Peticija: Svetski intelektualci traže preispitivanje Srebrenice

Poruka
3.617
Peticija: Svetski intelektualci traže preispitivanje Srebrenice

Grupa intelektualaca iz čitavog sveta, predvođena Amerikankom Dajanom Džonston, pokrenula je peticiju povodom prebijanja generala Radislava Krstića u britanskom zatvoru, u kojoj se traži istraga tog napada, ali i preispitivanje presude za Srebrenicu.

Peticiju je napisala Džonstonova, a podržali su je novinari, pisci i drugi javni radnici iz Velike Britanije, Italije, SAD, Nemačke, Francuske, Srbije i drugih zemalja.


Direktor beogradskog Instituta za istraživanje srpskih stradanja u 20. veku Milivoje Ivanišević, jedan od potpisnika peticije, rekao je Srni da se u peticiji zahteva istraga o napadu na generala Krstića u britanskom zatvoru, te traži njegov premeštaj u drugi zatvor, u kome će biti maksimalno zaštićen.

Zatim se traži podrška svetskih humanitarnih organizacija - kao što je "Hjuman rajts voč" - u meri u kojoj su se te organizacije zauzele za zaštitu zatvorenika iz Gvantanama i drugih zatvora.

I, na kraju, traži se revizija presude generalu Krstiću za pomaganje u genocidu u Srebrenici, za šta je osuđen na "drakonsku kaznu" od 35 godina zatvora, koja nije primerena veličini dela za koje postoje dokazi.



"Krstić je osuđen za mnoga dela za koja nisu dati dokazi i koja su u međuvremenu sasvim osporena", rekao je Ivanišević.


Podrška ovoj peticiji može se dati na mejl davidpet@comcast.net ili na sajtu beogradskog Instituta za istraživanje srpskih stradanja u 20. veku www.serb-victims.org.

Akcija sakupljanja podrške peticiji trajaće do kraja ovog meseca, nakon čega će ona biti upućena generalnom sekretaru UN i predsedniku Haškog tribunala, od kojih se traži ispunjavanje zahteva navedenih u peticiji.

Peticiju su do sada podržali Ed Herman, koji je napisao sa Noamom Čomskim više studija, zatim Dejvid Peterson, Luj Derma, te Marazani Viskonti iz Italije, Tim Fenton iz Londona, Žerminal Civikov (bugarski intelektualac koji živi u Holandiji, autor knjige o lažima Dražena Erdemovića pred Hagom), Džordž Samjuel, Džordž Pomfi i drugi.

Autor peticije Dajana Džonston je američka spisateljica i humanista, koja je objavila knjige "Suludi krstaši: Jugoslavija, NATO i obmane Zapada"; inače ona je godinama pisala o dešavanjima u bivšoj Jugoslaviji.

http://www.vesti-online.com/Vesti/S...intelektualci-traze-preispitivanje-Srebrenice

Konacno:super:
 
bojim se da i ako se ovo ikad realizuje ne bude kasno...sve bitne odluke sto se tice balkana ce biti donete na osnovu iskonstruisanih dogadjaja...najbrze bi bilo da se ukljuci srbija i RS u sve to...ali uz ovu vlast to je nerealno ocekivati...tako da cemo gledati kako se balkan menja zbog reziranih propagandnih aktivnosti koje su majstorski tempirane---najbitnije su merkale,srebrenica i racak...na osnovu ovih scenarija je iskrojena sudbina balkana...kad se odluke jednom donesu--nema promene...posle toga moze se saznati istina...ali vise nece biti bitna...
 
Tako je sine. Nisi ni chuo za njih,ali ne smeta da ovako prichash o njima. Koja si ti gmazina od choveka to je strashno.

nisam cuo, ali sam potrazio na internetu za neke iz spiska, sve patriot do patriote. ja ne znam kako vas bre nije sramota da se dicite takvim osobama od kojih su svi digli ruke. ali ako su vama dobri, a vi ih slobodno velicajte. u stvari razumem ja vas, samo takvi i dizu glas.:rtfm::rtfm:
 
nisam cuo, ali sam potrazio na internetu za neke iz spiska, sve patriot do patriote. ja ne znam kako vas bre nije sramota da se dicite takvim osobama od kojih su svi digli ruke. ali ako su vama dobri, a vi ih slobodno velicajte. u stvari razumem ja vas, samo takvi i dizu glas.:rtfm::rtfm:
Kako tebe nije sramota da uopste sudelujes u radu ovog foruma???Decu ste nam ubijali kad izadju da se okupaju,a tu nam bistris politriku????!!!!
 
Koji su to intelektualci pozitivno govorili o vama,osim ovih masonskih klownova ,koji su inace i bili placeni da rade ovde radnju,gledajuci svoje interese???

koji intelektualci su pozitivno govorili o nama??? nama nisu trebali govori, nama je trebala pomoc.
ps.samo vi nastavite da potpisujete peticije, nikad se ne zna sta ce ispasti jednoga dana iz tih peticija, mislim kakav ce rezultat one dati:rtfm::rtfm:
 
Pomoc ,znaci,trazite jos od osnivanja i zakljucaka Prve Prizrenske Lige????

napisao sam "trebala", a to je proslo vreme. sto ne znaci da nam i sada ne bi dobrodosla, ali druga vrsta pomoci. ali da vas ja sotavim da vi pisete, meni su samo smesni bili neki svetski intelektualci...zamisli Noamo Čomski, da navedem najpozantijeg:bye::bye:
 
mislio sam d je forum za otvorenu diskusiju. ili sam možda pogrješio??? nije vraga da dolazi vrijeme jednoumlja???

Ne ovo nije forum za otvorenu diskusiju kako je pojedini shvataju: ovde nije dozvoljeno propagiranje antiustavni delatnosti, nije dozvoljeno propagiranje i velicanje rezultata siptarskih zlocina i nije dozvoljeno ismevanje nad srpskim zrtvama. Dakle ovo nije mesto za adema i njemu slicne.
 
napisao sam "trebala", a to je proslo vreme. sto ne znaci da nam i sada ne bi dobrodosla, ali druga vrsta pomoci. ali da vas ja sotavim da vi pisete, meni su samo smesni bili neki svetski intelektualci...zamisli Noamo Čomski, da navedem najpozantijeg:bye::bye:

AAHAAHAH siptarcini je smesan Noam Comski, nije dovoljno veliki intelektualac za njega

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top