PATRIJARH: SRBIJA BEZ KOSOVA NIJE SRBIJA

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Subota, 15. Maj, 2010.| (0)
Živeo sam 20 godina na Kosmetu i poznajem njegove vrednosti i ljude. Podela Kosova je neprihvatljiva iako je tamo situacija teška, kaže patrijarh za Kurir


PROLOM BANJA - Srbija bez Kosova nije Srbija jer bi bila obezglavljena i ja se nadam da će se naći mudrost i da svet vidi šta ova sveta zemlja znači za Srbiju!
Ovo je za Kurir juče izjavio patrijarh srpski gospodin Irinej tokom boravka u Prolom banji, gde je prisustvovao otvaranju naučnog skupa „Stefan Nemanja i Toplica“, u organizaciji Centra za crkvene studije.

Ne mogu ni da zamislim da Pećka patrijaršija bude u nekoj drugoj državi. Živeo sam 20 godina na Kosmetu i poznajem ljude i vrednosti Kosova.

Šta povezuje Stefana Nemanju i Toplicu?

Stefan Nemanja je stvorio moćnu državu na Balkanu sa sedištem u sadašnjoj Kuršumliji, koja se tada zvala Bele Crkve. On je bio duboko verujući hrišćanin i na tom temelju je zidao svoju ličnost i svoju državu, jer je video da država bez duhovnog jedinstva ne može da se održi.

Da li će biti obnovljene zadužbine Stefana Nemanje u ovom kraju?

Nemanja je ovde sagradio prve svoje zadužbine, manastire Sveti Nikola i Sveta Bogorodica. Nadam se da će manastir Sveti Nikola biti obnovljen i da će se u njemu vratiti život. Velika mi je želja da se Kuršumliji vrati staro ime Bele Crkve.

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/patrijarh-srbija-bez-kosova-nije-srbija-34184.php
 
Malo pre sam postao jos veci atesita nego ikada i bas sam ponosan na sebe :)
A Patrijarhu mogu reci sledece:
Moj brat je invalid 80% i prima 50evra mesecno od drzave i kaze da Srbija nije Srbija kada invalidi primaju tek toliko da imaju da kupe omcu da se obese

Pope mi te volimo,Pope mi te volimo :dash: a kako bi te rado psovao da nisi javna licnos i da smem na forumu da psujem :(
 
Malo pre sam postao jos veci atesita nego ikada i bas sam ponosan na sebe :)
A Patrijarhu mogu reci sledece:
Moj brat je invalid 80% i prima 50evra mesecno od drzave i kaze da Srbija nije Srbija kada invalidi primaju tek toliko da imaju da kupe omcu da se obese

Pope mi te volimo,Pope mi te volimo :dash: a kako bi te rado psovao da nisi javna licnos i da smem na forumu da psujem :(

...i ja sam ateista..:)
 

Back
Top