kako loviti svrake i vrane

Nije vise....vidis , ti nasi lovni strucnjaci omasise u mnogo cemu.

svraka je sada vrsta zasticena lovostajem, vise nema nijedne vrste koja nece biti zasticena lovostajem, do izmene Naredbe o lovostaju iz 2006/ sto necemo cekati jos dugo...
dobar pogled.
Nisi u pravu. tetragramaton zna bolje. On je veliki lovac, ali koji nazalost ne lovi zadnjih 5 godina jer su mu uzeli puske posto je opasan po okolinu.
Da ga citiram:Svraka je stavljena na listu štetočina TAČKA.
 
Poslednja izmena:
Smislio sam način za lov svraka bez oružja. Imam pod prozorom orah i svako jutro je tu zborno mesto za gomilu svraka. To su prave crno-bele dosade, koje ne daju čoveku da se naspava. Ovako sam rešio stvar. Skovao sam 2m X 1m letvu (kao za komarnik) i na nju prikucao metalnu pletenu žicu za ogradu. Onda sam to stavio nakoso i postavio jedan štap (kao u crtanom filmu), za štap sam privezao konopac, kraj konopca sam uvukao kroz prozor u sobu, ispod mreže sam prosuo neki pilav što je ostao od ručka. Kad su dosade počele da jedu pilav ja povušem konopče i uhvatim dve odjednom.
Ala sam nahranio komšijske mačkeeee, sve se tuku za batak. :cool:

p.s. ja znam da lovim i bez puške, a neki ne znaju ni sa njom. :rotf:
 
Ne znam odakle si, ali u Srbiji smeš pucati na svraku ali ne i na vranu (mislim da je na sivu zabranjen lov, neka neko potvrdi)
Pošto je svraka "štetočina" i nalazi se u tom režimu odstrela, probajte da nabavite zov i da priključite na vabilicu... Ali tek posle onog saveta sa postavljanjem sačekuše...
Inače, ako budeš tražio vabilicu, tražiš European Magpie ili Common Magpie (lat. Pica pica)...
Vrana ti je Carrion Crow (lat. Corvus corone).

imenjace siwa wrana nije u sistemu zastite(po zakonu), a nije ni crna kad si u lowistu:D
 
Drugari lovci i svi vi koji biste mi mogli pomoci...
planiramo neke odstrele svraka i vrana skorijih dana, pa me interesuje kako da to najefikasnije uradimo. ODnosno na koji nacin da postignemo sto bolje rezultate jer nam nanose veliku stetu zbog njihovog ogromnog broja.
Dajte bilo kakav savjet, misljenje sve je dobrodoslo jer cekajuci ispod stabla kad ce koja proletjeti....slaba vajda...

Hvala

Kolega,najbolji nacin da smanjite broj swraka je taj da (obicno polowina aprila,pocetak maja,kada ima jaja u gnezdima)organizujete akciju pucanje na swracja gnezda u lowistu..izwadite dozwole u L.U. mi to primenjujemo wec par godina i rezlutati su i te kako widljiwi...a manite se wabilica,ceka i sl.gluposti to je samo zawarawanje...pozzz
 
aoooo pa vi ste bas otvorili neku polemiku na temu....
vise stete napravi jedna vrana divljim patkama stete nego ja sam citavu godinu.
Nijesam dosao ovdje da se raspravljam nego da se nakon godinu dana javim sa novim informacijama vezanim za odstrijel vrane i svrake.
Svrake: nijesmo ih lovili vabeci ih na kasetofon. Nasli smo mjesta kuda prelijecu uvece kad se vracaju na nocenje. Nas 6-7 lovaca svi sa automatima i sportskom trap municijom 24 grama malo jaca Nobel Sport.... nijesam imao za zivota boljih lovova nego proslog ljeta. Prosjecno dnevno smo ubijali oko 20 komada a bilo je dana i do 50 cak. Samo se dobro maskiras i mozes da pucas kao lud ona je naumila da prodje preko tebe i j#be zivu silu oce tuda pa oce. Ispostavilo sa da bas i nijesu toliko inteligentne.

Vrane: Dugo sam se mucio po netu trazeci dobre tonove za vabljenje. pa sam sa YOUTUBE skidao video klipove lova na vrane pa onda odvajao zvuk od slike i onda ga komprimovao u MP3 i sad imamo rezultat od oko 300 mrtvih ptica i ko zna koliko ranjenih.... od negdje nove godine pa na ovamo.
poenta za one koji namjeravaju da urade isto. Morate biti ali perfektno maskirani, kvalitetna municija oko broja 6-7 min 34grama i puni cok posto se radi o izuzetno jakoj ptici a najcesce se puca da krajnjoj liniji dometa puske. Za sve one koji zele neki od tonova za vabljenje nek se jave na neroiluna@gmail.com
 
Kolega,najbolji nacin da smanjite broj swraka je taj da (obicno polowina aprila,pocetak maja,kada ima jaja u gnezdima)organizujete akciju pucanje na swracja gnezda u lowistu..izwadite dozwole u L.U. mi to primenjujemo wec par godina i rezlutati su i te kako widljiwi...a manite se wabilica,ceka i sl.gluposti to je samo zawarawanje...pozzz
Kolega, to sto ti kazes vise nije lov nego istrebljivanje. Pucanje u gnezda, spaljivanje i rusenje to su metode istrebljivanja. Neznam kako ti dozivljavas lov ali za mene je to trazenje, cekanje, vabljenje pretrazivanje terena... Najvece uzbudjenje u lovu mi donosi kad odstrelim pticu ili lisicu ili bilo sta drugo da lovimo kad se dobro namucim ili nacekam.. Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Kolega,najbolji nacin da smanjite broj swraka je taj da (obicno polowina aprila,pocetak maja,kada ima jaja u gnezdima)organizujete akciju pucanje na swracja gnezda u lowistu..izwadite dozwole u L.U. mi to primenjujemo wec par godina i rezlutati su i te kako widljiwi...a manite se wabilica,ceka i sl.gluposti to je samo zawarawanje...pozzz

Kolege iz Srbije,
trebalo bi da procitate pravilnik o lovostaju, svraka i siva vrana (dovoljno je vrana jer kod nas zivi samo siva, crna ne zivi kod nas ali kao vrsta postoji severnije) nisu vise uopste lovne vrste , ne pucaju se. Obratite paznju na taj deo.


Zakonom o divljaci i lovstvu zabranjeno je unistavanje gnezda svih zasticenih vrsta ptica, posebno u doba gnezdjenja, kazne uopste nisu zanemarljive , kako za LU kao pravno lice koje gazduje u lovistu, tako i za pojedince. Stare sisteme propucavanja gnezda zaboravite, prijavice vas neko i naje...te/ .

p.s. @ kolega Milan89ja , odakle ste , iz kojeg LU? procitajte pravilnik i nemojte da nas brukate ovde, posle svi navale na sve lovce i svi smo ovakvi i onakvi. Svraka i Vrana se ne pucaju uopste , pravilnik o lovostaju stupio na snagu prosle godine.

p.s. @ kolega Totoko, verovatno ste nasli mesto koje je spavaliste ptica, gde se okupljaju u zimskim mesecima do gnezdjenja , to sto ste radili Vranama je masakr nije lov. Ko zna koliko ste drugih vrsta koknuli koje cesto dele spavaliste sa Corvidama, a da uopste niste ni videli u sta pucate i sta pada.

Apsolutno ne podrzavam ovakav nacin lova i apsolutno ne podrzavam da lovci ne znaju propise koji se za nas pisu, da bismo mogli da lovimo i dalje.

Dobar pogled svima
 
Poslednja izmena:
Ma vidimo mi dobro ne sjekirajte se nista. Sto mislite koliko gnijezda od patke moze da unisti 300 vrana za jednu sezonu?????? nijesam ja tu da dijelim pravdu ali kad nema niko ko bise okrenuo od nadleznih nego ih samo zanimaju pare, dzipovi i ruckovi... a vrana na hiljade.. i svake godine sve bombasticniji naslovi u novinama ..... broj ptica stanarica u znacajnom padu....
Ali dobro uvijek ce biti i ko ce ovo podrzati a i onih koji ce biti protiv, nijesam tu da bih se raspravljao sa bilo kim ne zanima me to ...
samo ako kome treba kvalitetan zvuk za vabljenje a ima slican problem nek se javi. ljudi za ovo placaju a ja dajem za dz.

http://www.mscustomcalls.com/
Evo jedan od sajtova odakle sam skinuo neke zvukove
 
Poslednja izmena:
Ma vidimo mi dobro ne sjekirajte se nista. Sto mislite koliko gnijezda od patke moze da unisti 300 vrana za jednu sezonu?????? nijesam ja tu da dijelim pravdu ali kad nema niko ko bise okrenuo od nadleznih nego ih samo zanimaju pare, dzipovi i ruckovi... a vrana na hiljade.. i svake godine sve bombasticniji naslovi u novinama ..... broj ptica stanarica u znacajnom padu....
Ali dobro uvijek ce biti i ko ce ovo podrzati a i onih koji ce biti protiv, nijesam tu da bih se raspravljao sa bilo kim ne zanima me to ...
samo ako kome treba kvalitetan zvuk za vabljenje a ima slican problem nek se javi. ljudi za ovo placaju a ja dajem za dz.

http://www.mscustomcalls.com/
Evo jedan od sajtova odakle sam skinuo neke zvukove
Kolega posalji mi koji od tih zvukova.. Poslao sam ti mail.
 
Ma vidimo mi dobro ne sjekirajte se nista. Sto mislite koliko gnijezda od patke moze da unisti 300 vrana za jednu sezonu?????? nijesam ja tu da dijelim pravdu ali kad nema niko ko bise okrenuo od nadleznih nego ih samo zanimaju pare, dzipovi i ruckovi... a vrana na hiljade.. i svake godine sve bombasticniji naslovi u novinama ..... broj ptica stanarica u znacajnom padu....
Ali dobro uvijek ce biti i ko ce ovo podrzati a i onih koji ce biti protiv, nijesam tu da bih se raspravljao sa bilo kim ne zanima me to ...
samo ako kome treba kvalitetan zvuk za vabljenje a ima slican problem nek se javi. ljudi za ovo placaju a ja dajem za dz.

http://www.mscustomcalls.com/
Evo jedan od sajtova odakle sam skinuo neke zvukove

Koliko gnezda od patke uništi 300 vrana za jednu sezonu? Ako možeš da mi daš i izvor iz kog si došao do te informacije, veoma bi me zanimalo koja je naučna institucija to objavila i ko je vršio istraživanje.
Na koje vrste pataka misliš i na koju sezonu? Da li misliš na sive vrane?
Koliko odstreliš pataka tokom jedne sezone kada si spreman da istrebiš vrane i svrake?
Da li si nekada razmišljao da se preorijentišeš na sportske discipline trap i skit kada toliko pucaš?

Da li je broj svrka i vrana u tvom kraju isti leti i zimi? Da li si stanje populacija i oscilacije tokom godina proverio u nekoj organizaciji koja to prati kao što je na primer Centar za zaštitu i proučavanje ptica Crne Gore http://www.birdwatchingmn.org/ ?
 
Kakav trap, kakvi bakraci ,K-100 je zakon za nji , vrane i svrake su se zaista adaptirale na coveka i to previse ,svastojedi su i kradu jaja drugim, pticama, golubovima ,gugutkama ,patkama ,vrlo su snalazljive i prevejane ako uperis metlu na njih ili bilo kakvu cev sklanjaju se tako da je dobro maskiranje i iznenadjenje obavezno, traba samo pratiti jata kuda prelecu i sacekati ih ujutro ili navece sa K-100, vrhunski metak ciji je princip isproban i na tenkovima... pogledaj kako se casica okrece i ispusta svoj smrtonosni ^tovar^ ,sve su ostalo nijanse :D
 

Back
Top