post na vodi

ej yainteresovana dobri su ti saveti ja smabila nezahvalna ali iskrena.

dobri su ok je ono sa belim lukom na hlebu jedino shto je nezgodno trljati.

nesto sam opterecena hranom mada svaka stvar kad se profesionalizuje ima opasnost da izgubi dushu. ok daleko sam ja od toga, ali sebe nekad hvatamu takvim razgovorima..aaa

da i ponosim se time joshj gore. ali ne bih volela da kuvam stalno

inace mislim da su ovde ok varijante.... samo skuvash nesto, ne komplikovati mnogo, jer moze da ispadne jako bljutavo..to se meni deshavalo kad bih dodavlaa neko brasno recimo u povrce ili ne znam ni ja kako

e shta je super - BUNDEVA je jako dobra bar iz mog ugla..

samo je nekako termichkiobradite, ja imam onaj draj kuker..tiganj sa rupom na dnu...ne treba ni ulje
mozhe i slatka i slana, moze i bez ulja...moze da se posoli,mogu zachini...
a jeftino je i narandzasto
ako radite sa d.kukerom nemojte na 3 ringlu : )) nego na tihoj vatrti jer mozhe onako da postane crna spolja aiznutra nishta

...jao pa ti si pisala obundevi...hahah
bundeva je bre IN

a moze i zhiva da se jede... mogu salate...evo josh jedna

kupus i celerovo lishce...
ebiga..dok jos radim ovo dobro je..kad prestanem nece biti..to govorim samo ya sebe..a vas ko shisha..mislim sto to ne radite
 
ne valja postiti samo zbog toga kod mene izaziva sujetu ali da ne skrecemo s teme

ovo mozhemo posmatrati i kao logichki problem

da li se med mozhe konzumirati za vreme posta na vodi : ))) s obzirom da je to pchelinji proizvod
he he....
pitati nekog

inace skoro sam sigurna da kikiriki izaziva zavisnost :)
ili je samo jeftin
ma ne valjam vishe..ocu opet da valjam!
 
ubiche me dvolichnost !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ima li mi leka????

kako da postanem jednolichna...ok vec sam pomalo

pa onda recimo...napolitanke su posne je l
ali da li su oni E dodaci svi biljnog porekla..hmmmmmm
to treba proveravati????
e da, i kad se posti, to niko ne treba da zna
to za vas koji to radite stvarno ja se uglavnom zezam...

a kad se ovako zezamobicno negde naebem...verovatno cu za neki dan da pojedem prase
ok obrisacu sve sto sampisala jednom ali sutra
 
novi recept ¨: paprike punjene rendanim krompiro!!! proprziti luk na ulju,tome dodati rendani krompir,začine po ukusu( ja stavim svega po malo) pola čaše pasiranog paradajza to malo da krčka.kad je gotovo paprike nadevati ovom masom. jako ukusno... probajte...
 
kakvi su to avatari nehriscanski
ma dobro meni ne smeta..
dobro za ostale hobiste
mozhe luk bez ulja nekako da se sredi.. :I
trpala sam ejdnom kikiriki, krompir kuvani i kiseli kupus..kao neke sarme..mozda sam kuvala kupus
e to je ok : ) i orah bi bio ok erovatvno..to znate
mozda i leshnik ali je to skupo...hmm...eto leshnik je egzotika
e super su oni susami-orasnice..ono samo secer i orah...ok mozda nije dobro za zube
ima kod dzheme...kod doma oml
mljac:) ali su 60 din
hhe reklamiram
 
pa palcice greshna si mnogo : )
sta znam regularno bi valjda bilo da imash nekog duhovnika-popa koji te vodi i koji brine o tebi, koji kazhe kako ces da postish, prema tvojim mogucnostima je l...to je dobro zamisljeno jer kad si sam lako mozesh da "padnesh"...je l...ja sam kao faca je l
onda postoje vajlda crkvena pravila posta ali i to se razlikuje...maltene od crkve do crkve..ono shto su meni rekli za bozichni je ovako - pon sre pet voda, uto-cet ulje vino (sto znaci alkohol m ozhe - al pazi, i morski plodovi *verovatno bi mogle i bube, gliste ehhehe...ako zaglavite u sumi...ok i ja ako zaglavim???) aaaaaa pojesti puzha zivog. a subota nedelja mozhe ulje-vino-i riba (i sv. nikola)
i onda je ona 6. nedelja do bozica na vodi..pa mozda ima neka pravila za bdenje i tako..tj badnje veche..
ali onda bi tu trebalo da ide i ispovest...
e da ostali se po tim pravilima razlikuju u hrani..postovi ali to ima po knjigama...sveshtenik ionako treba d auzme an sebe tvoje grehe itd..ovo je teorija koju ja ne koristim bash jer ih ne jurim po domovima da im pricam sebe a i ne mogu nekako...he...shta ako krenem da flertujem s popom ima ih dobrih ahhaha
ja sam pitala maju a ne popa...pa mu i ja dodjem neki jeretik...ko sto su oni ubijali heeh..ili svetac smem na svoju ruku??? e pogresila sam u postu jednom..ako ga isteram do kraja :I
e sad vidim da sm vec pominjala kikiriki sarme...hahah izlapitis
a inache osim posta onda bi trebalo ici na sluzhbe ovo ono..molitve..to sve kaze
i da je to sve iskreno a ne mehanichki :twisted:
ovo je valjda neka teorija...

crkvena pravila -> znaci raditi mimo toga jeste greh i ide se na str. sud ; )))
ali ti odesh kod svestenika i objasnish mu sta te muchi i onda ti on kazhe - ok nemoj da postis tako jer nisi josh spreman npr..i onda njegov greh predje na tebe dala si mu kufer ..pa on moze da ti da blagoslov tj pasosh da se pricestis...ako ne onda tvoji gresi idu s tobom..pa sad..mozda on bas nije ubo, nego ce tvoj greh da prodje
e sad ako mu ne kazesh ti nosis svoj kufer sa sobom.
eto meni je nekako sra.nje u zhivotu...valjda imam taj kufer..mad ami valjda fali sex
eto bas sam jasna :O
mada ja i dalje mislim nije to samo kad riknesh...nego ide s tobom
a sta bude kad umres...aaa sta ako se ispostavi da ...
da je sve to tacno...aj sam mnogo lezerna..
e kad si lezeran i ne bavis se ispovescu i tako..to je prelest valjda...
jer greh ceka iza coska
tako su oni objasnili ja pokusavam da interpretiram a vi muckajte glavama..ako neko ume...ja onako
 
e mene bi mrzelo da nadevam paprike...ja bi iskoristila razmotane : )
ok..smao pechene
e da, i nema sexa : )
mislim tako oni kazhu...
ali opet nije to policija...ti tu imash posledice jedino na strashnom sudu hahaha
ok imas i u zivotu ako se folirash...mislim pakao je ovde a ne (samo?) kad umres
ehhe..eto ja valjda imam posledice
ali ja osnivam svoju sektu samo da skupim dokumenta
sht aznam ja sam cak i nekoliko puta radila malo ispovesti ali popovi su mi ko iz nekog drugog sveta..morala bih da ispishem svoje grehove onako formalno i da mu izrecitujem.to se od mene i trazi
pa ako krenu emocije...super ako ne...ebiga

i trba da se kajesh z agrehe!!!!! :I
ma ima njih raznih ja nisam imala do sada ruzna iskustva s popovima osim shto su bili blago nadrndani...ali zavisi od mene
a de ja krenem tu trava ne raste ponekad : )))
a ponekad bash raste bash sam srce
e sad josh kad bih se probudila na vreme malo smaram
pozdrav vi ste moj novi poligon
:))

e da.,..bitno
reche mi jedna jelena...da pop m ozhe da odredi da li je za tebe dobar post ili bdenje (valjda d ane spavas)...ne znam odakle njoj to
taj pop je tvoj duhovnik i super te poznaje..i zna sta je za tebe dobro..kao
mada znam ljude sa duhovnikom deluje mi da stoje u mestu...iako su nekako prijatni.
eto ja se josh zanosim time ali ne bavim se...samo jos tu da see.bem
shta znam...pa i ja stojim u nekom mestu
hvala na pazhnji
 
a isla sam redovno na liturgije...nosim ebenu suknju (meni tako nolje)
a ovde se pravim tosha.....
ali nikad se ne zna da li cu ustati iduci dan
i da li mi to donosi neshto..
pa nesto donosi..a necim placash
sve se placa
nishta nije garancija...odo da spavam i bolje da se ne vracam ovo nicemu ne vodi...jedin ako ima neki recept a vi turite :) mislim posto vec ima tema..

evo vam jedna bolsna perverzija...i nezdrava.nista narocito.
voda+belo brashno+secer :evil: skuvajte
hehehe
beli kachamak..
al nije loshe
inace ja svuda osecam kataklizmu....kao bice sve grozno..mozda je to ono nije na zdr i sp
hm...nekad sam htela i to da studiram..mislila sam...
ali sada necu da dolazim i da izdrljam ono moje vezhbe radi..to je recimo sujeta???
:I ako izdrljam...za pocetak da odem
negde
???
a mislim da nece biti sexa a onda najbrze nastradash
he he he loshe loshe

mozda sam iovo pisala..eto ja placam svoje akcije ili stagod izlapeloshcu
ali i dalje mislim da sm jaka...verovano necu usati sutra
mozd sm malo i sketash a jesam...ali necu da se odreknem toga
a mozhete n lomacu da me stavite...i sve cu vam priznati : )))
joj kad bi me neko okupo.....sada

a ja sam uvek ista...uvek isto pishem...ne radim na tome da budem drugacija
to je drugi nacin...snaci se uvek u svemu..da mozes da odigras kako treba.ali treba znati zasto nesto ...ja sad ne znam zasto...smao mislimda mi je lakse..to je lose
to je ta sekta..ali to je racionalno
valjda sam izmedju svega toga negde ja
egoista
koji kasni na spavanje...aj valjda vishe encu blogovati...o radi milioni po planeti a ja sam drugacija jer se.rem po forumu : ) ali ima ih jos smrsicu im konce..
 
hvala na info.
vec sam se raspitivala o tome..kako bi trebalo postiti posto ne zivim u sredini gde bi mogla da se posavetujem sa duhovnikom i to mi i jeste problem. ja sam do sada postila ali kao sto rekoh na ulju! idem cesce u crkvu,ono cesce se molim..e sad to sto postim ovako a ne na vodi dali to moze biti "gresno" sto sada znam kako treba postit na vodi a ja nastavljam ovako.hmm ajde pisi zanima me bas!
 
pa sth aznam u toj crkvi valjda ima neki pop pa bi trebalo s njim da vidish, formalno gledano.

eto ja sam eskivirala ovu temu :>>> sad ce josh malo kraj..ko prezhivi

mada i ja izbegavam da jurim te sveshtenike...a i oni pomalo ebavaju

boze koliko sam ispisala : )))

onda ako se ispovedash onda to reci : )) shta znam ja sam jeretik

ma i ja postila bez nekog nadzora..hahaha

e a gde si to : ) je l skandinavija
 
sto ne pitash popa :I (khm ko ti kaze)

valjda moze valjda je gradacija voda - ulje i vino - riba i svaka sledeca ukljucuje prethodnu? jedino ne znam kad je gospojinski post pa je preobrazenje da li je moguce da ide riba bez ulja... za ove ostale dane tvrdim da je riba i ulje

proveriti u crkvi :I khm ko ide da proveri..ili pitati pametnog
 
www.svetosavlje.org.yu to je jedan sajt ima tamo kao biblioteka i pravila o postu ali to je samo jedan od nailayila sam i na ono "kad udjes u kucu gde se mrsi a ti postish jedi s njima pa posle tri dana nemoj da jedesh" tako nekako...a neki valjda kazu posti stalno...sta znam jedno si dosledan a drugo si se spustio na nivo meni je prvo bilo blize ono da isteras svoje mada ne znam..nisu jednoglasni..vazno da objashnjavaju na televiziji sta misle ;) mene za glavnog popa!!

a je l se vi ljubite s momkom kad postite ako ga imate...ili pitate popa da vam dozvoli...mislim i to po nekim pravilima ne bi trebalo ovako je nekako na pola mora pop da odobri ili ...? sta biva?? :I joj

negde kazu prilagodi se...

hm koji manastir mi preporucujete dao dem stalno
 
negde mi se zaturio recept za namaz. mislila sam da je ovde ali ne deluje mi
hm..
aha setila sam se, tema makrobiotika. bilo bi lepo da krsta ima princip kao gmail, da moze da se prati nit raasprave ili thread, za neke stvari.

namaz se sastoji u sledecem, a moguce da se zove i humus da je to to. e, humus ima kod dz. olivera mada on nije jedini i prvi kuvar na planeti molim

- znaci neka mahunarka (humus - koristi se leblebija) - moze i neka druga znaci socivo, pasulj, grasak (tako pise na papiru).. verovatno i bob za egzotichnije.. ne znam d ali bi isla soja, ali ove deluju normalno

- susamov puter - to je ok za vodu zato sto si tu uzeo susam i samleo i nisi dodao ulje. ako bi u to dodao kasiku ulja to ne bi islo. :) ali posto niko nije lud da melje susam, ode i kupi i pukne malo para, ima u makrobiotickim radnjama kojih i nema tako mnogo, i mozda u nekim mega-marketima, ali proverite na teglici da li je samo susam. postoji slan puter i neslan, mislim da ovde treba neslan?? ili taan, tako se zove neslan puter od susama i moguce da je makedonskog .. ima neke veze s makedonijom tamo se mozda vise koristi.
- tamari - to je specifican soja sos, posto postoji i nesto sto se zove "soja sos" a mislim d anije = tamari. ovaj se ucva 2 god u kedrovim bacvama (pise na flasici) i ima specifican ukus koji ponekad nervira a nekad prija, malo vrlo malo vuce na mochu od pecenja.. ne znam d ali se moj pokvario od nekoriscenja.. onako malo jede stomak ako se jede na prazan iz mog ugla

- beli luk, crni luk.. zacini? so

jedino sto ne znam mere, mislim da je 300g mahunarke, 4 kasike taana i 2 kasike tamarija ali treba da proverim na toj temi...

mahunarka je skuvana, je l...
to se onda stavi u blender i ukljuci dok se ne dobije lepa masa. ovaj moj blender ne sme duhgo da radi, ne znam da li je to opste blender pravilo. tj ukljucis iskljucis i tako..

dobije se bash lep namaz, meni je ovaj susamov puter... bas nesto sto ne mogu d ajedem (inace to je sastojak alve!) ali ovde se ne oseca direktno.

*

lepa kombinacija je avokado, paradajz, beli luk .. npr prepechen hleb.. a+p+bl se pomesaju, ne znam, ljustite paradajz, kako god, mozda da se sve smucka, mozda i ne mora, moze da se maze avokado pa preko paradajz, ne znam, moguce da sve zene u srbiji ovo vec znaju, a ne znam da li je sad sezona za avokado ili u neku jesen

eto ... ali mislim da ne mora da se mnogo komplikuje, ima puno povrca pa je najlakse jesti to.

osecam se malo direktorski
 
Poslednja izmena:
nisam nasla tu temu a necu vise da kopam, negde je sakriveno. mislim da su te mere, 300g (ili 500? :( ), 4 kasike taana, 2 kasike tamarija, ostalo slobodno.. dodajte so. leblebije se kupe sirove pa sekuvaju, mislim, nisam to probala. evo da vidim sta kaze dz. oliver. pa, to je to, on ima neku sovju varijantu... evo prepisacu vam, ali onda to vise nije post na vodi
... mrzi me...

ne znam odnos sezam- soja sos.. da nije obrnuto

htela sam da potapam pasulj ali sad sam malo umorna.. joj samohrana ja

* eh nasla sam, ko oce da kopa, nek trazi temu makrobiotika, ima neki srednje agresivan fajt lepo je to nekad procitati

znaci 4 taana i 2 tamarija, a od zacina su predlozili bosiljak, koji ja ne znam kako se nabavlja, a da ne moram da gajim
he sto sam bila pisljiva pre, sa s kao sirce. i kaze "oko pola kg mahunarke". izvinite na kolicini ovde napisanog teksta malo je ipak manje tupav od ranijih radova (:
 
Poslednja izmena:

Back
Top