DA LI SRBIMA TREBA POSAO

Ne znam sta da ti kazem... Neki ljudi znaju da budu nerealni u potrazi za poslom, kao sto i, eventualni poslodavci, znaju da preteruju u davanju neodgovarajucih uslova. Sta je ovde slucaj - mozda utvrdimo ako ljudi pocnu da ucestvuju na temi.
 
Поједини су лењи да је то за сваку осуду. Не желе људи ни мало да се цимну па да виде како може лепо да се заради. Поготово у пољу комерцијале и сл.
 
Pre šest sedam dana sam postavio oglas da trazim komercijaliste za podrucje Srbije moj oglas je pregledan 138 puta a niko pozvao nije da pita o cemu se radi.Pa sad sebe pitam da li nekom treba posao ili svi lepo žive?

Mnogo puta sam se iscimala za ovakve oglase pa kad sam se raspitala o cemu se radi, vratila sam se da radim u sugavu kladionicu da gubim dane i razmisljam kako mi je faks bio gubljenje dana, zivaca i kinte....Tako da sad kad vidim oglas komercijalista na terenu necu da se smaram
 
@Yagi - Ima toga i u komercijali i udrugim poslovima. Nemaju leba da jedu, na pr, ali procenjuju da li im je plata odgovarajuca, za koje pare hoce, a za koje nece da rade, sta im je ispod nivoa, a sta ne....a sa druge strane uzajmljuju, zive na grbaci roditelja i sl. Znaju cak i decu da naprave, a da ni jedan od roditelja ne radi, s tim sto nije uvek u pitanju to sto ne mogu naci nikakav posao.

Daleko od toga sam da se ne postuju prava i rad zaposlenog (naprotiv !), ali postoji i momenat kad moras da se debelo izboris da bi stigao do neceg odgovarajuceg, a u medjuvremenu treba da jedes, da se obuces ... I posle nekih godina stvarno je out da roditelji, babe i dede i ostala rodbina izdrzavaju zdrave i prave odrasle ljude, koji nikako da se snadju u zivotu.... :roll:
 
Mnogi nemaju kola a to obično podrazumeva posao komercijaliste:cool:

Da, to obicno ide uz oglas o komercijali. Ja, na pr, nemam kola niti ih vozim, tako da i da hocu da radim (pod pretpostavkom da mi treba posao, sve ili bar dobar deo mi odgovara, poslodavcu takodje) - ako je posao vezan za posedovanje automobila i dozvole, ne bih mogla da se ukljucim u konkurisanje.
 
komercijalista na terenu moze da ima vise znacenja od toga prodaja onih serpi ,usisivaca od po 1000 e od vrata do vrata pa sve do komercijaliste na terenu koji obilazi radnje i ima sluzbeni auto, telefon i prijavu ,fiksnu platu i procenat sto se moze reci da nije posao koji je za ispustanje.Ja u ovoj temi mislim da nadjemo problem sto niko nije pozvao ni da pita o cemu se radi.
 
Da, to obicno ide uz oglas o komercijali. Ja, na pr, nemam kola niti ih vozim, tako da i da hocu da radim (pod pretpostavkom da mi treba posao, sve ili bar dobar deo mi odgovara, poslodavcu takodje) - ako je posao vezan za posedovanje automobila i dozvole, ne bih mogla da se ukljucim u konkurisanje.

da ti nemas kola ali recimo nisi ni pozvao da pitas da li su ti potrebna kola jer posao na terenu ne podrazumeva samo teren voznju i prodaja .Teren je svaki posao van kancelarije.Npr komercijalista za recimo Krusevac ima mozda samo obilazak grada i za to ne treba auto
 
Znam neke koji su radili i bili gonjeni kao robovi pa prvom prilikom napustili celu priču.To je verovatno i razlog što ti se ne javljaju.

I ovo je dobro receno. Za neke stvari nebo ipak nije granica (vec je nesto nize). Znaci, o detaljima za i protiv, najbolje moze da prozbori onaj ko se okusao kao terenski komercijalista.

Kad sam, posle faksa, kretala trbuhom za kruhom, terenska komercijala (bez automobila, u gradu u kojem zivim) bila je jedan od pocetnih poslova. Moj utisak je bi takav da sam sebi rekla - ne ulazis vise u tu pricu, osim ako ti ne gori pod nogama. Mozda sam samo nabasala na pogresnog poslodavca.
 
Poslednja izmena:
da ti nemas kola ali recimo nisi ni pozvao da pitas da li su ti potrebna kola jer posao na terenu ne podrazumeva samo teren voznju i prodaja .Teren je svaki posao van kancelarije.Npr komercijalista za recimo Krusevac ima mozda samo obilazak grada i za to ne treba auto

Ne kritikujem te Gorane. Inace, oglas nisam videla (zensko sam :D), a i malo je verovatno da bih se javila zato sto mi sadasnji posao oduzima dosta vremena. Uz njega bi, mozda, moglo nesto da se uklopi, ali sumnjam bas da bi mogla komercijala, sto ne znaci da nisam rada da cujem o ceme se radi, ako hoces da nam izlozis kakav je posao u pitanju.
 
komercijalista na terenu moze da ima vise znacenja od toga prodaja onih serpi ,usisivaca od po 1000 e od vrata do vrata pa sve do komercijaliste na terenu koji obilazi radnje i ima sluzbeni auto, telefon i prijavu ,fiksnu platu i procenat sto se moze reci da nije posao koji je za ispustanje.Ja u ovoj temi mislim da nadjemo problem sto niko nije pozvao ni da pita o cemu se radi.

Onda lepo napises sta tacno podrazumeva taj posao, pa ces time izbeci da budes shvacen kao neko ko radi iz kujne a komercijalista znaci covek koji ce od vrata do vrata da prodaje falsifikovanu robu i smara ljude do mere da na njega puste psa...

Ne vidim cemu lamentiranje, ako sam nisi svestan sta masa tih oglasa podrazumeva i sta se iza njih krije
 
zasto da ne u pitanju je prodaja drustvenih igrica tipa ne ljuti se covece, slagalice, domine i jos drugih igrica.To je roba koja se prodaje svuda u knizarama, trafikama,dragstorima i marketima,prodavnicama igracaka,bebi opreme i verovatno jos negde .To moze biti i stalni posao a ako neko vec radi slicne radnje moze mu biti dodatni(honorarni).Plata je na procenat od naplacene robe i to je roba sa normalnim cenama od 50-500 din
 
zasto da ne u pitanju je prodaja drustvenih igrica tipa ne ljuti se covece, slagalice, domine i jos drugih igrica.To je roba koja se prodaje svuda u knizarama, trafikama,dragstorima i marketima,prodavnicama igracaka,bebi opreme i verovatno jos negde .To moze biti i stalni posao a ako neko vec radi slicne radnje moze mu biti dodatni(honorarni).Plata je na procenat od naplacene robe i to je roba sa normalnim cenama od 50-500 din


Ne odgovara im plata na procenat, koji od te vrste prodaje moze biti jako mali. Nesigurno primanje.
 
zasto da ne u pitanju je prodaja drustvenih igrica tipa ne ljuti se covece, slagalice, domine i jos drugih igrica.To je roba koja se prodaje svuda u knizarama, trafikama,dragstorima i marketima,prodavnicama igracaka,bebi opreme i verovatno jos negde .To moze biti i stalni posao a ako neko vec radi slicne radnje moze mu biti dodatni(honorarni).Plata je na procenat od naplacene robe i to je roba sa normalnim cenama od 50-500 din
Znaci trgovacki putnik bez fiksne plate. Nije bas primamljivo.
 

Back
Top