Fakultet za kompjuterske nauke, Megatrend Univerzitet

markoborovina

Početnik
Poruka
20
Pozdrav svima. Hteo sam da predstavim jedan fakultet. Predstavicu vam Fakultet za kompjuterske nauke iz jednostavnog razloga zato sto mislim da je ovo odlican fakultet u oblasti IT-ja.

Kljucne stvari u vezi ovog fakulteta su:
- 100% akreditovan studijski program
- Na njemu predaju renomirani strucnjaci poput akademika Gradimira Milovanovica i prof Milana Tube
- Nastavni plan i program je uskladjen sa dokumentom CC2005 koji predstavlja medjunarodni standard za obrazovanje iz oblasti racunara. U njemu se nalazi lista predmeta koji bi svaki IT strucnjak trebao da ima polozeno. Fakultet za kompjuterske nauke ima nastavni plan i program u potpunosti uskladjen sa navedenim dokumentom. Kada student diplomira, on dobija listu ispita koje je polozio i na srpskom i na engleskom jeziku zajedno sa siframa predmeta (prema pomenutom CC2005 dokumentu). Tako da je zaposljavanje zagarantovano, kako u svetu, tako i kod nas, jer nema nedoumica oko toga koje je oblasti student izucavao, a koje nije (kao sto se desava na nekim drugim fakultetima).
- Profesori i asistenti izlaze u susret svakom studentu. Radi se u malim grupama, pa su i mogucnosti za ucenje i napredovanje jako dobre. Svaki student moze bilo kada da pozove svog profesora i asistenta i da postavi koje god hoce pitanje.
- Ovaj Fakultet ima reputaciju kao informaticki smer na Matematickom fakultetu.
- Tehnicka opremljenost, kao i uslovi za rad su fenomenalni (pogledajte link www.megatrend.edu.rs )

Cena je 1560 evra. Moze da se uplati sve odjednom, u dve rate, ili u 12 mesecnih rata. Za blize informacije pozovite 011/2145464 ili pogledajte na sajtu www.megatrend.edu.rs/fkn
Isto tako, sva pitanja mozete postaviti na upis@megatrend.edu.rs
Svake subote, u zgradi Megatrend Univerziteta, Goce Delceva 9a se organizuje besplatna pripremna nastava za upis. Isto tako, organizuje se tombola u kojoj se izvlace stipendije za narednu skolsku godinu. Dobrodosli!
Pozdrav svima!
 
Tesko kolega,istina je da ste vi na matematickom radili vise teoretisanja,ali to teoretisanje nigde ne moze da se primeni. A, praktican rad je na Fakultetu za kompjuterske nauke daleko bolji. Isto tako najbolji profesori sa drzavnih,izmedju ostalog i sa matematickog sada predaju ovde.

Pa čekaj čoveče, ovamo moj faks uzimaš kao neku referencu, a u drugoj rečenici ga pobijaš? Odluči se, hoće kaki, neće kaki? Kakvu bre praksu vi imate, čoveče? Možda mi imamo suviše teorije za tvoj ukus, ali još uvek nisam naišao na nekog svog kolegu koji nije uspeo za 2-3 meseca da se uhoda BILO ŠTA DA RADI. Priznajem, vi ste u početnoj prednosti kada se zaposlite, ali ta početna prednost traje samo 2-3 meseca, posle vas prešišamo. Znaš i sam koliko je matematika neophnodna u računarstvu, sigurno da ne radite više toga od nas. Osim toga, naslušao sam se priča od kolega o vama "programerima" sa privatnih fakulteta, čast retkim pojedincima sa RAF-a. Možda vam Tuba i pomogne nešto, sposoban je to čovek, ali NEMATE VI MATERIJALA, čoveče, nemate studente sa kojima ćete izgurati kvalitet, nezainteresovani dvojkaši-trojkaši wannabe programeri sigurno neće da vam pomognu da izgradite ime + srozan kriterijum kako bi ih sproveli do kraja studija. Dovedite krem sredjih škola, a do tada... :whistling: Vidi kako to radi RAF, organizuje takmičenja, daje stipendije talentovanim matematičarima, imaju računarsku gimnaziju, ulažu ljudi u PROCES obrazovanja. Eto vam domaći zadatak. Mada, slušam u zadnje vreme da RAF ima neke dečije bolesti koje su do sada bile rezervisane samo za državne fakultete, malo su se pogubili i dezorganizovali, ali se stvari popravljaju. Uostalom, na ES-u si, pogledaj tamo temu o RAF-u.

A koji to stručnjaci predaju sa matematičkog, osim Tube?

Inače, bacio sam pogled na te vaše profesore, stari znanci, perjanice SPS-a na čelu sa rektorom udbašem. Btw, nisam znao da Borislav Pelević predaje na MT-u. Divota. :roll:
 
Poslednja izmena:
Ne mozes da pricas napamet! Ne znas kako je na Megatrendu, ja to bolje znam od tebe. A o RAFU- nemoj da me vuces za jezik! Ja ne zelim kao ti da pljujem po drugim fakultetima, takva diskusija me ne zanima.
Posto imam 10 Microsoft-ovih zvanja i titulu phd in CS na Harward School of Engineering and Applied Sciences, i znam kako se racunarstvo radi u svetu , kladim se da sam kompetentniji od tebe da pricam o takvim stvarima. Necu da vredjam druge! Uopste me ne zanima da se spustam na taj nivo iskompleksiranih ljudi koji stoje u mestu i ne zele da vide dalje od svog nosa!
 
Poslednja izmena:
Ja ne zelim kao ti da pljujem po drugim fakultetima, takva diskusija me ne zanima.
Posto imam 10 Microsoft-ovih zvanja i titulu phd in CS na Harward School of Engineering and Applied Sciences, i znam kako se racunarstvo radi u svetu,
Piše se Harvard, a ne Harward, ne bi trebalo to da mešaš s obzirom da si doktorirao tamo.
Svaka čast na PhD, ali nešto ti ne verujem. Naročito ako imaš 10 MS zvanja (što takođe ne verujem), nešto te baš nema na pretragama na netu, a na forumima (ovom i [es]) si registrovan od pre par dana. A da zaista imaš takav background, sigurno ne bi imao vremena i interesa da agituješ za Megatrend po forumima, na šta se tvoje učešće ovde i svodi. Uostalom, kakve uopšte veze imaš sa Megatrendom?
A, REKTOR MEGATRENDA je Bog za sve ljude koji se bave obrazovanjem i to ne samo u Srbiji!
Tu si u pravu. Bog i batina. Ćale mu je bio kontroverzni direktor RTB Bor i privredne komore SFRJ, a Mića je tatka darovao počasnim doktoratom Megatrenda. Nemoj molim te da mi mašeš tim kriptokomunistima i udbašima, neozbiljan si!
Bas si jadan i bedan!
:hvala:
Za Gradimira Milovanovica ocigledno nisi cuo. Google-aj malo, pa se informisi
Gradimir nije sa matematičkog u Beogradu. Dobro, OK. Dalje? Koji su to još stručnjaci?
 
Posto mi nalaziv pravopisne greske, ti ocigledno imas mnogo vremena da gubis po forumima. Ja pisem 200 na sat i ne obazirem se na poneku gresku tu i tamo.
Ja znam koji je moj background i bas me briga ako ne verujes :) :super:
A, koliko vidim, ti bas imas vremena da se zaludjujes ovakvih stvarima. Cudi me da pored svog visokoplacenog posla sve to postizes :rotf:
Ja uopste nemam interes od ovoga sto pisem, a, i ko si ti da ti se ja pravdam :hahaha:
Ako hoces, mozes na megdan samnom iz oblasti racunarstva, pa cemo da vidimo :hahaha: Mogu na mail da ti posaljem svoje MS sertifikate. Nije problem.
Ja sam napisao sve ovo samo zato sto sam to zeleo. Interes ne postoji. To je moje pravo. I sta tebe briga gde sam se i zasto sam se registrovao. Za rektora sam ti rekao. Njega ne vredjaj. Tebi je ovde to i cilj. Mi nemamo ljude koji su cenjeni u svetu. Najbolje bi bilo da se ucaurimo i ne gledamo ostatak sveta.
Vreme ce pokazati ko je bio u pravu
 
Zaista sam cula dosta pohvala na racun Fakulteta za kompjuterske nauke, ne vidim zasto ljudi kritikuju. U redu je imati svoje misljenje ali me zanima da li je mladi gospodin sa matematickog fakulteta, koji sada verovatno radi izuzetno ozbiljan posao i ima vremena da kritikuje po ceo dan, ikada dosao da vidi kakvi su uslovi za rad na pomenutom fakultetu, kako se tretiraju studenti, a sto se tice profesora strucnost je nebitna ukoliko neko nema pristup studentima i ne ume da prenese znanje. Kod nas u zemlji se dosta brka pojam naucnika i predavaca koji u 99% slucajeva ne ide jedan sa drugim.
Da, Branislav pelevic predaje na Fakultetu za medjunarodnu ekonomiju Megatrend univerziteta, kao i jos par profesora sa Ekonomskog fakulteta i program je izuzetno kvalitetan.
Matematicaru zelim da sto pre izbaci tu gorcinu iz sebe, zivot je lep :)
 
Pozdrav! Vidim da tema nije pokretana dugo vremena, ali bi me interesovalo da neko ko je završio ili ko je trenutno student Fakulteta za kompjuterske nauke na Univerzitetu “DžonNezbit” podeli svoja iskustva sa mnom. Zainteresovana sam za upis ovog fakulteta i trebalo bi uskoro da se opredelim. Želja mi je da živim i radim u inostranstvu, a čini mi se je IT oblast (u kojoj već posedujem znanja) najperspektivnija struka da to i ostvarim. Do sada sam na račun ovog fakulteta čula isključivo dobre komentare od ljudi koji su ga završili, ali bi me naročito zanimalo da mi neko ko trenutno tamo studira saopšti kakvo je stanje sada. Hvala unapred!
 

Back
Top