Ahil sa srpskim ocilima?

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
n136285444730097770697.jpg


???

n136285444730097769409.jpg


Sta predstavlja zmija na slemu?
 
sve bi to bilo divno i krasno, zanimljivo i senzacionalno, da mi nismo ocila preuzeli od Vizantije

сад ће арнаути и македонци да почну да се препиру доказујући да је то у ствари био оригинално њихов симбол пре него што су настале амебе а рвати ће да додају да је то таћно и да Педофилика Ватиканика све то потврђује:hahaha:
 
Ispravka, od Sumera. Objasnjenja i polemike u knjizi "Zabranjena istorija Srba".

Objasni, zanima me. Ja sam u heraldičkim knjigama čitao da je to originalno grčki, vizantijski grb, i da su to četiri slova "C", prva četiri početna slova rečenice koja glasi: "King over kings, ruling over kings", ili "kralj nad kraljevima što vlada kraljevima".
Dakle, ako su četiri početna slova grčih reči, ne znam sad otkud Sumeri tu.

PS. Naši su, naravno, i to us.rali, Samo sloga Srbina spašava, pukim slučajem da je ćirilićno S isto kao i to grčko C....
 
Objasni, zanima me. Ja sam u heraldičkim knjigama čitao da je to originalno grčki, vizantijski grb, i da su to četiri slova "C", prva četiri početna slova rečenice koja glasi: "King over kings, ruling over kings", ili "kralj nad kraljevima što vlada kraljevima".
Dakle, ako su četiri početna slova grčih reči, ne znam sad otkud Sumeri tu.

PS. Naši su, naravno, i to us.rali, Samo sloga Srbina spašava, pukim slučajem da je ćirilićno S isto kao i to grčko C....

Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων - Car careva caruje carevima! Car careva može biti Isus Hrist, ali i vizantijski car, kao jedini legitimni car u čitavoj hrišćanskoj vaseljeni
a krilaticu Samo sloga Srbina spašava osmislio je Jovan Dragašević u drugoj polovini XIX veka
 
Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων - Car careva caruje carevima! Car careva može biti Isus Hrist, ali i vizantijski car, kao jedini legitimni car u čitavoj hrišćanskoj vaseljeni
a krilaticu Samo sloga Srbina spašava osmislio je Jovan Dragašević u drugoj polovini XIX veka

Hoces da kazes da je taj znak znacio Car Careva Caruje Carevima u vreme Ahila?
 
Ne, govorim za vizantijsku tradiciju. Inače, te priče Troji, antičkim ocilima i Srbima su veoma zanimljive, ali ih je teško uzeti za ozbiljno, s obzirom da im često manjka valjane argumentacije i konkretnih dokaza

I da, u Vizantiji nisu bila slova S, već ocila, odnosno modifikacija slova B (V, car - basileus, vasileus), što je i danas očuvano u našem grbu - pogledaj kako sva četiri slova imaju malo ispupčenje u sredini, mali trbuščić
 
Objasni, zanima me. Ja sam u heraldičkim knjigama čitao da je to originalno grčki, vizantijski grb, i da su to četiri slova "C", prva četiri početna slova rečenice koja glasi: "King over kings, ruling over kings", ili "kralj nad kraljevima što vlada kraljevima".
Dakle, ako su četiri početna slova grčih reči, ne znam sad otkud Sumeri tu.

PS. Naši su, naravno, i to us.rali, Samo sloga Srbina spašava, pukim slučajem da je ćirilićno S isto kao i to grčko C....

Nazalost, nisam toliko duboko u tim vodama. Samo sam hteo pomoci sa podatkom o mogucem izvoru informacije, tj. nazivu knjige, koju sam dobio na poklon, btw...Autor Jovan Deretic
A u medjuvremenu evo jos jedne starije slike od naslovne, boginja, drugarica - SERBONA ! Znaci, varijacije oko imena SERB imamo i pre update-a na Vizantiju.
 

Prilozi

  • Serbona.jpg
    Serbona.jpg
    27,2 KB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:

Back
Top