upomoc

jagoda92

Početnik
Poruka
4
Bila sam kod ginekologa i dala mi je geomicin vaginalete da stavljam,medjutim u apoteci su mi rekli da ih neme i da ih nisu uvezli,dala mi je macmiror complex,ali posto prvi put koristim vaginalete ja ne znam kako da ih stavim i da li one imaju zastitnu foliju jer mi ne izgleda kao da imaju??? p.s. imam ranicu na grlicu materice,da li neko zna da li je to i koliko opasno..?
 
Koristila sam Macmiror complex, koriste se kao i svake druge, ne znam na koji način da ti pomognem.Imala sam ranicu na grliću materice, koje nije bilo na sledećem pregledu posle nekih 2 meseca, tako da mislim da to stanje samo treba pratiti i da nije ništa strašno, ali naravno valjda će ti odgovoriti i neko od stručnijih na ovom podforumu.Pozdrav!
 
Bila sam kod ginekologa i dala mi je geomicin vaginalete da stavljam,medjutim u apoteci su mi rekli da ih neme i da ih nisu uvezli,dala mi je macmiror complex,ali posto prvi put koristim vaginalete ja ne znam kako da ih stavim i da li one imaju zastitnu foliju jer mi ne izgleda kao da imaju??? p.s. imam ranicu na grlicu materice,da li neko zna da li je to i koliko opasno..?

Nisam se susrela do sada sa ovim vaginaletama ali otvori lepo pa pogledaj,sama ces shvatiti ima li zastitnu foliju ili ne... a i Tina ti je dala odgovor,koristi se kao i svaka druga. :)

Ranica na grlicu materice moze biti prouzrokovana stalnom iritacijom zbog infekcije i pojacanog sekreta a nekad mogu biti i premaligne lezije u pitanju.
Naravno sve zavisi od godina zivota,kolposkopskog nalaza,PAPA testa...
Ranicu u svakom slucaju moras leciti,ne moze proci sama od sebe.
 
hvala vam puno,snasla sam se,ali cini mi se da se ta vaginaleta previshe topi i da vishe iscuri napolje nego sto ostane unutra....to me sad nervira a gurnula sam najdublje sto sam mogla. u svakom slucaju hvala vam puno i nadam se da mi ta ranica nece ostati dugo...
 
a da, a kako se radi taj papa test?:confused:

PAPA test se radi na ginekoloskom pregledu.
Uzima se bris za citoloski pregled sa prednje i zadnje usne grlica materice i iz kanala grlica materice. Od uzorka se napravi citološki razmaz i pod mikroskopom se gledaju uzrocnici infekcije, dobrocudne i zlocudne celije i promene.
Totalno bezbolna dijagnosticka metoda.:)
 

Back
Top