Ahil sa srpskim ocilima?

15rcnt3.gif
evo prave slike

e svaka ti cast. sad lepo sacuvaj ovu sliku i uvecaj/zumiraj ta navodna "ocila", pa onda lepo uporedi sliku sa ovom sa prve strane. videces da ocila koja su sasvim jasno i precizno iscrtana na slici postavljaca teme nisu ista kao na ovom cupu koji si postavio. mozak vidi ono sto zeli da vidi, a neki nam sa foto sopom i malko pripomognu :mrgreen:
 
e svaka ti cast. sad lepo sacuvaj ovu sliku i uvecaj/zumiraj ta navodna "ocila", pa onda lepo uporedi sliku sa ovom sa prve strane. videces da ocila koja su sasvim jasno i precizno iscrtana na slici postavljaca teme nisu ista kao na ovom cupu koji si postavio. mozak vidi ono sto zeli da vidi, a neki nam sa foto sopom i malko pripomognu :mrgreen:

Naravno tvoj mozak vidi sve potpuno drugacije,ja vidim isto kao i na onoj slici.
 
bravo recke, ajde sad da uporedimo

15rcnt3.gif
n136285444730097770697.jpg

Prvo moramo biti sigurni da li je ovde reč o istoj slici. A drugo, ovo nije jedina slika iz antike na kojoj su vidljiva ocila, video sam jako puno toga

Ps meni ovo liči na rukom rađenu repliku slike sa vaze, čestu praksu u arheologiji. Često se nađeni predmeti i likovne predstave precrtavaju radi isticanja manje vidljivih detalja
 
Sad postaje jasnije da su k urve vizantijske mnogo toga krivotvorile.
Naročito upada u oči tendencija da se prema postojanju naroda koji živi na severu odnose sa nonšalantnim "...ma to su neki čobani , budale"

Taj narod koji je živeo na severu i o kom njihova "nauka" nije želela da ostavi svedočanstvo govorio je istim jezikom do pre dvestotinak godina a puno su zlata morali da potroše da "nas" slobodne ljude postepeno pretvore u "njih" robove novca.
 
I znači da nikakav Vasilevs nema šta da traži u objašnjenju simbola ravnokrakog krsta sa polukružnim simbolima u svakom sektoru između krakova.

A sama rečenica "Car Careva ...tandarabroć" , ima isto obrazloženeje kao i "Samo Sloga Srbina Spašava"
Što će kasti obe su samo zloupotrebljen, na svoju vodenicu naveden , tendenciozno interpretiran KRST, par iljada (trebalo bi kazati tisuća) godina pre pojave Hrista i Hrišćanstva.
 
Kaže ti lepo Happy, baš kao i Vizantinci .............mi smo čobani , budale.


Dok s druge strane njihova zvezda ima kabalističko značenje i nije najobičnija nebitna šara kao kad baba plete....i izvodi budže.

Guglaj "vinčansko pismo" paš videti gde se pojavljuje prvi put taj simbol.:bye:


gimbutasvincaschriftle4.jpg
 
Kaže ti lepo Happy, baš kao i Vizantinci .............mi smo čobani , budale.


Dok s druge strane njihova zvezda ima kabalističko značenje i nije najobičnija nebitna šara kao kad baba plete....i izvodi budže.

Guglaj "vinčansko pismo" paš videti gde se pojavljuje prvi put taj simbol.:bye:


gimbutasvincaschriftle4.jpg

Video sam te znakove i ranije al nisam primetio taj znak, jer prvo sto mi je upalo u oci je bio kukasti krst, sad sam primetio i taj znak, da li se neki od tih znakova utiskuje u slavski kolac? Ustvari osim ovog obelezenog znaka jos neki se utiskuju ali nikad nisam posebno obracao paznju na to...
 
Poslednja izmena:

Back
Top