Pretuceni zbog cirilice!

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.191
Инцидент у Пријепољу

Два одборника Демократске странке Србије у Скупштини општине Пријепоље "брутално претучена" након избацивања из скупштинске сале, тврде у ДСС-у.

Демократска странка Србије саопштила је да су двојица одборника те странке у Скупштини општине Пријепоље "брутално претучена" јер су тражили да материјали за седнице парламента буду писани и на ћирилици.

Наводи се да су одборници Милан Гачевић и Небојша Минић претучени јуче на седници Скупштине општине Пријепоље, као и да их је, по налогу председника Скупштине општине Јусуфа Мушкића, пред 60 одборника и у директном ТВ преносу, претукла група младића.

Та група је, како се наводи, била без било каквих ознака идентификације, "а Мушкић их је ангажовао као наводно скупштинско обезбеђење".

Одборнике ДСС-а који су, упркос изреченој мери удаљења са седнице, дошли на поподневни наставак седнице Скупштине општине Пријепоље, избацило је скупштинско обезбеђење.

Приликом интервенције обезбеђења дошло је до гужве, а већи број опозиционих одборника је у наставку седнице тврдио да су одборници Минић и Гачевић претучени и да су затражили лекарску помоћ у овдашњем Дому здравља.

"Након избацивања из скупштинске сале, уз грубу примену силе, Гачевић и Минић су завршили у пријепољском Дому здравља, са повредама по глави, телу и ногама", наводи се у саопштењу ДСС-а.

Истиче се да је председник Скупштине општине Пријепоље, уместо да испуни законску обавезу и материјал достави и на ћирилици, изрекао меру удаљења за двојицу одборника са седнице, а затим наложио и, како се наводи, бруталну употребу физичке силе.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/Србија/689181/Инцидент+у+Пријепољу.html

:dash::dash::dash::dash:
 
Ко им је крив.
Траже ћирилицу у демокрацијској еуропској србији.И још од Јусуфа.
Треба их уапсити и предати НВО због говора мржње и изазивања верске и националне нетрпељивости.
 
Kako da ne , ko zna sta su muvali i kome su se zamerili pa sad izmisljaju ovako imbecilne razloge .

Јесте,колега.
Баш се на снимку виде фини момци из обезбеђења.
Културни и униформисани мирно су и демокрацијски удаљили зликовце који су Јусуфу совали мајку и пружали отпор.
 
Јесте,колега.
Баш се на снимку виде фини момци из обезбеђења.
Културни и униформисани мирно су и демокрацијски удаљили зликовце који су Јусуфу совали мајку и пружали отпор.
Ma ne mislim ja da je taj Mula Jusuf nevin u celoj prici i da je imao pravo da ih bije , samo im je to obrazlozenje smesno , satro prebili ih zbog cirilice ,yebote to groktanje o satro nacionalnoj ugrozenosti kod balkanske plemenske stoke je vec toliko izlizano i provaljeno u zadnjih 20 godina , da je pravo cudo da jos ima veseljaka koji se loze na tu pricu
 
Ma ne mislim ja da je taj Mula Jusuf nevin u celoj prici i da je imao pravo da ih bije , samo im je to obrazlozenje smesno , satro prebili ih zbog cirilice ,yebote to groktanje o satro nacionalnoj ugrozenosti kod balkanske plemenske stoke je vec toliko izlizano i provaljeno u zadnjih 20 godina , da je pravo cudo da jos ima veseljaka koji se loze na tu pricu

Mula Jusuf,Aganlija,Jusuf Mula,Aganlija :mrgreen::mrgreen:

 
Ma ne mislim ja da je taj Mula Jusuf nevin u celoj prici i da je imao pravo da ih bije , samo im je to obrazlozenje smesno , satro prebili ih zbog cirilice ,yebote to groktanje o satro nacionalnoj ugrozenosti kod balkanske plemenske stoke je vec toliko izlizano i provaljeno u zadnjih 20 godina , da je pravo cudo da jos ima veseljaka koji se loze na tu pricu
P tebi se to svakako ne moze desiti
 
Ma ne mislim ja da je taj Mula Jusuf nevin u celoj prici i da je imao pravo da ih bije , samo im je to obrazlozenje smesno , satro prebili ih zbog cirilice ,yebote to groktanje o satro nacionalnoj ugrozenosti kod balkanske plemenske stoke je vec toliko izlizano i provaljeno u zadnjih 20 godina , da je pravo cudo da jos ima veseljaka koji se loze na tu pricu

Колко сам упознат,
Мађари,Хрвати,Бугари,Роми,Бошњаци,Албанци,Словаци.....и слични,грокћу охохохој уназад.
С разлогом или без.И успевају грактањем,махимално.Уз свесрдну помоћ демокрације.
Дакле,има ли Српска национална мањина икаква права у обраћању јавности?
 
Могли бисмо да говоримо да је ово један од уобичајених окршаја неких локалних кабадахија и да је ћирилица неки "патриотски" аргумент, за који се хватају "битанге", да се тамо, у Пријепољу, већ недељама не кува и не расправља управо о увођењу босанског језика као службеног. Догађај има позадину и неки су смењени, не знам детље, то ће боље знати људи одатле. Углавном, предлог је да, поред српског језика и писма у званичној употреби у Општини Пријепоље буде уведен у службену употребу босански језик и латинично писмо!
 
Могли бисмо да говоримо да је ово један од уобичајених окршаја неких локалних кабадахија и да је ћирилица неки "патриотски" аргумент, за који се хватају "битанге", да се тамо, у Пријепољу, већ недељама не кува и не расправља управо о увођењу босанског језика као службеног. Догађај има позадину и неки су смењени, не знам детље, то ће боље знати људи одатле. Углавном, предлог је да, поред српског језика и писма у званичној употреби у Општини Пријепоље буде уведен у службену употребу босански језик и латинично писмо!

Bosanski jezik ne postoji.
 

Back
Top