Michubisi Pajero

Saša Lozo

Početnik
Poruka
3
ovo je više pitanje za iskusne vozace koji su imali priliku da voze takav auto ili slican njemu.
Pitanje glasi: Dali se isplati kupiti Pajera 1995godište,dizel 2800 kompresor turbo dizel.zamolio bih sve koji znaju da mi odgovere i o kvarovima koji se najcešće dešavaju na ovom autu.
 
Jako dobri automobili kao sto rekoh,ali rekao sam ti da su matori i da zato budes spreman da pucas pare na servise.To su automobili koji su akani vozeni muceni,znam i ja sam sta sam radio mom

evo vidi i sam


Pozzz
 
mitsubisjhi automobili su dosta pouzdani i uz regularan servis znaci ono zamena ulja kaisevac svecica filtera po servisnoj knjizic ne bi trebalo da ti se bilo sta kvari.

Dosta su pouzdani za automehanicare, redovni ce biti u servisu nema sta. . . Pricam sto iz licnog iskustva, sto iz iskustva jednog mog druga. . . Samo jedan prijatelj kojeg znam da ima Micibisija je zadovoljan, a ostali mislim da vise u japanca nece sesti ni pod puskom. . . Jeste da lepo izgledaju, udobni, ali tu im je sto se mene tice i kraj. . . Ja kad sam kupio moj prvih 6 meseci nije imao nikakvih problema, i onda prvi put kad sam ga poterao na 150 od tad sva njegova ispravnost (oko godinu i po) ako je iznosila dva meseca. Ceo servis mu radim redovno pa i pre vremena (ulje kazu da se menja na tri meseca ili 3000 milja, oko 5000 km, ja ga radim na tri meseca i na oko 1200 milja sto je ispod 2000 km i opet problemi). . . Mada mora im se priznati da i pod kvarovima znaju lepo da se ponasaju, svetlo za kocnice mi je bilo upaljeno sve ukupno oko 9 meseci i za to vreme me nikad nisu izneverile, a da sam ih popravljao popravljao sam ih dok nisam poludeo i ostavio da svetle pa dok ne osetim da mi slabije koci a onda da ga vodin na popravku. I prosle nedelje sam konacno sredio kocnice 100% i auto nisam provozao ni 100 km upalila mi se lampica da proverim motor a ulje sam menjao pre dve nedelje, tako da sto se mene tice od sada japanca mogu da imam samo kao die cast nikad vise u 1:1 pa makar mi ga davali za dz. . .
 
nisu u pitanju pare vec dali se isplati uzeti takav auto i dali je sklon konstantnim kvarovima.
zasto bi ulagao u nesto sto se konstantno kvari.

Veruj mi, moj mehanicar i ja postali prijatelji, covek me prosle godine zvao za uskrs da idem kod njega i vise mi nenaplacuju reke nego samo delove ako ima sta. Na kvarove u intervalu od dve nedelje racunaj 100% nesto ce crci samo je pitanje sta, sto ponekad moze da bude i zanimljivo jer mu dodje ko mali kviz. Ja sam se u pocetku nervirao sta je i kako je, a sada. . . Igram kviz pa sta bude jer mi se ne vredi nervirati, pokvarice se 100%. . .
 
Ja ne znam o cemu pricate. Ili su losi majstori ili losi delovi.Kao sto rekoh kvarova ima dok ne izmenjas kljucne stvari i to se sigurno ne kvari.Ja sam kod sebe menjao par stvari i te vise nisu crkle,odradio generalnu turbo i auto bombona. Koliko para toliko muzike.A to sto se kvare sta ocekujete od auta 20 god starog koji je vozen po extremnim uslovima i urnisan,to je ljudi egzotika,a svaka egzotika kostaaaaaaaaaa.
 
Ocigledno da nisam, jer da jesam sigurno micubisi ne bi uzeo. . . Ja sam meni uzeo polovan, drugar sto se isto zali na Micubisi je kupio sebi novog pre 10 godina i za tih 10 godina samo ga je on terao, a kako covek ne spada u one sto vole da se prave vazni ne verujem da ga je ikad poterao brze od 120 te se ne moze govoriti o tome da je silio auto i sl. A i sto je najbolje, po kolometrazi njegov nema ni tako puno (ako se nevaram ispod 100000 km ima) i za razliku od mene njemu svaki put neki drugi deo posteno rikne (da auto mora da stavlja na par dana kod majstora). Jedino jedan poznanik ima Micubisi (prvi vlasnik) i pored njega ima i dva nemca (B5 i 530i) i sa oba nemca je nezadovoljan, a pogotovu sa passatom za koga mi je rekao da ce ga od muke kad mu crkne menjac ostaviti na otpadu, ali zato sa Micubisijem nikad nije imao nikakvih problema i zbog njega, kako kaze, sledeci auto mu je japanac. Inace za pasata msilim da ej isto bio prvi vlasnik, dok za BMW-a znam da je polovan, ali ne znam koliko ih je bilo tacno pre njega. . .
 
Vlasnik sam pajera 2.8 turo intercooler '98, kao sto je vec gore neko napisao,
ako imas para za odrzavanje kupi ga, takodje registracija je skupa.
Sto se tice kvarova, kao i svaki polovan auto vazda se kvari i nikad nije 100 % ispravan,
jedini problem kod kvarova je sto je delove uzasno tesko naci, tako da dodjes
u situaciju da ne gledas vise na cenu dela vec samo da ga nadjes po bilo kojoj ceni.
Primera radi, opravku anasera sam platio sve ukupno oko 300 evra, jer sam morao
da kupim polovan koji je bio polu-ispravan(nisam imao drugog izbora), takav je
placen 200 evra, zatim motanje rotora 50 evra, plus ruke majstora da namontira
2-3 puta isti alnaser, dok poredjenja radi alnaser za Audija 100 kosta 30 evra pritom
ispravan. Sto se tice pouzdanosti nece te ostaviti nigde u planini(bar mene nikad nije),
tj. moze i pokvaren da se vozi tu mu je ocena 10. Al zato kad ode kod majstora, dok nadjes
deo bez auto si i po mesec dva.
 
Jel može neko da mi kaže nešto o Pajeru Panini, Interesuje me dali je auto pouzdan, tj dal je sklon kvarovima , kakvo mu je održavanje tj dal je skupo i koji bi mi preporučili dal 2.0 ili 1.8.?
 
ovo je više pitanje za iskusne vozace koji su imali priliku da voze takav auto ili slican njemu.
Pitanje glasi: Dali se isplati kupiti Pajera 1995godište,dizel 2800 kompresor turbo dizel.zamolio bih sve koji znaju da mi odgovere i o kvarovima koji se najcešće dešavaju na ovom autu.

Mazga nevidjena od automobila , jednostavno jak auto dosta.... ali ja sam imao prilike da se vozim u benzincu - azdaja
Ja bih odmah da sam na tvom mestu ishao da mi izmere kompresiju, takodje posto je 15tak godina proslo i s'obzirom da je dizel proverices naravno da ne baca ulje , na kardanu treba da pokaze , na dihtunzima (to prikriveno) i u kakvom je stanju reduktor... i dobro bi bilo da ako ga uzmes , ako je sve to u redu ... da mu sipas LIKVI MOLI , tecnost da mu produva dizne i istera gar..

Verovatno da se radi o standardnoj 4d56 verziji motora i obrati paznju na sviranje turbine iz saltanja iz druge u trecu , on bez nje ima manje od 100 konja da znas.. a sa njom ravno 100ks , turbina nije bas najprijatnija za njega sto se cene tice ali mozes je naci u dobrom stanju na otpadu ,
 
Poslednja izmena:
E i da sto se potrosnje tice ona ti je negde oko 11-12 u gradu da znas ... otvoreno 8.... i neki ljudi su mi pricali da taj auto ukoliko je nizeg godista prema 92-93 ima problema sa prednjim jabucicama kao i sa limarijom koja korodira pa ne bi bilo loshe i to da proveris magnetom , mozda je negde kitovan , ovo ti je srbija ....

Inace da li se isplati ili se ne isplati ti to znas najbolje jer merak nema cenu , zasto sve sto je novo mora biti kvalitetno? ;)
 

Back
Top