Kada nam vreme istekne

niko_al

Početnik
Poruka
17
Svima nama ce jednom kucnuti poslednji cas.
I kad u delicu sekunde sagledamo ceo nas zivot,da li ce nam poslednja misao biti:"uspeo (la) sam" ili pitanje:"jel' mogu jos jedan krug"?
Zamislite da je taj cas upravo sada dok citate ove reci.Koji je vas odgovor i zasto?Bitno je da zamislite samo tu misao i to pitanje,jer na tom kraju moze biti jos bezbroj misli i pitanja i ko zna jos cega.Mene zanimaju odgovori na ove dve postavljene solucije.
 
:D

Nije lako suociti se sa smrcu, ali ja sam prevazisao to odavno-imam nadu u vecni zivot u raju na zemlji pod savrsenim uslovima i ako umrem imam nadu u uskrsenje-divna priprema! Siguran sam u to, proverio sam, istrazio i ispitao, 100% tacno! Nije obecanje nijednog coveka!

:wink:
 
niko_al:
Svima nama ce jednom kucnuti poslednji cas.
I kad u delicu sekunde sagledamo ceo nas zivot,da li ce nam poslednja misao biti:"uspeo (la) sam" ili pitanje:"jel' mogu jos jedan krug"?
Zamislite da je taj cas upravo sada dok citate ove reci.Koji je vas odgovor i zasto?Bitno je da zamislite samo tu misao i to pitanje,jer na tom kraju moze biti jos bezbroj misli i pitanja i ko zna jos cega.Mene zanimaju odgovori na ove dve postavljene solucije.

Nase vreme nikada nece isteci. Isteci ce samo na ovom mestu i nikada se vise nece ponoviti (bar ne na ovakav nacin). Samo ce se okrenuti pescani sat a u trenutku tog okretanja pitacemo se svakim tim zrncem sta smo uradili za ovog zivota? Od odgovora na ta "pitanja" ovisice da li cemo "ponavljati razred" ili ne. Nas zivot je sinusoida u odnosu na Boga. Svima samo mogu da pozelim da u trenutku odlaska budete na njenom vrhu (najblizi Bogu). :!:
 
Dobro poznajem jednu osobu kojoj su pre godinu i po rekli da ima još najviše šest meseci života.
Znači, vreme je isteklo i ovo sad je sve gratis....kakav zez, a?
A misao u trenutku kada ti neko kaže tako nešto je otprilike: "Reci ti to svojoj mami budalčino, e baš neću da umrem!"
I takoooo.....
 
niko_al:
Svima nama ce jednom kucnuti poslednji cas.
I kad u delicu sekunde sagledamo ceo nas zivot,da li ce nam poslednja misao biti:"uspeo (la) sam" ili pitanje:"jel' mogu jos jedan krug"?

USPETI? USPEH? U ZIVOTU?
Mislis da je USPEH bitan u poslednjem casu?
Da ce nam on dati spokojnu SMRT??????
I STA JE TO SPOKOJNA SMRT?
ZNAS LI KOLIKO NAMA OBICNIM SMRTNICIMA TREBA DUHOVNOG RADA NA SEBI DA BI DOZIVELI SPOKOJNU SMRT?
 
Draga "divlja u srcu",izgleda mi po tvojim recima da si ti divlja vise u glavi nego u srcu.Lepo sam naglasio da zamislite predocenu situaciju a ne da pametujete i postavljate pitanja.
Niti sam rekao da uspeh donosi spokojnu smrt niti sam uopste pominjao spokojnu smrt.Ako draga moja podivljala nisi mogla da zamislis jednu takvu situaciju bolje da nisi uzalud trosila reci.
Nisam ni pomisljao da cu morati nesto da pisem u ovoj temi.Ja sam nov na forumu ali citajuci pojedine teme i odgovore, nalazim da je vecina ljudi ovde zalutala.Molim bez uvrede i pozdrav za sve one prave,a pravi ce se vec sami prepoznati.
 
da je taj cas sada, hmm, sta bih radio da mi pozvoni na vrata onaj kostur s kosom?
u principu, rekao bih mu, kakva ti je to kosa jbt? Ajde poradi malo na frizuri.
u principu, ne verujem da je rec o kosturu, mislim koga bi on onako antipatican namamio.
bio je jedan film na tv, gde je smrt koja dolazi po ljude predstavljena kao lepa devojka u crvenoj haljini. Ili u filmu deveta kapija kraljevstvo senki, gde se dzoni dep srece sa djavolom koji je zena itd itd.
Sve u svemu, da je taj cas sada…………………..i da ta brineta u leprshavoj haljinci dodje po mene…. ne znam sta bih radio…. verovatno bih pozeleo bih da dune povetarac.
 
niko_al:
Draga "divlja u srcu",izgleda mi po tvojim recima da si ti divlja vise u glavi nego u srcu.Lepo sam naglasio da zamislite predocenu situaciju a ne da pametujete i postavljate pitanja.
Niti sam rekao da uspeh donosi spokojnu smrt niti sam uopste pominjao spokojnu smrt.Ako draga moja podivljala nisi mogla da zamislis jednu takvu situaciju bolje da nisi uzalud trosila reci.
Nisam ni pomisljao da cu morati nesto da pisem u ovoj temi.Ja sam nov na forumu ali citajuci pojedine teme i odgovore, nalazim da je vecina ljudi ovde zalutala.Molim bez uvrede i pozdrav za sve one prave,a pravi ce se vec sami prepoznati.

Sta se bre odmah ljutis? :shock:
Ta zamisljena situacija je vise za mastanje, nego za filozofiju. Ja sam htela da stvari produbim! A filozofija i jeste u pametovanju i postavljanju pitanja! Inace, sve ostaje povrsno! A i ceo ovaj forum filozofija je postao POVRSAN i DOSADAN! A posto nisi upucen dovoljno i ne znas kakav je ovaj forum bio kad se tek rodio, ostavicu te na miru!
I naravno da sam divlja i u glavi! GLAVA SLUSA SRCE! :P
 

Back
Top