Ko vise skriva istinu: religija ili nauka?

Ko vise skriva istinu od ljudi?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
Neki smatraju da covecanstvo zna vrlo malo od ISTINE.

Istina se gotovo uvek vesto skriva radi necijih INTERESA.

Kada bi ljudi znali onu ISTINSKU ISTINU - nista na Planeti ne bi bilo kao sto je danas.

Pa sta mislite, KO VISE sakriva od ljudi istinu: nauka ili religija?

a sta ti mislis da je istinska istina? msm ona univerzalna i glavna istina? vanzemaljci? cudovista? sta?
i dokle razmisljati o necemu sto je "skriveno"? zar bas svaka tajna pa i ona najmanja treba biti otkrivena? kako mislis da ce biti na planeti kada bi se saznala ta istinska istina? ratovi, glad, haos?
da li smatras da je zdravije traziti crnu proslost od svetle buducnosti? da li se treba opterecivati onim sto ne znas umesto da obratis paznju na ono sto znas?
 
Nauka je uvek bila protiv religije,njen suparnik,ying i yang xD

A ja stiklirao svi lazu,jer kad bi se sve saznalo napravila bi se tolika pometnja u svetu da bi nastao opsti hao(naravno mene opasno nervira sto nista neznam) :(

bila nekad. danas se neki naucnici trude da izgrade sto vise veza izmedju nauke i religije. kreni od istorije, zatim arheologije, do prirodnih nauka... ne zivimo vise u srednjem veku ;)
 
a sta ti mislis da je istinska istina? msm ona univerzalna i glavna istina? vanzemaljci? cudovista? sta?
i dokle razmisljati o necemu sto je "skriveno"? zar bas svaka tajna pa i ona najmanja treba biti otkrivena? kako mislis da ce biti na planeti kada bi se saznala ta istinska istina? ratovi, glad, haos?
da li smatras da je zdravije traziti crnu proslost od svetle buducnosti? da li se treba opterecivati onim sto ne znas umesto da obratis paznju na ono sto znas?

Gledao sa davno jedan film....

U tom filmu je jedan sasvim obican, mali covek kao vecina od nas, otkrio neku veliku istinu koja je mogla da ima nesagledive (POZITIVNE) posledice na buducnost covecanstva..

Pokusao je da kaze tu istinu, ali niko nije hteo da ga slusa jer se doticalo nekih vaznih interesa koji su tada vladali na Zemlji.

Prvo su novinari pokusali da ga ismeju...Pa naucnici da naprave ludim.... Na kraju, kako on nije odustajao da to dokaze svetu - pokusali su da ga ubiju...

Ali, nisu uspeli jer je bio vest...

U jednom momentu on je iskoristio priliku i utrcao u sobu najmocnijeg Predsednika tada na Zemlji...

Predsednik je bio sam, on se izvinuo i ispricao mu sve sto zna i zasto ga progone.

A Predsednik mu je odgovorio: "Znam ja za vas....I znam da je SVE ISTINA sto vi govorite...Ali, zamislite KOLIKO BI COVECANSTVO KOSTALO da mi sada tu vasu istinu KAZEMO JAVNO!?

Moralo bi se SVE na svetu menjati: i istorija i sadasnjost i planovi za buducnost....

Radi se o enormnim SUMAMA NOVCA...

Zato nam je mnogo, mogo jeftinije ucutkati vas za uvek..."

I zove strazu koja nesrecnog coveka odvodi...

Tako se film zavrsava...Da li je bio samo film? :think:
 
cekaj, imamo nesto nesagledivo pozitivno? sta je to nesto toliko pozitivno a kosta nenormalno mnogo? sve pozitivno sto sada imamo ne moze se kupiti novcem.
promeniti istoriju? - mnogi su je do sada menjali
promeniti planove za buducnost? - i to je mnogo puta promenjeno
promeniti sadasnjost? - opet nije komplikovan put do promene.
 
Prava istina u sebi sadrzi suprotnosti sjedinjene. Iz nje se izdvajaju dve suprotne tendencije , napregnutost i otpustenost metafizicke volje, jin i jang, pozitivno i negativno. ... Duh i materija. U srednjem veku covecanstvo je bilo na strani duha, da bi u novom veku i danas bilo na strani materije. U buducnosti ce se medjutim to izmeniti po prirodi stvari, ciklicno. Naucne skalamerije, sprave, pomagala ili tričarije kojima se materijalisti danas ponose, postace potpuno odbojne i izvan interesovanja ljudi, bas kao sto nesto sto je nekada bilo vrednije od zlata ili biber ,cimet i slicni zacini, danas ne vrede skoro nista. Kao sto vegeterijancu u jednom trenutku pocinje da se gadi meso, tako ce u jednom trenutku covecanstvu poceti da se gadi materijalizam i tricava pomagala a na scenu ce stupiti DUHOVNE vrednosti.. prava sustina sveta i zivota. Temelj materijalizma ..ili apsurd "Svet je realan" srusen je pre 400 godina sa Barklijevom filozofijom. Takodje i svi vasi naucni "DOKAZI" pretvoreni su u problematicne sudove sa Hjumovom filozofijom malo kasnije. Za pametne, naucni metod je odavno tricarija. Ali govorimo o globalnoj promeni koja ce se po prirodi stvari desiti. Pa mozda i 2012.
Dakle, danas svi lazu, ali u sledecoj etapi nestace kako nauka tako i ovakva naivna religija za mase. Doci ce doba vladavine duha. Doba filozofije.
 
pazi odgovor ti je izuzetno opsiran, ne znam da li ti provajderi naplacuju po upisanoj reci?

Mogla bi za promenu neke od odgovora da potrazis sama....a ne da vecno budes zbunjena izmedju onoga sto su ti drustvo i sistem utuvili u glavu i novih, oprecnih informacija iz drugih izvora.
Saznaj sama stvari, radi na sebi...probudi intuiciju bar toliko da mozes da razlikujes prave informacije od manipulacija.

To je generalno savet svima koji su u slicnom stanju kao citirana.
 
Poslednja izmena:
Mogla bi za promenu neke od odgovora da potrazis sama....a ne da vecno budes zbunjena izmedju onoga sto su ti drustvo i sistem utuvili u glavu i novih, oprecnih informacija iz drugih izvora.
Saznaj sama stvari, radi na sebi...probudi intuiciju bar toliko da mozes da razlikujes prave informacije od manipulacija.

To je generalno savet svima koji su u slicnom stanju kao citirana.

"radi na sebi bla bla", dokle vise glumis drvenog advokata, tebe ama bas nista nisam pitala. inace mi ne pada na pamet da sama istrazujem tvoje reptile i ostale gluposti :cool:
 
Nisi nista razumela, kao i svaki put.

Ja sam rekao da istrazujes sebe. To je dovoljno.

nema sta da istrazujem sebe. ako mi neko nesto tvrdi zelim i da mi obrazlozi, u cemu je to problem? tsa tvrdis da postoji ovo ili ono ali en znas da objasnis zasto tako mislis? ili ti treba vremena da sa nekog drugog sajta iskopiras svoje misljenje? :roll: ovde su mi hit svi oni koji imaju svoje misljenje i jos nam ostave put do nekog drugog foruma sa "svojim misljenjem" :roll:
 

Back
Top