Ne mogu da stavim sociva :(((

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stajke_93

Zainteresovan član
Poruka
230
Aaa, od kad nosim naocare, cekam na ovo (bar 6 god) i najzad kad sam ih nabavio, NE MOGU DA IH STAVIM... :((((

Umrecu..

Mnogo su meka, zalepe mi se za prst, svasta sam pokusavao, i kad sam taman uspeo da ga lepo okrenem prema oku na prstu, ono se ne skida sa prsta, vec ostaje na njemu.. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!1111

Ne mogu da verujem!!!!!!!!!!1

Pomozite molim vas... STA DA RADIM????

Hvala puno unapred...
 
prvo, opusti se malo....bez zezanja
ako su meka sociva onda treba malo vremena
i nekoliko pokusaja da ti sve sjedne...
kad se iskuliras malo idi u kupatilo, stavi pred sebe cist peskir...u slucaju da ti ispadnu
uzmi tekucinu za odrzavanje i probaj ponovo pa ponovo...
i zapamti; nista im neces uraditi, niti ces se ozlijediti...
samo hrabro : )

sociva nosim vec 18 godina...polutvrda
nosila sam i meka pa znam kroz sta prolazis..
znaci, samo bez panike

evo ti i "kratak vodic" ... : )

http://www.obrigcontactlenses.com/applylenses.html
 
Druže, da li si i to pokušavao sam da staviš sočiva?
Potraži neku stručnu pomoć. :)
I ne brini! ;)

Ma gde sad da trazim pomoc, ako ne stavim veceras, roknucu se, u pm..... Pokazivala mi doktorka, ali kod nje je sve bilo drugacije.. ne mogu da verujem kolika nervoza trenutno prolazi kroz mene..... ako ste bili u slicnoj situaciji da konstantno nesto ne mozete da uradite, onda me shvatate.. Druze, hvala na odgovoru..
 
pa,evo ti moj dobro uvezban postupak,mogu tako i bez ogledala:
ruke obavezno mokre
izvadis socivo,stavis ga na dlan i stavis dosta fizioloskog rastvora
(verovatno ti se zbog necinjenja ovoga to i desava)
kada zavrsis sa zalivanjem,lepo ga sa dlana prebacis na kaziprst suprotne ruke i lepo ga ,pomazuci se drugom rukom otvoris i namestis
potom,slobodnom rukom malo otvoris oko,stavis socivo i ne sklanjajuci ruku kojom pridrzavas kapak,malko kolutas ocima
i to je to(:
 
Ma gde sad da trazim pomoc, ako ne stavim veceras, roknucu se, u pm..... Pokazivala mi doktorka, ali kod nje je sve bilo drugacije.. ne mogu da verujem kolika nervoza trenutno prolazi kroz mene..... ako ste bili u slicnoj situaciji da konstantno nesto ne mozete da uradite, onda me shvatate.. Druze, hvala na odgovoru..

ma, problem i jest u nervozi, a ne u socivima
idi...popij pivo pa probaj opet, ozbiljno : D
 
Moras da naviknes zenicu da se ne pomera previse dok stavljas socivo, to je cisto stvar prakse, ne moze niko teorijski da ti objasni :( Laicki receno, glavna stvar je da ti se oko ne plasi prsta, cisto stvar navike.

Meni je npr. kada sam to ucio mnogo lakse bilo da naucim desno oko tu lekciju, negoli levo, nemam pojma zasto, mozda ima veze sa tim sto sam desnjak.

E da, pokusaj sa fizioloskim rastvorom, mozda ce se sa njim socivo lakse odvojiti od prsta i zalepiti za oko.
 
Pa imam, ali dok je mokro, skroz omeksa, i presavija se... i lepi za prst jos vise.... jooooj......

Ja da ti kazem moje iskustvo. Pokusaj da se zagledas u jednu tacku, znaci kao da ne stavljas sociva, srednjim prstom jedne ruke povuces dole, a drugim gore i sirom otvoris oci. Uzmes socivo na kazi prst i njezno prineses oku, i gurnes. Onda ako ti nije leglo dobro trepci dok ti se ne legne kako treba :)

Evo ti klip


 
Dobio sam tecnost, sipem na dlan leve ruke, i stavim socivo na njega, onda cim ga pipnem prstom, ono se zalepi gde stigne, i jedva ga vratim na dlan.. i tek kad se malo osusi, moze da se delimicno otvori. ali je i dalje na dnu ulubljeno... stavim na oko, osetim oko prstom, ali se socivo umesto na oko, okrene na prst.. tj savije se na drugu stranu preko jagodice prsta... 20 puta sam probao, i poludeo sam...
 
Ovako, samo bez nervoze, nadam se da ne zuris nigde. Polako, celo vece je pred tobom. :)
Evo kako sam ja naucila:
Naspem fizioloski na dlan leve ruke jer sam desnjak. Treba da bude dovoljno tecnosti da socivo lepo pliva u joj, ruke suve. Izvadim socivo iz kutijice, promuljam malo na dlanu sa fizioloskim. Vrhom kaziprsta desne ruke "pokupim" socivo sa dlana, tako da je onaj otvoreni deo okrenut prema oku.
Drugom rukom otvorim okom, kaziprstom gornji deo, a palcem donji.
Sad dolazi vazan deo, gledaj u jednu tacku i ne pomeraj zenicu. Socivo mora da "nalegne" na zenicu, ako je pomeras, desavace ti se upravo to sto si opisao! Moras da verujes sebi i da naviknes oko da se ne boji. Nikako se ne mozes povrediti niti "ubosti" u zenicu, jer upravo socivo te stiti. :)
Kad "prilepis" socivo tacno na zenicu, ono nece nigde mrdati.
Srecno, i samo smireno, svi smo naucili. :)
 
Dobio sam tecnost, sipem na dlan leve ruke, i stavim socivo na njega, onda cim ga pipnem prstom, ono se zalepi gde stigne, i jedva ga vratim na dlan.. i tek kad se malo osusi, moze da se delimicno otvori. ali je i dalje na dnu ulubljeno... stavim na oko, osetim oko prstom, ali se socivo umesto na oko, okrene na prst.. tj savije se na drugu stranu preko jagodice prsta... 20 puta sam probao, i poludeo sam...

Alo stavi ga na dlan, i onda stavis dosta tecnosti da pliva, sa dlana ga prebacis na kaziprst i onda u oko.
 
Dobio sam tecnost, sipem na dlan leve ruke, i stavim socivo na njega, onda cim ga pipnem prstom, ono se zalepi gde stigne, i jedva ga vratim na dlan.. i tek kad se malo osusi, moze da se delimicno otvori. ali je i dalje na dnu ulubljeno... stavim na oko, osetim oko prstom, ali se socivo umesto na oko, okrene na prst.. tj savije se na drugu stranu preko jagodice prsta... 20 puta sam probao, i poludeo sam...
Socivo i teba da bude ulubljeno. :)
Po pravilu, lepi se kad je suvo i kad mu fali tecnosti. Ako su ti oci suve i trebaju ti kapi, desavace ti se da se socivo slepi kad ga izvadis iz oka. Ovo resavas opet tako sto naspes malo fizioloskog na dlan i okupas ga u njemu, ono se uglavnom samo rastvori, a ako ne, pazljivo ga sam otvori, ruke prvo namokri (ja to radim fizioloskim, ne verujem vodi iz slavine).
 
Dobio sam tecnost, sipem na dlan leve ruke, i stavim socivo na njega, onda cim ga pipnem prstom, ono se zalepi gde stigne, i jedva ga vratim na dlan.. i tek kad se malo osusi, moze da se delimicno otvori. ali je i dalje na dnu ulubljeno... stavim na oko, osetim oko prstom, ali se socivo umesto na oko, okrene na prst.. tj savije se na drugu stranu preko jagodice prsta... 20 puta sam probao, i poludeo sam...

prvo stavi socivo,pa preko fizioloski,obilno-i nema sanse da bude problema
i vlazne ruke
hajde,probaj tako,pa javi

i jos nesto
ja vidim da ti bas nista ne znas o socivu,cak ni oblik kava treba da bude:lol:,pa ti opet idi kod ocnog,da ti lepo pokaze i sve objasni(:
 
Nosim sociva toliko dugo da cu za neko vreme zasluziti i penziju u nosenju istih :lol:.

Prvo nosila tvrda (al' je to bila prilicna muka). Posle presla na meka i vrlo sam zadovoljna. U pocetku sam imala ona godisnja, a trenutno sam na nekim dvomesecnim/tromesecnim.

1) Dobro operes ruke sapunom. Mozes da ih osusis na vazduhu ili da ih skvasis fizioloskim (ja praktikujem susenje).
2) Iz posude prebaci socivo na l. dlan.
3) Kapni na njega rastvor za cuvanje koji upotrebljavas (ili fizioloski rastvor) i lagano kaziprstom d. ruke istrljaj prvo jednu pa drugu stranu sociva. Pazi da socivo ne okrenes naopacke pre stavljanja - osetices u oku da ti smeta i onda moras skidati i ponoviti postupak.
4) Bogato isperi socivo (za to koristim iskljucivo fizioloski rastvor).
5) Prstima desne ruke (palac, srednji prst - meni je tako lakse), ako si desnjak, uhvati krajeve sociva i socivo prebaci na levi kaziprst (levi dlan je okrenut na gore).
6) Levu ruku sa ispruzenim prstom i socivom priblizavas levom oku.
7) Srednji prst leve ruke sluzi da potegnes donji kapak levog oka na nize. Mali i domali prst te ruke su skupljeni dok je palac te iste ruke ispravljen, kao i kaziprst na kojem je socivo.
8) Desnu ruku, tacnije srednji desni prst sluzi da gornji deo l. kapka povuces ka gore.
8) Stavis socivo u oko.
9) Ponovis postupak i za drugo oko.
10) Pri skidanju sociva takodje operes ruke, iste prste (kao gore) koristis da rasiris kapke, a onda "stipnes" socivo palcem i srednjim prstom l. ruke za l. oko i obratno za desno.
11) Socivo stavis na dlan, kapnes par kapi rastvora za cuvanje na socivo, istrljas i spremis u kutijicu.
12) Kutijicu sa socivima napunis rastvorom koliko je potrebno.

U pocetku mozes to raditi sedeci za stolom, a ispred sebe polozi ogledalce. Kasnije ces, bez problema, moci da ga stavljas i bez ogledala, u stojecem stavu, u kupatilu (ispred ogledala).

Ako ne uspes ni nakon brojnih saveta - onda pravac ocni lekar i uvezbaj kod njega u ordinaciji.
 
Poslednja izmena:
Nosim sociva toliko dugo da cu za neko vreme zasluziti i penziju u nosenju istih :lol:.

Prvo nosila tvrda (al' je to bila prilicna muka). Posle presla na meka i vrlo sam zadovoljna. U pocetku sam imala ona godisnja, a trenutno sam na nekim dvomesecnim/tromesecnim.

1) Dobro operes ruke sapunom. Mozes da ih osusis na vazduhu ili da ih skvasis fizioloskim (ja praktikujem susenje).
2) Iz posude prebaci socivo na l. dlan.
3) Kapni na njega rastvor za cuvanje koji upotrebljavas (ili fizioloski rastvor) i lagano kaziprstom d. ruke istrljaj prvo jednu pa drugu stranu sociva. Pazi da socivo ne okrenes naopacke pre stavljanja - osetices u oku da ti smeta i onda moras skidati i ponoviti postupak.
4) Bogato isperi socivo (za to koristim iskljucivo fizioloski rastvor).
5) Prstima desne ruke (palac, srednji prst - meni je tako lakse), ako si desnjak, uhvati krajeve sociva i socivo prebaci na levi kaziprst (levi dlan je okrenut na gore).
6) Levu ruku sa ispruzenim prstom i socivom priblizavas levom oku.
7) Srednji prst leve ruke sluzi da potegnes donji kapak levog oka na nize. Mali i domali prst te ruke su skupljeni dok je palac te iste ruke ispravljen, kao i kaziprst na kojem je socivo.
8) Desnu ruku, tacnije srednji desni prst sluzi da gornji deo l. kapka povuces ka gore.
8) Stavis socivo u oko.
9) Ponovis postupak i za drugo oko.
10) Pri skidanju sociva takodje operes ruke, iste prste (kao gore) koristis da rasiris kapke, a onda "stipnes" socivo palcem i srednjim prstom l. ruke za l. oko i obratno za desno.
11) Socivo stavis na dlan, kapnes par kapi rastvora za cuvanje na socivo, istrljas i spremis u kutijicu.
12) Kutijicu sa socivima napunis rastvorom koliko je potrebno.

U pocetku mozes to raditi sedeci za stolom, a ispred sebe polozi ogledalce. Kasnije ces, bez problema, moci da ga stavljas i bez ogledala, u stojecem stavu, u kupatilu (ispred ogledala).

Ako ne uspes ni nakon brojnih saveta - onda pravac ocni lekar i uvezbaj kod njega u ordinaciji.

Hvala puno na lepom objasnjenju.. :D Ali ja sve to uradim, ali socivo nece da ostane u oku... :( Nego na prstu... ne znam sta mu je, ali me psihicki vise ubilo... Btw, hvala svima na dosadasnjim savetima i komentarima.. idem sad opet da probam...
 
Kako da znam da li je naopacke, kad je ovo moje potpuno identicno sa obe strane.? :) Zvao sam doktorku, i ona kaze da nema veze na bilo koju stranu da ga stavim. mozda su moja takva.. Tacnije mi je rekla da to nista nece smetati, mozda se pogresno izrazila.. mozda je stvarno nebitno kod mojih.. i provalio sam da su manja nego ova na snimku...
 
Ljudi, stavio sam sociva uz pomoc roditelja posle mukotrpnih pet sati pokusavanja.. Oci mi otekle... Slabije vidim sa socivima, iako su jaca od naocara... To me razocaralo, sve mi cudno, kad gledam tastaturu, izgleda mi cudno, nekako kao okruglo, tj ne bas bukvalno, ali dugmici izgledaju nekako ispupceno... Ne znam da li uopste da ih skidam do sutra uvece, posto sam se nenormalno namucio... Hvala svima koji su bili uz mene :)
 
Meni je trebalo pola sata-sat da stavim sociva(u pocetku)kasnije sam se uvezbala i sad ih stavim za minut.Meni je doktorka kod koje sam uzela sociva pokazala kako se pravilno stavljaju.Nije mi jasno kako losije vidis sa njima,posto su sa socivima jace boje,vidi se super.Mozda si ih umrljao posto si ih toliko sati muljao po rukama,probaj da ih isperres onom tecnoscu i uzmi vestacke suze za sociva ako su ti suve oci jer to nekad hoce da smeta kod sociva-narocito kad duva vetar.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top