HOCU DA BUDEM JAK!!! xD

REDizBLU

Početnik
Poruka
5
E ovako,
Ja imam 15 godina, visok sam 183cm, i imam 82kg. Moji drugari oko mene su uveliko poceli da vezbaju i da se bilduju dok sam ja sve vreme bio na kompu. Odlucio sam da batalim sve to i krenem sa zdravijim zivotom.
1. Koliko treba da skinem kila?? ja mislim da bi 7 bilo ok, s obzirom da moji vrsnjaci imaju po 70 kg...
2. Hocu da krenem da vezbam kod kuce (trbusnjake, ledjnjake, bicepse, tricepse, grudne misice, itd...) pa mi treba savet koliko od svega? Vezbao bih svaki dan!
Imam tegove od 3kg(jel to ok?)
Naravno sve vezbe bi bile propracene trcanjem 3km na dan (imam traku za trcanje pa mi nije cimanje)
3. Sta vi mislite ako bih radio sve ovo svaki dan jednu punu godinu(NE ODUSTAJEM :dash: )
da li bi mogao sa 16.5 godina da krenem u teretanu??

Hvala unapred!!
 
1. 67-84 kg je zdrava tezhina za tu visinu. pa u tom opsegu nadji onu sa kojom se najbolje osecash

2. imash negde na forumu temu sa planom treninga, postavio ju je nemanja instruktor, solidan je pa pogledaj. ne valja trenirati svaki dan iste mishice(istu grupu). za trchanje se isto raspitaj shta treba a shta ne.

3. niko ti ne brani i odmah da krenesh (sem mozhda mama i tata). samo se raspitaj koje vezhbe da izbegavash. ali moje mishljenje je da bolje upishesh neki sport.
 
1. 67-84 kg je zdrava tezhina za tu visinu. pa u tom opsegu nadji onu sa kojom se najbolje osecash

2. imash negde na forumu temu sa planom treninga, postavio ju je nemanja instruktor, solidan je pa pogledaj. ne valja trenirati svaki dan iste mishice(istu grupu). za trchanje se isto raspitaj shta treba a shta ne.

3. niko ti ne brani i odmah da krenesh (sem mozhda mama i tata). samo se raspitaj koje vezhbe da izbegavash. ali moje mishljenje je da bolje upishesh neki sport.

Hvala! http://forum.krstarica.com/images/smilies/icon_wink.gif
 
1. 67-84 kg je zdrava tezhina za tu visinu. pa u tom opsegu nadji onu sa kojom se najbolje osecash

2. imash negde na forumu temu sa planom treninga, postavio ju je nemanja instruktor, solidan je pa pogledaj. ne valja trenirati svaki dan iste mishice(istu grupu). za trchanje se isto raspitaj shta treba a shta ne.

3. niko ti ne brani i odmah da krenesh (sem mozhda mama i tata). samo se raspitaj koje vezhbe da izbegavash. ali moje mishljenje je da bolje upishesh neki sport.

1. Odnost tezine i visine kod trenirane populacije nema veze..... Sportska tezina je bitna!
Imash treniranih sportista koji su visoki tipa 180 i imaju 100 kg, a nisu ni najmanje gojazni!
Mislite o tome!
 
ma ne zamajavaj se previse,pun efekat teretana daje tek u kombinaciji sa nekim dobrim sportom... sad si tek u fazi razvoja,navali na neki dobar sport,da rasiris lepo ramena i grudni kos,a onda sa 18 god pravac gym,i ima da se razvijes super... veruj mi... ja punim 20 god,visok sam 190cm,90kg,idem u teretanu mozda 2 god max,ali sam trenirao rukomet 5 god, i to je veoma dobar sport kao osnova za fina ramena i telo uopste... e sad,najjace je vaterpolo ili plivanje,ali za to moras bas da budes sposoban, a i ima da se razvalis od toga ko medved u kombinaciji sa teretanom... sad,zavisi sta ti zelis,ali nemoj da preterujes,a kad budes poceo da treniras,videces kako je to tesko ne uraditi... i ne pocinji sad sa teretanom,nemas jos uvek dovoljno snazne tetive za tolike napore,pogotovo jer nisi trenirao nekoliko godina do sada... i sad bi samo postigao to da se pogrbavis,deformises i mozda,ne dao Bog,upropastis ono najdragocenije,svoje zdravlje...
 
ma ne zamajavaj se previse,pun efekat teretana daje tek u kombinaciji sa nekim dobrim sportom... sad si tek u fazi razvoja,navali na neki dobar sport,da rasiris lepo ramena i grudni kos,a onda sa 18 god pravac gym,i ima da se razvijes super... veruj mi... ja punim 20 god,visok sam 190cm,90kg,idem u teretanu mozda 2 god max,ali sam trenirao rukomet 5 god, i to je veoma dobar sport kao osnova za fina ramena i telo uopste... e sad,najjace je vaterpolo ili plivanje,ali za to moras bas da budes sposoban, a i ima da se razvalis od toga ko medved u kombinaciji sa teretanom... sad,zavisi sta ti zelis,ali nemoj da preterujes,a kad budes poceo da treniras,videces kako je to tesko ne uraditi... i ne pocinji sad sa teretanom,nemas jos uvek dovoljno snazne tetive za tolike napore,pogotovo jer nisi trenirao nekoliko godina do sada... i sad bi samo postigao to da se pogrbavis,deformises i mozda,ne dao Bog,upropastis ono najdragocenije,svoje zdravlje...


Nalupao si se gluposti.....Kad sportisti ne bi imali averziju prema teretanama bili bi 14 puta sposobniji......Ali ne oni se tripuju na gejevske trbusnjanje sklekove zgibove a od toga "nema leba".......

I da naravno nema nista bez bodibilding ishrane tj prave dijete......Dzabe vezbanje ako nemas ok ishranu tj dzabe ferari sportska klasa a ako u njega ne sipes gorivo nego vodu
 
Nalupao si se gluposti.....Kad sportisti ne bi imali averziju prema teretanama bili bi 14 puta sposobniji......Ali ne oni se tripuju na gejevske trbusnjanje sklekove zgibove a od toga "nema leba".......

I da naravno nema nista bez bodibilding ishrane tj prave dijete......Dzabe vezbanje ako nemas ok ishranu tj dzabe ferari sportska klasa a ako u njega ne sipes gorivo nego vodu

dovedi debila od 17 god, koji nikada nista nije trenirao i od njega na ''suvo'' napravi nesto, ja ti dam medalju... teretanom moze da ''natrpa'' misice, ali da lepo razvije ramena i izbaci grudni kos, ma moze moj qrracc, ne lupaj bre... da se ne bavim teretanom i vezbanjem, pa da te slusam, ali ovako... ma bezi bre, smesan si... ako je neko genetski ''grdosija'', pa i nekako da se uradi... a to da sportisti imaju averziju od teretane je cista glupost!!! ja sam zgotivio teretanu dok sam trenirao, jer nam je bila obavezan deo treninga bar 3x sedmicno... ali, to da bi bili sposobniji je kada ne bi imali averziju prema teretani je najveca glupost... pa zamisli koliko bi im se ukrutile tetive i koliko bi bili pre svega sporiji i skloniji povredama da se non-stop bilduju... to sto ti nikakv sport nisi trenirao, niti se razumes dovoljno u anatomiju, ne daje ti pravo da meni koji se obrazujem o tome govoris da lupam gluposti...
 
dovedi debila od 17 god, koji nikada nista nije trenirao i od njega na ''suvo'' napravi nesto, ja ti dam medalju... teretanom moze da ''natrpa'' misice, ali da lepo razvije ramena i izbaci grudni kos, ma moze moj qrracc, ne lupaj bre... da se ne bavim teretanom i vezbanjem, pa da te slusam, ali ovako... ma bezi bre, smesan si... ako je neko genetski ''grdosija'', pa i nekako da se uradi... a to da sportisti imaju averziju od teretane je cista glupost!!! ja sam zgotivio teretanu dok sam trenirao, jer nam je bila obavezan deo treninga bar 3x sedmicno... ali, to da bi bili sposobniji je kada ne bi imali averziju prema teretani je najveca glupost... pa zamisli koliko bi im se ukrutile tetive i koliko bi bili pre svega sporiji i skloniji povredama da se non-stop bilduju... to sto ti nikakv sport nisi trenirao, niti se razumes dovoljno u anatomiju, ne daje ti pravo da meni koji se obrazujem o tome govoris da lupam gluposti...

Ma idi begaj sto bi rekao Zika...........

Ne znam samo odkud tebi ovo da prorices moj zivot a ne znas me uopste?????

Kako bre ti znas DA JA NISAM NIJEDAN SPORT TRENIRAO I DA SE NE RAZUMEM U ANATOMIJU?????

Jel ti to Milan Tarot gledao u pasulj mozda,pa ti ovo rekao ali prvo da se namazes majonezom i kecapom po glavi?????

Za tvoju informaciju nazalost,a sasvim slucajno se poklopila a ne da ti ja sad namerno kontriram,trenirao sam soprt osvajao medalju i ITEKAKO IMAM ZNANJA I ANATOMIJE,ZAVRSIO TO OBRAZOVANJE A JOS SAM I 6 GOD STARIJI OD TEBE!!!!!!!!!!!!!!!

Ma bre necu vise da se raspravljam sa vama sajber frikovima cim vam neko nesto kaze sto vam neodgovara odmah ZAPUCATE DA MU PRORICETE SUDBINU - Nisi ovo nisi ono nemas ovo nemas ono ne znas ono A UOPSTE NE ZNATE COVEKA A TVRDITE DA ON NIJE NESTO I DA NEMA NESTO.....Pa kako kad ga nepoznajete,kako mozete da tvrdite nest???????????

Otkud ti znas da ja nisam trenirao neki sport a ne poznajes me???Jel ti gatas kao ciganka gatara pa gledas u sudbinu???

Ma svi ste vi preko neta opasni
internettoughguy.jpg
 
ma ne zamajavaj se previse,pun efekat teretana daje tek u kombinaciji sa nekim dobrim sportom... sad si tek u fazi razvoja,navali na neki dobar sport,da rasiris lepo ramena i grudni kos,a onda sa 18 god pravac gym,i ima da se razvijes super... veruj mi... ja punim 20 god,visok sam 190cm,90kg,idem u teretanu mozda 2 god max,ali sam trenirao rukomet 5 god, i to je veoma dobar sport kao osnova za fina ramena i telo uopste... e sad,najjace je vaterpolo ili plivanje,ali za to moras bas da budes sposoban, a i ima da se razvalis od toga ko medved u kombinaciji sa teretanom... sad,zavisi sta ti zelis,ali nemoj da preterujes,a kad budes poceo da treniras,videces kako je to tesko ne uraditi... i ne pocinji sad sa teretanom,nemas jos uvek dovoljno snazne tetive za tolike napore,pogotovo jer nisi trenirao nekoliko godina do sada... i sad bi samo postigao to da se pogrbavis,deformises i mozda,ne dao Bog,upropastis ono najdragocenije,svoje zdravlje...


Ramena i grudni kos NEMAJU STA DA SE SIRE!!!!!!!!?????:eek::eek::eek::eek:
Ona su genetskim putem vec predodredjena koliko ce da porastu i da se "rasire"
Tako funkcionisu sve kosti u telu!!!!!!!!!!!

Grudni kos se ne moze uvecati dimenzionalno vec se mogu rebra mrdati kad su pluca puna vazduhom a ti mislis da je to sirenje......

Mogu samo da se "rasire" (a da se obrazujes reko bi hipertrofiraju a ne da se laicki izrazavas kao baba ili neka tetka koja zna samo da cuva ovce) misica ramena tj deltoidni misici i misici grudnog kosa ili grudi musculus pectoralis major et minor sa sve m.rektus abdominisom i kosim trbusnim..........

Znaci misici imaju mogucnost hipertrofije prilikom fizickog opterecivanja a ne kosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kosti rastu same od sebe po genetskoj dnk mapi.....

Znaci nemas pojma klinac.....

Nedao Bog da slucajno studiras medicinu pa cak i intelektualno olaki DIF jer veze nemas o zivotu o fiziologiji kao ni o njenoh terminologiji i jadan ce onaj da bude ko ode kod takvog nestrucnjaka kao ti ako uopste i zavrsis nesto!!!!!!!!!!!!!!


e sad,najjace je vaterpolo ili plivanje,ali za to moras bas da budes sposoban

Jos jedna nebuloza nestrucno recena pa za i babu koja je jedanput videla bazen a kamoli za tebekoji se obrazuje o tome :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: - Izgleda da se ne obrezujes dobro:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Za vaterpolo nema sta da se bude sposoban,treba samo da se zna da se pliva u odnosu na druge sportove a biti "sposoban" sta god znacila ova laicka rec je potrebno kao i u bilo kojem drugom sportu.....


Jao majko mila.....:hahaha::hahaha::hahaha:I ti se obrezujes.......:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:.......Bolje da ides da obrezujes vinovu lozu imaces vise uspeha
 
Ramena i grudni kos NEMAJU STA DA SE SIRE!!!!!!!!?????:eek::eek::eek::eek:
Ona su genetskim putem vec predodredjena koliko ce da porastu i da se "rasire"
Tako funkcionisu sve kosti u telu!!!!!!!!!!!

Grudni kos se ne moze uvecati dimenzionalno vec se mogu rebra mrdati kad su pluca puna vazduhom a ti mislis da je to sirenje......

Mogu samo da se "rasire" (a da se obrazujes reko bi hipertrofiraju a ne da se laicki izrazavas kao baba ili neka tetka koja zna samo da cuva ovce) misica ramena tj deltoidni misici i misici grudnog kosa ili grudi musculus pectoralis major et minor sa sve m.rektus abdominisom i kosim trbusnim..........

Znaci misici imaju mogucnost hipertrofije prilikom fizickog opterecivanja a ne kosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kosti rastu same od sebe po genetskoj dnk mapi.....

Znaci nemas pojma klinac.....

Nedao Bog da slucajno studiras medicinu pa cak i intelektualno olaki DIF jer veze nemas o zivotu o fiziologiji kao ni o njenoh terminologiji i jadan ce onaj da bude ko ode kod takvog nestrucnjaka kao ti ako uopste i zavrsis nesto!!!!!!!!!!!!!!


e sad,najjace je vaterpolo ili plivanje,ali za to moras bas da budes sposoban

Jos jedna nebuloza nestrucno recena pa za i babu koja je jedanput videla bazen a kamoli za tebekoji se obrazuje o tome :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: - Izgleda da se ne obrezujes dobro:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Za vaterpolo nema sta da se bude sposoban,treba samo da se zna da se pliva u odnosu na druge sportove a biti "sposoban" sta god znacila ova laicka rec je potrebno kao i u bilo kojem drugom sportu.....


Jao majko mila.....:hahaha::hahaha::hahaha:I ti se obrezujes.......:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:.......Bolje da ides da obrezujes vinovu lozu imaces vise uspeha

brate, ja nemam nameru da se prepucavam... hajde da okacimo slike, da vidimo ko kako izgleda, ako mislis da kenjjam napamet... ako postavis bolji i strucniji plan od mene vezan za trening, das mi objasnjenja pojava koje se odnose na misice, vezana za anatomiju, ok, skidam kapu, kazem bolji si... ja tebe ne izvredjah ko ti mene, ali neka, tebi na cast, ne meni... a jos i studiram jebbeni DIF, o tome znam sve i svasta, pet seminarskih sam o ovim temama morao da branim... to sto se ti nadje prozvanim, pa me ovako napade, mislim da nisam zasluzio, a vidim da ti reagujes kad procitas nesto sto ti ne odg,ma kakvi... no, opet, hvala na takvim lepim recima, vidim, ti mene znas ko zenicu oka svoga, pa me tako lepo opisa... ma brate, da si stariji i 20 godina, ipak je obrazovanje na mojoj strani... neces valjda jos i da se izdignes iznad svih strucnjaka i vrhunskih trenera i sportista koji me obrazuju... no ti kako hoces, ja tvoje znanje nisam osporio, niti sam ga izvrnuo nekom ruglu ili podsmehu, mada ga nisi ni izneo, vec sam akcentovao i skrenuo paznju na pogresne inf koje se izneo u postu kada si ti mene prvi prozvao i napao... seti se da je tako bilo... a ja potpisujem za sve sto sam napisao da je ispravno, jer brate, ja cu sve to potkrepiti strucnom literaturom... toliko od mene... ako hoces da mi se obratis sa normalnom spikom o treninzima i teretani, ok, ali ako imas plan da me i dalje prozivas, molim te, kloni me se... pozz
 
a tek sto bi ovom klincu znacili strucni izrazi i termini iz anatomije, u pm... nista ne bi shvatio... zato se drzim ''laickog'' nacina izrazavanja... a ti kako hoces misli, ja znam sta znam, a sta ne... ne pricam na pamet i ne mesam se u nesto sto nije u sferi mog interesovanja ili struke...
 
Smešan je taj mit o DIF-u, kao o fakultetu koji po nekom automatizmu rađa sportske stručnjake i nutricioniste, odmah po završetku studija.
Zašto to govorim? Zato što je poznat intelektualni profil prosečnog DIF-ovca (naravno da ima izuzetaka).
Ja sam gimnaziju završio nedavno i iz moje škole samo jedan dečko je upisao DIF.
Veliki broj nas se bavio nekim sportom, kako amaterski tako i profesionalno, ali niko se nije odlučio za DIF iz više razloga.
DIF može upisati svaki agilniji i sportskiji tip jer je to jedini preduslov za upis. Poznajem dečka koji je iz trogodišnje pekarske škole upisao vanredno još jedinu godinu, pao, pa ponovo upisao, i naredne godine se upisao na DIF bez problema (mada je zaista ograničene pameti). On je sada na trećoj godini, još jedna godina i taj je akademski građanin, stručnjak.
DIF-ovac je "Instruktor" u teretani u koju idem i ono čega sam se tamo naslušao ne bi ni "Zona sumraka" objavila.
Još jedan mi DIF-ovac pada na pamet koji posle svakog treninga pije mleko sa whey proteinom, trenira godinama u teretani a pored toga se bavi još jednim sportom i očajno izgleda.
Osvrni se samo i po školama i pogledaj ko predaje fizičko i sve će ti biti jasno.
Ono što meni smeta kod tih nazovi stručnjaka jeste njihov ego, odnosno njihova neopravdana prepotentnost koja se, valjda, razvila srazmerno sa neznanjem koje poseduju.
Da se razumemo, ja nemam ništa protiv te ustanove ali uzimato to za bilo kakav argument u nekoj diskusiji meni je zaista smešno jer sam upoznat kako se tamo radi.
Ti, da bi bio stručnjak u nekoj oblasti, posebno u sportskoj i još u Srbiji, i kompetentan da o tome govoriš, moraš imati staž iza sebe, more pročitane literature (kako domaće tako i strane).
E na taj način se postaje stručnjak a ne posle četvorogodišnjeg školovanja gde je najteži ispit uraditi Kuperov test i 15 zgibova na vratilu uz par strana neke najosnovnije anatomije.
Tvoj način pisanja je klinački i vulgaran a ako nešto znaš pokušaj to na drugačiji način da prezentuješ, jer ne možeš biti isključiv i siguran u sve što pišeš ako imaš nepunih 20 godina. Nisam ja nešto puno stariji (21) ali sam realniji i i još manje isključiv jer bez obzira šta studirao i koliko imao staža u teretai i drugim sportovima, uvek će se naći neko pametniji.
Pozdrav
 
Smešan je taj mit o DIF-u, kao o fakultetu koji po nekom automatizmu rađa sportske stručnjake i nutricioniste, odmah po završetku studija.
Zašto to govorim? Zato što je poznat intelektualni profil prosečnog DIF-ovca (naravno da ima izuzetaka).
Ja sam gimnaziju završio nedavno i iz moje škole samo jedan dečko je upisao DIF.
Veliki broj nas se bavio nekim sportom, kako amaterski tako i profesionalno, ali niko se nije odlučio za DIF iz više razloga.
DIF može upisati svaki agilniji i sportskiji tip jer je to jedini preduslov za upis. Poznajem dečka koji je iz trogodišnje pekarske škole upisao vanredno još jedinu godinu, pao, pa ponovo upisao, i naredne godine se upisao na DIF bez problema (mada je zaista ograničene pameti). On je sada na trećoj godini, još jedna godina i taj je akademski građanin, stručnjak.
DIF-ovac je "Instruktor" u teretani u koju idem i ono čega sam se tamo naslušao ne bi ni "Zona sumraka" objavila.
Još jedan mi DIF-ovac pada na pamet koji posle svakog treninga pije mleko sa whey proteinom, trenira godinama u teretani a pored toga se bavi još jednim sportom i očajno izgleda.
Osvrni se samo i po školama i pogledaj ko predaje fizičko i sve će ti biti jasno.
Ono što meni smeta kod tih nazovi stručnjaka jeste njihov ego, odnosno njihova neopravdana prepotentnost koja se, valjda, razvila srazmerno sa neznanjem koje poseduju.
Da se razumemo, ja nemam ništa protiv te ustanove ali uzimato to za bilo kakav argument u nekoj diskusiji meni je zaista smešno jer sam upoznat kako se tamo radi.
Ti, da bi bio stručnjak u nekoj oblasti, posebno u sportskoj i još u Srbiji, i kompetentan da o tome govoriš, moraš imati staž iza sebe, more pročitane literature (kako domaće tako i strane).
E na taj način se postaje stručnjak a ne posle četvorogodišnjeg školovanja gde je najteži ispit uraditi Kuperov test i 15 zgibova na vratilu uz par strana neke najosnovnije anatomije.
Tvoj način pisanja je klinački i vulgaran a ako nešto znaš pokušaj to na drugačiji način da prezentuješ, jer ne možeš biti isključiv i siguran u sve što pišeš ako imaš nepunih 20 godina. Nisam ja nešto puno stariji (21) ali sam realniji i i još manje isključiv jer bez obzira šta studirao i koliko imao staža u teretai i drugim sportovima, uvek će se naći neko pametniji.
Pozdrav

brate, ujedno studiram i geologiju, tako, da ako uspevam da jurim 2 faxa, i nisam bas ogranicenih intelektualnih sposobnosti... :) a jeste istina da na DIF-u ima svega, priznajem, ali opet, treba se fokusirati na one koji uce i koji su ozbiljno prihvatili tu tematiku... meni je ipak apsolutni prioritet geologija, a dif ni sam ne znam sto sam upisao... ali ipak, dao mi je potrebna strucna predznanja za ovu vrstu treninga ( fitness i bodybuilding,prim.aut.)...
 
Smešan je taj mit o DIF-u, kao o fakultetu koji po nekom automatizmu rađa sportske stručnjake i nutricioniste, odmah po završetku studija.
Zašto to govorim? Zato što je poznat intelektualni profil prosečnog DIF-ovca (naravno da ima izuzetaka).
Ja sam gimnaziju završio nedavno i iz moje škole samo jedan dečko je upisao DIF.
Veliki broj nas se bavio nekim sportom, kako amaterski tako i profesionalno, ali niko se nije odlučio za DIF iz više razloga.
DIF može upisati svaki agilniji i sportskiji tip jer je to jedini preduslov za upis. Poznajem dečka koji je iz trogodišnje pekarske škole upisao vanredno još jedinu godinu, pao, pa ponovo upisao, i naredne godine se upisao na DIF bez problema (mada je zaista ograničene pameti). On je sada na trećoj godini, još jedna godina i taj je akademski građanin, stručnjak.
DIF-ovac je "Instruktor" u teretani u koju idem i ono čega sam se tamo naslušao ne bi ni "Zona sumraka" objavila.
Još jedan mi DIF-ovac pada na pamet koji posle svakog treninga pije mleko sa whey proteinom, trenira godinama u teretani a pored toga se bavi još jednim sportom i očajno izgleda.
Osvrni se samo i po školama i pogledaj ko predaje fizičko i sve će ti biti jasno.
Ono što meni smeta kod tih nazovi stručnjaka jeste njihov ego, odnosno njihova neopravdana prepotentnost koja se, valjda, razvila srazmerno sa neznanjem koje poseduju.
Da se razumemo, ja nemam ništa protiv te ustanove ali uzimato to za bilo kakav argument u nekoj diskusiji meni je zaista smešno jer sam upoznat kako se tamo radi.
Ti, da bi bio stručnjak u nekoj oblasti, posebno u sportskoj i još u Srbiji, i kompetentan da o tome govoriš, moraš imati staž iza sebe, more pročitane literature (kako domaće tako i strane).
E na taj način se postaje stručnjak a ne posle četvorogodišnjeg školovanja gde je najteži ispit uraditi Kuperov test i 15 zgibova na vratilu uz par strana neke najosnovnije anatomije.
Tvoj način pisanja je klinački i vulgaran a ako nešto znaš pokušaj to na drugačiji način da prezentuješ, jer ne možeš biti isključiv i siguran u sve što pišeš ako imaš nepunih 20 godina. Nisam ja nešto puno stariji (21) ali sam realniji i i još manje isključiv jer bez obzira šta studirao i koliko imao staža u teretai i drugim sportovima, uvek će se naći neko pametniji.
Pozdrav


E bravo majstore,genijalan ti je post samo da kazem,cim budem imao vise vremena izcitiracu da detaljno!!!!
Svaka cast sto imas samo 21 god a tako razmisljanje...Ja mislio da si bar mojih godina....

p.s. Svaka cast DIFU i nekim izuzecima,ali brate sad kad spremam 22 knjige na mom faxu za samo kolokvijum iz jednog ispita dodje mi da.......kad vidim difovce sa onim slikovnicama (da ne kazem strucnim knjigama)

Iz moje srednje mnooogi su upisivali dif a znate li kakvi su to retardi bili majko mila......Jedan od njih je u srednjoj zajedno samnom uzeo psihologiju kao maturski ispit i prof ga pita kako se zove grana psihologije koja se bavi merenjima a on ne zna...

Prof ajde evo mala pomoc - psihom....,psihom..(treba da kaze psihometrija).... a on retard PSIHOMANIJA...:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:


I sto rece Lucius Vorenus taj ce da bude intelektualac i akademski gradjanin kao ja a narocito kao i oni mnoooogo bolji i kompetentniji.......:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:

p.s.2

Ti yebeni difovci se vade prokleto uvek na tu prokletu anatomiju i fiziologiju,A JA GARANTUJEM DA KAO NAJBOLJI UCENIK SREDNJE MEDICINSKE SKOLE PRVE GODINE (kada se uci anatomija) ZNAM ANATOMIJU BAR 5 PUTA BOLJE OD SVAKOG DIFOVCA a 2 puta bolje od svakog ko je doktorirao dif.......
Oni bre ne znaju za knjigu koja ima vise od 300 strana...Ma kojih 300,120 str...i to bez slika.........

Bas sto rece Lucius Vorenus neko ko ZAISTA hoce da proucava anatomiju i pokrete strukturu misica upisuje medicinu eventualno sportsku medicinu,zatim fizioterapiju usavrsava,ko hoce da stvarno uci o ishrani sportista ne upisuje dif vec nutricionizam,biohemiju,hemiju,farmakologiju.....

Zna se bre kakav je dif,za koga je napravljen,kakvi su strucnjaci na njemu i kakvi izlaze,KOLIKI JE KRITERIJUM ili bolje receno kolicki....I da naravno pored svega ovoga zasto bi neko upisao dif????

Pa muskarci da odloze vojsku dok se ne ukine a devojke da se ne bi jos (uvek) udale....
 
Sede difovci u busu i gledaju kroz prozor kako im kolega trci iza autobusa,zakasnio jadnik na bus pa ga juri da ga stigne....Tek ce jedan od njih - VIDI GA STREBER!!!!!!!!!!!:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:


Ovaj vic bas lepo opisuje sve vezano za DIF (skracenica - Debili (intelektualni naravno) Imaju Fizicko):hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
1. 67-84 kg je zdrava tezhina za tu visinu. pa u tom opsegu nadji onu sa kojom se najbolje osecash

2. imash negde na forumu temu sa planom treninga, postavio ju je nemanja instruktor, solidan je pa pogledaj. ne valja trenirati svaki dan iste mishice(istu grupu). za trchanje se isto raspitaj shta treba a shta ne.

3. niko ti ne brani i odmah da krenesh (sem mozhda mama i tata). samo se raspitaj koje vezhbe da izbegavash. ali moje mishljenje je da bolje upishesh neki sport.

Da vidim ja tog instruktora života ti. Ne valja trenirati istu grupu mišića svaki dan? Ovo je budalaština par ekselans upravo zato što je postavljač teme izrazio zelju da bude JAK. Ja dnevno uradim preko 400 Charles Atlas sklekova (između tri stolice što mi omogućava da grudi spustim dublje nego kad bih radio obične sklekove). Trbunjake radim one kratke jer bitno je da se napravi velika količina kontrakcija i to brzo. Premor tj. pretreniranje mišića je MIT. Sa sklekovima, propadanjima, trbušnjacima i zgibovima imaćete definiciju bolju nego 95% ljudi koji REDOVNO idu u teretanu. O izdržljivosti da i ne govorim. Za pravilan trening su bitne tri stvari: ishrana, odmor i redovno vežbanje. Ubacite tunjevinu u svoje obroke (irelevantno da li je u salamuri ili ulju) a izbacite hleb (za početak prepolovite količinu hleba i jedite više zeleniša). Ja sam sa sklekovima krenuo u 5-om razredu, u 7.- ubacio i propadanja i trbušnjake.
Za sve što radite morate da imate cilj. Meni je cilj bila izdržljivost i to sam postigao uz definiciju koju devojke vole. Moj ujak je sa bodi bildingom krenuo krajem 60-tih godina prošlog veka i do skoro je imao fenomenalnu definiciju leđa, grudi i bicepsa kojima sam se ja veoma divio. Zamislite 90kg + suvih mišića na čoveku visine 180cm. Njegova dijeta je bila udri me do zore : bez masti, belanca, šnicle, belo meso plus (u to vreme Petar Čelik je imao neke svoje proteine) aditivi. Ako iko zna šta treba jesti onda je to moj ujak. Ali ono što fali brdu mišića je brzina i okretnost koju ja imam sa normalnom kilažom za svoju visinu. Džaba ti mišići ako su samo za pokazivanje, dok on zamahne ja sam već udario u vreću. Krajnji rezultat je sledeći : teretana nikom ne treba da bi bio lepo građen. Ne trebaju vam tegovi da biste bili lepo građeni ali vam treba upornost i konstantnost koju ćete imati ako redovno vežbate (5-6 dana u nedelji).teretanu plaćate, i pre ili kasnije nećete imati vremena da odete u nju. Otićićete na odmor, ili preseliti tamo gde nemaju teretanu. Radite sklekove, zgibove, propadanja i trbušnjake i garantujem vam da ćete biti JAKI ali stvarno jaki i stvarno izdržljivi.
 
Da vidim ja tog instruktora života ti. Ne valja trenirati istu grupu mišića svaki dan? Ovo je budalaština par ekselans upravo zato što je postavljač teme izrazio zelju da bude JAK. Ja dnevno uradim preko 400 Charles Atlas sklekova (između tri stolice što mi omogućava da grudi spustim dublje nego kad bih radio obične sklekove). Trbunjake radim one kratke jer bitno je da se napravi velika količina kontrakcija i to brzo. Premor tj. pretreniranje mišića je MIT. Sa sklekovima, propadanjima, trbušnjacima i zgibovima imaćete definiciju bolju nego 95% ljudi koji REDOVNO idu u teretanu. O izdržljivosti da i ne govorim. Za pravilan trening su bitne tri stvari: ishrana, odmor i redovno vežbanje. Ubacite tunjevinu u svoje obroke (irelevantno da li je u salamuri ili ulju) a izbacite hleb (za početak prepolovite količinu hleba i jedite više zeleniša). Ja sam sa sklekovima krenuo u 5-om razredu, u 7.- ubacio i propadanja i trbušnjake.
Za sve što radite morate da imate cilj. Meni je cilj bila izdržljivost i to sam postigao uz definiciju koju devojke vole. Moj ujak je sa bodi bildingom krenuo krajem 60-tih godina prošlog veka i do skoro je imao fenomenalnu definiciju leđa, grudi i bicepsa kojima sam se ja veoma divio. Zamislite 90kg + suvih mišića na čoveku visine 180cm. Njegova dijeta je bila udri me do zore : bez masti, belanca, šnicle, belo meso plus (u to vreme Petar Čelik je imao neke svoje proteine) aditivi. Ako iko zna šta treba jesti onda je to moj ujak. Ali ono što fali brdu mišića je brzina i okretnost koju ja imam sa normalnom kilažom za svoju visinu. Džaba ti mišići ako su samo za pokazivanje, dok on zamahne ja sam već udario u vreću. Krajnji rezultat je sledeći : teretana nikom ne treba da bi bio lepo građen. Ne trebaju vam tegovi da biste bili lepo građeni ali vam treba upornost i konstantnost koju ćete imati ako redovno vežbate (5-6 dana u nedelji).teretanu plaćate, i pre ili kasnije nećete imati vremena da odete u nju. Otićićete na odmor, ili preseliti tamo gde nemaju teretanu. Radite sklekove, zgibove, propadanja i trbušnjake i garantujem vam da ćete biti JAKI ali stvarno jaki i stvarno izdržljivi.

nEMAS VEZE SA MOZGOM BALAVCU.....Procitao sam tvoj post i zesce se ismejao.....

Uskoro detaljno sledi (psiho)analiza (tvoje gluposti)
 
kao prvo, bravo za ujku. :ok:

stvarno nemam volje da ulazim sad sa tobom u detaljnu raspravu.(kolko vidim,ima ko hoce) ako mislish da je to ispravno, nastavi da radish istu vezbu svaki dan. ja ti ne branim...

i ne znam kako je kod tebe, ali teretana u koju ja idem ima (izmedju ostalog) i shipku za zgibove, shipke za propadanje, kao i salu sa tatamijem (mislim da je 5x7, onako odoka):per:
 
kao prvo, bravo za ujku. :ok:

stvarno nemam volje da ulazim sad sa tobom u detaljnu raspravu.(kolko vidim,ima ko hoce) ako mislish da je to ispravno, nastavi da radish istu vezbu svaki dan. ja ti ne branim...

i ne znam kako je kod tebe, ali teretana u koju ja idem ima (izmedju ostalog) i shipku za zgibove, shipke za propadanje, kao i salu sa tatamijem (mislim da je 5x7, onako odoka):per:
Ja verujem da je sve što goni srce da jače pumpa uvek dobro. Osećam se sjajno radeći sklekove svaki dan (pored ostalih fizičkih aktivnosti koje uključuju i trčanje i plivanje 2x nedeljno). U teretani sam proveo cirka mesec dana kad sam imao 17-18 godina i primetio da su moji sklekovi i propadanja dosta doprinela dizanju iz benča. Sklekovi mogu biti primarna vežba a to mnogi zaboravljaju koji idu u teretanu. Tamo se mnogo priča i sugeriše tj. filozofira. Smatram da svako treba da radi ono što mu prija a video sam mnoge koji su preko volje došli u teretanu : kljukaju se pilulama itd. i često zaboravljaju da su u teretani a bi se psihički opustili.
Herschel Walker je svakoga dana radio 1000 sklekova i 1.500 trbušnjaka. Zašto? Zato što su sklekovi retka vežba koja trenira mišićna vlakna na brze kontrakcije dajući vlasniku istih da bude eksplozivan. u teretani si sigurno primetio da vežbači polako dižu tegove čime gube na brzini tj. razvija se drugi tip lakana neko kada bi istu vežbu radio brzo. Možda usporeno dizanje tegova doprinosi boljem i bržem rastu mišića ali to nije efekat koji bih ja lično voleo. Sledeća stvar, kada si u teretani svaka mašina gađa jednu grupu mišića. Počni da radiš sklekove i videćeš koliko mišića je upotrebljeno u istom trenutku. Ako otežaš sklekove sa loptom onda ćeš stvarno videti da sklekovima radiš nekoliko vežbi u isto vreme.
Propadanje je atletska vežba ali probaj da ih radiš sa nogama po devedeset u odnosu na torzo. Nijedna vežba ne gađa samo jednu grupu mišića već nekoliko i zato ih ja radim svakoga dana.
 
Vidish, ti si naveo dve varijante sklekova i dve varijante propadanja. Niko ne kazhe da su to loshe vezhbe, ali probaj sledece.

Radi propadanja sa nogama pod 90 par dana dok ne vidish da ti ide lako, zatim promeni na propadanja sa hodanjem, pa onda par dana sa opterecenjem (mozhe biti 2 kile, ne mora 50). Pa onda menjaj tempo, radi ekspozivno pa posle na brojanje, recimo na 5 do gore,pa na 5 dole. Pa onda opet pod 90. Eksperimentishi, pravi kombinacije recimo mesec dana, i onda uporedi to sa mesec dana radjenja istovetne vezhbe.

Umesto da radish recimo 5x20(50,100, nije bitno) istovetnih sklekova radi 5 vrsta po 20 ponavljanja, recimo uske(dijamant, trougao), normalne, shiroke, poskochne(ili tapshuce), upijach sklekove. Ili 10 vrsta, 15 koliko vec znash... ili svaki dan razlichite, po 2-3 vrste danas pa sutra 2-3 druge vrste. Pa probaj kombinacije chuchanj-sklek-skok ili chuchanj-kobra-skok.

Zgibovi... kolko hocesh varijanti.

I onda kada si se na sve to vec privikao, napravi shok organizmu, totalno promeni vezhbe, radi neshto shto do tad nisi radio. (Boris je opisao ovo detaljno ranije da sad ne duzhim)

Velika je zabluda da svi koji idu u teretanu idu samo da bi radili na mashinama. Ako te ne mrzi, pogledaj recimo p90x sistem. Prelistaj plan, pogledaj vezhbe...
 
Постоје 4 аспекта утернираности мишића:
1. снага (овај појам није идентичан појму који важи у физици, где снага означава брзину којом се врши рад, овде појам снага означава просто тежину коју можете подићи одједном)

2. брзина (нпр. у смислу трчања на 100м)

3. издржљивост (способност да се дуго времена савлађује увек исти, слаб отпор)

4. еластичност (радијус покрета у збглобовима)

Физичка способност и утренираност подразумева развој сва 4 аспекта.

Велики број понављања у једној вежби развија пре свега издржљивост, склекови су вежба у којој је оптерећење увек исто, и никако не могу бити довољни сами по себи.

Теретана никако не може бити хендикеп, али неко ко се бави само теретаном ће наравно (у зависности од програма) развити масу и снагу, што никако није хендикеп, али неће развити издржљивост, ако стално ради мали број понављања, какав се ради за масу (за снагу још мањи).
Такође, неће развити брзину и еластичност, потребне за борилачке спортове, чак ће мишићни тонус који је јачи код оних који иду у теретану утицати на смањење фелксибилности ако се не не раде вежбе истезања.

Иначе, најтеже је утицати на брзину контракције мишића, то је нешто што највише зависи од генетских предиспозиција, зато се каже да се тркачи на 100 и 200м рађају као такви...
 

Back
Top