hrvatska prikriva klanje srba u sisku

gost 191696

Elita
Poruka
16.691
http://www.nezavisne.com/region/vijesti/59808/Margetic-Hrvatska-prikriva-klanje-Srba-u-Sisku.html

iako sam u vise navrata pisao o zlocnima nad srbima u sisku, nije na odmet ponoviti da se hrvatska nije spremna suociti sa zlocinima koje je napravila u ratu 1991-1995, te da se sistematski unistavaju dokazi , ubijaju svjedoci, vrsi zaplasivanje istih itd... na sud dodje samo ono sto ne uspiju na vrijeme sanirati ili je jednostavno zelja za pravdom kod nekih hrvata veca od straha za zivot (slucaj lijevar- likvidran u gospicu). taj recept su prodali i ubicama na kosovu koji sad bjesne nekaznjeni za krvavi pir nad srbima. ipak, negdje je sve manje ili vise zabiljezeno, pravda je spora ali dostizna. istinu nikada nece ubiti.
Margetić, koji je radio na prikupljanju dokumentacije o ratnom zločinu nad 595 Srba, 14 Hrvata i dva Bošnjaka u Sisku, kaže da je nakon davanja iskaza u Županijskom tužilaštvu u srijedu uvjeren da se događaji iz ratnog perioda u tom gradu neće detaljnije istražiti, jer o tome nije napravljena ni službena zabilješka niti je popisana dokumentacija koju im je predao.

Prema njegovim riječima, županijski tužilac Stipe Vrdoljak jedino je htio da mu budu predati podaci o svjedocima. "Nisam dao imena svjedoka da se tim ljudima nešto ne bi dogodilo, jer sam stekao utisak da se samo žele saznati imena svjedoka kako bi se zastrašivali da kasnije pred sudom ne daju iskaze", objasnio je Margetić. Dodao je da je otkrio da su dvojica ljudi, koji se smatraju odgovornima za ratne zločine Ðuro Brodarac i Vlado Milanković, bivši načelnik i zamjenik načelnika sisačke policije, brisali dio žrtava iz evidencije državljana da bi kasnije tvrdili da ti ljudi uopšte nisu ni postojali.
monstrumi
"Svi u Sisku znaju da su se događali zločini. Ljudi znaju koji su pojedinci prepričavali kako su klali neke ljude, kako su ubijali i gdje su ih bacali. Međutim, svi o tome ćute", kaže Margetić i dodaje da to znaju i u Županijskom tužilaštvu, ali da ne žele ništa da istraže.
istina
 
cim neko pocne recenicu sa "svi znaju..." ili "opstepoznato je da..." meni je on odmah sumnjiv. i ja temu koja se oslanja na tako sto lepo preskocim

covjek o zlocinima prica 15 godina i spisak iznosi u javnost po 5 put, prosle godine ga privodila tajna policija hrvatske. i ti si taj koji ces suditi o istini? al nek si se upisao na temu;) objektivni forumas sa naseg kosova
 
ako se necija istina sastoji iz ... svi znaju o tome..... meni on nije ubedljiv. ja ako hocu nesto da dokazem, ili da kazem nesto o necemu, ja nikada necu reci : svi znaju...
ako je to tacno, zasto onda ja uopste pricam

To je ono što se zove argument većine, tj dokazivanje istinitosti neke tvrdnje, stava ili činjenice prihvatanjem od strane većine ili velikog broja drugih. Nije logički ispravan argument, ali vrlo često može da posluži svrsi
 
Još si na temi??? :D

A zašto bi "svi znaju" "dobro je poznato"... i tome slično, bilo razlog da se tema i čitava piča smatraju neozbiljnim i nepouzdanim

zato sto na forumu cesto cujem tu recenicu, i tada se mahom radi o skroz neproverenim podacima.
ali da ne ispadne da imam bilo sta protiv te osobe, ili ove teme, koja se uzgred ne tice mene, ja cu vas lepo ostaviti, i vi nastavite. mozete cak prebrisati moje postve .nemam nista protiv
 
To je ono što se zove argument većine, tj dokazivanje istinitosti neke tvrdnje, stava ili činjenice prihvatanjem od strane većine ili velikog broja drugih. Nije logički ispravan argument, ali vrlo često može da posluži svrsi

PS u "demokratskim" sistemima današnjice legitimitet i ispravnost se dokazuje upravo prihvatanjem od strane većine, a to ti se otprilike svodi na isto ;)
 
to nije ni blizu isto, ovaj lik je prikupio i zapisao izjave svjedoka o tome ko je izvodio, kad i gdje kojeg srbina u sisku, kao i izjave gdje su i kad ubijani. od njega i traze imena svjedoka u hr, a on ih je predao vekaricu:dash: nadam se da to nece biti isto:roll:

Znam ja to, al objasni njima!
Ocigledno je kad se radi o Srbima i kad su svedoci, zrtve, srpski, nikada nista nije verodostojno i mi uvek lazemo...
Beda i jad!
 
evo malo iz hrvatskih medija
Sudac Kovač zataškava ubojstvo za koje svi znaju

Predsjednik Županijskog suda u Sisku Danko Kovač zatočio je 7. kolovoza u svom uredu trojicu novinara kako bi ih spriječio da objave bilo kakvu informaciju o istrazi koju vodi: tvrdi da je htio zaštititi svjedoke, ali vjerojatnije je da je htio zataškati slučaj
ZLATKO DIZDAREVIĆ, bivši pripadnik sisačkih Vukova, već je u rujnu 1999. u intervjuu za Nacional svjedočio o ubojstvima

http://www.google.ba/url?sa=t&sourc...OV-JII&usg=AFQjCNFsb47OttXPSs43agtY2wBe6FmPqw
 
zato sto na forumu cesto cujem tu recenicu, i tada se mahom radi o skroz neproverenim podacima.
ali da ne ispadne da imam bilo sta protiv te osobe, ili ove teme, koja se uzgred ne tice mene, ja cu vas lepo ostaviti, i vi nastavite. mozete cak prebrisati moje postve .nemam nista protiv

Koliko je bilo proverenih odataka o grobnici u Raskoj?
Ko je proverio i kako?
Iz vazduha?
 
siptar da govori o zlocinima u cro nad srbima!?

sto me ne cudi sadrzaj

vise bi me cudilo da je dao istinu o trgovini organima srba i o siptarskim zlocinima nad srbima u zadnjih 150 godina

onaj ko odobrava (siptarske i ustaske) zlocine nad civilima i uopste. je isto kao i saucesnik. ne moze biti drugacije

da nema tih koji pricaju ne bi bilo ni onih koji kolju
 
Dobrijević je na suđenju Miloševiću u Hagu trebalo da priloži kao dokazni materijal i dokument pod nazivom „Spisak žrtava HDZ-ovih zločina u Sisku od 1991. do 2000. godine“. Reč je 611 ubijenih i nestalih građana ove opštine, od kojih je 595 Srba, 14 Hrvata i 2 muslimana. Među ubijenima i nestalima je čak 120 žena, od kojih je 26 bilo u penziji. Neke od žrtava ubijene su na monstruozan način. Primera radi, Rade Ostojić je krajem avgusta 1991. godine obešen na radnom mestu u sisačkoj železari. Kompletna porodica Obradović iz mesta Mošćenica likvidirana je u istom danu. Otac porodice Pero likvidiran je na Savi, kao i majka Milja, maloletni Dejan i Jovanka.

Na skoro identičan način likvidirana je tročlana porodica Vila, koja je u Sisku stanovala u ulici Pokupljanskoj broj 6. Tragičnu sudbinu doživela je i Ljubica Solar, rođena 1972. godine. Likvidirana je u stanu verenika, 17. septembra 1991. godine. Prethodno je silovana. Navedeni spisak, koji je sa obimnom pratećom dokumentacijom u posedu Haškog tribunala, sadrži i podatak da je njen ubica izvesni Mirko Marjanović – Grančica, koji je u žrtvu pucao iz „magnuma“.
Na dan formiranja NDH, 10. aprila 1991. godine, rezervni sastav policije u opštini Sisak popunjen je sa oko 120 pripadnika, uglavnom pridošlih iz Argentine i SAD. Reč je o potomcima ustaške emigracije iz Drugog svetskog rata. Tih dana, reči su Dobrijevića, službenik MUP-a „gospođa Jelić podelila im je koverte sa većim iznosom deviznih sredstava na kojima čak nije pisalo ime i prezime osobe koja treba da preuzme ova sredstva“. Nekadašnji krajiški ministar ističe da je pomenuta službenica MUP-a kasnije likvidirana, „verovatno kao nezgodan svedok“.
 
http://www.nezavisne.com/region/vijesti/59808/Margetic-Hrvatska-prikriva-klanje-Srba-u-Sisku.html

iako sam u vise navrata pisao o zlocnima nad srbima u sisku, nije na odmet ponoviti da se hrvatska nije spremna suociti sa zlocinima koje je napravila u ratu 1991-1995, te da se sistematski unistavaju dokazi , ubijaju svjedoci, vrsi zaplasivanje istih itd... na sud dodje samo ono sto ne uspiju na vrijeme sanirati ili je jednostavno zelja za pravdom kod nekih hrvata veca od straha za zivot (slucaj lijevar- likvidran u gospicu). taj recept su prodali i ubicama na kosovu koji sad bjesne nekaznjeni za krvavi pir nad srbima. ipak, negdje je sve manje ili vise zabiljezeno, pravda je spora ali dostizna. istinu nikada nece ubiti.

monstrumi



istina

Ako su istinite tvrdnje poštovanog gospodina Margetica a ne samo neke navodne informacije ..postoji nacin da se stvar riješi..
kao prvo sa tim dokumentima može da ode kod predsednika države i samo da navede komu je to predai i pokaže potvrdu i sigurno če se klupko početi
odmotavati
kao drugo...ima srpske predstavnijeu izvršnoj i zakonodavnoj vlasti i ako bilo tko od njih postavi to pitanje na vladi ili saboru opet će se pokrenuti proces ..samonitko neće da diže prašinu ako stvar ne stoji
kao treće....Da javno objavi u novinama ..bilo kojim a sigurno će se naći neka( ali opet uvjet da su sigurni da to nije rekla kazala ) koja će da tu vijest plasirai na njoj da digne čitanost ...kada se neštoobjavi opet se pokreće postupak jer javna rijeć ima svoju težinu

Neću da polemiziram oko vjerodostojnosti dokumenata ali da sam ja to skupljao i bio siguran da imam dokaze i svijedoke ..nitko me ne bi zaustavio...zato nisam uvjeren u to
 
Ako su istinite tvrdnje poštovanog gospodina Margetica a ne samo neke navodne informacije ..postoji nacin da se stvar riješi..
kao prvo sa tim dokumentima može da ode kod predsednika države i samo da navede komu je to predai i pokaže potvrdu i sigurno če se klupko početi
odmotavati
kao drugo...ima srpske predstavnijeu izvršnoj i zakonodavnoj vlasti i ako bilo tko od njih postavi to pitanje na vladi ili saboru opet će se pokrenuti proces ..samonitko neće da diže prašinu ako stvar ne stoji
kao treće....Da javno objavi u novinama ..bilo kojim a sigurno će se naći neka( ali opet uvjet da su sigurni da to nije rekla kazala ) koja će da tu vijest plasirai na njoj da digne čitanost ...kada se neštoobjavi opet se pokreće postupak jer javna rijeć ima svoju težinu

Neću da polemiziram oko vjerodostojnosti dokumenata ali da sam ja to skupljao i bio siguran da imam dokaze i svijedoke ..nitko me ne bi zaustavio...zato nisam uvjeren u to

jeste,znamo mi da je hrvatska slobodna i demokratska zemlja gde postoji sloboda govora,i gde institucije funkcionishu...gledao sam jednu komediju na tu temu... :)
 

Back
Top