Filantrop: Bil Gejts

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
mozda nije tema koja je moj fah, reci ce neko, ali voleo bih da sto vise forumasa procita ovu vest. mozes biti covek i pored puno para, a ovaj je to dokazao vise puta. svaka mu cast.

Bil Gejts "usvojio" indijsko selo
Blic - Pre 55 minuta

Osnivač "Majkrosofta" Bil Gejts, poznat po humanitarnim akcijama, odlučio je da "usvoji" je jedno od najsiromašnijih sela u severnoj indijskoj državi Bihar, čije stanovnike čine pripadnici kaste nedodirljivih. Filantrop: Bil Gejts

Selo Gularija poznato je kao selo mišara jer su usled čestih suša i katastrofalnih poplava njegovi siromašni žitelji primorani da se hrane i glodarima.

Tokom poslednjeg boravka u Indiji, američki filantrop potpisao je pismo o namerama između njegove fondacije i vlade države Bihar za medicinsku pomoć u nekoliko oblasti za narednih pet godina.

Prema pisanju lokalne štampe, Gejts je naročito zainteresovan za iskorenjivanje dečje paralize, bolesti koja još postoji u samo nekoliko regiona u svetu, među kojima su Bihar i susedni Utar Pradeš.
 
mozda nije tema koja je moj fah, reci ce neko, ali voleo bih da sto vise forumasa procita ovu vest. mozes biti covek i pored puno para, a ovaj je to dokazao vise puta. svaka mu cast.

Gejts je naročito zainteresovan za iskorenjivanje dečje paralize

Kakvi ce se tu lekovi testirati...i to na citavom selu :hahaha: :rotf:

p.s. Malo fukare po americi, pa on nasao da pomaze u Indiji :mrgreen:

Blago vam pameti ;)
 
Gejts je naročito zainteresovan za iskorenjivanje dečje paralize

Kakvi ce se tu lekovi testirati...i to na citavom selu :hahaha: :rotf:

p.s. Malo fukare po americi, pa on nasao da pomaze u Indiji :mrgreen:

Blago vam pameti ;)

ovo nije njegova prva pomoc koju on daje. do sada sam cuo desetak puta da je ili poklanjao novac, ili otvarao neke fondacije i sl. i fukara u americi je nesto sasvim drugo od te fuakre tamo. oni bi bili sretnio da stignu do tog nivoa na koji je ta fukara koju spominjes
 
Da li ste vi ljudi normalni, pa planeta ima problem sa viskom populacije, a u Indiji i Kini se kote ko pacovi, i sada se nasao jedan Amerikanac da spasava neko selo u ******* Indiji koja broji 1,2 MILIJARDE stanovnika. :eek:
Kakvi ste vi ludaci pa to je strasno :hahaha:
 
ovo nije njegova prva pomoc koju on daje. do sada sam cuo desetak puta da je ili poklanjao novac, ili otvarao neke fondacije i sl. i fukara u americi je nesto sasvim drugo od te fuakre tamo. oni bi bili sretnio da stignu do tog nivoa na koji je ta fukara koju spominjes
On da je neki covek ne bi preprodavao jedno te isto djubre od operativnog sistema petnaesti put, nego bi napravio nesto da valja i ucinio uslugu svetu.
A fora dao pare, koliko milijardi ima, kad izvadi 10 miliona pomoci, to je ko da sam ja izvadio 10 dinara iz dzepa za ulicnu zickaru, a indijacni se loze... dobrotvor dao pare. Fak jea, kakav covek, ej. Kako je lako neke ljude kupiti.
 
On da je neki covek ne bi preprodavao jedno te isto djubre od operativnog sistema petnaesti put, nego bi napravio nesto da valja i ucinio uslugu svetu.
A fora dao pare, koliko milijardi ima, kad izvadi 10 miliona pomoci, to je ko da sam ja izvadio 10 dinara iz dzepa za ulicnu zickaru, a indijacni se loze... dobrotvor dao pare. Fak jea, kakav covek, ej. Kako je lako neke ljude kupiti.

sada me teras da potrazim na netu dokaz o tome koliko je para dao. ako se ne varam , do sada je dao desetak milijardi.
 
tacno je da ja volim po malo da se zezam, ali ponekad pomislim da neki ljudi idu djonom na moje teme/postove bez da ih citaju. da otvorim temu o tome da je mladic dobar cikica, ovde ce odmah krenuti napadi na njega
Gates began to realize the expectations others had of him when public opinion mounted that he could give more of his wealth to charity. Gates studied the work of Andrew Carnegie and John D. Rockefeller and in 1994 sold some of his Microsoft stock to create the William H. Gates Foundation. In 2000, Gates and his wife combined three family foundations into one to create the charitable Bill & Melinda Gates Foundation, which is the largest transparently operated charitable foundation in the world.[58] The foundation is set up to allow benefactors access to how its money is being spent, unlike other major charitable organizations such as the Wellcome Trust.[59][60] The generosity and extensive philanthropy of David Rockefeller has been credited as a major influence. Gates and his father have met with Rockefeller several times and have modeled their giving in part on the Rockefeller family's philanthropic focus, namely those global problems that are ignored by governments and other organizations.[61] As of 2007, Bill and Melinda Gates were the second most generous philanthropists in America, having given over $28 billion to charity.[62]
 
Nije dobar Ademe onaj koji daje od onoga sto njemu preteze.

Dobar je onaj koji daje od onoga sto ni on nema dovoljno.

onaj ko daje, daje, i to jeste dobrociniteljstvo. a da li ima previse ili ne, to je manje vazno. neko ne daje zato sto nema "dovoljno", a koliko je to dovoljno je teze pitanje na koje se skoro ne moze odgovoriti, neko za to sto ne zeli.
mada enma veze, meni je vest bila bas interesantna, i verujem da su oni koji tamo zive srecni zbog toga, a sta misle neki forumasi, to ne utice na srecu one decu
 
mozda nije tema koja je moj fah, reci ce neko, ali voleo bih da sto vise forumasa procita ovu vest. mozes biti covek i pored puno para, a ovaj je to dokazao vise puta. svaka mu cast.
Еххх, нема тих пара које могу да уклоне већ направљену штету.
Да не улазимо у причу о власничком / слободном софтверу, превише би било. :mrgreen:
 

Back
Top