Udostojite me odgovora

  • Začetnik teme neznalica
  • Datum pokretanja
/boot je posebna particija u LINUX-u na koju se smestaju fajlovi za bootovanje sistema (trebalo bi da je velicine 100-150MB).

Veseli dodatak:
swap je particija koja se koristi ka virtuelna memorij(trebalo bi da je duplo veca od ram-a - fizicke memorije).
/ je kao C:\ u winu (odredjene velicine zavisi od potrebe)
POZDRAV :wink:
 
FROZEN:
/boot je posebna particija u LINUX-u na koju se smestaju fajlovi za bootovanje sistema (trebalo bi da je velicine 100-150MB).
Gresish, ovaj silno gresish, sine! :D

/boot uopshe ne mora da bude particija, chak mi je i glupo da razdvojim / i /boot particije... Mada, ako ti tu vidish smisla mozesh da mountujesh particiju na /boot...
Znachi /boot je direktorijum u kome se odprilike nalazai:
- binarni kernel (bzImage, vmlinuz)
- initrd - Initial Ram Disk, set modula koji se podizhe kao ram disk pre mountovanja / particije
- konfiguracije za lilo/grub (npr. System.map)
i sl.
 
..Iliti boot file..;)
"
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
"

U kombinaciji vishe OS-ova, postoji par linija vishe sa bitnim informacijama.....Jako bitnim..:):):)

Eto, to ti je sve o boot-u.
NEMOJ GA BRISATI NI U KOM SLUCAJU.......Ako vec nisi..;)
 
Agent Orange:
..Iliti boot file..;)
"
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
"

Chovek je pitao za BOOT DIREKTORIJUM a ne za boot.ini. Koliko ja znam u windozzi na postoji boot dir. Ili ja greshim..
A, ako je izbrisao boot.ini mozhe da podigne sys sa recovery konzolom i da ga izedituje
 

Back
Top