Evro pogreb od trilion dolara, Big Bang, Larry Kudlow

migel59

Poznat
Poruka
8.319
CNBC objavljuje:

11 May 2010

Lary Kudlow

Big Bang, Evro pogreb od trilion dolara

www.cnbc.com/id/37083895

Sta je zaista trebalo da evropski lideri urade sa svojim big bang trilonima (po americki) dolara (americki trilion=srpski bilion, prim. prev.) dolara duga spasavanjem, bilo je da se sacuva evro, a ne sahrani. Ali sa ustupanjem od strane Evropske centralne banke vodjene Zan Klod Trisetom (bivsi covek "tvrdog novca" i najblizi posmatrac zlata) da koristi "nuklearnu opciju" da otkupi sumnjiv suvereni dug, evro ce verovatno da obezvredi.

Kada centralne banke kupuju obveznice one ih placaju sa novom gotovinom.

To je skoro uvek negativno za vrednost valute.

...

Postoji mnogo razgovora o pojasu za spasavanje, zatezanja i smanjenja potrosnje. Ali gde je mehanizam za sprovodjenje? Niko ne zna. Ovo je Ahilova peta eksperimenta cele Evropske unije. Monetarna disciplina sada je slomljena, dok trazena fiskalna disciplina se jos lomi.

Ipak, dok je jeftin evro ce stimulisati izvoz na kratak rok, na duzi rok ce podstaci inflaciju.

...

Tako sada, na dan posle oporavka na trzistima akcija i obveznica, trezvena procena takozvanog paketa pomoci ne izgleda tako velika. Zapravo, pravi pobednik izgleda da je zlato, koje je skocilo $20 ovog jutra i skoro na svoj najvisi iznos svih vremena od $1.226. To je znak nepoverenja u evropsku pricu.

Evro valuta je bila kompromitovana i evropska drzava blagostanja bice da se nastavlja.

Nije dobro.
 
pa naravno, taj bilion (americki trilion) nije dosao iz nekih rezervi nego je stvoreno niizcega, i to kao dug a posle dato drugima, pravo u opticaj.
visak mase novca je stvoreno i ako nema adekvatan broj usluga i proizvoda da tu sumu pokrije - krece pad valute, inflacija.

problem duga hoce da rese novim zaduzivanjem.
problem slabe valute resavaju stampanjem iste.

il je neko neustrasivo tamo glup ili su u manicnoj depresiji pred samoubistvom.
 
Poslednja izmena:
znaci evropa tj EU pustila 1000 milijardi evra u opticaj

pa cika sloba i onaj zelenovic su za njih bre bili - AMATERI :hahaha:

radosno su danas reagovali marketi, evro je pao ispod crte u odnosu na CAD - 1.29

pre samo nekoliko meseci sam morao da kupim hiljade evra po 1.55 i cak mi je bilo jeftino, jer je bilo i 1.7.
evro se neverovatrno skljokao, i ne samo sto daje dolaru da produzi svoj mizaran zivot jos nekoliko godina, vec i majstori u BG mogu da se hvale da je dinar stabilan - al u odnosu na evro, iako dinar pada ko kamen u odnosu na sve ostale valute.

pre dve godine za CAD sam mogao da dobijem 51 dinar, danas 75.

50% je dinar pandrknuo u odnosu na oba dolara, za samo dve godine
 
Mozete pratiti tri povezane teme:

Finansijski maheri protiv EU, Lideri EU "Necete vise na nama zaradjivati", Dojce vele

gde Nemacka i Francuska ostrim recima napadaju finansijske spekulante za pometnju u vezi evra i asociraju ih sa djavolom,
iako se ne kaze ko su ti spekulanti jasno je da su nezaobilazni London i Njujork

Evro kriza i evro kolaps, Evro zona je sama sebi kriva, Izraelski finansijski ekspert

gde Izraelski finansijski ekspert brani finansijske spekulante isticuci da je Evro zona kriva za sopstvenu propast i da su zemlje "sviinje" isuvise velike da bi mogla da im se da finansijska pomoc jer oni koji im daju pomoc time urusavaju svoju ekonomiju

i

Telegraf Britanija: Evropa neprijatelj, Evrozona protiv UK AngloSaxon trzista kapitala

gde Telegraph istice da je Evropa neprijatelj, da je prema Evropljanima (citajte Francuzima i Nemcima) svetski finansijski centar City of London luka bezakonja i gusara, i da kljucne zemlje Evro zone (citajte Nemacka i Francuska) zele da oslabe City of London nametanjem stroge regulacije i premestanjem njegovih aktivnosti u evropske centre

kako pise Telegraph ulazi se u "rovovski rat" gde se jos jasno ne vidi pobednik
 
radosno su danas reagovali marketi, evro je pao ispod crte u odnosu na CAD - 1.29

pre samo nekoliko meseci sam morao da kupim hiljade evra po 1.55 i cak mi je bilo jeftino, jer je bilo i 1.7.
evro se neverovatrno skljokao, i ne samo sto daje dolaru da produzi svoj mizaran zivot jos nekoliko godina, vec i majstori u BG mogu da se hvale da je dinar stabilan - al u odnosu na evro, iako dinar pada ko kamen u odnosu na sve ostale valute.

pre dve godine za CAD sam mogao da dobijem 51 dinar, danas 75.

50% je dinar pandrknuo u odnosu na oba dolara, za samo dve godine

tako je

secam se da je americki dolar jedno vreme bio 49 dinara to je ono bilo cini mi se 2008 kad su se skoro izjednacili CAD i USD

a sad je 78 mislim.....
 
Мени овај цео суноврат личи на то да се Европљани превише ослањају на Амере а ови их бескрупулозно пљачкају.Амери процењују рејтинг,дају кредите а на крају после шпекулација трпају европске паре у своје банке.
 
Мени овај цео суноврат личи на то да се Европљани превише ослањају на Амере а ови их бескрупулозно пљачкају.Амери процењују рејтинг,дају кредите а на крају после шпекулација трпају европске паре у своје банке.

misoni,
nije bas tako, Evropljani (Francuzi i Nemci) nisu neupuceni, tacno se znaju pozicije i relacije
procitaj temu (uvodni post gde sam preveo dobar deo clanka)
Telegraf Britanija: Evropa neprijatelj, Evrozona protiv UK AngloSaxon trzista kapitala
Bas se doslo u fazu kada stvari postaju vidljive.
 
misoni,
nije bas tako, Evropljani (Francuzi i Nemci) nisu neupuceni, tacno se znaju pozicije i relacije
procitaj temu (uvodni post gde sam preveo dobar deo clanka)
Telegraf Britanija: Evropa neprijatelj, Evrozona protiv UK AngloSaxon trzista kapitala
Bas se doslo u fazu kada stvari postaju vidljive.
Не бих рекао да су Французи и Немци кренули у евро пројекат да би финансирали рупе у Португалу,Грчкој ,Ирској,Италији и Шпанији а те државе су с друге стране узимале кредите од америчких банака.Нешто ту много смрди.
 
Не бих рекао да су Французи и Немци кренули у евро пројекат да би финансирали рупе у Португалу,Грчкој ,Ирској,Италији и Шпанији а те државе су с друге стране узимале кредите од америчких банака.Нешто ту много смрди.

misoni,
u clanku koji sam postavio drugo je nesto istaknuto, naravno sve je povezano.
Radi se o tome da su Francuzi i Nemci krenuli u akcije koje objektivno slabe City of London,
uvodeci snaznu regulativu i kontrolu i nastojeci da mnoge finansijske aktivnosti koje se obavljaju u Londonu prebace u finansijske centre Evro zone.
Ali da ne opterecujemo ovu temu.
Vraticu temu "Telegraf Britanija: Evropa neprijatelj, Evrozona protiv UK AngloSaxon trzista kapitala" na prvu stranu da mozes iskomentarisati na toj temi.
 
misoni,
u clanku koji sam postavio drugo je nesto istaknuto, naravno sve je povezano.
Radi se o tome da su Francuzi i Nemci krenuli u akcije koje objektivno slabe City of London,
uvodeci snaznu regulativu i kontrolu i nastojeci da mnoge finansijske aktivnosti koje se obavljaju u Londonu prebace u finansijske centre Evro zone.
Ali da ne opterecujemo ovu temu.
Vraticu temu "Telegraf Britanija: Evropa neprijatelj, Evrozona protiv UK AngloSaxon trzista kapitala" na prvu stranu da mozes iskomentarisati na toj temi.
Енглеска није никад било европартнер него паразит и како временом слаби,амерички тројански коњ у Европи.Енглези су америчке улизице а остатку Европе су одувек само наносили економску штету.Не постоји никакав разуман разлог да се било шта од важних економских или политичких активности Уније одвија у Енглеској,једино притисак Америке да Енглеска буде њихов жандар у Европи.
 
sutra 1 evro 99.96 dinara

1 eur = 1.26400 USD

1 USD = 79 dinara

1 cad = 77.3778 din.
za jedan dan dva dinara na gore, i to po kursu od juce s obzirom na 6 sati vremenske razlike. sutra ce biti negde oko 78-79 dinara

evro stoji na 99.xx, nikako da mrdne u odnosu na dinar iako evro pada.

sta ti je magicna brojka, 99. ne probija barijeru nikako, vec mesec dana.
neko bi pomislio da kod nas postoji kontrola slobodnog trzista :)
 
Енглеска није никад било европартнер него паразит и како временом слаби,амерички тројански коњ у Европи.Енглези су америчке улизице а остатку Европе су одувек само наносили економску штету.Не постоји никакав разуман разлог да се било шта од важних економских или политичких активности Уније одвија у Енглеској,једино притисак Америке да Енглеска буде њихов жандар у Европи.

Sad su Englezi u vrlo teskoj poziciji.

S jedne strane su i sami u velikoj ekonomskoj krizi a s druge Evropa (citaj Francuska i Nemacka) joj je ozbiljno zapretila.
 
Не бих рекао да су Французи и Немци кренули у евро пројекат да би финансирали рупе у Португалу,Грчкој ,Ирској,Италији и Шпанији а те државе су с друге стране узимале кредите од америчких банака.Нешто ту много смрди.

Не да смрди него базди на километар... него то што ће ојро да се суноврати баш ме брига - него је проблем у томе када еу-стока осети да клизају низбрдо има да изазову неки свеопшти рат - стара шема... то ме брине...
 
Не бих рекао да су Французи и Немци кренули у евро пројекат да би финансирали рупе у Португалу,Грчкој ,Ирској,Италији и Шпанији а те државе су с друге стране узимале кредите од америчких банака.Нешто ту много смрди.

Americki i britanski analiticari nisu ubedjeni da ce ovaj krizni paket spasavanja od 720 milijardi evra, gde EU daje 500 milijardi evra a ostatak MMF, uspeti.

Sustina se moze videti u clanku CNBC:

EU Rescue Relief Will Be Short-Lived: Analysts

EU paket spasavanja ce kratko trajati: Analiticari

www.cnbc.com/id/37058212

Nemacki i francuski analiticari imaju drugacije misljenje.

Ipak treba imati na umu razlike izmedju analiticara i zemalja iz kojih su.
 

Back
Top