MARIĆA BARA

Damir BiH

Početnik
Poruka
10
Pozdrav,

Dali je neko čuo za Marića Baru, na Zlatiboru...
Upravo tu treba da se održi takmičenje udicom na plovak, a nemogu da pronadjem informacije o kakavoj vrsti vode i o kojoj vrsti ribe je rijec...

Za svaku pomoć, bio bih Vam jako zahvalan !!!
 
Poslednja izmena:
Pozz, neznam da li sam zakasnio:sad2:a ali ako nisam evo informacije.Ja zivim u Pozegi.To je izmedju Uzica i Cacka aMarica bara je takmicarska staza 10 km od POzega prema Cacku.Inace sam ribolovac pa ako treba bilo koja druga pomoc(vrsta ribe na bari. sta se lovi, kako, itd) javi se na moj i mail. Pozz.Milos:D
 
Pozdrav,

Dali je neko čuo za Marića Baru, na Zlatiboru...
Upravo tu treba da se održi takmičenje udicom na plovak, a nemogu da pronadjem informacije o kakavoj vrsti vode i o kojoj vrsti ribe je rijec...

Za svaku pomoć, bio bih Vam jako zahvalan !!!

Stice ti i- mail.ja sam se takmicio na toj stazi i mogu ti dati sve podatke o njoj. I ne nalazi se na Zlatiboru vec izmedju Pozege i Cacka.Pozz
 
Pozdrav,

Prije svega, Hvala na pomoci..
Vec sam dobio neke informacije o vrsti ribe, prehrani, mamcima i sl. od nekih iskusnih ribolovaca takmicara iz Srbije, ali ako imate neke preporuke, zapažanja i sl. za Marica Baru volio bih da prodiskutujemo ...
 
To ti je bas bara, duzine oko 150 metara, sirine oko 15 metara.Domimamtna riba je babuska od oko300grama, mada ima i vecih kao i vecih saranaDosadjuje Cverglan, a dibina je oko jedan metar.Vecinom pecaju na stekove i plovke manje od pola grama, Hrana ...pitanje kao i uvek itd.To ti je prva informacija pozz.
 
Ma neznam onda dali je pametno koristiti kombinaciju gliste i crva kao mamca, ako te napasti ima ... Možda bi korica hljeba bila bolje rješenje, prošle godine nas je unazadio na Modrackom jezeru ovdje u BiH ...
 
Cverglana ima i to bas mnogo uprkos tome sto ga izlovljavaju redovno.Najgore je sto je strasno sitan.Inece u bari ima stuke(hvatali je na crva prilikom takmicenja) hoce da udari i saran ali on najcesce otkine. Kao sto rekoh babuska.Mnogo ti znaci(malte ne skoro sve) koju pozijiju dobijes.Bas je specificna voda. Od mamaca,prvenstveno crvic, redje glista.Od hrana Van der Ende za Deveriku.Voda je plitka i mutna, oko jedan metar, dno muljevito, druga obala zatravljena.I opet ko uspe da izbegne cverglana i dobija babusku taj je dobar.Inace ja se vise ne takmicim.To je bila moja prokazna faza.Sad uzivam u slobodnom ribolovu na jezeru, Kokin brod(Zlatar) , Vrutci (iznad uzica), Sjenicko jezero.eto , ako te jos nesto interesuje pitaj.Ako budem isao u taj kraj fotografisacu stazu i poslacu ti.Pozz
 
Hvala puno,
Dobio sam neke slike od jednog člana USR Studenica ušće, na nekim sam vidio da su staze izbetonirane u obliku stepenaca isl, sve u svemu momci su mi puno pomogli oko informisanja. Ma nisam ni ja takmicar, vec obicni lokalac sa Modrackog jezera, u zadnje vrijeme pokusavam da se sto bolje informisem zbog ovog takmicenja koje imamo a koje je u sklopu cementarijade ... nista profesionalno... ali ima puno takmicara koji su profi, kao ovi iz Popovca i sl.
Ovdje uglavnom treniramo lov na Deveriku direktom od 6m i lov kedera sa 3m, babuške vec odavno nema, a i da ima opet zavisi od vode do vode, znas vec ...
U svakom slucaju hvala, ako bude potrebno nekih informacija za Vas a da Vam mogu pomoc, Vi se javite ...

Bistro!!
 
Drustvo, to je voda namenjena samo za takmicenja .Vodom gazduje udruzenje SKRAPEZ iz Uzicke Pozege sto znaci da voda nije privatizovana.Znaci samo takmicenja .Jedino u jesen kad je uz posebnu dozvolu dozvoljen lov stuke iz razumljivih razloga.:)
 
Stekovi nisu neophodni ali su pozeljni.Sto se tice takmicaraca(direktasa,petljasa )sa njima se moze komormo loviti.Vecina i koristi stap kao i ti.Plovci od 1,5 do 0.3 gr.Dubinu sam vec rekao, Sve ti zavisi od pozicije koju dobijes odnosno sektora.To je na ovoj bari bas izrazeno.
Jedan istinit dogadjaj.Jednoj ekipi falio takmicar.Nasli nekog , dali mu stap stavili veliku udicu jer nije video dobro, strunu 0.25 a kao mamac gliste.Covek ne zna da veze udicu.Na tom takmicenju bio prvi u sektoru i na stazi.Razlog, dobio udarno mesto.Svi su gledali kako glisira babuske napolje zajedno sa pet kilograma trave.Ali bitno je druzenje...
 
Za primamu sam planirao smjesu milo, sensas i van den eyde ...
A skoro sam probao ovdje na Modrackom jezeru neku "Gico" hranu, deverika ko luda, samo neznam dali je do dana ili do hrane, posto nisam izlazio vise na vodu sa "Gicom" ... Imate li neka iskustva sa tom hranom ...
 

Back
Top