Зашто жене имају страх од сукње?

milsu

Ističe se
Poruka
2.557
Данас велика већина жена носи панталоне, а пре само тридесетак година било је сасвим другачије. Мене лично жена у панталонама чини нервозним, док ме жена која носи сукњу опушта и поред такве се осећам боље и лепше. Данас ми је пришла једна госпођа у својим педесетим-шездесетим, само да ме нешто упита, верујем да је то урадила зато што сам јој се свидео, а била је обучена у елегантни женствени комплет, жакет, класична сукња, танке црне чарапе са шавом, слатке ципелице, осмехивала се и кокетирала са мном тако дивно да се човек истопи од милине. Не бих је дао ни за милион млађих које изгледају и понашају се као неки фрајер. Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?
 
Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?

:eek: Zar je zena = suknja ??? Kad je doslo do poistovecivanja???

Ajmo ovako: Zasto se neki muskarci plase zena u pantalonama?
Ili: Zasto se muskarci plase da obuku suknju?
 
Volim da nosim suknjice, ali su one u mnogim situacijama nepraktične. Žao mi je što ne umem da nosim suknju po hladnom vremenu.
Većina devojaka-žena fura neki sportski, eventualno spotrska eleganicija stil i onda, kad se pojavi neka u suknjici, štiklama, ostale je gledaju ispod oka u silu "za koga si se sredila", "što se toliko lickaš" i slično...

Zbog toga se ja često osećam neprijatno u suknjici.
 
Ja se potpuno slazem sa tobom, milsu. Nije stvar u tome da mi smeta sto zene se "utezu" u pantalonama ali evo gde ja vidim problem.

Farmerice i ostalo usko rublje vise izrazavaju zenske obline a samim tim i seksipil. Dok je suknja, po meni, mnogo elegantnija i nekako je vise kao neki cvet koji se leluja na vetru, koji prosto moras da pomirises. Oba su pozeljna ali u cemu je razlika?

Razlika je u emociji. Razlika je u tome sto u utegnutim stvarima, moji hormoni automatski vide seksualni objekat i samim tim stvaraju zelju za tim. Prosto je uzbudjujuce. Sad neko to voli, neko ne. Vecina vole, valjda.

Kada je zena u suknji, drugacija se emocija stvara. Stvara se osecaj privrzenosti koji je predhodica ljubavi. Ja stvarno volim kada vidim zenu u suknji ili jos bolje neku mladu devojku (posto sam jos neozenjen) gde mi srce zaista zaigra.

Daklem, slazem se ja da su pantalone prakticnije ali takodje se trebate i vi sloziti da lepota nosi svoj teret. Ipak je, po meni, zensko za suknju. Jednostavno zenstvenija je u njoj, verovatno samo zato sto muskarci to nikada nisu nosili (osim u nekim kulturama, ali opet redje neko zene).

Uostalom, znam, da muskarci oko mene kada gledaju zenu u suknji sagledavaju celu zenu. Kada gledaju zenu u utegnutim stvarima onda samo posmatraju odredjene delove. Sta je bolje, pitam se.
 
Farmerice i ostalo usko rublje vise izrazavaju zenske obline a samim tim i seksipil. Dok je suknja, po meni, mnogo elegantnija i nekako je vise kao neki cvet koji se leluja na vetru, koji prosto moras da pomirises. Oba su pozeljna ali u cemu je razlika?

Razlika je u emociji. Razlika je u tome sto u utegnutim stvarima, moji hormoni automatski vide seksualni objekat i samim tim stvaraju zelju za tim. Prosto je uzbudjujuce. Sad neko to voli, neko ne. Vecina vole, valjda.

Kada je zena u suknji, drugacija se emocija stvara. Stvara se osecaj privrzenosti koji je predhodica ljubavi. Ja stvarno volim kada vidim zenu u suknji ili jos bolje neku mladu devojku (posto sam jos neozenjen) gde mi srce zaista zaigra.


Uostalom, znam, da muskarci oko mene kada gledaju zenu u suknji sagledavaju celu zenu. Kada gledaju zenu u utegnutim stvarima onda samo posmatraju odredjene delove. Sta je bolje, pitam se.

Lepo si to objasnio...dobro je znati:)
 
Ja sma mislila kako su pantalone mnogo zgodnije..pa sam shvtaila da sma uzabludi....osim sto pantalone mnogo lakse podrzavaju uppa druppa fazon...za suknju ti trebaju samo carape i uvek izdepilirane noge...nije suknja samo kais..pa d ane moze u njoj da se sedi, ali ne moze da se sedi ni na ladnom betonu...kod mene to zavisi iskljucivo od raspolozenja "koliko zenstveno se osecam danaas"...
 
Sara Kej suknja, lepršava, šarena, naizgled sasvim obična, eventualno ukrašena čipkom, sa lastišem u struku, pastelnih ili neutralnih boja – idealna za letnje vrućine, šetnju po livadi i doručak na travi;

Suknja sa karnerima, jarkih boja, sa žiponom čija čipka diskretno proviruje ispod ruba, u stilu plesačica flaminga ili kan-kana, koja liči na procvetali karanfil – kao stvorena za promenade i morske romanse. Ponekad takva suknja šalje jasniju poruku od vrelog, temperamentnog pogleda njene vlasnice;

Obična, ravna, dužine do pola lista, iliti najdosadnija suknja na svetu – pogodna za prikrivanje kvrgavih kolena, pocepanih grilonki, zgodna za višesatno kancelarijsko sedenje, sahrane, poslovne skupove i smorne sastanke;

Suknja zvana dopičnjak – rezervisana isključivo za vlasnice lepo oblikovanih nogu koje bi te noge i da pokažu;

Klasična teksas suknja, dužine do pola kolena – vrlo neobavezujuća, krpica za po kući, za po pijaci, za putovanja a ponekad se, zavisno od mašte, kombinacije sa bluzama, kaiševima, ešarpama, nakitom i drugim detaljima, na čudesan način preobrazi u unikatan deo odeće;

Koledž karirana suknjica, ili ženska varijanta kilta (iako se ispod nje nose gaće), kojoj je novo značenje dala Britni, nosi se uz trenčkot, pulover, sokne, dokolenice i mokasine. Lepo pasuje u jesenjim danima, za šetnju po opalom lišću. Odgovara ženama sa anglosaksonskim osećajem za estetiku, posmatračicama ptica, ljubiteljkama konja, pasa i zvuka roga koji oglašava početak lova na lisice.
Muškarcima neretko budi uspomene na najpoznatiji roman Nabokova, "Lolita".

Tesna kožna crna suknja (ili, eko varijanta – suknja od lateksa) – nosi se uz haltere, mrežaste čarape i – obavezno – cipele ili čizme sa visokom potpeticom; asocira na obline premazane čokoladom, miriše na izazov, zavođenje, noćne izlaske i erotske susrete.

I tako stigosmo do suknje uz žaketić (tzv. "kostim"), čuvenog simbola dobrog modnog ukusa. Nju danas nose uglavnom poslovno uspešne žene, ili starije dame koje se ne odriču šanelovskog prototipa decentnosti i elegancije, oličenog u sv. trojstvu boja: crno - belo - trunka crvenog. Nosi se uz ogrlicu od pravih ili lažnih bisera.

A kakve to veze ima sa psihologijom, ne znam ... Možda ima, možda govori o skrivenim namerama, katkad i ubitačnim, žena koje rado nose određeni model suknje. Samo je pitanje šta je sa ženama koje poseduju i nose sve, ili većinu navedenih modela.

Uopšte ne bih rekla da žene imaju strah od suknje ... Pre bih rekla da pojedini muškarci imaju strah od, recimo, poruke za koju misle da im žena šalje svojom odećom.

Da li odeća čini čoveka?
 
Poslednja izmena:

Back
Top