Benzin u demokrackoj Srbiji skuplji nego u Švajcarskoj!A Tadić laže da će biti bolje!

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
CENE GORIVA VEĆE ZA ČETIRI DINARA
Benzin skuplji nego u Švajcarskoj

B. Stamenković | 10. 05. 2010. - 20:00h | Foto: S. Đalić | Komentara: 119
Gorivo će od subote najverovatnije da poskupi u proseku za 4,15 dinara po litru. Benzin će vozači u Srbiji plaćati 3,8 dinara više po litru, a dizel goriva 4,5 dinara više. Tako će benzin koštati rekordnih 119,42 dinara, dok će najviša propisana cena evrodizela biti 120,83 dinara.


Građani se žale da će automobil od sada voziti samo u specijalnim prilikama
Naša zemlja je po cenama benzina postala šampion u regionu, prestigli smo čak i Sloveniju, a još više zabrinjava činjenica da smo po cenama među prvima u Evropi - skuplji smo čak i od Švajcarske.


Česta poskupljenja derivata postala su nepodnošljiva za većinu vozača. Mnogima je automobil već postao luksuz i koriste ga samo „u specijalnim prilikama” ili kad moraju, o čemu svedoči i pad prometa na pumpama za oko 30 odsto.

- Ovo postaje strašno, pravi atak na budžet. Moraću ozbiljno da razmislim da li da se uopšte vozim automobilom. Ako cene budu i dalje divljale, preći ću na neki drugi vid prevoza. Možda kupim bicikl - besan je Petar Lalić, kojeg smo danas zatekli na jednoj beogradskoj pumpi.

Ovo je, inače, sedmo poskupljenje derivata nafte od januara ove godine, a gorivo je poslednji put poskupelo pre oko mesec dana, nakon čega je promenjena uredba o cenama derivata. Tako se sada korekcija pravi umesto na 15, na svakih mesec dana, a čeka se da nafta poskupi ili pojeftini za najmanje 3,5 odsto. Srbija se novim poskupljenjem probila u sam vrh država u regionu.


Koliko košta benzin u Evropi
Država benzin evrodizel
Austrija 1,22 1,12
Bosna 1,08 1,04
Bugarska 1,13 1,14
Crna Gora 1,19 1,11
Francuska 1,40 1,28
Grčka 1,45 1,26
Hrvatska 1,16 1,07
Italija 1,40 1,31
Makedonija 1,12 0,90
Nemačka 1,45 1,25
Slovenija 1,21 1,16
Švajcarska 1,17 1,21
Srbija 1,19 1,21
* cene su u evrima

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/188660/Benzin-skuplji-nego-u-Svajcarskoj

Aj mi kažite da li je logično da benzin u Švajcarskoj u kojoj je prosečna plata 1500-2000 evra bude jeftiniji nego u Srbiji u kojoj je prosečna plata 200-250 evra ? :dash:

A naša vrla Institucija nas laže kako će od kraja 2010. godine da nam bude bolje a za 100 godina kada svi pomremo će nam biti još bolje ! :dash: I kako čovek posle da ne uzme motku u ruke i ne otera ove lopove sa vlasti ? Ali narod je ovca čim ćuti i trpi sve ovo !
 
Znaju oni kada da podignu cene, otoplilo, pa će narod po starom običaju sam sebi da uskraćuje nešto što se ovde zove luksuz a svuda u svetu potreba.
Kako će Srpski seljaci da se izbore sa ovom cenom nafte nije mi jasno.
Neradi se ovde samo o poskupljenju nafte i benzina za nas koj se švrćkamo kolima, problem je taj što rast cene derivata odma utiče rast cena i drugih stvari koje su ipak neophodne i nemogu se smatrati luksuzom.
Poskupeće javni prevoz, poljoprivredni proizvodi, hrana uopšte, i ko zna šta još.
Narod će ponovo da se snalazi i ponovo se mogu očekivati kanistri po ulicama, i opet će se benzin švercovati.
Preživeće ovaj narod.
 
Znaju oni kada da podignu cene, otoplilo, pa će narod po starom običaju sam sebi da uskraćuje nešto što se ovde zove luksuz a svuda u svetu potreba.
Kako će Srpski seljaci da se izbore sa ovom cenom nafte nije mi jasno.
Neradi se ovde samo o poskupljenju nafte i benzina za nas koj se švrćkamo kolima, problem je taj što rast cene derivata odma utiče rast cena i drugih stvari koje su ipak neophodne i nemogu se smatrati luksuzom.
Poskupeće javni prevoz, poljoprivredni proizvodi, hrana uopšte, i ko zna šta još.
Narod će ponovo da se snalazi i ponovo se mogu očekivati kanistri po ulicama, i opet će se benzin švercovati.
Preživeće ovaj narod.

Upravo u tome je suština problema. Što rast cene goriva izaziva opštu inflaciju i siromaštvo tako da su ovim poskupljenjima svi pogođeni bez obzira da li voze ili ne voze kola.
 

Back
Top