RECEPTI - ZDRAVA HRANA

Plavi patlidzan (ko o cemu, ja o patlidzanima)


dva, tri veca patlidzana se preseku po duzini, izdube ali da ostane centimetar mesa, posole i ostave na stranu....meso od patlidzana se isecka na kockice (ne mnogo sitno) i isto posoli i ostavi...
iseckati sitno luk i prodinstati, dodati meso od patlidzana...kad se malo prodinsta i kad patlidzan omeksa, dodati pelato ili svez paradajz, takodje iseckan, papriku, beli luk, malo secera, kumin, korijander, biber, so, alevu papriku i ostaviti da se krcka 10-15 min...
u medjuvremenu zagrejati rernu na srednje...
nauljiti pleh, poredjati patlidzane, napuniti ih filom, odozgo posuti malo kackavalja i peci u rerni dok ne omeksaju (otprilike pola sata)...

kumin je presudan za ovaj recept...bez njega, to nije to...


Gallopinto

skuva se sitni crveni pasulj sa dva cena belog luka....odvojeno se skuva pirinac ali da se ne raskuva...
na puteru prodinstati kockice paprike, luk, beli luk...dodati jednaku kolicinu pasulja i pirinca....pasulj prethodno ocediti jer ne treba da bude supasto...od zacina ide sve....biber, korijander, aleva paprika....stagod, po ukusu....
 
Mnogo vodim racuna o svojoj liniji, svom telu pa samim tim i ishrani. Pa, ako mozete da posaljete neke recepte sa npr. integralnim brasnom, vocne salate, jela niskokaloricna, zdrava hrana, pa i poslastice - ali sa STO MANJE KALORIJAAAA!!!!!!
Bila bi neizmerno HAPPY kad bi mi poslali sto vise takvih recepata. Unapred HVALA!!! :grin:
 
Sastojci za 6 porcija
100-200 g skakavaca ili zohara
3-4 šargarepe
2 korena peršuna
komadić korena celera
pola sveže paprike ili jedna manja
kafena šoljica pirinča
2 jajeta
1/2 čaše pavlake
1 limun
4-5 zrna bibera
mirođija
list lovora

Priprema
Sitno iseći zelen i staviti je u vodu.
Kad voda prokuva, dodati skakavce ili zohare.
Posoliti, dodati vegete po ukusu.
Kad su bube skoro kuvane, dodati papriku i šoljicu opranog pirinča. Odasuti malo čorbe da se prohladi dok se ostatak kuva.
Izlupati jaja, dodati u to pavlaku i limun pa sjediniti s ohlađenom čorbom. Skloniti čorbu s vatre i sve sjediniti. Posuti s malo mirođije (nije obavezna) i dodati list lovora.
SKIDA MRAK S OČIJU!

 
Moja tetka se bas razume u zdravu hranu - sama gaji povrce u basti, kupuje samo organic food... kad odem kod nje uzivam u njenim specijalitetima i stvarno se fantasticno osecam...evo jedan recept koji moze ceo dan da te drzi sitom, hranljiv je a nije kalorican:

po 1 ravnu kasiku semena: razi, ovsa, jecma, psenice, prosa, lanenog semena, semenki sirove bundeve i suncokreta, po 5 zrna sirove soje i kikirikija, po 1 ravnu kasicicu susama, kima i integralnog pirinca drzis u vodi 12 sati ili preko noci a onda ocedis i sa jednom bananom sameljes u multipraktiku ili nekom mikseru sa nozevima...stvarno je njam a tetka kaze da je mnogo zdravo
 
...moju drugaricu koja ima problema sa probavom naterali da jede lan i ja joj kazem za ovu kombinaciju posto ima lana...odusevljena je - kaze pretvorila se u pticicu :)
...inace mozes da dodas badem, lesnik, neko suvo voce...da pravis razne kombinacije ali banana i zitarice su osnova
 
u 1l vode dodas na kockice naseckanu sargarepu,kelerabu - i list, glavicu crnog luka, dva cena belog, manji brokoli, saku kukuruza secerca.
pustis da provri i kuva se jos desetak minuta. dodas zacine po zelji.
sacekas da se malo prohladi i dodas 2 dl jogurta sa 0,5% masti.
prijatno!!!
 
Ovde bih da okupimo-razmenimo recepte za zdravu hranu bilo da je makro biotika , ili da je sa malo masnoce, ako je kolac da ima malo shecera, da nije przenje u dubokom ulju, sve u svemu da ta hrana ima dobru nutritivnu vrednost a da nije kaloricna (citaj masna).
Moze biti i recepata sa mesom.
 
Pocecu prvi, ne znam kako se tacno recept zove ali su u principu to neki slatkasti kolacici, a prave se na sl nacin:
uzme se
1,5 sholjica ovsenih pahuljica
0,75 sholjice integralnog pshenicnog brashna
0,5 sholjice krupno mlevenih oraha
0,5 sholjice jecmenog slada-malteksa (moze med)
2 kashicice ulja (najbolje susamovo ili neko dr. hladno rafinisano)
prstohvat soli

to sve treba lepo izmeshati a zatim se dodaje
0,5 sholjice jabukovog soka (bez dodatog shecera), u nedostatku moze i voda

pa se zatim izmesha i grudve ovakve smeshe se stavljaju u pleh na papir za pecenje a zatim se spljoshte na nekih 7-8 mm. Pece se u rerni 20min na 180 stepeni.
Tako ispecene kolacice drzite u hermeticki zatvorenoj posudi da im odrzite svezinu nekoliko dana.
-ako koristite med u mesto jecmenog slada prvo ga razmutite u predvidjenog kolicini soka-vode pa tu smeshu pomeshajte sa suvom smeshom (pahuljice-brashno-orasi-ulje)
-pre svega,pahuljice bi mogle da se potope malo u neku tecnost da se razmekshaju, ja cu sl. put tako..

lako, jednostavno, brzo, bez mazanja previshe sudova...
 
Poslednja izmena:
ezmxzk.jpg


250qyw9.jpg
 
Ovo sam i ja procitala. Viser covek nezna sta da pojede.z:(
Od "zdrave" hrane zdravo profitiraju samo trgovci. Godinama se ubijam objašnjavajući ljudima da je to što zovu zdrava hrana velika šarena laža. Šta zdravo može da se proizvede u zatrovanoj zemlji, zalivano nikakvom vodom izraslo u zatrovanom vazduhu. Ne vredi se opterećivati, to nam je što su nam dali Bog i genetika. Čovek ti je bolji od buba švabe, na sve se adaptira. Vozi Miško! z:lol:
 
Najbolje od svega je sto ljudi kada rese da smrsaju odu kod nutricioniste i ovaj im odmah preporuci da za dorucak jedu musli, a on em kalorican ubija em sto brate realno ma i boljih stvari koje se mogu doruckovati.Da se razumemo treba voditi racuna o tome sta se jede (i sama vodim racuna) ali ne treba preterivati.Sva ta zdrava hrana koja se pojede u velikim kolicinama automatski postaje ne zdrava, s' toga zaista moje neko misljenje je da treba sve jesti ali umereno.
 

Back
Top