jeste li culi....

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
strasna vest, narocito ako je naslov teksta tacan

ŠKOLE U SRBIJI PUNE PEDOFILA

Subota, 15. Maj, 2010.| Autor: Radmila Briza (0) Send to friend Print
Precizni podaci o zlostavljanju dece ne postoje jer ih škole zataškavaju, a roditelji kriju, kaže načelnik prosvetne inspekcije Velimir Tmušić

BEOGRAD - Seksualno zlostavljanje dece u Srbiji se krije! Nekada to zataškavaju same škole, nekada roditelji, pa i čitava sredina.
Ovo je za Kurir potvrdio Velimir Tmušić, načelnik prosvetne inspekcije u Ministarstvu prosvete.

- Obično same škole pokušaju da zataškaju takve slučajeve, ali u tome često učestvuju i roditelji zbog svoje dece, male sredine ili nekih drugih razloga. Zato i nemamo precizne podatke koliko se takvih slučajeva zaista dogodilo u Srbiji. Prosvetna inspekcija svakako će obaviti istragu u školama u kojima je radio nastavnik geografije Ivan Štasni Miović, koji je seksualno zlostavljao sedmoricu dečaka, kako bi utvrdila da li ima odgovornosti zaposlenih. Policija će da uradi svoj deo posla. Taj nastavnik je suspendovan. Čak, može da se desi da ta deca nisu jedina koja su pretrpela seksualno zlostavljanje i da će ih hapšenje nastavnika ohrabriti da se jave - priča Tmušić.

Svaki učitelj, nastavnik i ostali koji rade sa decom pri zapošljavanju prolaze najmanje dve provere, kako to propisuje novi Zakon o obrazovanju.

- Pre bilo kakvog odlučivanja o tome da li će određeni kandidat biti primljen da radi u školi, školski odbor i direktor treba da daju svoje mišljenje o njegovoj sposobnosti. Potencijalni nastavnik mora i da priloži uverenje da je psihički, fizički i zdravstveno sposoban za rad sa decom - objašnjava Tmušić.

- Čak i ako je sve to u redu i nastavnik počne da radi, ukoliko direktor škole posumnja da nešto u njegovom ponašanju nije u redu, u svakom trenutku može da ga pošalje na dodatne preglede u medicinu rada - objašnjava sagovornik Kurira i dodaje da niko ne može da predvidi ko će i kada da oboli od neke psihičke ili druge bolesti.
 
sta je bre ovim ljudima ja ne znam. svako malo se mogu procitati ovakve vesti koje dolaze iz raznih delova sveta...

Napadač ubio troje i teško ranio sedmoro, od kojih četvoro dece
Tanjug, Srna | 15. 05. 2010. - 09:57h | Komentara: 3

U selu Hlapčević, kod Visokog, napadač je nožem ubio tri, a teško ranio sedam ljudi, među kojima i četvoro dece uzrasta od jedne do četiri godine, javila je Federalna televizija (FTV) u Sarajevu. Dvoje dece i dalje je u teškom stanju.

Policija Bosne i Hercegovine (BiH) je posle potere uhapsila ubicu, a FTV je juče izvestila da je, po neslužbenim informacijama, reč o 40-godišnjem duševnom bolesniku.

Ubijene su dve žene, od 35 i 40 godina starosti i 74-godišnji muškarac, prenela je hrvatska državna novinska agencija HINA.

Ranjeni, od kojih su deca stara između jedne i četiri godine, operisano je u

Kliničkom centru Sveučilišta u Sarajevu.

Dvoje od četvoro dece i dalje su u teškom stanju i smeštena su na Pedijatrijskom odjeljenju intenzivne nege, gde su noć provela relativno mirno, rekla je Srni portparol Kliničkog centra Univerziteta /KCUS/ Sarajevo Biljana Jandrić.

Ona je navela da je operisano sve četvoro dece, koja su uzrasta od jedne do četiri godine.

"Drugo dvoje dece smešteno je na Kliniku za dečiju hirurgiju. Reč je o veoma maloj deci koja su doživela strašan šok i videćemo kako će se njihov oporavak dalje odvijati", rekla je Jandrićeva.

* Motivi napadaa još nisu poznati, a predstavnica Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona izjavila je da je uviđaj u toku.

Dva muškarca, koja su zadobila teške povrede abdomena, nakon operacije su smeštena na Kliniku za anesteziju i reanimaciju i njihovo stanje jutros je stabilno.

Jandrićeva je potvrdila da je žena, koja je zadobila posekotinu na licu dobro, ali da je zadržana u bolnici jer se među povređenim nalazi dvoje njene dece.

Ubica je prilikom hapšenja pružao otpor i takođe se nalazi u sarajevskoj bolnici.

Ranije je američka novinska agencija Asošiejtid pres javila kako je predstavnica policije Adnina Ahmić dodala da je napadač ranjen, izgleda u pokušaju prisutnih da ga zaustave.
 
... i meni isto... a i mogu da nađem mnogo, mnogo gore stvari od pedofilije na vašoj strani... i?

Budala ima svuda... a za ovakve teme je pdf hronika... :confused:

ja i jesam naglasio dabudala ima svugde. i mislim da ova tema treba ostati ovde, a ne da se premesti.i tu bi stavljali razne vesti koje mozda i spadaju u hroniku, ali ih tamo retko ko cita, ja ne npr. malo bi se i rasteretio ofrum bezbroj novih tema koje imaju po nekoliko postova
 

Back
Top