Da li je nas pogled plitak ("...IKEA BOY!!!") ???

shx

Zainteresovan član
Poruka
184
Imam ujaka koji zivi veoma bedno (u materijalnom pogledu). Ima zenu, troje dece, sve je izgubio u proslom ratu. Zivi u podrumu kuce koju je sagradio uz pomoc cele nase porodice.
Neki ljudi zaziru da mu dodju u poset zato sto im je hladno (jer nemaju grejanje), sedi se na starim trosedima, kuva na prastarom sporetu, a ispred kuce ima dosta blata.. jer ceo kraj nije asfaltiran... ispod je brodski pod.. nelakiran... kupatilo do skora nije imalo vrata... zimi se svi skupe u jednu sobu, jer samo nju greju... na drva naravno...
Pitam se jednu stvar, da li ipak, bez obzira na sve, ljudi gledaju na druge ljude veoma povrsno? Tacnije, gledaju ih kako su obuceni, sta imaju u kuci, gde su isli na odmor, voze li kola i koja.... A ja bas volim da dodjem kod njih. Nekako su uvek nasmejani i kuca im je puna... Tog coveka kada gledam, gledam ga ravno u oci, i vidim koliko je bogat.....
 
Nemoj se ljutiš kad ti moderator bude frljnuo temu na neku levu lokaciju... Uz sve blagoslov ekipice koja sebe smatra žešćim filozofima... Ovde zapravo sve puca od filozofiranja ...Ovo što je napisano izlazi iz njihovog uskog okvira poimanja sveta. Znaš na "filozofiji" se skupljaju noću, pod okriljem mraka... Kad ceo svet noću radi šta treba da se radi noću, oni ovde "filozofiraju"...


A što rekla Mima iz Audicije: "Nije blago ni srebro ni zlato, već je blago što je srcu drago"
 
Dlakava_Strvina:
Nemoj se ljutiš kad ti moderator bude frljnuo temu na neku levu lokaciju... Uz sve blagoslov ekipice koja sebe smatra žešćim filozofima... Ovde zapravo sve puca od filozofiranja ...Ovo što je napisano izlazi iz njihovog uskog okvira poimanja sveta. Znaš na "filozofiji" se skupljaju noću, pod okriljem mraka... Kad ceo svet noću radi šta treba da se radi noću, oni ovde "filozofiraju"...


A što rekla Mima iz Audicije: "Nije blago ni srebro ni zlato, već je blago što je srcu drago"

Pravo da ti kazem to sam se i pitao??? Video sam par tema koje su skinuli sa filozofije potpuno bez razloga. Ne kapiram... :x
 
chokolada:
Ma tako ce ti to uvek biti. Yebi ga, ljudi su takvi (nazalost) :cry:
Mnogi ljudi oko mene imaju neki trip dda gledaju ko ima koliku kucu/koliko para i to je meni ogavno! Nikada necu biti takva nadam se...
Kao sto rece Dusan Radovic: U malim kucama i stanovima odvijaju se mali zivoti. Kad se oni presele u vece kuce ili stanove izgledaju jos manji
Cista istina, ako pre toga sagledas neke vrlo vazne stvari
 

Back
Top