Maturski iz matematike

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mixajlosd

Početnik
Poruka
33
Pisem maturski iz matematike na temu "Prava i krive drugog reda", pa mi treba preporuka koj program da skinem da bih u njemu najjednostavnije i najpreciznije nacrtao neke slicice (tipa: koordinatni pocetak u njemu parabola (elipsa, krug, hiperbola) koja je presecena sa jednom ili vise prava ili se sa njima dodiruje, znate valjda na kakve slicice mislim, mogu se videti u svakoj matematici za sednju skolu). Probao sam u wordu, ali ima isuvise jednostavne i nedovoljne opcije, dok u AutoCAD-u apsolutno nisam mogao da se snadjem, iako ne sumnjam da to moze u njemu, ali je isuvise komplikovano, bar za mene jer nikad nisam radio u AC. Dakle, vasa preporuka? Hvala unapred...
 
Dap, cuo sam da je mathematica veoma multifunkcionalan ;)

Matematiku sam koristio za neko modeliranje mikrostrukture, ali je za ovo sto njemu treba suvise komplikovana... bar je to moj utisak... Matked je idealan program za sve vrste proracuna i iscrtavanja na osnovu zadatih jednacina... Koristio sam i Autoked, ali ja ne znam da u njemu mozes na osnovu jednacine neke krive da dobijes i tu krivu... Mozes "rucno" da je dobijes pa onda crtas u Autokedu sto mislim da je poprilicno uzaludan posao...

P.S. Slazem se, matematika jeste multifunkcionalan program i gotovo da nema sta ne moze u njoj da se uradi...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top