Pomozite mi oko ves masine GORENJE WA583

DacaMARTA

Ističe se
Poruka
2.192
Imam 21 god i sa deckom sam u njegovoj kuci,on, inace, zivi sam.. pocela sam da perem ves u ves masini.. Ja to kod svoje kuce nijednom nisam radila, sve je prala mama.. ALI- Na masini gorenje WA 583 ja ne znam da je ukljucim za onaj ves sto se pere na 30 stepeni.. to su neke njegove trenerke i majice... Jednostavno (pronadjite sliku te masine), ne postoji dugme na kojem pise 30stepeni i ja ne znam kako da ukljucim. Poaotoji jedno malo dugme oko njega su samo stepeni i to mi je jasno, ali postoji i veliko dugme na kome su slova i stepeni, sem 30stepeni.. Ima li neko iskustva? Ja nemam nikakvo resenje... A, ujedno mi mozete pomoci, tako sto cete mi objasniti razliku izmedju 30 i 40 stepeni... Mozda sam debil, ali stvarno nemam osecaj za tu masinu :confused: :rumenko: :rumenko:
 
2.jpg




 
Poslednja izmena:
I ja imam takvu mašinu.
Za sve što se pere na nižoj temperaturi a nije baš jako prljavo, okrenem veliko dugme na G a malo na 35 stepeni. Kad se pranje završi isključim mašinu, pa ponovo vratim veliko dugme negde na ispred F da dobro iscentrifugira.
Tako perem SVE osim onog belog koje se iskuvava.
 
I ja imam takvu mašinu.
Za sve što se pere na nižoj temperaturi a nije baš jako prljavo, okrenem veliko dugme na G a malo na 35 stepeni. Kad se pranje završi isključim mašinu, pa ponovo vratim veliko dugme negde na ispred F da dobro iscentrifugira.
Tako perem SVE osim onog belog koje se iskuvava.

Konacno osoba sa ovom cudnom masinom :D Moja mama ima masinu samo sa velikim dugmetom i starva je, ovo mi je malko komlikovano.. Hvala na pomoci, javicu ti kako je ispalo, jer mislim da cu veceras prati ves kod mog dragog .. :bye: :bye:
 
pomoc trebam, moja vesmasina wa 583 u poslednje vreme ne izbacuje vodu, prvo sam mislila da se pumpa pokvarila, pa da je zapuseno sito i odvod, medjutim pumpa izbacuje vodu kada masinu praznu ukljucim a pre svega toga sam ocistila sito koje u sustini i ne mogu ocistiti tj. skinuti i oprati jer je ono fiksirano, odvosno crevo ocistim tako sto ispustim vodu iz njega pa izadje koja mrvica necistoce. Kada se desi da ne izbaci vodu ja opet sve ispocetka, odvodno crevo, sito....Recite mi molim vas, dali se sito moze skinuti i dali postoji mogucnost da to odvodno crevo mogu da skinem i da ga detaljno ocistim, hvala!
 
pomoc trebam, moja vesmasina wa 583 u poslednje vreme ne izbacuje vodu, prvo sam mislila da se pumpa pokvarila, pa da je zapuseno sito i odvod, medjutim pumpa izbacuje vodu kada masinu praznu ukljucim a pre svega toga sam ocistila sito koje u sustini i ne mogu ocistiti tj. skinuti i oprati jer je ono fiksirano, odvosno crevo ocistim tako sto ispustim vodu iz njega pa izadje koja mrvica necistoce. Kada se desi da ne izbaci vodu ja opet sve ispocetka, odvodno crevo, sito....Recite mi molim vas, dali se sito moze skinuti i dali postoji mogucnost da to odvodno crevo mogu da skinem i da ga detaljno ocistim, hvala!

- crevo odvodno treba da bude na odgovarajućoj visini ( visina kade recimo)
- proveri odvodno crevo kao i crevce od kazana do pumpe
- proveriti filter pumpe ( u donjem uglu s prednje strane, skini poklopac i videćeš filter koji treba rukom odvrnuti, izvaditi i oprati )
- proveri taster isključivanja centrifuge da nije zablokirao ( najsigurnije unimerom ili glimericom ali mora da se otvori mašina)
- proveriti presostat da nije začepljen kamencem
- pregledati kontakte na pumpi i programatoru da nisu oskidirali
- proveriti i pumpu povezivanjem na 220v , ako tada ne startuje onda je do nje
 

Back
Top