Bol u cevanicama i oko njih

ShadowNinjaMan

Primećen član
Poruka
549
Dakle ovako.Da sam starac neki pa i da razumem,ali imam 17 godina.Nisam neshto preterano tezak pa da kazete da je od toga(visok sam 176 imam 80kg(resicu se tih par kg uskoro :) )).Ali imam dakle jak bol u cevanicama(na obe noge)i oko cevanica, znachi sa leve i desne strane.Taj bol mi se uglavnom javlja prilikom trcanja ili preskakanja vijace.Dakle ja treniram vec dugi niz godina(4-5),doduse sa velikim prestancima.Ali pre mi se to nikada nije desavalo a sada redovno kad trcim krene kao da me sece nozem i jedva stojim na nogama,kamoli trcim.Mislim mogao bih da nastavim da trcim sa tim bolom ali to bi bilo skroz nepotrebno.Interesuje me zbog cega je ovo,ako znate i kako se toga resiti?
Naravno oticicu i do doktora ako je nesto ozbiljno (a verovatno jeste jer sam ja mlad josh uvek da bi mi se tako neshto desavalo :confused: ) ali ne znam gde,jer se moj dom zdravlja trenutno renovira i ne znam gde bih isao,pa ako znate.
Hvala unapred!
 
moguce je da si prefrsirao mishic, ili mishice....
ali obidji lekara za svaki sluchaj.


Extensor_digitorum_longus.png
 
Auuuuu 3 meseca?!?! :shocked:
Jel moze da se nesto jako zakomplikuje ako treniram sa tom upalom?Mislim trenirao bih dok ne krene taj bol znachi oko 15-20 minuta.Jer su mi kardio vezbe sada najpotrebnije jer sam na definiciji...A 3 meseca je mnogo,procice mi leto i puno lepih devojaka :)
 
Ja sam jedno leto imao slican problem. Malo me je vise bolela desna cevanica. Nisam morao sasvim da prestanem trenirati. Pravio bih pauze od po par dana, ali sam morao potpuno da izbacim skakanje, pliometriju, sprinteve, trcanje uz brdo i uopste po neravnom terenu. Trcao sam samo po ravnom asfaltu umerene distance i laganim tempom. To mi je najmanje smetalo. Kroz par meseci sam malo ubacio i 'stresnije' aktivnosti poput sprinteva gde noge jace treckaju o tlo. A onda je dosla jesen i zima i posao i treninzi se znacajno proredili pa je problem nestao sam od sebe. Sledece leto sam postepeno povecavao obim i intenzitet pa se problem nije ni javio.
 
Pozdrav

Slušaj samo mene.Ja sam ozbiljan trkač i imam isti problem ( kod mene je samo leva noga ).
Pod jedan pređi na mekanu podlogu tj isključivo travu.Nosi isključivo trkačke patike za dužinsko trčanje tj.one sa debljim petama i đonovima uopšte..Smanji brzinsko trčanje.Nijedan lekar ti neće pomoći to je zasigurno.Ja sam probao sve moguće masti ( Grčki vicks,voltaren,tedonal,konjsku mast u svim varijantama i td. ).Ponajbolje bi bilo da pređeš na biciklizam jedno mesec i po.Tako ćeš sačuvati noge a radiće ti pluća.
 
I ja sam trkac, mada se ne usudjujem da za sebe kazem da sam ozbiljan jer od toga sigurno necu zaraditi pare. :D A ja mu kazem da je bolje da trci i po najtvrdjem celiku nego po travi. Neravne podloge su jednostavno lose. Lose su za sve. Lose su za zglobove, za tetive, za polozaj tela i glave tokom trcanja, za sve. Amortizacija udara koju pruzaju je neznatna u odnosu na asfalt. Mislim da se cak mogu naci i neka istrazivanja koja ce to potvrditi. Jedina podloga koja realno pruza bolju amortizaciju jeste tartan. I naravno kao sto si rekao mora imati prave patike za trening, ali ja bih pre naglasio ocuvane ili nove patike za trening kojima se nije urusio unutrasnji djon ili tzv midsole.
Sto se tice pravljenja pauze, to ce morati sam da oceni jer ja recimo nisam morao sasvim da prestanem. Ako je kod njega malo ozbiljnije morace praviti duzu pauzu. Ja bih ti savetovao da probas da napravis pauzu a posle da osluskujes telo. Kao sto sam rekao na sprint i skok moras zaboraviti za sada. Jedno je sigurno, trcanje po travi ce sigurno vrlo brzo pogorsati situaciju.
 
Poslednja izmena:
I ja sam trkac, mada se ne usudjujem da za sebe kazem da sam ozbiljan jer od toga sigurno necu zaraditi pare. :D A ja mu kazem da je bolje da trci i po najtvrdjem celiku nego po travi. Neravne podloge su jednostavno lose. Lose su za sve. Lose su za zglobove, za tetive, za polozaj tela i glave tokom trcanja, za sve. Amortizacija udara koju pruzaju je neznatna u odnosu na asfalt. Mislim da se cak mogu naci i neka istrazivanja koja ce to potvrditi. Jedina podloga koja realno pruza bolju amortizaciju jeste tartan. I naravno kao sto si rekao mora imati prave patike za trening, ali ja bih pre naglasio ocuvane ili nove patike za trening kojima se nije urusio unutrasnji djon ili tzv midsole.
Sto se tice pravljenja pauze, to ce morati sam da oceni jer ja recimo nisam morao sasvim da prestanem. Ako je kod njega malo ozbiljnije morace praviti duzu pauzu. Ja bih ti savetovao da probas da napravis pauzu a posle da osluskujes telo. Kao sto sam rekao na sprint i skok moras zaboraviti za sada. Jedno je sigurno, trcanje po travi ce sigurno vrlo brzo pogorsati situaciju.

Bravo

Nego ja sam mislio,ako je trava baš sređena,kao na nekim hipodromima,nasipima uz reke i sl.
Slažem se u potpunosti da ako su busenovi i čampasi da će samo pogoršati situaciju.Znači da je ravno dole gde trči i gazi.Ja imam staze i takvog tipa,pa ako je neravno pre idem po delovima koje su utabale i poravnale auto gume.Samo da je tlo ok.
 
Dakle ovako.Da sam starac neki pa i da razumem,ali imam 17 godina.Nisam neshto preterano tezak pa da kazete da je od toga(visok sam 176 imam 80kg(resicu se tih par kg uskoro :) )).Ali imam dakle jak bol u cevanicama(na obe noge)i oko cevanica, znachi sa leve i desne strane.Taj bol mi se uglavnom javlja prilikom trcanja ili preskakanja vijace.Dakle ja treniram vec dugi niz godina(4-5),doduse sa velikim prestancima.Ali pre mi se to nikada nije desavalo a sada redovno kad trcim krene kao da me sece nozem i jedva stojim na nogama,kamoli trcim.Mislim mogao bih da nastavim da trcim sa tim bolom ali to bi bilo skroz nepotrebno.Interesuje me zbog cega je ovo,ako znate i kako se toga resiti?
Naravno oticicu i do doktora ako je nesto ozbiljno (a verovatno jeste jer sam ja mlad josh uvek da bi mi se tako neshto desavalo :confused: ) ali ne znam gde,jer se moj dom zdravlja trenutno renovira i ne znam gde bih isao,pa ako znate.
Hvala unapred!

Imam isti problem....:confused:Doktori ništa nisu uspeli da mi nađu...doduše ja sam i kao mala imala problema sa zglobovima...
 
Dakle ovako.Da sam starac neki pa i da razumem,ali imam 17 godina.Nisam neshto preterano tezak pa da kazete da je od toga(visok sam 176 imam 80kg(resicu se tih par kg uskoro :) )).Ali imam dakle jak bol u cevanicama(na obe noge)i oko cevanica, znachi sa leve i desne strane.Taj bol mi se uglavnom javlja prilikom trcanja ili preskakanja vijace.Dakle ja treniram vec dugi niz godina(4-5),doduse sa velikim prestancima.Ali pre mi se to nikada nije desavalo a sada redovno kad trcim krene kao da me sece nozem i jedva stojim na nogama,kamoli trcim.Mislim mogao bih da nastavim da trcim sa tim bolom ali to bi bilo skroz nepotrebno.Interesuje me zbog cega je ovo,ako znate i kako se toga resiti?
Naravno oticicu i do doktora ako je nesto ozbiljno (a verovatno jeste jer sam ja mlad josh uvek da bi mi se tako neshto desavalo :confused: ) ali ne znam gde,jer se moj dom zdravlja trenutno renovira i ne znam gde bih isao,pa ako znate.
Hvala unapred!

Vrlo moguce da ti je ukljestena donja suplja vena ili sl pa da noge ne dobijaju dovoljno krvi pogotovo usled vezbanja...Idi sto pre lekaru i naglasi da li nije mozda ovo jer su oni obicno zamajani i gledaju da te sto pre otkace pa obicno i grese u dijagnozama i imaju sindrom tipa idi kuci i odmaraj nije ti nista,puno supa voca povrca i sl - a ovo kazu kad hoce da prekriju svoje neznanje i ne znaju sta tije a da ne ispadnu ne obrazovani...Veruj mi moj drugar zamalo da umre virus mu napao srce a oni mu rekli mnooogo si mrsav poremetio ti se Natrijum u telu idi ti kuci i dobro jedi.....:dash::dash::dash::dash:


I protivnom mozes da dobijes "vene" tj patolosko oboljenje vena
 
Bol u cevanicama se javlja od vijace (najcesce) jer preskakanje vijace veoma opterecuje zglobove, narocito skocni zglob...Trcanje po tvrdoj podlozi takodje izaziva bol u donjem delu nogu....Prestani da preskakanjem vijace za pocetak ili smanji intenzitet...
 
Bol u cevanicama se javlja od vijace (najcesce) jer preskakanje vijace veoma opterecuje zglobove, narocito skocni zglob...Trcanje po tvrdoj podlozi takodje izaziva bol u donjem delu nogu....Prestani da preskakanjem vijace za pocetak ili smanji intenzitet...

Hvala ti gazela na savetima,ali evo bol je prosao sam od sebe nisam trcao nedelju dana,kupio sam nove patike sad je sve po starom! :)
 

Back
Top