Brook Greenberg ima 17god i izgleda kao beba od 1 godine.

markons82

Elita
Poruka
20.824
Još uvek nije progovorila, ali se smeje i jasno razaznaje ljude iz svog okruženja...
Bruk Grinberg iz Baltimora, u SAD predstavlja, medicinsku misteriju jer sa 16 godina ima telo bebe i mentalni sklop malog deteta. Ovaj jedinstven fenomen, nadaju se američki naučnici, može dati odgovore na pitanja zašto i koliko brzo ljudski organizam stari, kao i može li se taj proces usporiti.

FENOMEN - Bruk Grinbeg je za 16 godina porasla do 72 centimetra, teška je tek nešto preko sedam kilograma, još uvek ima mlečne zube, a kosti su joj na nivou 10-godišnjeg deteta. Još uvek nije progovorila, ali se smeje i jasno razaznaje ljude iz svog okruženja.


Iako je na rođenju bila teška tek 1.800 grama, ništa nije nagoveštavalo da će se Bruk ovako razvijati. Sa četiri godine Bruk je završila u bolnici pošto je pala u san koji je bez prestanka trajao 14 dana. Doktori su joj tada dijagnostifikovali tumor na mozgu, ali...
– Bili smo pripremljeni na to da nam dete umire. Onda je posle dve nedelje stigao poziv iz bolnice sa vešću da se Bruk probudila. Rekli su nam da nema tumor – priča Hauard Grinberg, otac devojčice.
Doktori nikada nisu otkrili uzrok zbog kojeg je Bruk pala u dvonedeljni san.
– Obično nikada nismo imali dobro objašnjenje zašto bi se Bruk razbolela ili kako bi se tako brzo oporavila. Mnogo puta smo bili u velikoj dilemi da li će uspeti da preživi, ali ona je uvek uspevala – kaže Lorens Pakula, doktor koji leči Bruk već 12 godina.
Otac devojčice kaže da je zakucao na vrata mnogih doktora, uvek sa istim pitanjima: „zašto ona ne stari” i „da li ona krije tajnu večne mladosti”. Upravo ta pitanja fasciniraju i brojne svetske naučnike.
Dr Ričard Voker, profesor na medicinskom fakultetu Univerziteta Južna Florida, objašnjava da se telo i mozak Bruk Grinberg ne razvijaju kao jedinstvena celina, na način na koji se to dešava kod svih ostalih ljudi.
- U njenom mozgu bilo je vrlo malih promena. Ona je na mentalnom nivou nivou deteta od tri-četiri godine. S druge strane, kosti su joj se brže razvijale, a zubi sporije. Znači da su delovi njenog tela, što se starenja tiče, potpuno razdvojeni. Verujem da njeno telo može da nam kaže kako funkcioniše starenje - kaže dr Voker

5we-bb.jpg

(preuzeto s neta)

Mozda se neki secaju filma Jack sa Robin Williams-om, gde on glumi "decaka" koji stari 4 puta brze od normalnog...

Meni zvuci fascinantno da geni ( ako je zaista to ) mogu da zaustave starenje do te mere. Tj fizicki i mentalni razvoj coveka.
 
Poslednja izmena od moderatora:
FENOMEN - Bruk Grinbeg je za 16 godina porasla do 72 centimetra, teška je tek nešto preko sedam kilograma, još uvek ima mlečne zube, a kosti su joj na nivou 10-godišnjeg deteta. Još uvek nije progovorila, ali se smeje i jasno razaznaje ljude iz svog okruženja.
Pitam se da li ce da poraste za 1000 god? Mozda se vraca ponovo ona rasa ljudi koja je zivela upravo nesto oko te brojke.
 
Mogucnost telesne besmrtnosti postoji.Starenje nije nuzno.
Mozda niste culi ali pronadjena je vrsta morskih jezeva koji ne stare uopste . Koji mogu ziveti do kraja vremena.
Naravno mehanciki uzroci smrti ostaju a i problem je i kosmicko zracnje koje bi u dugim vremesnkim razmacima unistavalo organizam na nacin koji se u kratkom zivotnom dobu ne primeti.

Ali nemojte se mnogo radovati zbog toga. Mi smo ovde na zemlji u paklu ..Mi smo u sred pakla. A zeleti da ostanemo ovde vecno isto je kao kada bi zatvorenik zeleo da nikada ne izadje iz zatvora. Sta sve ljudsko zavaravanje ne cini. Mada jasno mi je da materijalisti moraju naci neko resenje svom besmislu i apsurdnom pogledu na svet koji zivot pretavara u stavri pa evo ovaj Markons82 nada se da ce ziveti vecno. :) Hoces. Mozda ce se i prekinti starenje ali duh pravovernih nece izdrzati u paklu mnogo duze od ovog veka koji sada zivi. Vama materijalistima ako se svidja na izvolte. Dok vas ne pokosi asteroid ili VULKAN U Jeloustonu. DZABA SE TRUDITE. :)
 
Mada jasno mi je da materijalisti moraju naci neko resenje svom besmislu i apsurdnom pogledu na svet koji zivot pretavara u stavri pa evo ovaj Markons82 nada se da ce ziveti vecno. :) Hoces. Mozda ce se i prekinti starenje ali duh pravovernih nece izdrzati u paklu mnogo duze od ovog veka koji sada zivi. Vama materijalistima ako se svidja na izvolte. Dok vas ne pokosi asteroid ili VULKAN U Jeloustonu. DZABA SE TRUDITE. :)

Iskreno se nadam da si bio sarkastican a ako si zeleo da budes zanimljiv nije ti poslo za rukom.
Neki covek je davno rekao:
" Svakako je velika stvar sto svi znamo da cemo umreti, ali svi zivimo kao da smo sigurno da cemo uvek ziveti "
Tvoj filofski pristup svakoj temi pomalo gubi smisla. Ovo mi je samo bilo zanimljivo jer ako naucnicima zaista podje za rukom da uspore starenje ili kompletno zaustave proces starenja to nece biti nimalo dobra stvar.
 
Pitam se da li je ovde starenje (odrastanje-mentalno i fizicko) samo usporeno ili je potpuno zaustavljeno? Ako je samo usporeno to bi znacilo da ce devojcica kad-tad dostici mentalnu zrelost i fizicke karakteristike odrasle osobe. Pitanje je samo koliki vremenski period ce biti potreban za to.
Ovo mi je samo bilo zanimljivo jer ako naucnicima zaista podje za rukom da uspore starenje ili kompletno zaustave proces starenja to nece biti nimalo dobra stvar.
Slazem se.
 
Pitam se da li je ovde starenje (odrastanje-mentalno i fizicko) samo usporeno ili je potpuno zaustavljeno? Ako je samo usporeno to bi znacilo da ce devojcica kad-tad dostici mentalnu zrelost i fizicke karakteristike odrasle osobe. Pitanje je samo koliki vremenski period ce biti potreban za to.

Koliko sam ja razumeo devojka ( iako isgleda kao beba ) izgleda zamrznuto u vremenu. Tj iako ima sada vec vise od 17god ( mislim da ce ove godine moci da glasa ), po gradji zgleda kao beba a isto tako i mentalno. Sumnjam da ce napredovati, jedino ako njen bioloski ravoj nije do te mere usporen pa su potrebne decenije da bi njeno telo i mozak ostarili godinu dana.
 
Koliko sam ja razumeo devojka ( iako isgleda kao beba ) izgleda zamrznuto u vremenu. Tj iako ima sada vec vise od 17god ( mislim da ce ove godine moci da glasa ), po gradji zgleda kao beba a isto tako i mentalno. Sumnjam da ce napredovati, jedino ako njen bioloski ravoj nije do te mere usporen pa su potrebne decenije da bi njeno telo i mozak ostarili godinu dana.

Ne verujem da ce da zivi duze nego mi moze ona da izgleda mlado i to ali ako joj organi unutar nje stare sve je to za dz...

Ma da ona koristi Bozen kozmetiku da ostane mlada i lepa xD

...mutant mali...:per:
 
Sumnjam da ce napredovati, jedino ako njen bioloski ravoj nije do te mere usporen pa su potrebne decenije da bi njeno telo i mozak ostarili godinu dana.

Hari Krouter iz Zapadnog Jorkšira ima samo 11 godina, ali zbog retke bolesti od koje pati, živi u telu odraslog muškarca.

Posledica sindroma progerije je što Hari stari pet puta brže nego njegovi vršnjaci. Već sada koža mu je tanka i počinje da se bora, kosa mu sporije raste, brzo se umara i more ga zdravstveni problemi jednog penzionera.

Svakodnevno mora da vežba da bi mu uglobovi bili elastični, a redovno pije i tablete protiv bolova. Međutim, dečak se ne predaje: na sve načine trudi se da uživa u svom detinjstvu i ponaša se u skladu sa svojim uzrastom. Pošto obožava prirodu, član je izviđača, a sutra će primiti i nagradu kao zapovednik izviđačke grupe.

„Mogu da radim dosta stvari koje i moji vršnjaci. Najgore mi je preko noći jer tada osećam neku čudnu bol. Nerviraju me ljudi koji nisu upoznati s mojim stanjem pa zure u mene na ulici i gledaju me kao da sam čudovište,“ otkrio je Hari.

Njegovi roditelji ponosni su na hrabrog dečaka, tim pre što je mladi Britanac jedina osoba na planeti koja boluje od posebnog oblika ovog sindroma. Čovek kog koga je ova bolest dijagnostikovana umro je sa samo 26 godina.

„Promene u Harijevim genima su jedinstvene i lekari ne znaju šta će se dogoditi s mojim sinom. Proživljavali smo vrlo teške trenutke i često se pitali 'Zašto baš nama?', ali sada smo se pomirili sa svim i mnogo nam je lakše,“ rekla je njegova mama

http://www.srbijanet.rs/vesti/bizarno/51581-decak-stari-pet-puta-brze-od-svojih-vrsnjaka.html

Ako Hari ubrzano stari zasto Bruk ne bi usporeno starila..
 

Back
Top