis dobro....

I vidim izlupao si se raznoraznih nebuloza tipa Borisovog misljenja tipa

i jedem malo belog hleba jer sadrzi isto neke vitamine (ne znam koje jer se ne opterecujem takvim stvarima)


Ne treba se opterecivati znanjem.....Znanje ti stoji u glavi da ga iskoristis kada za to dodje vreme i situacija...Zato se i kaze da je neko obrazovan u necemu/svacemu a neko neobrazovan (sto nije nista lose jer se covek radja neovbrazovan i kroz zivot se covek obrazuje)

Znaci ja u glavi imam mnooooooogo cinjenica i znanja i uopste me to ne opterecuje....Neki psiholozi kazu da covek koristi samo 3% mogucnosti mozga....Znaci ne koristi 3% mozga nego 3% MOGUCNOSTI MOZGA!!!!!
I nisi u stanju da shvatis "sta sve moze da stane u delu mozga za skladistenje informacija" a da ne opterecuje coveka
Ako tebe stvarno opterecuju toliko neke banalnosti i to te sprecava da budes srecan onda nazalost moram da konstatujem da bas i nemas predispozicija za intelektualnost....Ali sve se to moze donekle zameniti zeljom voljom za obrazovanjem onoliko koliko ti dopustaju geneticke kognitivne funkcije
cEKAJ BRE kako znas da sadrzxi neke vitamine a ne znas koje??A kako znas da sadrzi vitamine???Znaci rekla kazala!!!!!!!

Beli hleb ne SADRZI NISTA ALI NISTA STO NEMA U CRNOM HLEBU I NEKIM DR NAMIRNICAMA A SADRZI MNOOOOOGE STVARI KOJE SU UBITACNE I NEPOTREBNE

I GOVNA LJUDSKA SADRZE MNOOOOGE POTREBNE MINERALE VITAMINE I NUTRIJENTE ZATO MUSICE I JEDU GOVNA A NJIMA SE DZUBRI ZEMLJISTE,PA JEL TO ZNACVI DA MI TREBAMO DA JEDEMO GOVNA??????

jer sadrzi isto neke vitamine


Te iste vitamine (a zna se koji su i koliko ih tacno ima) mozes da nadjes u raznim drugim dobrim namirnicama tako da je APSURDNO JESTI BELI HLEB!!!!!!!!
E sad drugo je ako si psihicki slab pa moras udovoljiti svojoj losoj navici,zelji i sl.

Kako mozes da mi kazes da mogu da napravim sranje jer ne unosim dovoljno vitamina i minerala?


Eto tako lepo - nedostatak vitamina izaziva hipovitaminozu - poremecaj-bolest a previse izaziva hipervitaminozu a ti nisi nutricionista pa je veoma lako da zadjes u neku krajnost........Na svu srecu ova bolest i nema bas mnooogo negativnih posledica na organizam kao npr infarkt srca pa se ne moze ni provaliti tako lako....


A ovo sa cvrkutanjem ptica i trcanja devojaka,shvatio sam poentu nisam debil pa da mi tako objasnjavash.


Ne mislim da si debil,jednostavno se izrazavam umetnicki kvalitetno i opisno.Procitaj sta je metafora i sl stilske figure.

.A ovo 2.5g proteina na kg telesne tezine,ostavi me molim te takvih gluposti

A ti si lekar,sportski lekar,nutricionista,farmakolog,biolog,melekularni biolog,biohemicar,pa cak i difovac ili laik sa 15 godina u nekom vezbanju PA ZNAS DA JE OVO GLUPOST????

Jel si sproveo istrazivanje pa znas da je glupost???Metodolosku statistiku????

Klinac tek ti izrasli brkoji ako su ti iopste vec i izrasli a ti se vec butas u nauku i dokazujes i opovrgavas sta je glupost a sta ne...

To je isto karakteristicno za tvoj uzrast (evo sad primetih napisao si imas 17 god) da mislite da sve znsate da ste najpametniji i sl ali to je samo proces sazrevanja....Do 25 ces shvatiti da nemas pojma ni o cemu i da si bio jako tvrdoglav ponosan i sl......

Jer dok sam slusao takve kao sto si ti pre par godina na netu,nisam napredovao nikako

Pre PAR KOJIH GODINA SINE????????
Pa ti sad imas tek 17 god tek sto ti je poceo testosteron da ti se luci kao normalnom muskarcua ti pricas da nisi napredovao PRE PAR GODINA????

Pa normalno i to je zato sto pre par godina nisi imao takvo lucenje testosterona pa je on kriv za ne napredovanje a ne saveti.....Tek ces da napredujes do 24-25 jer ti je ovo sada najbolji period za napredovanje bilo sta da radis ukoliko si potpuno zdrav....


Opet kazem,pravis nauku tamo gde je nema

Ovo ti je velika greska......I moja najveca duznost je da te posavetujem da na svet imas naucni pogled da u zakljucivanju i razmisljanju koristis analizu sintezu indukciju dedukciju a ne bapske price,mitove i legende.......Pogotovo ne Borisa decka koji ima psihopatoloski poremecaj.....

Znaci NAUKE IMA SVUDA I SVE JE NAUKA....SVE ALI SVE ZNACI!!!!!!!!

A gde ti mislis da je nema to je samo zato sto to podrucje univerzuma ili ljudskog bitisanja nije jos istrazeno dovoljno....Ali to ne znaci da toga nema i da to ne postoji........

Znaci sve je nauka pocev od 1+1=2 pa do koriscenja kompa ulogovanja na forum,metabolisanja proteina,fleksorne funkcije bicepsa,uticaja noradrenalina na telo,gravitacije,potencijalne energije,termodinamike,evolucije i sl............

Znaci ne postoji nesto da nije nauka i da se ne moze objasniti naucnim procesima i da se ne ponasa po naucnim procesima...Znaci sve postoji sto postoji samo je na nama ljudima da to definisemo sistematizujemo i da predocimo ljudima da im olaksamo bitisanje na planeti zemlji......


Eto rekao sam da necu da citiram post ali nisam mogao da izdrzim nesto humanisticko u meni me tera da pomognem coveku pogotovo sto sam kod tebe video mnooooogo terena za rad (moj profesionalni)

I bila bi prava stetadas te nisam bar 1% malo izmenio ili pak uticao na drugacije razmisljanje.

:bye:
 
Poslednja izmena:
Ovako.Prvo hvala ti na normalnijem odgovoru sada.

Sto se tice Borisa moderatora
Mozda on jeste lud,ne bih da ulazim u takve detalje.Ali i od ludih ljudi se nesto moze nauciti.On meni nije nikakav idol,covece...Niti cu ja spartanski da disem,niti cu ikad da jedem zivo meso.Ali ne mozes da opovrgnesh da je covek dosta citao o takvim stvarima i da ima znanje.Ima toliko tih gluposti koje je on pisao,kao sto i u tvojim postovima ima gluposti (bez uvrede - to je bar po meni ) i pametnih stvari sa kojima se slazem.Tacnije ne zelim da razgovaram sa tobom o Borisu uopste.Samo sam rekao da mi je covek dao dobar savet,a sada bio on lud ili ne,mene stvarno to ne interesuje.

Ja stvarno necu da komentarisem tvoje intelektualne sposobnosti,niti zelim da se hvalim svojim intelektualnim sposobnostima.Mozes ti da mislis sta god hoces za moje intelektualne sposobnosti,ja znam kolike su one,a osoba kao sto si ti nema potrebe da procenjuje na osnovu mojih postova kolika je moja inteligencija.Takodje ne trebas ni da mi objasnjavash koliko % mi naseg mozga koristimo,niti kako on funkcionishe,jer mogu da ti napisem doktorat na tu temu jer CITAM.I u stanju sam da shvatim sta sve mozemo da zapamtimo,samo sto NISAM zapamtio koji vitamin sadrzi,jer stvarno ni ne zelim da znam koje vitamine beli hleb sadrzi,jer takvim stvarima ne zelim da se bavim u svom zivotu,a ti se bavis,pa su zbog toga banalnosti za tebe.To bi bilo kao kad bih ja tebi rekao da si neznalica jer ne znash u programiranju sta se stavlja posle naredbe,jer je to za mene banalno.

Ako nisi razumeo sta sam hteo da kazem,ja da sam na tvom mestu,zabrinuo bih se za svoje intelektualne sposobnosti.
Ovo sto radish je klasicna zamena teza.

APSURDNO JESTI BELI HLEB!!!!!!!!

Pa ti onda ocigledno ni ne razumesh kako funkcionishe ljudski organizam.Organizam svaki vitamin iz svake namirnice na drugaciji nacin apsorbuje,rastvara u organizmu.Nesto sto unosimo od malena u organizam i na sta je organizam naviko da se unosi,odjednom to kad bi iseko,nastaje potpuni haos u organizmu.Kako na psihickom tako i na fizickom nivou.Zato sam i napisao POLAKO izbacujem beli hleb.Po tvojoj logici,ljudi bi mogli onda da prezive tako sto ce samo da piju multi-vitamine i minerale.Ali zamisli?To je nemoguce.

Kako mozes da mi kazes da mogu da napravim sranje jer ne unosim dovoljno vitamina i minerala?

Ali ja stvarno ne mogu da verujem,koliko ti ustvari ovde pises i izdvajas tekstove koje sam ja pisao samo da bi ispao u pravu u ocima drugih.Zasto nisi lepo onda izdvojio ceo tekst koji sam napisao,nego si ga isekao na jedan deo,tako da neko kad ga procita stvarno ispada ko da sam je debil i neznalica?Jer stvarno,taj deo sam tako napisao da moze da se protumaci ovako:
Kako mozes da mi kazes da mogu da napravim sranje jer ne unosim dovoljno vitamina i minerala?
Naravno da moze da se napravi sranje ako se ne unosi dovoljno vitamina i minerala u organizam.Ali to moja poenta uopste nije ni bila.
Nisi prekopirao drugi deo teksta koji sledi odmah posle upitnika
Pa vidi covece kako se ja hranim.Ribe,meso,voce,povrce
Tacnije tom recenicom sam hteo da kazem kako ja unosim dovoljno vitamina i minerala u svoj organizam,a ti mi gore pricas kako cu da se sjebem jer ne unosim dovoljno vitamina i minerala.Zato sam i napisao ovaj deo:
Kako mozes da mi kazes da mogu da napravim sranje jer ne unosim dovoljno vitamina i minerala?
I nemoj stvarno da mi se pravish toliko lud,ili si glup onda mnogo.Ako hoces da diskutujesh,diskutuj posteno,a ne da gore zamenjujesh teze,ismevash mi se,seces tekstove itd...

Stilske figure i metafore
Sad si upravo pokazao svoje neznanje.Ja sam procitao sta je metafora i znam vecinu stilskih figura,jer citam knjige osim sto treniram.I mogu da ti kazem da u ovoj recenici koju si ti "metaforicki opisao" kako da kazem
Jao sto danas lepo vreme ptice cvrkucu devojke setaju ja sam se smuvao sa devojkom jednom bas sam srecan a kad sam srecan obozavam da radim biceps i listove.....I danas je trening za biceps i listove......
Pa ti sutra dodje da trcis jer vidis na stazi ima puno lepih devojaka pa kazes - danas je dan za trcanje......
nigde nema metafore AMA BASH NIGDE,samo epiteta.
Ne mislim da si debil,jednostavno se izrazavam umetnicki kvalitetno i opisno.Procitaj sta je metafora i sl stilske figure.
:hahaha: izvini ali sad si me slatko nasmejao...
Link za Edukaciju o metafori

2.5g proteina na kg telesne tezine
Opet nigde odgovora,samo pitanja.A onda i sledi ono cuveno pitanje:"Jesi ti doktor pa da znash?".Takve stvari se rade u nedostatku argumenata.Ja cu ti navesti samo jednu najlogicniju cinjenicu zasto to sto ti pishesh je totalna glupost.Da je to tako tacno,kao sto ti i tvoji cuveni "doktori" kazu,danas bi odavno 90% populacije umrlo.Ja ne poznajem ni jednu osobu iz svog okruzenja koja unosi 2.5g proteina na kg telesne tezine.Jer sve ljude koje ja znam,hrane se picama,palacinkama,pljeskavicama.A da ne pricamo sto puse,piju i drogiraju se.To ti je da kazemo oko 1g proteina na kg telesne tezine(cak je i preterano).A ti meni tvrdish da ja ako ne unesem 2.5kg proteina na kg telesne tezine da cu da se sjebem.Pa imam i toliko drugova koji su sportisti(fudbaleri,vaterpolisti,odbojkashi,teniseri,rukometashi) oni ne unose tu kolicinu.Tu kolicinu ti unose ljudi koji se bave BBom,a kao sto bi verovatno znao iz mog posta iznad,ja se time ne bavim.Nema se para brate u danasnje vreme da se ljudi tako hrane.

Napredovanje pre par godina

Sa ovim ovde moracu sa tobom da se slozim.Siguran sam i ja da bih sada bolje napredovao upravo zbog toga.


Opet zamena teza.Razumeo si valjda sta sam hteo da napisem.Napisao sam da u BBu vec ima nauke,jer je tu stvarno potrebno sta sve treba da se unosi u organizam,koliko sati odmora itd...Ali ovo cime ja hocu da se bavim i ne treba toliko velika nauka.

I ja vise sa tobom ovde necu da se prepirem.Jer sam josh na prvom postu steko utisak da si klinac,a kako pises sve vise i vise postova,sa gramatickim greskama,metaforama :mrgreen: ,neuroticnim pisanjem i baratanjem nekim OSNOVNIM podacima sto moze na svakom forumu da se procita i zapamti za 24h,decijim podsmevanjem i pokusajima vredjenja na nekom intelektualnom nivou sticem utisak da si stvarno klinac.
Ne odgovaram vise na tvoje buduce komentare,sta god napisao,hocu da se iskljucim iz ove glupe diskusije koja mi oduzima vreme a nicemu ne vodi,ne znam ni sto sam krenuo u prepirku sa tobom.
Pozz!
 
Poslednja izmena:
Ovako.Prvo hvala ti na normalnijem odgovoru sada.




Opet nigde odgovora,samo pitanja.A onda i sledi ono cuveno pitanje:"Jesi ti doktor pa da znash?".Takve stvari se rade u nedostatku argumenata.Ja cu ti navesti samo jednu najlogicniju cinjenicu zasto to sto ti pishesh je totalna glupost.Da je to tako tacno,kao sto ti i tvoji cuveni "doktori" kazu,danas bi odavno 90% populacije umrlo.Ja ne poznajem ni jednu osobu iz svog okruzenja koja unosi 2.5g proteina na kg telesne tezine.Jer sve ljude koje ja znam,hrane se picama,palacinkama,pljeskavicama.A da ne pricamo sto puse,piju i drogiraju se.To ti je da kazemo oko 1g proteina na kg telesne tezine(cak je i preterano).A ti meni tvrdish da ja ako ne unesem 2.5kg proteina na kg telesne tezine da cu da se sjebem.Pa imam i toliko drugova koji su sportisti(fudbaleri,vaterpolisti,odbojkashi,teniseri,rukometashi) oni ne unose tu kolicinu.Tu kolicinu ti unose ljudi koji se bave BBom,a kao sto bi verovatno znao iz mog posta iznad,ja se time ne bavim.Nema se para brate u danasnje vreme da se ljudi tako hrane.






Ovo za 2,5 sam i mislio na BB jer bez te kolicine proteina se NE NAPREDUJE POSLE ODREDJENOG VREMENA (i u zavisnosti sa genetikom).....Znaci vec posle god dana u teretani ili vezbanju napredak staje i misici se samo odrzavaju a nema vise hipertrofije jer je potrebnija sve veca i veca kolicina proteina da bi se ti misici ishranili i obnovili i odrzali a kamoli da i dalje napreduju......Na kraju i kada i toliko unosis dodje vreme kada dostignes svoj "geneticki plafon" i tu onda vise nema rasta bez steroida (ne podrzavam ih) samo mozes to da odrzavas i eventualno da se trudis da sto vise skines potkozno masno tkivo uz sto vece ocuvanje misicnog tkiva......

A pusti ti te klince sto jedu burek pice i sl kao sto i sam kazes,pa ko bre od njih misicavo izgleda????Njima je dovoljno i 0,05 gr proteina po kg tezine da bi odrzali svojih 40 kila "sa sve krevet" sto bi se reklo.......

Svi ti tvoji sportisti drugari sto jedu "kao svi ostali ljudi" su daleko od misicne mase i misicavog muzevnog tela.....(normalno imaju misicnu masu da pokrecu korsti sutiraju loptu i sl......Ali danas se sve vise obraca paznja na ishranu sportista i sl A PROTEINI SU TU ODLUCUJUCI JER SE MISICI SASTOJE IZ NJIH a ti misici pokrecu udove i celo telo,pa ce neko imati jaci udarac sut skok ako su mu i misici jaci....Ne moze da misic bude mali nikakav a udarac,skok,sut gadnjanje jace!!!!!!To je perpetum mobile u sportu......

Znaci ti ako zelis da imas 60 kg i da budes kao daska onda i ne moras da unosis 2,5 gr proteina ali ako imas 110 kg ciste misicne mase i 10-12% potkoznog tkiva da vidis sta ce da ti se desi ako ne unosis 2,5 gr.....

To ti je kao auto - sto veci motor,kubikaza i sto vise trosi moras vise da mu sipas....Ne mozes da ocekujes da ti neka nabudzena mecka trosi kao jugo,mora se sipati u mecku "2,5gr" proteina....

I ja sam pricao za ljude koji zele da napreduju koji hoce misicnu hipertrogiju a ti mislis na obicne ljude kojima je vrhunsko sportsko umece da se popnu na 4.sprat gde im je stan.....Pa takvi maltene ne moraju "ni da jedu"

Zato ne mozes da kazes da je 2,5 glupost jer nisi obratio paznju na referentni sistem tj u odnosu na sta se donosi hipoteza......

2,5 za nekog (zgoljavi klinac od 40kg sa sve krevet koji zeli samo da se "uradi za bazen" ili da mu lepo stoji duks,kosulja) je stvarno premnogo znaci u tom slucaju jeste glupost i tada si u pravu mada opet je i bolje da unosi 2,5 nego 0,5 jos ako se aktivno bavi sportom moze samo da napreduje jos vise jer sigurno nece da mu se "zalepi" za stomak jer verovatno sve to istrosi ugradi a sa druge strane moze da bude siguran da se nece nikako pretrenirati.....

A 2,5 za nekog (ko trenira BB i kome je cilj da ima veliki jak cist misic sa sto manjim salom je ovo NUZNO DA RADI) i tada to uopste nije budalastina i sto je najbolje ovo nisam ja ni izmislio ni sanjao niti lupam budalastine,ja sam ovo naucio i to mnooooogi strucnjaci,sportisti i ostali rekreativni laici tvrde i upraznjavaju.....Tako da iz ovog ugla sam ja (mi) u pravu.....

A to se lako moze i proveriti - uradi pa vidi...Ako ne uspeva nesto drugo sigurno ne radis dobro (ima milion faktora) a ne da "2,5" ne deluje....Sve to ima logickog smisla i ja sam izabrao u to da verujem,a sto je najbolje sam sam to dokazao na sebi i video kako i ostali dokazuju to na sebi......Svaki put kad imam kintu i kad povecam proteinski unos sto vise,ja napredujem veci sam,mrsaviji,jaci izdrzljiviji ma covece to je toliko ocigledno da ne znam zasto ti ovo pisem......A kad nemam kintu i kada imam druge obaveze koje me ometaju u vezbanju pa sam primoran da unosim 1gr po kg tezine ja se smanjim,postanem slabiji(mada opet jaci u odnosu na prosek) imam manje energije,uspori se metabolizam pa se malo ugojis jer preovladavaju UH ili seceri....

E sad ne moze to jedes 2 meseca 2,5 i hoces da budes kao Svarc!!!!To hoce svi klinci.....2,5 gr nije magicni stapic - to je dugotrajan proces ishrane i kvalitetnog vezbanja i tek tada uspeva.....Ne mozes ti da se zayebavas i igras sa sklekovima trbusnjacima i zgibovima i ocekujes da ces za 2 meseca da budes kao Mister Olimpije.....Ne ide nista preko noci...

SUMA SUMARUM - 2,5 nije glupost i tu si se zesce prolupio....To ce reci svaki strucnjak a svaki laik ili pak strucnjak koji nije kompetentan u tom delu i ne prati nova otkrica on ce tvrditi kao ti......

Sto se tice ostalih delova razgovora ono za metaforu i sl - vidi se da si klinac i da se zivot znatno razlikuje od knjige i puke teorije nije zivot kako u knjizi pise bas..... Pa kada sam rekao da je bila metafora i slicne stilske figure nisam bas mozda eksplicitno mislio na metaforu niti sam naucno analizirao tvoj tekst pa da gledam da li se tacno uklapa u definicije metafore......Poenta je bila da nisam mislio bukvalno da ono ti radis vec sam rekao "metaforicno" u smislu da bi razumeo da je to samo primer a metaforu sam spomenuo da bi ukapirao na sta sam mislio.......

I nemoj ti decko meni ja da se obrazujem ja jasm se izobrazovao u raznim oblastima,prelazim i na doktorske studije,a vec imam magistraturu u ruci (sadasnji master) i iz jedne oblasti srednjoskolsku diplomu iz druge medicinske oblasti 10 god iskustva vezbanja BB,15 god iskustva i obrazovanja muzike sviranja gitare,15 godina bavljenja raznim borilackim vestinama,medalje sa takmicenja....

Tako da nemoj ti meni da se obrazujem klinac ja sam se dovoljno izobrazovao za moje godine i mogucnosti i nacin zivota A TI TEK TREBAS DA GULJIS I TO DEBELO jer si trenutno niko i nista i od drzave nemas nikakvo priznanje da u necemu vredis i da si kompetentan za nesto.......To sto si procitao 2 knjige 4 casopisa i sto visis po forumima ne znaci da si presisao znanje pa mozes DA DOKTORIRAS IZ NEKE OBLASTI JER "MNOGO CITAS....

Tipicno klinacko razmisljanje dece u osnovnoj a ti si u srednjoj,hej???
Kad bi ti znao sta znaci doktorirati "pustio bi odmah sad u gace" i osramljeno bi gledao u patos stideci se svoje izjave.....Ali naravno ti ne znas sta znaci doktorirati pa se zato OLAKO I FRLJAS tim terminom...E sad ti uvek mozes da kazes pa nisam bas mislio da bukvalno doktoriram....Hahaha pa da naravno nisi mislio ali je lepo stavljati tebe klinjosa koji misli da sve zna sa nekim pravim doktorom nauka koji je nauci posvetio ceo svoj zivot.....

A za ono da gresim u pisanju i sl - pa ovo nije ni kolegijum ni fax ni nista slicno ovde pise kako ko hoce,a pravo da ti kazem ja pisem iz slabo osvetljene igraonice sa nekom krs tastaturom u kojoj placam svaki minut pa gledam sto vise da iskucam za sto manje vremena,kada bih ja proveravao sta sdam napisao pa mene bi kostao post 300 din....

I da za tebe i sve dadobudne klince da kazem da nisam lektor niti sta slicno to je posebna profesija pa ostavimo da ljudi rade svoj posao (ispravljaju nese kucacke greske)...Svaki doktor nauka koji pise knjigu obavezno unajmljuje lektora i slicne koji traze greske u kucanju,greske - lapsuse,menjaju smisao recenice i sl...

Sta sad znaci da su doktori nauka koji pisu naucne knjige NEPISMENI,NEOBRAZOVANI I SL??????

Tako isto i za mene vazi........

I da ne znam zasto pises da sam klinac kad sam rekao da sam stariji i nekoliko puta sam ti se obratio sa sine........Ne znam zasto se vredjas kad ti kazem da si klinac pa sad po Frojdovoj psihoanalizi ono sto ne volis kod sebe pripisujes drugom,mislim mi mozemo ovde da filozofiramo ko je klinac a ko ne ali jedna je cinjenica nepobitna ja sam zaista covek a ne klinac pise mi u licnoj u pasosu u jednopj diplomi u drugoj diplomu,na medaljama i njihovim diplomama a tebi pise da si jos uvek klinac......nazalost samo u listicu za primanje decijeg dodatka posto nemas jos ni licnu kartu jos po drzavi nisi ni sazreo,pa te i neracuna jos kao rzumno bice da moze da odgovara za sebe.....I ti sad nekom solis pamet...:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

p.s.i da zaboravih - "to sto isecem" i sto odgovorim se zove citiranje i sluzi da se na nesto konkretno odgovori a tu je uvek i ceo tekst iznad da se vidi poenta......Zato su i ugradili citiranje jednog dela teksta na svim forumima jer kad izvalis neku glupost ma mozes ti da se vadis posle i sa kilo teksta ali to ne umanjuje vrednost gluposti i ona zasluzuje da bude citirana prema tome pazi sta pises a ne posle pa znas posle recenice da je zid beo ja sam naveo da ipak nije beo nego crn i sl......
 
Opet nigde odgovora,samo pitanja.A onda i sledi ono cuveno pitanje:"Jesi ti doktor pa da znash?".Takve stvari se rade u nedostatku argumenata.Ja cu ti navesti samo jednu najlogicniju cinjenicu zasto to sto ti pishesh je totalna glupost.Da je to tako tacno,kao sto ti i tvoji cuveni "doktori" kazu,danas bi odavno 90% populacije umrlo.Ja ne poznajem ni jednu osobu iz svog okruzenja koja unosi 2.5g proteina na kg telesne tezine.Jer sve ljude koje ja znam,hrane se picama,palacinkama,pljeskavicama.A da ne pricamo sto puse,piju i drogiraju se.To ti je da kazemo oko 1g proteina na kg telesne tezine(cak je i preterano).A ti meni tvrdish da ja ako ne unesem 2.5kg proteina na kg telesne tezine da cu da se sjebem.Pa imam i toliko drugova koji su sportisti(fudbaleri,vaterpolisti,odbojkashi,tenise ri,rukometashi) oni ne unose tu kolicinu.Tu kolicinu ti unose ljudi koji se bave BBom,a kao sto bi verovatno znao iz mog posta iznad,ja se time ne bavim.Nema se para brate u danasnje vreme da se ljudi tako hrane.


Da je to tako tacno,kao sto ti i tvoji cuveni "doktori" kazu,danas bi odavno 90% populacije umrlo.

Evo opet citam i ne mogu da verujem........
Pa ti pises TOTALNE GLUPOSTI I VRSIS ZAMENU TEZA (na kom li forumu procita sta je zamena teza)...
Aj sad okaci sa vikipedija sta je tacno po definiciji zamena teza koju je napisao tvoj sklolski drug (na netu pise svako sta stigne i kad mi neko citira nese definicije sa neta a poserbno sda vikipedije koja je izuzetno nenaucna i amaterska to svi pametni znaju,isto je kao da je citirao pastira koji cuva ovce i zna da broji do 30)

Pa ko je rekao da je za onsovni bioloski egzistencijalizam potrebno 2,5 gr proteina za prosecnog coveka???(aj vidi u vikipediji dal postoji bioloski egzistencijalizam,mozda je napisao neki osmak)

Ja bre pricam u kontekstu sportista prvenstveno BB a i svih ostalih jer BB nije da budes Svarceneger vec Body i Building znaci Izgradjivanje tela,Gradjenje tela kao sto se geadi zgrada....Ali vi klinjosi odmah pomislite kada se kaze BB na nekog debeljana od 200 kg koji se sprica steroidima i kaze AH MENI TO NE TREBA JA NECU TDA BUDEM BILDER JA SAMO SKLEKOVI OVO ONO (kao neki izfeminirani maneken - gej)

Sta neces da budes Bilder????

Pa jel znas ti jado sta znaci biti bilder???Misli se na sleng "Bilder"???

Pa to je covek koji izgradjuje svoje telo da bilo koji nacin.....

Ti da treniras i badminton ili pljuvanje u dalj - i to je BB jer izgradjuje(build - building) telo (body)

A na engleskim govornim podrucjima rec Bilder znaci fizicki radnik,majstor pa cak i arhitekta....

Samo se u nasoj neobrazovanoj zemlji pod uticajem seljacizma odomacio naziv Bilder - to je onaj naduveni od 200 kila sto uzima steroide ja necu da budem i nisam bilder.......

Ako samo radis pa i sklekove i trcis - ti izgradjujes telo znaci "Bilder" si hteo ti to da priznas ili ne.....Samo propali bilder bi bila bolja rec kada se uporedi tvoja konstitucija a ona se moze dagovestiti prema necijoj ishrani,jer ne moze neko da jede vazduh a da bude atleta (ali pravi atleta a ne oni anoreksicni zakrzljali manekencici)

Ja ne poznajem ni jednu osobu iz svog okruzenja koja unosi 2.5g proteina na kg telesne tezine.Jer sve ljude koje ja znam,hrane se picama,palacinkama,pljeskavicama


Pa naravno da ne poznajes,zato su svi na ulici smesne gradje (da da oni to lepo prikriju garderobom kao sto devojke prikrivaju salo pa ispadne zgodna ali da ga skines golog ili pak u gacama ima da se iskidas od smeha na sta lici - nesimetrija,disproporcija,mala stopa misicnog tkiva velika stopa sala,deformiteti kostanog sistema i sl a to sve zbog "hrane se picama,palacinkama,pljeskavicama"

Evo ja da ti kazem ja poznajem takve ljude....Cak sta vise ne moras ni da ih poznajes jednostavno vidis,to se vidi!!!!Ne nisu to steroidi vidi se i ko uzima steroide (ko ima oko,znanje i iskustvo) a ko uzima 2,5 dobro trenira i radi sve po naucnim pravilima za razvijanje tela......Znaci znam takve ljude i oni su odlicni,naravno uvek je bilo losih neobrazovanih glupih zatucanih pa je zato i teze primetiti ove uspesne ali to ne znaci da oni ne postoje a ja pricam napamet.....

A ti meni tvrdish da ja ako ne unesem 2.5kg proteina na kg telesne tezine da cu da se sjebem.
Da syebaces se u smislu da ces da se pretreniras i atrofiras a ne da ces da umres ili da ti fali pola glave.Ne budi takva zadrtina,bukvalista i d trazis dlaku u jajetu i da uvek tezis ekstremima.
Znaci ako ozbiljno vezbas ( a zna se sta je ozbiljno sta je neozbiljno) syebaces se (napisao sam kako,nemoj ti da dajes tvoja tumacenja mojih reci)A ako vezbas kao sto izgleda vezbas - tj igras se ( vezbanje kad si srecan - jao majko mila ova odvala ide u forumske anale kao zesca odvala u nekom forumu) mozes bre i da jedes i da ne jedes isto je - ot toga nema vajde......

Ni ja sam ne uzimam 2,5 gr kao sto kazes jeste skupo zahteva odricanje i mnogo sto sta ali bar se trudim a ne izmisljam psihopatoloske nebuloze i teorije zavere i ne pricasm za neke stvari za koje sam neobrazovan dovoljno da su TOTALNE ILI NE-TOTALNE GLUPOSTI kao ti i Boris koji ti je vidi preneo svoju bolest i postao tvoj mentor...Jel si znao da se neki oblici paranoje sizofrenije i sl mogu prenositi izmedju ljudi slicno kao sto se prenosi i kijavica - jednostavno da tebe predju "bacili ludoce"

Zato daleko te bilo,samo se ti drzi Borisa i daleko ces dogurati (vidim smeo si da okacis njegov post,hehe al bi se ljudi ismejali)....Tog Borisa su ismejavali na svakom podforumu a posebno na podforumu zdravlje jer je pisao kao odvaljen a tamo sve doktori specijalisti i zamalo da ga odvedu u Lazu Lazarevic ili nisku Toponicu.........
 
Poslednja izmena:
ShadowNinjaMan cekam da ne odgovoris na moje postove kako si i obecao,al' je psihoanaliza mnooogo 'ebena nauka a Freud legenda i tu uvek Id pobedi super-ego.....Tako da se nadam da ces se javiti sto pre i odgovoriti jer je to nuznost po psihoanalizi i tacka......

Ih sad sam ti rekao foru:mrgreen::mrgreen::mrgreen: pa ces mozda namerno da se ne javis da bi oborio nuznost ispao pametan a ja Freud i psihoanaliza glupi,mada ja glasam za Id i tvoju iskompleksiranost,klinacko ne sazrevanje,bunt i revolt prema autoritetima i sistemu,utopiji i egocentrizmu.....

Hm....:think::think::think::think::think:

Ma ako sam ti otkrio foru ipak ces se ti javiti jednostavno to je jace od tebe,Id je nesvesni deo licnosti,nemas ti tu uticaja......

Kladim se da ces u roku od 3 sata da odgovoris (od kada vidis post) jer ces se moralno lomiti da li da pojedes svoja g o v n a i da se javis na forum meni a rekao si da neces,znaci da pogazis svoje ja i svoju rec i da ispanes djubre od coveka (takve najvise mrzim - jedno kazu drugo rade) ili pak zaista neces da se javis ali tesko da "mi ne vratis" a prozvan si.......To ni Sokrat ni Platon ne bi izdrzali a kamoli klinjos kome ni brkovi nisu izrasli i kome kad pije jogurt ostanu beli brkovi:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Evo ovako.Cilj mi je da se izdefinishem.Imam masu i imam misice,trenirao sam dugo ali sa velikim prestancima jer sam stalno nesh bolesljiv ovo ono.E sada ide lepo vreme pa reko ae malo bacim defku. :)
Znam da defka nece doci tek tako,a 6 pack ima josh dosta rada do toga,ali uporan cu biti :)
Puno puta sam kretao iz pocetka ali ovaj put sam odlucio da bash vidim da li je moguce i ja to da dobijem :D
I evo napravio sam presek za 8 dana sta sam jeo sve i kako sam trenirao.Inace razumite me ja ne mogu svaki dan da radim iste vezbe,to jest npr ponedeljak grudi biceps utorak rame triceps meni je to mnogo zamarajuce,dosadno i ubija svaku volju u meni za sledecim treningom,tako da svaki dan imam drugaciji zanimljiv trening :)
Ali dokle god se radi dobro je zar ne? :mrgreen:
Inace mozda su za neke porcije mnogo ogromne za neke mnogo male,meni ovakve trenutno odgovaraju,s obzirom da sam pre stalno jeo pice,pljeskavice,opanke,burek...Sada sam bash krenuo zdravo da se hranim i mnogo sam zadovoljniji pogotovo kad istreniram i znam da me ceka Ela sir u frizideru da ga razmutim u vodi :D

I da imam 17 godina.Visok sam oko 176.

Evo kako je trening isao


Interesuje me da li ste zadovoljni ovakvim treningom i naravno sta mislite za ishranu to mi je najbitnije?
Inace da vec sam otvorio temu imam ovaj bol u pokosnici (kao sto kazem uvek neke bolesti mene snadju i ne daju mi da treniram -.- )


I da li vam se svidja ovaj trening u koji sam ubacio 4 zgiba,3 propadanja,5 skleka...? Posto sam ga ja osmislio :mrgreen: tacnije jedan covek je radio nesto slicno ali ja sam ga preuredio i napravio sam fenomenalnu kardio vezbu od njega :D uvek kad ga odradim sav sam mokar i prezadovoljan :D

Kritike,pitanja,sugestije? :)



Jao pa je tek sada malo bacio pogled dublje na tvoj post.....

Jao majko mila pa ja sa ovim postom imam da se zanimam narednih godinu dana koliko ima prostora za citiranje:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf:


Za sada cu samo izvuci najvaznije....

Bilo je tu dosta prica (mojih) o pretreniravanju o "syebavanju" (znaci ja cu da se sjebem jer ne unosim vit min i 2- 2,5gr proteina,o atrofiji o samodestrukciji o katabolizmu tela o efektima loseg vezbanja i ishrane i naravno klinja nindza u senci me je optuzio za sve i svasta navodeci da su sve to gluposti a ovamo pise da ga stalno "napadaju bolest" ima bolove u cevanicama i sl i ON JOS PITA DA MU POMOGNEMO...:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::ha

a SAM JE SEBI DAO ODGOVOR ZASTO MU SE TO DESAVA.....

Ja mu govorio da ce da se syebe on se naljutio i upustao se u konverzacije milo za drago a ja nisam ni video da se on vec i syebao......

Pa nije ni cudo zasto........Eeeeee

I za kraj:
Sada sam bash krenuo zdravo da se hranim i mnogo sam zadovoljniji pogotovo kad istreniram

Inace da vec sam otvorio temu imam ovaj bol u pokosnici (kao sto kazem uvek neke bolesti mene snadju i ne daju mi da treniram -.-



neke bolesti mene snadju i ne daju mi da treniram



Stvarno pitam li se zasto je to tako???
Dal zbog treninga po raspolozenju?
Ili zbog prevelikih i premalih obroka ali tebi tako odgovara jer si srecan?
Dal zbog toga jer te smaraju normalni sistemi vezbanja pa ti sam napravis sistem?A?
Dal zbog toga sto savki dan imas drugi zanimljivi trening????
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf:

:rotf:
:rotf::rotf::rotf::rotf:EEeeee pricam ja ali nemam kome.......
Tek ce da te spopadaju bolesti i da se razboljevas a to sve jer si oslabio imunitet Borisovim zaludjivanjima i spartan tripovima i tripovima bitno je da radis sve u cemu ces da budes srecan jer los trening ne postoji.....

EPA VIDIS DA POSTOJI I TO JE BAS TVOJ CELOKUPNI NACIN ZIVOTA....Takav si verovatno i u svim ostalim sverama.......Covece ubices se.......Kazi mami i tati da ti nadju tutora za zivot jer ti ocigledno ne znas sta sme sta ne sme i sta treba i sta ne treba....

Ali dobro je da ti "mnogo citas" i da mozes da doktoriras na ovome kao i bilo cemu drugom.....


Samo ne znam sto se svi krste i levom i desnom...i nogom cak kad procitaju uvodni post


Ja verujem da ne postoji ijedno ljudsko bice koje je procitalo tvoj post i nije pomislilo kako je procitalo najvecu glupost/nebulozu/ u svetu vezbanja i ishrane.......

A garantujem 100% da ne postoji 1 zdrava osoba koja ce reci da je tvoj uvodni post Ok....
 
Bol u cevanicama = vijaca! Preskakanje vijace je veliki teret za zglobove....

A sto ja nemam bolove nikakve a imam 100 kg (misicne mase a ne od piva i dzank fuda) i preskacem vijacu kao lud (ali samo onoliko da bude svrsishodan trening i da izazovem anabolizam a ne katabolizam kao NindzaSenkaMen koji se ocigledno pretrenirava???

Dal nije majku mu sto unosim dosta Ca Mg 2,5 grama proteina pa jacanjem misica jaca se i gustina i cvrtoca kostinu tetiva i sl????


NEMA JA PRICAM PRETRENIRAVANJE ALI NEMA VEZE klinac od 17 god kome je uzor Boris mod bolje zna jer on MLOGO CITA I MOZE DOKTORAT DA NAPISE O OVIM STVARIMA (a jednom nogom vec u grobu,da se tako metaforicki izrazim)
 

Back
Top