Dosada

Unknown-cruiser

Zainteresovan član
Poruka
131
Mislite li da svakom pojedincu svaka osoba kad tad mora da dosadi i da ljubav prema bilo kojoj osobi ne može da traje do kraja života nego samo dok ne dosadi? :think:
Pod ljubavlju ovde ne mislim na trenutnu zaljubljenost, fizičku opsesiju, psihičku opsesiju... nego na pravi osećaj ljubavi prema nekoj osobi, ljubav koja nije ona ljubav koja se oseća prema roditeljima, braći i sestrama. prijateljima, simpatijama nego prema osobi koju psihofizički voliš, sa kojom imaš potpuni nivo međusobnog razumevanja i po pitanju navika i osećanja i želja i usklađivanja razlike u pojedinačnim stavovima prema određenoj pojavi. Malo je ljudi sposobno za to pre svega zato što u to ne veruje ili se toga u podsvesti plaši ali da li takva ljubav može da dosadi ili takav odnos može da traje do kraja života?
 
Mislite li da svakom pojedincu svaka osoba kad tad mora da dosadi i da ljubav prema bilo kojoj osobi ne može da traje do kraja života nego samo dok ne dosadi? :think:
Pod ljubavlju ovde ne mislim na trenutnu zaljubljenost, fizičku opsesiju, psihičku opsesiju... nego na pravi osećaj ljubavi prema nekoj osobi, ljubav koja nije ona ljubav koja se oseća prema roditeljima, braći i sestrama. prijateljima, simpatijama nego prema osobi koju psihofizički voliš, sa kojom imaš potpuni nivo međusobnog razumevanja i po pitanju navika i osećanja i želja i usklađivanja razlike u pojedinačnim stavovima prema određenoj pojavi. Malo je ljudi sposobno za to pre svega zato što u to ne veruje ili se toga u podsvesti plaši ali da li takva ljubav može da dosadi ili takav odnos može da traje do kraja života?

Ne znam, pitaj me kad budem pred kraj zivota pa cu reci jel mi dosadilo.. :confused:

Ako mislis da li se javlja monotonija i navika u svakoj vezi nakon duzeg vremena, moj odgovor je da- ako nista ne radite po tom pitanju nego se prepustite..ali ne mora tako da bidne..
 
Pa evo ako hoćete konkretno i praktično: jel ima neko ko je već duže vreme sa nekom osobom u vezi a da mu ta osoba nije dosadila i da uspeva da sa njom održi konstantan nivo zadovoljstva vezom i tom osobom?
I da li verujete da svaka ljubav dosadi ili ipak postoji ona ljubav koja može da traje do kraja života?
 
da je valjalo to bi i trajalo - pricala moja baba.
kada se sve kockice sloze mozes biti sa istom osobom i dva zivota malo je !

a Sali ti je lepo odgovorila ako oboje ne ulazete napore i inovacije po bilo kom pitanju u vezi i uljuljuskate se u sablon dosadi kad tad.
 
Hm ...dosada....sve može da dosadi...ali nije to bit veze nego imati tolerancije,razumevanja,proći kroz dobro i zlo...lako je reći ‚‚e ajd ohebi‚‚ za to je svako sposoban.. ali da održi nešto, e za to nije svako sposoban, ma šta god da mi sad neko kaže...evo recimo čovek se oženi ima decu i ženu....prođu tu godine zajednički trenuci....ostaju uspomene i lepe i ružne....a tom čoveku je recimo milion puta došlo da otera sve u pichku materinu...i misliš da još uvek voli svoju ženu?! ...hm ..to su priče za malu decu...ali je poštuje kao majku svoje dece,kao prijatelja....ja recimo imam jako mnogo razvedenih prijatelja, koji su odustali na prvoj prepreci jer nijedna strana nije taj brak doživela kao nešto na čemu treba raditi tj. izgrađivati i unapređivati međusobni odnos...već je svako vukao na svoju stranu, pa dok uže nije puklo...činjenica je da smo razmaženi i da i kad se uđe u brak, mi još uvek imamo osećaj da smo nečija deca a ne da bi mi sad nekome trebali biti roditelji i da neko sada treba da bude dete umesto nas...kad se venčavaju još uvek im u glavi stoji da treba da žive momačkim ili devojačkim životom, gde će uvek neko drugi da odradi posao umesto njih..ne kažem da se svi tako ponašaju ali velika većina onih koje sam ja sretala se tako ponaša.
 
odnos se kroz godine menja i nema konstante...to je dinamicki proces....ali, ako oboje postuju jedno drugo, trude se da im partner bude zadovoljan i da zadrze postovanje voljene osobe mislim da se vremenom razvijaju drugi kvaliteti u odnosu...ja sam mog bivseg volela 10 godina i smatram da sam sposobna da volim i duze ali samo nekoga ko to zasluzuje....a zasluge se ne zasnivaju na tom da treba da budem animirana ceo zivot.....
 
znam ja tacno o kakvoj dosadi pricas...... sigurno je da se parovi smore posle mnogo godina veze iako naravno svako pravilo ima izuzetke i ako mene pitas sto propadaju brakovi odgovor je tvoje pitanje : dosaaaadi ! ja vec sebe vidim da cu popu da kazem kad se budem zenio jednom pa dvaput : ''jesam li ti govorio pope, vjenc'o si me vjencaces i opet'' :D
 
Pa evo ako hoćete konkretno i praktično: jel ima neko ko je već duže vreme sa nekom osobom u vezi a da mu ta osoba nije dosadila i da uspeva da sa njom održi konstantan nivo zadovoljstva vezom i tom osobom?
I da li verujete da svaka ljubav dosadi ili ipak postoji ona ljubav koja može da traje do kraja života?

Dodala bih jos da "nivo zadovoljstva vezom" nije i ne moze biti konstanta, nego je to upravo promenljiva.. i zavisi od mnogo faktora
 
Dodala bih jos da "nivo zadovoljstva vezom" nije i ne moze biti konstanta, nego je to upravo promenljiva.. i zavisi od mnogo faktora

:)ma da, i svaki odnos je prica za sebe...sa sadasnjim je veza bila vrlo burna i sexualne prirode u pocetku....sexali smo se kao zecevi :D...u medjuvremenu sam ga upoznala, godine su prosle, sex je i dalje super ali akcenat je na poverenju, druzenju, bliskosti, paznji.....:rumenko:....znam ja i to.....
 
:)ma da, i svaki odnos je prica za sebe...sa sadasnjim je veza bila vrlo burna i sexualne prirode u pocetku....sexali smo se kao zecevi :D...u medjuvremenu sam ga upoznala, godine su prosle, sex je i dalje super ali akcenat je na poverenju, druzenju, bliskosti, paznji.....:rumenko:....znam ja i to.....

A da li bi ti mogla da živiš s njim msm da trajno budete zajedno?
 
Mislim da je ljubav, delimično, i stvar odluke i dužnosti i poštovanja.
I da, mislim da ne može da dosadi, ako tako želimo...

i ja tako mislim, jer ako se oboje trude i cene jedno drugo, ne vidim kako mozes da prestanes nekoga da volis cisto zato sto ti u momentu nije najzabavniji na svetu....jer, blizak odnos treba da ima mnogo dimenzija a bliskost sa ogromnim poverenjem nema cenu....
 
Mislite li da svakom pojedincu svaka osoba kad tad mora da dosadi i da ljubav prema bilo kojoj osobi ne može da traje do kraja života nego samo dok ne dosadi? :think:
Pod ljubavlju ovde ne mislim na trenutnu zaljubljenost, fizičku opsesiju, psihičku opsesiju... nego na pravi osećaj ljubavi prema nekoj osobi, ljubav koja nije ona ljubav koja se oseća prema roditeljima, braći i sestrama. prijateljima, simpatijama nego prema osobi koju psihofizički voliš, sa kojom imaš potpuni nivo međusobnog razumevanja i po pitanju navika i osećanja i želja i usklađivanja razlike u pojedinačnim stavovima prema određenoj pojavi. Malo je ljudi sposobno za to pre svega zato što u to ne veruje ili se toga u podsvesti plaši ali da li takva ljubav može da dosadi ili takav odnos može da traje do kraja života?

može, samo kod osoba koje iz nekog razloga nemaju potomstvo...

...kod ostalih ljubav se prenese na decu (iako znamo da to nije ista vrsta ljubavi), a ista se prema partneru vremenom pretoči u poštovanje...
 
Dosada i zasicenje nisu isto...normalno je da ti svaki dan sa partnerom ne moze da bude ultra zanimljiv ali tad postoji mogucnost da dan "zacinite" aktivnostima koje su vam po volji....ili cak uzivate zajedno ili svako za sebe u toj dosadi...
Dok kod zasicenja partner prestaje da ti bude zanimljiv i vreme koje provodis sa njim pretvara se u totalnu dosadu i nezainteresovanost..sve sto nije povezano sa partnerom pocne da ti deluje uzbudljivije, interesantnije....
Smatram da do zasicenja dolazi kod osoba kod kojih veza ne pociva na cvrstim temeljima ili su svesno ili ne usli u brak sa neiskrenim emocijama, ili nisu znali da prepoznaju probleme koje imaju i da ih adekvatno resavaju...pa se sve nagomilalo, partner prestaje da nam bude zanimljiv a tu se otvaraju druge brojne mogucnosti (varanje, raskid..)

Za mene bi zasicenje u vezi znacilo da meni do partnera nije vise stalo ... kad nekog volim, meni je sa njim uvek zanimljivo pa makar i sedeli, ceskali se i cutali..
Moji roditelji nakon 30 god braka jos uvek setaju zagrljeni, drzeci se za ruke i cmacuci se na klupici...

Verujem da je moguc brak, odnos gde se partneri ne zasite jedno drugog i pozrtvovani su u ocuvanju njihove ljubavi...
Mozda zvuci pateticno...j.bga...:rumenko: :D
 
Mislite li da svakom pojedincu svaka osoba kad tad mora da dosadi i da ljubav prema bilo kojoj osobi ne može da traje do kraja života nego samo dok ne dosadi? :think:
Pod ljubavlju ovde ne mislim na trenutnu zaljubljenost, fizičku opsesiju, psihičku opsesiju... nego na pravi osećaj ljubavi prema nekoj osobi, ljubav koja nije ona ljubav koja se oseća prema roditeljima, braći i sestrama. prijateljima, simpatijama nego prema osobi koju psihofizički voliš, sa kojom imaš potpuni nivo međusobnog razumevanja i po pitanju navika i osećanja i želja i usklađivanja razlike u pojedinačnim stavovima prema određenoj pojavi. Malo je ljudi sposobno za to pre svega zato što u to ne veruje ili se toga u podsvesti plaši ali da li takva ljubav može da dosadi ili takav odnos može da traje do kraja života?


Ne.Sve je to do osobe, kakav je mentalni sklop u pitanju i šta želi od života.
Jeste malo je ljudi...Ja želim da verujem da su svi za to sposobni, jer negde u :heart: zaista milsim da jesu, ali da neko iz ovih ili onih razloga odluči da bude drugačije...Dakle, ja sam neko ko u to veruje i tako i živim. za sve svoje ljubavi sam verovala da su prave i da ću sa njima ostariti, bez obzira koliko to sada smešno zvučalo, jer sam u svaku vezu ulazila sa dušom i srcem i verovala da je to - ono pravo i za ceo život. I kada se završavalo loše po mene, i dalje sam verovala u ljubav za ceo život, da sa tim nekim imam decu, da zajedno gledamo posle unučiće dok rastu, da zajedno starimo i gledamo albume iz mladosti...Ni sada me taj san ne napušta i to želim, više nego išta na svetu. MIslim da je to do čoveka..Prosto, ili si takav ili nisi...Ja milsim da ću biti takva dokle god dišem. Ne bojim se toga ni u podsvesti ni na svesnom nivou. Imam neke strahove, ali je želja za ljubavlju, nežnošću i pažnjom uvek veća i uvek to nadvlada moje strahove.
Ja verujem da može to biti za ceo život i nastojaću da tako i bude . :heart:
 
Mislite li da svakom pojedincu svaka osoba kad tad mora da dosadi i da ljubav prema bilo kojoj osobi ne može da traje do kraja života nego samo dok ne dosadi? :think:
Pod ljubavlju ovde ne mislim na trenutnu zaljubljenost, fizičku opsesiju, psihičku opsesiju... nego na pravi osećaj ljubavi prema nekoj osobi, ljubav koja nije ona ljubav koja se oseća prema roditeljima, braći i sestrama. prijateljima, simpatijama nego prema osobi koju psihofizički voliš, sa kojom imaš potpuni nivo međusobnog razumevanja i po pitanju navika i osećanja i želja i usklađivanja razlike u pojedinačnim stavovima prema određenoj pojavi. Malo je ljudi sposobno za to pre svega zato što u to ne veruje ili se toga u podsvesti plaši ali da li takva ljubav može da dosadi ili takav odnos može da traje do kraja života?

Može da traje do kraja života. Ljubav se svakako vremenom mijenja ... partneri utiču jedan na drugoga na taj način da se s vremenom kaže pa to je više navika ...al to je samozavaravanje; jeste navika, u podjeli posla, u tome da je partner tu tada i tada,kasnije sve više ...
Al toliko stvari vremenom postane zajedničko...djeca, unučad, imovina u koju su zajedno ulagali sa istim stavovima i shvatanjima, pojmom šta je dobro, ispravno, korisno, kako treba da se živi, ulaže ..jednako misle, jednako rade, dogovaraju se, sukoba bude svakako, jedno želi djeci priuštiti više..napravi se kompromis ...
Takav je bar brak mojih roditelja ...već 33 godine, koliko ima moj brat ...
A nije mali broj slučajeva da kada umre žena ili muž i drugo umre za dve, tri godine ...
E sad, ako ne možeš živjeti bez druge osobe, ali bukvalno nije li to ona prava ljubav ?

A da ne govorim da su ljudi biološki stvoreni da dižu djecu, a to podizanje traje najmanje 25 godina..i zato je priroda ljudima i dala ljubav da bi održala na okupu oca i majku.
U životinjskom svijetu, ako se mladunče osamostali za dvije godine, ženka je sasvim dovoljna da za to vrijeme odigne mladunče ..ali 20-25 godina...ljudskom mladunčetu je potrebno dugo vrijeme i zato su mu potrebni i otac i majka i ljubav koja ih veže ...
I ta ljubav postoji kod većine ...inače ne bi ni mi postojali ... (naučni stav)
 
Kad jedan od partnera ode na par dana od kuce, odma se vidi da li se je ljubav pretvorila u naviku....:zper:
Kod mojih roditelja je slucaj da se on vrati pre vremena kuci.:mrgreen:..ne moze bez mame pa to ti je..:lol:
 
Nijedna ljubav nije imuna na dosadu odnosno na navike koje uvijek prijete da nadvladaju snove.
Ona je stanje,a svako stanje se mijenja i transformiše kroz mnoge oblike i nevjerovatan spektar boja.
Dosada se pojavi kad ljubav uzimamo "zdravo za gotovo" kao nešto što nam je dato i što će uvijek biti tu,takvo kakvo jeste.
Jer,ljubav nije stvar sa koje ćemo s vremena na vrijeme obrisati prašinu tek...već živo biće,organizam koji traži pažnju ,usredsređenost i borbu.Ona vene u krilu dosade.
Ne treba da zaboravimo da ljubav treba njegovati i hraniti,zalijevati kao lončanice za vrijeme vrelih dana,pa i pustiti je nekad da se zagrcne sama u sebi..inače,ljubav truli kao list u bari..a tu baru treba ponekad da uzburkamo..
 
Nijedna ljubav nije imuna na dosadu odnosno na navike koje uvijek prijete da nadvladaju snove.
Ona je stanje,a svako stanje se mijenja i transformiše kroz mnoge oblike i nevjerovatan spektar boja.
Dosada se pojavi kad ljubav uzimamo "zdravo za gotovo" kao nešto što nam je dato i što će uvijek biti tu,takvo kakvo jeste.
Jer,ljubav nije stvar sa koje ćemo s vremena na vrijeme obrisati prašinu tek...već živo biće,organizam koji traži pažnju ,usredsređenost i borbu.Ona vene u krilu dosade.
Ne treba da zaboravimo da ljubav treba njegovati i hraniti,zalijevati kao lončanice za vrijeme vrelih dana,pa i pustiti je nekad da se zagrcne sama u sebi..inače,ljubav truli kao list u bari..a tu baru treba ponekad da uzburkamo..

..predivno:) dosada je samo lenjost duha.
 
lek za dosadu je
dobra rakija, vinja, vino ili pivo
i agresivni trance :D
Nikada ne moze da smori tako nesto sa lepsom polovinom. Samo se rokajte :D. Izlazite, zezajte se itd. A kasnije cete hteti da blejite kuci vise i to, pa tako malo blejis, pa posle opet trance i rokanje :D
 
i ja tako mislim, jer ako se oboje trude i cene jedno drugo, ne vidim kako mozes da prestanes nekoga da volis cisto zato sto ti u momentu nije najzabavniji na svetu....jer, blizak odnos treba da ima mnogo dimenzija a bliskost sa ogromnim poverenjem nema cenu....

Da samo što nekima treba celog života neki animator i kada animator izgubi i najmanju ideju onda on postane dosadan:roll:...nerviraju me sebični ljudi koji misle samo kako će sebi da udovolje, tako celoga života tragaju za nečim, ne znaju ni sami za čim...i umru neispunjeni...meni ih nije žao jer sami su krivi što ne znaju da uživaju u deliću sekunde koji mi nazivamo život.;)
 

Back
Top