Plaza Zlatni rat, Brac

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
....ta plaza je prelepa, fantasticno lepa, sitan sljunak ako se dobro secam. Jedna strana talasasta dok je druga potpuno mirna, izmedju njih borova suma...po mom misljenju nesto najlepse sto Hrvatska nudi, lepse cak i od Paklenih otoka, relativno su blizu pa se moze povezati fino...

zlatni%20rat.jpg



croatian-beaches-zlatni-rat.jpg
 
Poslednja izmena:
....ta plaza je prelepa, fantasticno lepa, sitan sljunak ako se dobro secam. Jedna strana talasasta dok je druga potpuno mirna, izmedju njih borova suma...po mom misljenju nesto najlepse sto Hrvatska nudi, lepse cak i od Paklenih otoka, relativno su blizu pa se moze povezati fino...

zlatni%20rat.jpg



croatian-beaches-zlatni-rat.jpg

Plaža je jedna od ljepših u hrvatskoj ..gušva samo u samoj špici sezone ...

inace sa shvatio da znaš dosta o jadranu no ima mnogo lepših i bajnijih mesta na jadranu od ove plaže i paklenjaka a u stvari se najviše posečuje Palmižana...lepa uvala sa finim peskovitim dnom
 
Plaža je jedna od ljepših u hrvatskoj ..gušva samo u samoj špici sezone ...

inace sa shvatio da znaš dosta o jadranu no ima mnogo lepših i bajnijih mesta na jadranu od ove plaže i paklenjaka a u stvari se najviše posečuje Palmižana...lepa uvala sa finim peskovitim dnom

Znam ali na mene je dosta uticalo ostrvo kao mesto mojih prvih letovanja koja su dugo trajala...cini mi se da je Brac idealno postavljen, gliserom zacas do Splita, brodicem za pola sata do Hvara...Brac je smesten negde izmedju sto turistima omogucava da kombinuju Zalatni rat, gradic Brac sa preslatkim amfiteatrom i finom, kamenom rivom, Hvar, P. otoke, Dioklecijanovu palatu...sve je lako dostupno a plaza je fina, dugacka, interesantno izgleda jer je isturen vrh pa se pruza sa dve strane...znam da su tu bili teniski tereni, ne znam da li postoje jos uvek...kafici u prirodnoj hladovini, staza u sred borove sume...kada budem dolazila ja se tu vracam pa neka postoji i hiljadu lespih mesta:mrgreen:, kada kao dete nesto zavolis tesko ga se odrices kasnije...ko ode na Brac nece pozaliti, posebno ako putuje sa porodicom...
 
Znam ali na mene je dosta uticalo ostrvo kao mesto mojih prvih letovanja koja su dugo trajala...cini mi se da je Brac idealno postavljen, gliserom zacas do Splita, brodicem za pola sata do Hvara...Brac je smesten negde izmedju sto turistima omogucava da kombinuju Zalatni rat, gradic Brac sa preslatkim amfiteatrom i finom, kamenom rivom, Hvar, P. otoke, Dioklecijanovu palatu...sve je lako dostupno a plaza je fina, dugacka, interesantno izgleda jer je isturen vrh pa se pruza sa dve strane...znam da su tu bili teniski tereni, ne znam da li postoje jos uvek...kafici u prirodnoj hladovini, staza u sred borove sume...kada budem dolazila ja se tu vracam pa neka postoji i hiljadu lespih mesta:mrgreen:, kada kao dete nesto zavolis tesko ga se odrices kasnije...ko ode na Brac nece pozaliti, posebno ako putuje sa porodicom...


Ne kaže se uzalud ....decja ljubav ...prva ljubav...najveća ljubav...prema bilo komu ili čemu.
pa izgleda tebi je to Brac...
nemam ništa da prigovorim tvom izlaganju i sam sam oplovio Brac više puta i svratio skoro u svaku uvalu i doživio ozbiljnu buru na njegovoj jugoistočnoj strani..ali..

stvarno..veruj mi na reć... ima još mnogo daleko lepših mesta ..mogu reći kao iz bajke :rumenko: ....

samo jedan otok Mljet a da ne nabrajam dalje......no kako se kaže o ukusima se ne raspravlja:per:
 
sto vazdusasta kaze- Brac je bio super za vikendase, mogu odatle stacioonirani ici gde god pozele :)
dosta se vec bilo krenulo zaprljavati...

drugo je sasvim lepota otoka i prirode...

ali, cini mi se niti jedan otok nema taj miris- nana, vrijesak i borovina :zaljubljena:
 
Ja idem u Bol oko 20. avgusta, tad valjda nisu velike guzve? Vec godinama letujem u Hrvatskoj, obisla sam mnoga ostrva, ali Vis bih izdvojila.... :ok:
Krajem avgusta stizu moja omiljena poslastica - smokve :bye:

Inace, ova plaza je proglasena za najbolju u Evropu.... sto je laskavo priznanje!
 
Poslednja izmena:
nisu se meni svideli Falasarna i Elafoonisi
Limnionas , Porto Azuro Zakintos
limnionas.zante.zakynthos.jpg


Preveli Krit
http://3.***************/_YsHREDDM1DU/SQ2RFTZOonI/AAAAAAAAAis/SrePcpKG1Bc/s400/2008_0930Plakias0020.JPG
Matala
a_Matala_Beach.jpg
 
Poslednja izmena:
...nisam bila na Zakintosu na zalost, zelela sam prosle godine pa su mi se odvajali grad i hotel, trebalo je da budemo smestene sa Britancima u nekom mestu koje ima 4km nocnih klubova pa nam nije odgovaralo ali bas bih volela da vidim nasukan brodic...ahhhhh...koliko sam videla Lefkada i Kefalonija imaju prelepe plaze...vredi otici
 
nasukani brodic je samo olupina , ali ima prelepih uvala ako ides brodicem u sopstvenoj reziji :D
voda je tropski topla, mi smo isli na plaze gde su italijani, grci- englezi ne ;)

Agios Nikolaos na Kritu me podseti na neko mestasce na Bracu :heart:
 
Da, lici....u pravu si, u Agiosu sam bila leta 2009. i kada provedes dve nedelje u njemu pocne malkice da zulja dosada ali se kruzeri samo smenjuju...a ja voooooooolim brodoveeee makar ih samo gledala iz daljine...ono jezerce je kao crna rupa ali je Agios opasno slikovit...ima i prelepu plazu Vulizmi u blizini...jesi li bila?
 
obisla ceo Krit :D
nisam videla samo plazu gde se ide brodicem na severu :)
svidele ti se Matala i Preveli ? :D

Matala je previse vetrovita i mene je sunce ubilo na njoj...ja imam bas osetljivu kozu a tamo duva vetar a koza se samo krcka:mrgreen:, bili su i veliki talsasi u to vreme...inace su one pecinice slatke, kao hipici i prica o njima, dopalo mi se...Preveli je vise zanimljiva nego lepa, rastinje je fino, recica zelenkasta kada sam ja bila ali plaza kao plaza me nije dojmila posebno...

Zapravo ja sam dva puta letovala na Kritu, znam ga u kamen:mrgreen:...najvise su po mom ukusu Retimno i Knosos, to je vec bila ljubav na prvi pogled jer sam sama umetnickiduduk:mrgreen: i bas sam uzivala, trazila lavirint Minotaura, nemoj da mi kazes da nije postojao:sad2:, zamisljala, uzivala u razgovoru sa jednim Grkom o vulkanima, susama, mitovima, Dorcima...to je za mene opijum, plaze jesu lepe, hrana izmisljena, Heraklion je zanimljiv ali ulicice Retimna i moja impresija Knososom su neprocenjive uspomene koje nosim sa Krita...mada je meni bila simpaticna i Ierapetra jer sam osetila dasak Arabije...ili sam ga umislila ali mi se ucinilo kao da sam u nekoj Libiji, mozda zbog blizine iste:mrgreen:
 
I Matala i Preveli imaju borov hlad, zato su mi se svidele, nisi zavisan od supljikastih suncobrana.

Nama M. nije bila vetrovita, vetar duva ka pucini... a more je slaaaano :zaljubljena:

Ja se htela posvadjati sa dragim zbog Knososa, nisam ljubitelj rusevina :rotf:

A, Retimno i A. N. su mi favoriti, mada previse turisticki... vise mi se svidjaju autenticna domorodacka mesta ;)
 
I Matala i Preveli imaju borov hlad, zato su mi se svidele, nisi zavisan od supljikastih suncobrana.

Nama M. nije bila vetrovita, vetar duva ka pucini... a more je slaaaano :zaljubljena:

Ja se htela posvadjati sa dragim zbog Knososa, nisam ljubitelj rusevina :rotf:

A, Retimno i A. N. su mi favoriti, mada previse turisticki... vise mi se svidjaju autenticna domorodacka mesta ;)

Jaoj jesi li videla selo Hora Sfakione?

Ja sam samo naletala tu i tamo na Sfakiance...a bas sam zelela da odem...
 
samo brodicem :)

Prosetala Samariom :flert: tu je bilo Ja hocu Samariu, dragi hoce Knosos :D
i, prelep miris borovine :aha:

videla kri-kri kozicu :flert:

Da nisi pomesala sever i jug, vetrovi su na severu u Retimnu, ne na Matali i Preveliju ;)
 
Poslednja izmena:
PRIJATELJICE PUTNICE NEĆU DA SE MEŠAM NO OVO JE TEMA O BRACU JOŠ ZA SADA ...BAR MI SE TAKO ČINI.....:per:nadam se da se ne ljutite ..jer o Grckojimate sto tema ..mogu da kažem skoro o svakom selu :rumenko::rtfm:

čisto ako ste se zanesle:hahaha:

ako ste se tako raspričale ...možete i o drugim otocima ali na Jadranu hmmm :bye:
 
Poslednja izmena:
Moze lock na ovu temu. Postavljacica je dobila odgovor da je plaza shpicorojka i to je dovoljno. :) a i ustanoviuli smo da su im plaze sra.nje i da su grcke lepse 100 puta.

Nema svrhe reklamirati za DZ neciji turizam a posebno ne NDH-azijski
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top