post na vodi

y:
Dajte neke recepte?


Skuvaš pasulj, sa seckanom svežom paprikom, ljutom papričicom, crnim lukom, belim lukom...Kad bude gotovo sve lepo propasiraš i začiniš, kako želiš. Ja stavljam samo biber i so.

Skuvaš u vodi seckanu šargarepu, paškanat, celer...pred kraj kuvanja dodaš neke makarone bez jaja, ili jednostavno izmrvljene špagete bez jaja.Kad se sve to skuva, dodaj seckani peršun i obavezno vegetu(odnosno neki C začin i sl.)eto ti posna supica.
na istu foru se spremaju sva ostala jela(krompir paprikaš, grašak,paprike punjene krompirom, sarmice...), samo umesto neke zaprške na zejtinu, dodaješ zapršku od vode, i tamo gde treba domaći sok od paradajza. Možeš i špagete, uključiš maštu, to ti je to
Pite(od jabuka, višanja, bundeve...) se normalno prave, samo što ne podmazuješ pleh, nego malo pospeš brašnom, ili ga podmažeš pčelinjim voskom, mada ja ovu varijantu sa voskom ne volim, jer posle perem pleh 2 sata. uostalom imaš silne neke kuvare sa receptima za posnu hranu, nisu skupi, 50-ak din
 
KUGLICE OD SMOKAVA

Sok od pola limuna, sok od pola pomorandze, 200-250g secera u prahu, 100g oraha i 250g smokvi.
Samleti smokve i orahe, dobro ih izmesati sa secerom i dodati sok od lim. i pomor.Oblikovati kuglice, uvaljati u secer i ostaviti da se osuse.Sluziti u papirnatim korpicama.
 
hvala. pokusala sam da napravim nesto sto lici na krompir paprikas bez mesa ali je ispalo malo fuj..dodala sam griza da bude gusce i paradajza pa je nekako..pa :?
sta bi bila zaprska na vodi? proprzeno brasno?
imam jedan mali posni kuvar, ali nema bas na vodi.
eto kad bih ja da se luksuziram : )
dosadio mi senf : ))
ja postim iz ne znam kojih razloga, nekako mi se cini da sam jaca od kada to radim, mada se kod mene svede najvise na hranu ali i to je nesto. za sada se drzim videcemo : )) valjda ne izbaksuzirah sada
 
Anonymous:
hvala. pokusala sam da napravim nesto sto lici na krompir paprikas bez mesa ali je ispalo malo fuj..dodala sam griza da bude gusce i paradajza pa je nekako..pa :?
sta bi bila zaprska na vodi? proprzeno brasno?
imam jedan mali posni kuvar, ali nema bas na vodi.
eto kad bih ja da se luksuziram : )
dosadio mi senf : ))
ja postim iz ne znam kojih razloga, nekako mi se cini da sam jaca od kada to radim, mada se kod mene svede najvise na hranu ali i to je nesto. za sada se drzim videcemo : )) valjda ne izbaksuzirah sada

Jagodice, a sto se ne registrujes?
 
Queen_:
Anonymous:
hvala. pokusala sam da napravim nesto sto lici na krompir paprikas bez mesa ali je ispalo malo fuj..dodala sam griza da bude gusce i paradajza pa je nekako..pa :?
sta bi bila zaprska na vodi? proprzeno brasno?
imam jedan mali posni kuvar, ali nema bas na vodi.
eto kad bih ja da se luksuziram : )
dosadio mi senf : ))
ja postim iz ne znam kojih razloga, nekako mi se cini da sam jaca od kada to radim, mada se kod mene svede najvise na hranu ali i to je nesto. za sada se drzim videcemo : )) valjda ne izbaksuzirah sada

Jagodice, a sto se ne registrujes?


Ovo jeste bila ona, zbog senfa.:wink: :lol:
 
srbin sam, pravoslavac ali mi neke stvari nisu jasne

sta tacno podrazumeva post na vodi

znam da ovo pitanje mozda i ne spada u ovaj forum ali obzirom na iskustvo forumasa u ovoj bransi zanima me misljenje

npr svi znamo da u klicama semenja ima odredjene kolicine masti jer jednostavno bez njih ne bi moglo da dodje uopste da dodje do klijanja!

tako sta sad koje klice jesti a koje ne

inace da tema ne bude bas sto posto promasena evo saveta

savet prvi

uzmes luk izrendas ga i u odgovarajucoj posudi sa metalnim dnom po mogustvu lagano mu izvadis dusu dok ne porumeni ali bas i ne izgori. Kada postignes potamnjeni efekat luka dodaj malo rastvorenog brasna u vodi i to koristi kao zaprsku za pasulj

savet drugi[/size

krompir kuvas u ljusci obavezno kada je skuvan oljustis izrezes na kolutove i ispeces na teflonu, rostilj tiganju a najlepse je na rostilju
napominjem da je vrlo vazno da krompir ne raskuvas jer onda od njega nema sanse da izrezes fine kriske
dobro je da recimo ako ga peces na teflon tiganju, tiganj istrljas polovinom belog luka

popzdrav i prijatno
 
miamilanche:
srbin sam, pravoslavac ali mi neke stvari nisu jasne

sta tacno podrazumeva post na vodi

znam da ovo pitanje mozda i ne spada u ovaj forum ali obzirom na iskustvo forumasa u ovoj bransi zanima me misljenje

npr svi znamo da u klicama semenja ima odredjene kolicine masti jer jednostavno bez njih ne bi moglo da dodje uopste da dodje do klijanja!

tako sta sad koje klice jesti a koje ne

inace da tema ne bude bas sto posto promasena evo saveta

savet prvi

uzmes luk izrendas ga i u odgovarajucoj posudi sa metalnim dnom po mogustvu lagano mu izvadis dusu dok ne porumeni ali bas i ne izgori. Kada postignes potamnjeni efekat luka dodaj malo rastvorenog brasna u vodi i to koristi kao zaprsku za pasulj

savet drugi[/size

krompir kuvas u ljusci obavezno kada je skuvan oljustis izrezes na kolutove i ispeces na teflonu, rostilj tiganju a najlepse je na rostilju
napominjem da je vrlo vazno da krompir ne raskuvas jer onda od njega nema sanse da izrezes fine kriske
dobro je da recimo ako ga peces na teflon tiganju, tiganj istrljas polovinom belog luka

popzdrav i prijatno


Nisam neki ekspert, al znam ponešto. Kad se posti na vodi(znači pričam o "civilima" ne o monasima) jede se sve ono što nije industrijski preradjeno(zejtin znači ide pod ne nikako), i nije životinjskog porekla, osim pčelinjih proizvoda, oni mogu. Iako i biljke sadrže neki procenat masnoće, to je biljna(industrijski nepreradjena) masnoća, to može. Ali ima još jedna fora. Neko se pridržava toga dok posti na vodi, neko ne.Naime, mnogi ne jedu ni biljke, čijom se preradom može dobiti ulje:orah, soja, semena razna, suncokret, kikiriki itd. ja ni to ne jedem , kad je post na vodi, mada mislim da to nije obavezno. Pitaj svog paroha, najbolje.pozdrav
 
evo ja neshto mrkljala pa to spada ovde.

med i orasi to se malo zagreje. mrzelo me da ih seckam. onda sam dodala vode, pa sok od jabuke.
pa onda u to griz
pa strugane jabuke, pa jos meda oraha...dok ne deluje da je OK. e da i bitno - cimet.
i tako se to mesha, mere su sve bile otrpilike
pa nije loshe. malo je slatko ali onda dodate jos jabuke.
inace ovo s grizom, moze i samo griz, skuva se, sa vodom, pa posle dodate voce, bilo koje. ne znam da li su bitne neke mere. ide malo soka od limuna
 
jagodica:
evo ja neshto mrkljala pa to spada ovde.

med i orasi to se malo zagreje. mrzelo me da ih seckam. onda sam dodala vode, pa sok od jabuke.
pa onda u to griz
pa strugane jabuke, pa jos meda oraha...dok ne deluje da je OK. e da i bitno - cimet.
i tako se to mesha, mere su sve bile otrpilike
pa nije loshe. malo je slatko ali onda dodate jos jabuke.
inace ovo s grizom, moze i samo griz, skuva se, sa vodom, pa posle dodate voce, bilo koje. ne znam da li su bitne neke mere. ide malo soka od limuna

ovo sto si napisala je jako ukusno samo da se nadovezem i da kazem da je ovo prilagodjena varijanta sutlijasa. savet ako te mrzi da kuvas celo zrno pirinca moze da se samelje u mlinu za kafu odlicno je kad se skuva i kao obican griz na mleku
 
miamilanche:
ovo sto si napisala je jako ukusno samo da se nadovezem i da kazem da je ovo prilagodjena varijanta sutlijasa. savet ako te mrzi da kuvas celo zrno pirinca moze da se samelje u mlinu za kafu odlicno je kad se skuva i kao obican griz na mleku

:D si probao
ma to je neka verzija griza, mada ovo griz i voce to se pravi kod mene odavno, baka pa mama, nema veze sa nekim obichajima. dodje ko neki dijetalni puding. preko ide shlag.ovo je neka varijacija
e ko ce da melje piriniac bre :I mrzim da meljem
kakve su vase masine-meljacice
moja je neka staaara
i onda kad se zakaci za sto mrda se pa muke zive da ne padne
mogao bi veroatno griz za soja-mlekom, mada te soja stvari...hm hm gde gaje soju pa..mada ok je probati nije ni lose
videla sam kod dz.olivera neki recept pire krompir sa maslinama
 
mislim da imas u crkvama da kupis mali kuvar "na vodi"
vec sam pominjala, imas na kuvaru krstarice Vocni sudzuk nije lose, dezert je..ima tamo i nekih sitnih kolaca.
ne znam nishta originalno osim povrca sa ili bez oraha i tako nesto pa ako imas dimljeni tofu itd. i jogurt od soje je na vodi :I cak mi je uspeo jednom i sos od pecuraka (brasno voda pecurke mozda senf) ali drugi put nije :I
pa suve smokve...kajsije
medenjaci : )
videla sam recept za palacinke, na teflon tiganj brasno i voda, ali meni je malo ispalo...hm :I nema neki ukus al dobro
bolje onda to u knedle pa kuvas pa preko nesto
kikiriki ;)
ima ovde ponesto vec na temi od recepata...recimo sarme :evil:
ok mi je da skuvam neke pahuljice (ovas) pa onda moze u to med recimo i suvo grozdje.
meni je ot sve znaimljivo pa i ako mi ne pomogne shta ima veze

a mora i s popom da se popricha :III da mu dam link foruma
 
paradajz - jedno 2-3
kuvani pasulj
kikiriki pecheni - slan - pa do 80g
dimljeni tofu - 0.5-1 paketica
ako nadjete zelene masline da nisu na ulju ne znam sta su bile ove
:I

posolite ako treba. ok je
 
Pa jeste, kreće sezona postova svake godine, pa i ove, kao i prošle. :wink: Verski post, ili iz zdravstvenih razloga? Vegeterijanac ili svaštojed?

Ima gomila slasnih stvari i bez masnoće, samo ne znam da li je bitno sa mlekom, jajima, ili ne.

Npr. u šerpicu malo vode na dno, pa jabuke (cele celcijate) ili komadi očišćene bundeve. Poklopljeno dinstati na tihoj vatri, i eto. Ukusno je i bez šećerenja i šlaga, ali kako ko voli. Ili tufahije, ali tu onda idu belanca. :)

Sada je sezona, melanzzani, iliti plavi paradajz, je božanstven kad se klot ploške isprže. Na malo vode, umesto ulja, u teflonu. Ili mikrotalasnoj, bez vode. Ili u rerni, u foliji, ispeče se povrće po izboru, samo posoljeno.

Paprike, a i sve ostalo, može da se pohuje i bez jaja i mleka, ako se zamute brašno, so, soda bikarbona, i malo piva, kao jedina tečnost. Ali to se onda kosi sa verskim pravilima posta... :wink: A i treba ulje, ipak. Mada može kisela voda umesto piva, samo nije onda tako prhko.

Pasuljica, bob i sočivo su najslađi za klot čorbasto kuvanje.

A Gošćica je već navela jedan, a ima gomila sitnih kolača bez jaja, mleka, putera.

Za doručak, užine, može tost natrljan belim lukom, dok je hleb još vruć. I uz to krastavci, bilo sveži, bilo kiseli. I razni džemovi.

Itd. :lol:
 
ma da kao pratim verski mada jak sam ti ja vernik upravo sam ustanovila da je crkva sra.nje odnosno celibat, glupava sam od ove shugave apstinencije, n ije to za mene, mada zabavljala sam se ovim postovima u hrani.
da dobro je sa kiselom vodom, napravila sam neku kao tortilju juche, malo je bezukusna, ovako 2:1 brashna obicno:kukuruzno i dodash ledene kisele...ovo je iz mr oliverove knjige (mislim 80% je neupotrebljiva :( ) ako se u ovo testo uvalja povrcei przhi u puno ulja ali to nije tema

mozhe i kachamak... hm
kikiriki je majka
 
zainteresovana:
Npr. u šerpicu malo vode na dno, pa jabuke (cele celcijate) ili komadi očišćene bundeve. Poklopljeno dinstati na tihoj vatri, i eto. Ukusno je i bez šećerenja i šlaga, ali kako ko voli.


to se u mom selu zove "kompot"

pa mogu tufahije bez belanaca...mleveni orah+sherbet
 

Back
Top