Sedenje ispred (u) prodavnici i ispijanje piva, jel to OK?

izbezumljen

Obećava
Poruka
52
Veoma cesto vidjam mladje ljude koji sede ispred ili u prodavnici i alkoholisu se i tu se kao druze. Ne moze covek normalno da udje u prodavnicu i da kupi nesto sta mu treba, pogotovu zenska osoba, a da ovi opijeni nesto ne dobace ili uvrede nekog.
Jel to normalno da se alkoholisu po prodavnicama i dosadjuju ljudima?
Koliko je meni poznato, u prodavnicama je zabranjeno ispijanje alkohola.
Jel rade inspekcije nase?
 
Veoma cesto vidjam mladje ljude koji sede ispred ili u prodavnici i alkoholisu se i tu se kao druze. Ne moze covek normalno da udje u prodavnicu i da kupi nesto sta mu treba, pogotovu zenska osoba, a da ovi opijeni nesto ne dobace ili uvrede nekog.
Jel to normalno da se alkoholisu po prodavnicama i dosadjuju ljudima?
Koliko je meni poznato, u prodavnicama je zabranjeno ispijanje alkohola.
Jel rade inspekcije nase?

socijalno i psihološko dno
aj ono cirlanje po parkićima ili tako nešto
al prodavnicaaaaaaa........
 
Ja u Beogradskim prodavnicama jos nisam nikog videla da pije u prodavnicama:eek::eek::eek:...ne znam za Niske.
Malkice mi je tesko da ih zamislim kako sede na podu ili na kartonskim kutijama pored mesnih narezaka i vanilica, uletvljeni i nekom nesto dobacuju...
Ako svima smetaju, naravno da nije normalno, i da to treba da se regulise. Mozda bi trebalo da ih prijavis?
 
Wau, sta ste brzi sa odgovorima!
Meni muka od takvih ljudi, jer ocigledno da nemaju pametnija posla. Ajde sto se ubijaju od alkohola, nego sto smetaju ljudima koji udju da kupe nesto, sljapaju tu sve i svasta.
Razmisljao sam o prijavljivanju, al' bih se osecao nekako kao tuzibaba, mucilo bi me to posle.
Obicno se to radi po manjim mestima i na periferijama grada.
A kome bi to moglo da se prijavi, kojoj inspekciji?
Mada, ne verujem da ce tu i inspekcija nesto moci da pomogne, jer nas je narod navikao da ne postuje zakon i kad mu kazes nesto on iz inata to ponovo cini.
 
Znam da je u nekim krajevima rasprostranjeno u manjim mestima da ispred radnje na klupi sede muskarci srednjih godina i onih poznijih i piju pivo. U nekim radnjama ponekad prodaju i rakiju na casicu (valjda ide uz pivo?). Cini mi se da je ovaj "obicaj" postao cesci tokom 90-tih u toku sklanjanja iz podrucja zahvacenih ratom.

Priznajem - nikad svedok da se sedi u radnji i pije! Uvek je to ispred radnje.

A mladi - ko mladi! Vidli od starijih pa se prave veliki. Veliki i na delu i na recima.
 
to je postalo i socioloski fenomen,posebno u selima je izrazeno,prodavnice dobijaju sluzbu Filijale zaposljavanja tj. sedi covek ceo dan neko naidje ,hoces li da mi uradis to - hocu i tako ide.Vidjao sam te stvari

Dobro selo je selo,ali ovog ima i u gradovima i to sedenje je od jutra do mraka. Da sam im staratelj,ja bih tu decu poslao da rade umesto sto sede svaki dan i trose novac na alkohol.
 
Postojale su( a i sad postoje) seoske male prodavnice(zvane obično zadruga) kao jedino mjesto u selu gdje su se seljaci mogli okupljati,jedini objekt u selu koji nije bio privatno vlasništvo.U tim zadrugama prodavalo se brašno,šećer i ostali artikli,a ispred njih su obično bile predane gajbe sokova i piva koje su služile kao sjedala na koja oni sjednu,otvore zubima pivo,zapale duhan i "mudruju"..Kao dio tradicije,kao dio ruralnog folklora..i tu se ispred moglo saznati sve,ko porodaje kravu,ko se ženi,kome se na slavu ide,čija je njiva ona Ničija i tako redom..
 
Neka samo da ne sede na ' ladnom betonu !
Sta fali malo seljacenja ? A da to radim na TV Pinku ? Da to radi neki holivudski glumac, onda bi to bilo very cool. Treba samo imati stila dok sedis i cevcis pivo ispred radnje. A mozda cu nekog vise iziritirati ako kulturno pijem pivo i nikom ne dobacujem, cak se i javim starijima ili pomognem da otvore vrata ?
A sta cemo sa institucijom seljacenja u Guchi ?! :per:
 
Stvar je naseg dzepa ljudi piju po poslugama jer bolje 3 piva u radnji nego jedno u kafani
To su uglavnom cugeri koji imaju utvrdjenu dozu za normalno funkcionisanje a to ne mogu prijustiti sebi u kafani
Resenje jeste : zakonski -razvijati bagru
: poslovno - napravi im neku klupu (stavi cak i suncobran) ali ih malo izoluj od drugih musterija da ne mogu dobacivati (sto je jako ruzno pogotovo za lepsi deo populacije)
 
cist primitivizam i dno
Posto je ovo najcesci komentar na ovu temu , zato sam i citirao ovu izjavu...

Prvo da krenem u advokaturu samih ucesnika, a ne pojave...
Kao sto nekim zenskama strasno smeta dobacivanje muskarca ako joj je ruzan, tako nekim zenskama upravo treba prodavnica da bi ponovo videla, srela ili uspostavila kontakt sa nekim ko sedi i ispija pivo ispred prodavnice....To uopste nije retko kao sto sam ja mislio da je retko u BG....A u unutrasnjosti cu posle da opisem....
Tu sledi jedna napomena , a to je da postoji pristojno vreme za to (ne bi bile beogradjanke beogradjanke, makar i tinejdzerke ili mladez ili koke da ne uvode situacije kad je to pogodno a kad je kao out da se to radi...)

A sto se tice pojave,ona je prilicno normalna...
Jer to je posledica potrebe za socijalizacijom, ali posto drustvo boli uvo za socijalizaciju koju ne moze da naplati , to se svako dovija kako zna i ume...
Deca od 9 godina pa na vise se skupljaju u mracnim dvoristima, na klupama, pod uticajem seks scene u medijima se "obrazuju" a vrlo cesto i rano upustaju u seksualne odnose....
To je zajednicko i za BG i za unutrasnjost samo sto su manifestacije totalno razlicite.
Seosko okruzenje je uvek bilo poznato po laksem i ranijem ulazenju u seksualne igre, jer priroda, sena i trave i prilike koliko hoces....
A i zenidba ce pre doci...
Varoske sredine su zagledane u BG pa se trenutno sto se toga tice sinhronizuju i sa selom i sa BG...Ali kasne i u odnosu na selo i u odnosu na BG...

To je ona cuvena zabava za dz...
Caskanje i seks, jer danas skoro da nije u modi korziranje, setanje , pricanje a i znanje i zanimacija...

Muska socijalizacija u tom periodu je od sportske koja je skoro pa ukinuta ili u BG svedena na treninge i kontrolisano nadgledanje na treninzima (tako se roditelji osiguravaju da im deca budu na oku i da ne zastrane u drogu i slicno) prenosi na smaranje, gluvarenje i blejanje....
Vrlo lako to blejanje prelazi u navijacke grupe,(sto je trenutno out), ili u drink zurke u ladovini , sto je trenutno in...

E sad, ne bi Srbi bili srbi da isto ne gledaju na dva nacina zavisno od licne koristi...
Tako je skup tinejdzera ispred prodavnice koji piju pivo cool, a skup mladica ispred prodavnice koji piju pivo je mozda zanimljivo mozda malo divlje i opasno , a skup tridesetogodisnjaka (automatski nisu uspesni vec su negacija od uspesnog , a to je propalitet) je odvratno...

A jos nisam pomenuo pijance...vec jeftiniju varijantu "svrati na pice" , "castim picem" u muskom zargonu..

------------------------------------------------
A tu ima strasno puno odstranjenih intelektualaca ili bar na putu ka intelektualcima, odstranjenih iz danasnje elite , zbog nekog licnog ili ekonomskog razloga...
Medjutim to je mediokritetski olos, tj drustveno odstranjen ili necenjen sloj ljudi...zbog raznih razloga, od mladosti, siromastva, gluposti, ili cak i inteligencije...a i obrazovanja...
 
Zaboravih za tinejdzere i unutrasnjost....

Tinejdzeri nikome ne smetaju i ne upadaju u oci, i dok je tako , niko se ne pita da li je sve u redu.
Tako da bas boli vas da li i kako da se socijalizuju razlicite grupe ljudi , neistomisljenika PINKa...
Cak cujem da je FARMA jedan vid kako se socijalizuju, mada nisam gledao nijednu emisiju niti znam kako deluje i zasto je toliko popularna...

Izuzetno vazno je to sto pivo na popustu opleve klinci, narocito cet, pet sub i ned....
U unutrasnjosti su malo vise okrenuti ka TV, ali tu je ipak pet i sub....
Totalna degradacija ovog drustva u slojeve i radi slojeva ce tek biti uocljivija...
 
Postojale su( a i sad postoje) seoske male prodavnice(zvane obično zadruga) kao jedino mjesto u selu gdje su se seljaci mogli okupljati,jedini objekt u selu koji nije bio privatno vlasništvo.U tim zadrugama prodavalo se brašno,šećer i ostali artikli,a ispred njih su obično bile predane gajbe sokova i piva koje su služile kao sjedala na koja oni sjednu,otvore zubima pivo,zapale duhan i "mudruju"..Kao dio tradicije,kao dio ruralnog folklora..i tu se ispred moglo saznati sve,ko porodaje kravu,ko se ženi,kome se na slavu ide,čija je njiva ona Ničija i tako redom..

A u nekim krajevima - padne i balotanje... Idila... Doduse, u organizaciji svakodnevice - ovo bi ulazilo u periodicne obrasce (od jednom nedeljno do jednom mesecno). Oni koji su praktikovali ovaj obrazac svaki dan mogli su da dobiju reputaciju da nisu dobar gazda i domacin... U tom kontekstu, i koliko se potrosi - govori o prestizu u grupi (naravno)...

A danas... Podrzavam prezitke! Makar i one pomalo izdeformisane. Ali, jedno je isto - ovo je muski domen. Da li je neko video zene koje se okupljaju ispred drakstora i piju (ili strikaju :) )?
 

Back
Top