Gran Tours-Spanija leto 2010

Wade 94

Primećen član
Poruka
837
Idem letos preko gore pomenutog Grand tours-a u Spaniju...U odlasku se ide busom do Verone,tamo se spava,pa onda u Kan,Nicu,Monte Karlo i do letovalista Santa Sussana u Spaniji....I vervoratno cu da idem do Barselone,ipak je glupo to ne videti....Sta mislite o ovoj agneciji?Da li ste imali neka iskustva sa njima?Da li je neko bio u navedenim gradovima?Unapred hvala....
 
Poslednja izmena:
Ne čini mi se baš da ćeš se naputovati....

Đaci vraćeni sa španske granice

Maturanti Šabačke gimnazije optužuju turističku agenciju „Grand turs“ iz Novog Sada i rukovodstvo škole kao organizatore za neprijatnosti koje su doživeli na ekskurziji.

Jedan od tri autobusa sa učenicima vraćen je sa španske granice. Učenici sada odbijaju da plate preostale rate za troškove ekskurzije.
Učenici završnih razreda iz sedam odeljenja pošli su 22. septembra na devetodnevnu ekskurziju u Italiju, Francusku i Španiju. Uz nekoliko odstupanja od plana puta tokom prva dva dana ekskurzije, vrhunac nezadovoljstva učenika izazvalo je vraćanje jednog od dva autobusa sa granice Španije i Francuske, trećeg dana putovanja.
- S obzirom na to da tamo nema granica, na jednoj naplatnoj rampi dva policajca ušla su u autobus i tražila da pogledaju pasoše. Nakon sat i po rekli su da ne možemo u Španiju i dali nam da potpišemo dokument u kojem se navodi da smo mi, navodno, pokušali da uđemo ilegalno u zemlju pa smo stoga vraćeni u Francusku - kaže Petar Maksić, učenik IV razreda kojem je sa još 56 učenika i profesora onemogućeno da uđe u Španiju.
Maksić i njegovi drugovi kažu da su se vratili u neki francuski hotel tridesetak kilometara od španske granice, gde su imali prenoćište ali ne i večeru, tako da su celu noć bili gladni.
Sutradan ujutru, kažu učenici, krenuli su na drugi prelaz i uspešno ušli u Španiju. Međutim, đaci navode da se od početka ekskurzije kršio plan putovanja.
- Umesto u polasku, mi smo u povratku obišli Veneciju, umesto u centru Nice, spavali smo u Kanu, menjali smo i destinacije i hotele i satnice, putovali noću, a koliko znamo, zabranjeno je da se deca prevoze od 22 do 5 časova ujutru - kaže Petar.
- Nismo mi ovde da bismo opstruisali rad škole, da ne bismo išli na časove, već tražimo da nam se jasno kaže šta se desilo na ulasku u Španiju, zašto se ne poštuje plan i program putovanja i ko će da odgovara za to. Mi treba da platimo 460 evra za ovu ekskurziju, to nisu male pare i nećemo da se zataškavaju ovakve stvari - odlučan je Petar.
Učenici iz drugog autobusa solidarisali su se sa drugarima i zahtevaju da se obustavi plaćanje ostalih rata, pa čak i da im se vrati uplaćen novac zbog, kako kažu, preživljenih peripetija, ali i posledica koje potpisivanjem dokumenta o ilegalnom prelasku mogu da imaju.
Veselinka Pajić, razredni starešina IV/7 odeljenja i profesor srpskog jezika, bila je sa učenicima u prvom autobusu koji nije imao problema sa ulaskom u Španiju, ali kaže da đake u potpunosti podržava.
- Imamo veoma pametnu, dobru, vaspitanu i kulturnu decu koja su se tokom ekskurzije savršeno ponašala. Nikakvih ekscesnih situacija nije bilo, ni droge ni alkohola, ma to su deca za primer, a ja ih i učim, osim redovnog nastavnog programa, da budu ljudi koji mogu i moraju da postavljaju pitanja i traže odgovore - kaže profesorka Pajić.
Mirko Nagl, direktor Šabačke gimnazije, razgovarao je juče sa nezadovoljnim učenicima.
- Ni sada ne znam razlog zbog čega je vraćen autobus. Meni su rekli da je to jednostavno bio hir jednog pijanog policajca, koji je između ostalog rekao: „Danas ne možete, a sutra ćete moći“. Moramo da ispitamo sve nepravilnosti ukoliko ih je bilo, a onda ćemo i ukazati na sve što predstavlja kršenje ugovornog odnosa između turističke organizacije i škole - kaže za „Blic“ Mirko Nagl.
Petar Knežević, direktor „Grand tursa“ iz Novog Sada, kaže da je plan i program putovanja u potpunosti ispunjen, a da je „Šabačka gimnazija imala problem sa lokalnim policajcem“.
- Jednom od policajaca se učinilo da šengenska viza nije u redu i da zahteva dodatnu proveru, pa je stoga i vratio autobus. Međutim, agencija je o svom trošku platila smeštaj dece u drugom hotelu koji se nalazio u Prepinjanu, gde i španski konzulat, da bismo što pre ispravili nesporazum. Tako je i bilo, i ujutru su deca krenula i bez problema ušla u Španiju. Ukoliko neko smatra da ima osnova da se žali, može to da učini u roku od osam dana turističkoj inspekciji ili Juti - kaže Knežević.
Na zahtev učenika, direktor škole zakazao je za sutra sastanak sa predstavnicima turističke agencije, roditeljima i predstavnicima učenika kako bi se problem organizacije ekskurzije rešio.

Izvor: Blic

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/15032/Djaci-vraceni-sa-spanske-granice

Agencija Grand Tours je isključena iz udruženja agencija YUTA zbog GOOOOMILE ovakvih propusta, mrzi me da tražima sada po netu još...
 
Koje turističke agencije su izgubile licencu?
04. 01. 2010 20:03

U 2009. godini devet turističkih agencija u Srbiji izgubilo je licencu za rad, izjavio je pomoćnik ministra ekonomije za sektor turističke inspekcije, Stojan Arizanović.

"Via Balkanika Tours" iz Beograda je uzimala novac od putnika, a zatim otkazivala aranžmane u poslednjem trenutku jer nije obezbedila smeštaj i predala pasoše. Ta agencija je svesno poslala putnike u objekat za smeštaj koji nije obezbedila.

"MB Best Tours" iz Beograda kažnjena je zbog propusta u organizaciji ekskurzije gimnazijalaca iz Inđije. Oni su uplatili matursku ekskurziju, ali na put nije otišlo devetoro đaka jer su u agenciji naveli da nisu dobili vizu i o tome su obavešteni na dan putovanja. Kasnije je u ambasadi Grčke potvrđeno da nisu odbili nijedan zahtev za vizu i da su vize izdate besplatno.

"Euro putovanja" je otkazala putovanje grupi od 137 putnika na dan putovanja jer nije obezbedila autobus u programu putovanja "Halkidiki-Kalitea".

"Grand TT" iz Novog Sada je čak dve godine slala putnike na putovanja neispravnim autobusima.

"Izlet" je prestala da ispunjava propisane uslove za licencu jer nije imala zaposleno lice sa potrebnom višom stručnom spremom. "Mis turs" iz Požege je prestala da radi jer nije ispunjavala propisane uslove za licencu kategorije A.

Kako navodi Mondo, agencije koje su ostale bez licence još su i "TT travel Maršićanin Gordana i drugi" iz Beograda, "Strela-Ub" iz Uba i "Take Off Putnik" iz Niša.

Ono što i nakon sprovođenja ovih mera ostaje kao problem je to što pojedine agencije vrlo brzo nakon oduzete licence nastavljaju da rade, i to na isti način i sa istim zaposlenima, samo pod drugim imenom. Najugroženiji ostaju putnici koji vrlo često ne znaju sa kim posluju i kakva ih iznenađenja čekaju na putu.

Ukoliko primete da se na adresi gde se ranije nalazila neka od ovih agencija sada nalazi turistička agencija pod nekim drugim imenom, građani treba da ih izbegavaju.

Neiskustvo vozača, neispravni autobusi, nemar zaposlenih, samo su neki od problema koji se konstantno pojavljuju kod pojedinih agencija. Najbolji način da osigurate kvalitetnu uslugu je da se pouzdate u iskustva zadovoljnih putnika.

D.D./Putovanja.info

http://www.putovanja.info/sr/zaniml...-Koje_turističke_agencije_su_izgubile_licencu
 
A šta očekuješ za uzvrat, ako nečiji post nazivaš ''potpuno netačnim'' ?....

Agencija JESTE ISKLJUČENA iz YUTE zbog silnih malverzacija, pisalo je po svim novinama...a to što YUTA ne ažurira sajt, ili su se oni u međuvremenu preregistrovali, pa dodali ili oduzeli jednu tačku nazivu firme, to je već sasvim druga priča.
Nalaze se i dalje u istim prostorijama u Železničkoj ulici i vlasnik je i dalje Petar Knežević.

Ako već pitaš za nečije mišljenje, onda nikako nemaš prava da tu informaciju koja je POTPUNO TAČNA, neosnovano nazivaš POTPUNO NETAČNOM

Na kraju krajeva...zovi YUTU pa pitaj .......ako ne veruješ nama sa foruma koje si pitao.

P.S. Sve sam se to šalila što sam pisala, ti novinari uvek sve izmišljaju, sigurno se ništa od toga nije desilo. Poznato je da svi novinari konzumiraju alkoholna pića i puše...tako da su kod njih verovatno nastale halucinacije...
 
Poslednja izmena:
Bio sam sa Grand Toursom na ekskurziji po Grckoj, bili su odlicni...
Putovao sam preko mnogih agencija bas svugde i ova je u samom vrhu, mogu da vam kazem....makar je to neko moje misljenje.
Imaju potpuno nove autobuse, dobro opremljene (ima i fotelja za masazu), vodici su im super, ne bih imao nikakve zamerke, sad da li imaju YUTA licencu ili ne, ne interesuje me :)))
 
Bio sa Grandom u Spananiji ovog proleca..i to na nagovor mojih priijatelja..i ispostavilo se nazalost da ono sto pisu po forumima a ja nisam uzimao u obzir..TACNO Grand tt je najgora agencija sa kojom sam putovao..prevoz krs..hoteli losi..u lloretu smo dobili navodno hotel sa tri zvezdice..unutra malter otpada sa zidova vlaga.nista nije funkcionisalo...katastrofa..kada sam se vratio i raspitam se preko prijatelja u yuti i Grand je agencija sa najvise zalbi u prosloj godini..od kada su ih iizbacili ne vodi se statistka..tako da ne mogu da razumem ljude koji su iole putovali i raspituju se preko koga ce putovati uopste uzimaju u razmatranje ovakvu agenciju..sramota sto uprkos svemu oni i dalje rade
 

Back
Top