Ahil sa srpskim ocilima?

Artemida

K6.3Artemis.jpg
 
http://www.theoi.com/Gallery/K6.3.html
Kažu Grci da nije................... a mi sve verujemo Grcima..........jer su Grci pouzdani.:per:

Ma , pouzdani kao vrbov klin :D (sve od svih naroda su pokupili i prisvojili)
Sa Ahilom verovatno nemamo nikakve blize (narodske) veze :p
Inace na najstarijoj pronadjenoj keramici je prikazan kao tamnoput , sto potvrdjuju i neke slike ovde , odnosno njegovo egipatsko poreklo ( verovatno).
Dok sa vincanskom kulturom sebe lako mozemo povezati. Postoji Y hromozom marker
koji nas datira cak u nazad 20 000 godina kao postojeci narod na ovim prostorima.Naravno ko zna kako smo se tada nazivali :d ali da smo pre stvaranja grka ovde to je sigurno :ok: A kada kazem nas mislim na sve nase narode bivse juge koje je vera razdvojila.:bye:
 
Ma , pouzdani kao vrbov klin :D (sve od svih naroda su pokupili i prisvojili)
Sa Ahilom verovatno nemamo nikakve blize (narodske) veze :p
Inace na najstarijoj pronadjenoj keramici je prikazan kao tamnoput , sto potvrdjuju i neke slike ovde , odnosno njegovo egipatsko poreklo ( verovatno).
Dok sa vincanskom kulturom sebe lako mozemo povezati. Postoji Y hromozom marker
koji nas datira cak u nazad 20 000 godina kao postojeci narod na ovim prostorima.Naravno ko zna kako smo se tada nazivali :d ali da smo pre stvaranja grka ovde to je sigurno :ok: A kada kazem nas mislim na sve nase narode bivse juge koje je vera razdvojila
.:bye:


...progooglaj malo bolje o "haplo-u" , pre no shto sledecci X napishesh o teritorijalnom poreklu "naroda bivshe SFRJ "...
 
A i tu se teorije sukobljavaju

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=13943594&postcount=1102

Arijevci su Indo-Evropljani..
U 19 Veku je postojala teorija da Arijevci vode poreklo iz Indije..
Danas je ta teorija odbacena-po jednoj teoriji poreklo Indo-Evropljana su stepe Ukrajine i Rusije..
Po anatolskoj hipotezi -poreklo nejveceg broja Indo-Evropljana je Balkan ..

http://en.wikipedia.org/wiki/Anatolian_hypothesis

Arheogenetika i Glotohronologija daju prednost anatolskoj hipotezi i Balkanu kao kolevci Arijevaca..

680px-Neolithic_expansion.svg.png
 
Ma , pouzdani kao vrbov klin :D (sve od svih naroda su pokupili i prisvojili)
Sa Ahilom verovatno nemamo nikakve blize (narodske) veze :p
Inace na najstarijoj pronadjenoj keramici je prikazan kao tamnoput , sto potvrdjuju i neke slike ovde , odnosno njegovo egipatsko poreklo ( verovatno).
Dok sa vincanskom kulturom sebe lako mozemo povezati. Postoji Y hromozom marker
koji nas datira cak u nazad 20 000 godina kao postojeci narod na ovim prostorima.Naravno ko zna kako smo se tada nazivali :d ali da smo pre stvaranja grka ovde to je sigurno
:ok: A kada kazem nas mislim na sve nase narode bivse juge koje je vera razdvojila.:bye:

A i tu se teorije sukobljavaju

...namerno sam josh jednom citirao post bangg-a...koji je apsolutno siguran za (haplo) "deshavanja" u poslednjih 20.000 leta...:dash:

...teorije se sukobljavaju...u javnosti...ali, izvesno je da su Srbi, ali i Hrvati u ove krajeve doshli sa Kavkaza...( sa razlichitih delova )...
 
Poslednja izmena:
Cvrc Kavkaza
To samo ako veruješ da je Artemida kao modni dezen na suknjici nosila stilizovano vizantijsko geslo Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων .

Pa su posle taj simbol preuzeli neolitski Vinčanci.:mrgreen:;)
 
Cvrc Kavkaza
To samo ako veruješ da je Artemida kao modni dezen na suknjici nosila stilizovano vizantijsko geslo Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων .

Pa su posle taj simbol preuzeli neolitski Vinčanci.:mrgreen:;)

...verujem iskljuchivo u ozbiljne radove ( u oblasti haplogrupa ) priznatih WW...;)
...nemoj opet da ponavljash da su Vinchanci u stvari PraSrBi...:mrgreen:
 
Jok ..nego su pra Nemci, pra Grci i pra Kinezi ... pra Pigmejci .pra sve , samo da ne budu pra Sloveni.

Istaživanje po haplogrupama može da bude ozbiljno al malko sutra.
Ja nimalo ne verujem ni onima koji uzimaju uzorke ni onima koji donose mudre zaključke.
Kako rekoh, ko oće nek veruje.
Al preovlađujuća teza je i pored svega

Arijevci su Indo-Evropljani..
U 19 Veku je postojala teorija da Arijevci vode poreklo iz Indije..
Danas je ta teorija odbacena-po jednoj teoriji poreklo Indo-Evropljana su stepe Ukrajine i Rusije..
Po anatolskoj hipotezi -poreklo nejveceg broja Indo-Evropljana je Balkan ..

http://en.wikipedia.org/wiki/Anatolian_hypothesis

Arheogenetika i Glotohronologija daju prednost anatolskoj hipotezi i Balkanu kao kolevci Arijevaca..
 
Jok ..nego su pra Nemci, pra Grci i pra Kinezi ... pra Pigmejci .pra sve , samo da ne budu pra Sloveni.

Istaživanje po haplogrupama može da bude ozbiljno al malko sutra.
Ja nimalo ne verujem ni onima koji uzimaju uzorke ni onima koji donose mudre zaključke.
Kako rekoh, ko oće nek veruje.
Al preovlađujuća teza je i pored svega

...'ajde...baci relevantne teorije koje dokazuju tvoju tvrdnju da su Vinchani PraSrbi... a da ih nisu pisali "Obrazovci u peMziji"...:mrgreen:
 
Kazala mi moja baba ko tebi što je kazo Herodot
Ja više verujem mojoj babi ...........:mrgreen:

Mene više čudi kako perfidan treba biti pa izbeći neke Prasrbe-Slovene u toj priči.....

...a taman smo lepo krenuli...a ti vraccash na Start...:mrgreen:
...pazi...staviti Herodota u u antiSrBski Lobi...pa sve napisano do njega...i posle njega...:dash:...jedino shta ti ( Vama ) ostaje da i dalje veruje(te)sh u priche ( za malu decu ) od tvoje Bake...nadam se da ti je i topli napitak servirala uz njene teorije o PraSrBima...:hahaha:...neki Pra LSD
 
A evo , sem moje babe i obrazovaca u peMziji kažu tu ponešto i ovia Herodot i Plutarh i neki German philosopher L.F.Pasof


Pellastis spoke some barbaric language and they still do as in the past.
(Herodotus, The Histories, I, 57).


The presence of pre - Slavic language, such as that one of the Pellastis, is not a new discovery. Even in the distant 1815 the German philosopher L.F. Pasof said that Homer's language is as a matter of fact a form of Slavic. In 1850 his work was translated in English and published in New York (a proof that this theory was not discarded once it emerged). Pasof said that Homer's lexic in the Illiad actually corresponds to the lexic of the Slavic Languages. Because contemporary Macedonian language is also a Slavic language, and according to a lot of research the ancient Macedonian language was of the same kind as the language of the Pellastis, being the oldest recognized Slavic language, it is very likely that contemporary Macedonian in certain laxic elements is like the Homerian Language.

It should be taken into consideration, that the Iliad became popular in Athens in 592 BCE, in the time of king Solon, and his heir, Pysistrates, ordered that the be Iliad translated and decorated in Greek so that the Greek people can be familiar with the victory of the Hellenic peoples over the non - Hellenes (M.N. Gjuric, History of Hellenic Literature, 67 - 8). Plutarchus says that the Iliad was not originally written in Greek, and that Solon used Homer's masterpiece in his own advantage:

>From Crete Licurgus went to Asia, . . Here, it seem, he discovered Homer's lyrics for the first time . . . he copied them carefully and took them in his homeland.. . . Licurgus was the first one that made that [Homer's Lyric]) known [to the Hellenes]. . .

(Plutarchus, Licurgus, III - IV).
Hvala Lesandru na ovom zanimljivom izvodu http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=13952671&postcount=87
 
A evo , sem moje babe i obrazovaca u peMziji kažu tu ponešto i ovia Herodot i Plutarh i neki German philosopher L.F.Pasof



Hvala Lesandru na ovom zanimljivom izvodu http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=13952671&postcount=87

...:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:

...opet ccu ti "uslovno" popustiti...samo da se maknemo sa tachke : more Turci ne gaz' te oranje, more Marko ne ori drumove...tj. pat pozicije...

...pisanije gospodina Djuricca...strashno...ali, 'ajde...drugi X ccu o tome...da se zaustavimo na mom prvom pitanju...relacija Vinchani - PraSrbi...

...opisano vreme gosn. Djuricca je 6 vek p.n.e.
...a ja pricham o periodu izmedju 7000 godine ( Vinchanske ) do 1000 godine p.n.e.

...pa te pitam josh jednom...VEZA izmedju Vinchana i tvojih PraSrBa...???
 
Hm................. da vidimo..... Nemci nisu , Eskimi nisu , Bugari nisu Grci nisu Francuzi nisu
Egipćani nisu ....

U šta li su mogli da se izmetnu ,majku mu:think: :mrgreen:


Daklem ako Vinčani nisu odleteli u svemir ili otišli za Australiju , morali su da se utope u paprikaš koji danas zatičemo ovde .
Šta je tu tolko nepojmljivo .


A sa "More Turci ...." smo se makli još kad si prizno da Vasilevs može da bude samo derivat a nikako izvor misterioznog znaka koji, PONAVLJAM, nije ni srpski ni vizantijski.
 
Poslednja izmena:
Hm................. da vidimo..... Nemci nisu , Eskimi nisu , Bugari nisu Grci nisu Francuzi nisu
Egipćani nisu ....


U šta li su mogli da se izmetnu ,majku mu:think: :mrgreen:


Daklem ako Vinčani nisu odleteli u svemir ili otišli za Australiju , morali su da se utope u paprikaš koji danas zatičemo ovde .
Šta je tu tolko nepojmljivo .


A sa "More Turci ...." smo se makli još kad si prizno da Vasilevs može da bude samo derivat a nikako izvor misterioznog znaka koji, PONAVLJAM, nije ni srpski ni vizantijski.
Upravo tako. I kao sto rekoh haplo grupa - Y marker tu povezanost potvrdjuju i kako mozes da se usprotivis tome (El Muerte II) ? To vise nije nagadjanje, vec naucna cinjenica- da smo vecinski(procentualno)potomci prastanovnika ovih prostora.I po tom pitanju 1000 puta je taj znak 4S blizi nama nego nekim grcima dosljacima (koji prisvajaju sve , kao da su jedino oni postojali tada).:ok:
 
Poslednja izmena:
11jabti.jpg
ovo je slika zevsa grckog gromovnika.

Nevedena fotografija je iz knjige „Chronicle of the World”, Published in 1996 by Dorling Kindersley Limited, London, ISBN 0751330108,strana 102.

ocila1.jpg

Culture Greek, Attic Period Archaic, Dateca. 550–530 B.C.Artist or Maker Attributed to the Amasis Painter

zoom3ms.jpg

56424839.jpg

3333vr.jpg

TitleTerracotta neck-amphora (jar)
Medium; TechniqueTerracotta; black-figure, CultureGreek, Attic Period, Archaic, Dateca. 540 B.C.
Artist or Maker Attributed to Exekia
 
Poslednja izmena:

Back
Top