Ministar Slobodan Molosavljevic pred sudom, smesno!!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Slobodan Milosavljević na prvom ročištu zbog prijava DRI

slobodan-milosavljevic_0.jpg


BEOGRAD - U Prekršajnom sudu u Beogradu danas će biti održano ročište po prijavi Državne revizorske institucije (DRI) protiv ministra trgovine i usluga Srbije Slobodana Milosavljevića.

To je prvo ročište po prijavama DRI zbog nenamenskog trošenja novca iz republičkog budžeta za 2008. godinu.

- Na ročište su pozvane obe strane i ono će biti otvoreno za javnost - rekao je vršilac dužnosti predsednika suda Milan Marinović, dodavši da će uskoro biti zakazana još neka suđenja po prijavama DRI.

Milosavljević je ranije izjavio da će se pojaviti na ročištu, a svoj dolazak u sud potvrdio je i predsednik DRI Radoslav Sretenović.

Prekršajna prijava DRI protiv Milosavljevića odnosi se na projekat Srbija - Dunavski sliv. Taj projekat, prema oceni državnih revizora, nije trebalo da bude finansiran iz sredstava namenjenih za izgradnju i pozicioniranje nacionalnog brenda Srbije, već iz drugih budžetskih stavki.

DRI je 18. februara 2010. godine podneo zahtev za pokretanje prekršajnog postupka protiv 19 državnih funkcionera, među kojima je šest aktuelnih i pet bivših ministara. Oni se sumnjiče za kršenje Zakona o budžetskom sistemu, a zaprećena kazna je do 50.000 dinara.

Prijave su podnete protiv Slobodana Milosavljevića, Gorana Bogdanovića, Žarka Obradovića, Tomice Milosavljevića, Nebojše Bradića, Olivera Dulića, Saše Dragina, Predraga Bubala, Slobodana Samardžića, Zorana Lončara i Vojislava Brajovića.

Podnete su i prijave protiv četvoro državnih sekretara iz Ministarstva ekonomije i Ministarstva rada i socijalne politike Srbije.

DRI je podneo prijave i protiv bivšeg direktora Uprave za trezor Ivana Maričića, bivšeg i sadašnjeg direktora Uprave za zajedničke poslove republičkih organa Mirjane Nikolić i Novice Antića i bivšeg direktora Republičke direkcije za imovinu Milana Tomića.




Cekaj zaprecena kazna za nenamensko trosenje sredstava 50.000,
a kazna za nepropisno parkiranje po Novom zakonu o saobracaju (ide po tezini vozila),
moze dostici 20.000 dinara?!
A kaznu ce da plate gradjani opet nenamenski iz budzeta njegovog ministarstva.
O cemu se ovde radi, ovo je farsa i za moje pojmove?! :think:
 
Cekaj zaprecena kazna za nenamensko trosenje sredstava 50.000,
a kazna za nepropisno parkiranje po Novom zakonu o saobracaju (ide po tezini vozila),
moze dostici 20.000 dinara?!
A kaznu ce da plate gradjani opet nenamenski iz budzeta njegovog ministarstva.
O cemu se ovde radi, ovo je farsa i za moje pojmove?! :think:

Sprdnja.
I kao to su rezultati kontrole,našli neke račune za gozbe po restoranima i sad mi treba da se divimo ovoj DRI,kakav uspeh,neverovatno,bravo.
Sada će sve u vezi bilo kakvih afera i pronevera da se upućuje u DRI i biće eto osnovana je institucija,pa što nisu radili svoj posao.
A i taj Milosavljević glumi gljivu,da su hteli da češljaju njegovo ministarstvo,našli bi krupnije stvari,sad on zadovoljan,sud kao radi svoj posao i daće neku kintu kao kaznu.
Taj Milosavljević mi je jedan od kandidata za smenu.
 
Претпостављам да ће Министар Слободан МОлосављевић цео овај случај преточити у једну лепу дечију песмицу.
Има човек талента како за писање песама тако и за још штошта.
Ranije sam ga gotivio,al sam slušao par poslednjih intervjua i ono zar neko može da bude tolko arogantan i neodgovoran...:dash:
 

Back
Top