RECEPTI - ZDRAVA HRANA

meni je drago sto si ga postavio jer kad sam ga neki dan citala neko vreme sam razmisljala o tome sto sam procitala...nema veze sa kulinarstvom ali nekad su majke bebe hranile pasuljem sa vec navrsenih 6 meseci i ne moze me niko ubediti da sve te generacije zbog toga imaju ostecene zeludce,a danas ne smes bebi davati ni vodu dok je dojis jer zaboga sve ima u majcinom mleku.Meni je samo zao sto se svo to voce prska ko ludo,o tome ne smem da razmisljam.
Ja samo navijam na svim "staromodnim" metodama na kojima sam i sam odrastao i čuk-čuk ništa mi ne fali. Ko nije razumeo zašto neke stvari postavljam pod "zdravu hranu", neka izvini...
 
nepotpisan tekst iz dnevnih novina, objavljen na stranici za razbibrigu, sigurno nije nešto oko čega treba trošiti previše vremena. ;)
Da ne ulazim sad u to ko i kako piše ovakve tekstove i odakle skuplja informacije koje često ne zna ni da uobliči kako treba - činjenica da u čaši voćnog soka (sveže ceđenog ili onog industrijskog bez dodatka šećera, ostaje nejasano) ima isto kalorija koliko i u limenci koka-kole i dalje ga ne čini nezdravim. Možda to nije prikladna namirnica za nekog ko ograničava unos kalorija, ali osim što sadrže približno isti broj kalorija i što su obe u tečnom stanju, ove namirnice su po svemu drugom neuporedive. I od kad je sve ono što je kalorično - nezdravo?!
razlika između voćnog soka (sad ja mislim i na onaj koji cedimo iz svežeg voća) i samog voća je u vlaknastim materijama koje su i te kako korisne, a ostaju u kori ili pulpi koje odbacujemo. U njima nema šećera, dakle sav šećer iz voća je u toj našoj čaši soka, te je, logično i njegova koncentracija veća nego u samom voću. Ali je to i dalje prirodan, voćni šećer. Za razliku od sve one hemije koja se nalazi u koka koli.
 
33e328y.jpg
 
MEDENJAK SA DODACIMA (bez ulja i jaja)POSNO
21e7n9y.jpg


Sastojci:
400gr. brasna
1k.k. soda bikarbone
1k.k. praska za pecivo
malo cimeta
2 vanil secera
4 kasike meda
4kasike secera
Sok od jedne vece narandze
2 sake psenicnih(ovsenih) pahuljica
2 sake drobljenog lesnika
Iscediti sok od narandze i potopiti 5 min pahuljice. Lepo izmesati brasno, pecivo, sodu, cimet, v. secer, secer, lesnik pa dodati potopljene pahuljice i med. Umesiti testo da bude lepo glatko, po potrebi dodati tople vode. Ostaviti 1h da odmori testo, rastanjiti debljine prsta, vaditi krugove ili modlom oblike i peci na 180C. Kada su gotovi iskljucite rernu, izvadite da se malo prohlade i umakati ih u sirup koji se priprema tako sto se 100gr. meda rastvori u u manju casu tople vode. Vratiti medenjake u toplu rernu dok se ne ohlade.
Ja sam odusevljena kako su ukusni a sto je najbitnije deci su se dopali.
 
Vrlo se teško odričem zadovoljstva koje mi pruža "krkanluk", a imam povišen holesterol...
Naime pročitao sam da postoje neke vrste svinja čije meso i masnoća ne sadrže holesterol. Zovu ih mangulice i kineske svinje.
To mi deluje kao naučna fantastika i zato bih voleo da čujem ovde od nekog upućenog da nije to još jedna od gluposti koja se može svakodnevno pročitati u novinama ili marketing-trik pošto 1kg žive mere košta oko 5 evrića.
Voleo bih da je to istina .
 
Vrlo se teško odričem zadovoljstva koje mi pruža "krkanluk", a imam povišen holesterol...
Naime pročitao sam da postoje neke vrste svinja čije meso i masnoća ne sadrže holesterol. Zovu ih mangulice i kineske svinje.
To mi deluje kao naučna fantastika i zato bih voleo da čujem ovde od nekog upućenog da nije to još jedna od gluposti koja se može svakodnevno pročitati u novinama ili marketing-trik pošto 1kg žive mere košta oko 5 evrića.
Voleo bih da je to istina .

Mangulice nisu kineske nego domaće panonske svinje, gaje se u Mađarskoj, Hrvatskoj i Srbiji. Imaju vunu umesto čekinja, i ta vuna se ulepi kada se valjaju u blatu pa izgledaju kao čudovišta. Mangulice mogu da se posmatraju na Zasavici. Mogu da budu crne, bele itd.

Mesa imaju ekstremno malo, a masti mnoooogo. U stvari su i izmišljene kao rasa radi masti. U ta stara vremena ljudi su (umesto da jedu pogačice i paštete kao danas) mazali mast na hleb, posipali alevom paprikom i to im je bio ceo obrok.

Mast mangulice se prodaje u hipermarketima npr. Vero pomešana sa droždinom od čvaraka i namenjena je mazanju na hleb na starinski način. Prodaju i začinjene masti. Ja sam kupio sa dodatkom ruzmarina i bilo je odvratno pa sam bacio.

Mast mangulice jeste mnogo zdravija od obične masti jer ima drugačiji sastav masnih kiselina. Ali ipak je to mast, znači ima 100 odsto masnoća u sebi.

Holesterola mora da bude u svakom mesu, jer su od njega sačinjene membrane oko naših ćelija. Holesterol je dobar, inače bismo se istopili kao sladoled jer bi nam citoplazma iscurela.
 
Volela bih da ovde postavljamo recepte koji se odnose na zdravu ishranu.... npr. recepte sa heljdom, prosom, ovasom .... blitva, prokelj .... ma sve što vam padne na pamet, a nije u domenu kuhinje na koju smo navikli.


Evo mene jako interesuje kako se prave palačinke od heljde .... da li neko zna za neki kolač koji može da se napravi sa fruktozom, bez jaja npr. ....
 
Pošto sam počela da se bavim svojom ishranom, počela sam i od onog što me najviše ''jede'' a to je hleb .....

HLEB OD HELJDINOG I OVSANOG BRAŠNA

500g ovsenog brašna
500g heljdinog brašna
2-3 kašičice soli
1/2 kašičice sode bikarbone
1/2 praška za pecivo.

Sve to dobro umesiti sa kiselom vodom i peći 1 sat na 200 stepeni.

Hleb je crn i pomalo se kruni ... ali što duže stoji to je lepši. Kažu da u ovu smesu može da se doda i malo lanenog semena.
 
2ib18o4.jpg

OBOGACENI MEDENJACI-bez jaja i ulja
Sastojci:
400gr. brasna-mesano, po zelji
1k.k. soda bikarbone
1k.k. praska za pecivo
malo cimeta
2 vanil secera
4 kasike meda
4kasike secera
Sok od jedne vece narandze
2 sake psenicnih(ovsenih) pahuljica
2 sake drobljenog lesnika
Iscediti sok od narandze i potopiti 5 min pahuljice. Lepo izmesati brasno, pecivo, sodu, cimet, v. secer, secer, lesnik pa dodati potopljene pahuljice i med. Umesiti testo da bude lepo glatko, po potrebi dodati tople vode. Ostaviti 1h da odmori testo, rastanjiti debljine prsta, vaditi krugove ili modlom oblike i peci na 180C. Kada su gotovi iskljucite rernu, izvadite da se malo prohlade i umakati ih u sirup koji se priprema tako sto se 100gr. meda rastvori u u manju casu tople vode. Vratiti medenjake u toplu rernu dok se ne ohlade.
Ja sam odusevljena kako su ukusni a sto je najbitnije deci su se dopali.
 
Poslednja izmena:
ENERGETSKE PLOCICE
Sastojci:
300gr. zobenih pahuljica
50gr. cornflex-a
50gr. seckanih oraha
25gr. semenki suncokreta
20gr. seckanih suvih sljiva
50gr. suvog grozdja
50gr. brusnica
50gr. meda
25gr. margarina
50gr. zutog secera
sok od 1/2 limuna
Istopiti margarin, secer, med i sok od limuna, kuvati 3-4 min na laganoj vatri pa dodati sve sastojke koje predhodno treba sjediniti i lepo izmesati pa jos vrlo kratko kuvati da se dobije kompaktna masa.
Po potrebi dodati jos malo meda ili soka od narandze ako je suvo-ne preterati da se ne razredi.
Masu izruciti u plehu u kome je pek papir i lepo pritisnuti rukama da se izravna. Kada se ohladi seci stanglice.
 
MUSLI KEKSICI
2soljice-2dcl- muslija po zelji
2dcl vocnog ili obicnog jogurta
1 velika kasika meda
1 velika kasika pekmeza-marmelade
malo narendano kore limuna ili narandze
1 vanil secer
1/2 kasicice praska za pecivo

Musli preliti sa jogurtom i ostaviti da odstoji 10min. pa umesati i ostale sastojke. Kasikom vaditi smesu na vlazne dlanove i oblikovati keksice. Slagati ih na papir za pecenje, peci 15min. na 180*C.
*Ovo je mala mera, mozda za 10-12 keksica.
 
Nikako ne razumem kako to mislite zdravo da se hranite uz:
1k.k. soda bikarbone
1k.k. praska za pecivo
malo cimeta
2 vanil secera
ovo što je čista hemija + žuti šećer, dokazani otrov mnogostruko opasniji od belog (čitajte), plus kojekakvi dodaci tipa cornflakes (prvorazredni otrov)...Razmišljate li uopšte šta radite?


I da ne zaboravim, ovo je ne znam više koji stoti put načinjane teme o nekakvoj zdravoj ishrani, koja jednostavno NE POSTOJI! Nema ničega više zdravog na ovoj zemlji. Urazumite se, ne mučite sebe i ne bacajte pare. Šta god pokušavali da pravite trebaće vam hemija, soda bikarbona, otrovni šećeri, prašak za pecivo...da ne nabrajam.
 
Poslednja izmena:
Nikako ne razumem kako to mislite zdravo da se hranite uz:
1k.k. soda bikarbone
1k.k. praska za pecivo
malo cimeta
2 vanil secera
ovo što je čista hemija + žuti šećer, dokazani otrov mnogostruko opasniji od belog (čitajte), plus kojekakvi dodaci tipa cornflakes (prvorazredni otrov)...Razmišljate li uopšte šta radite?


I da ne zaboravim, ovo je ne znam više koji stoti put načinjane teme o nekakvoj zdravoj ishrani, koja jednostavno NE POSTOJI! Nema ničega više zdravog na ovoj zemlji. Urazumite se, ne mučite sebe i ne bacajte pare. Šta god pokušavali da pravite trebaće vam hemija, soda bikarbona, otrovni šećeri, prašak za pecivo...da ne nabrajam.


A šta bi nam ti konkretno preporučila?

Kakvu vrstu ishrane?

I ako ti nutricionista preporuči žuti šećer, umesto belog ... zašto on to radi npr.? MIslim, koja je njegova korist od toga?
 
A šta bi nam ti konkretno preporučila?

Kakvu vrstu ishrane?

I ako ti nutricionista preporuči žuti šećer, umesto belog ... zašto on to radi npr.? MIslim, koja je njegova korist od toga?

ne znam za coveka ali ja se ceo zivot hranim zdravo, odlicno se osecam i odlicno sam zdrav.

znaci, ne jedem konzerve, preradjevine, przeno, itd, so i secer bas minimalno.

mislim da najvise stete konzervansi, znaci jedite svezu hranu koliko mozete. barenu pecenu travama zacinjenu (znaci ne vegeta). izbegavajte kecap majonez i to.

na primer ja volim palentu, ribu svezu, laku hranu tako, raznovrsnu. musli samo ""suisse" znaci bez secera. supice koje mozete sami da napravite za nekoliko minuta od svezeg povrca. bareno, peceno meso....

luk, spanac, brokoli, sargarepa, pirinac, boranija, grasak, kupus redovni su na mojoj trpezi (obozavam da kuvam inace). sveze testenine isto, sir, eto, paprike, ima milion vrsta jela pored przenog mesa i krompira ili zaprskastih ruckova ili gotovih jela.

i kad pravim pizzu to je: tikvica na njoj, beli feta ili kozji sir, luk, pecurke, paradajz i paprika, malo ribe mozda eto.

sva jela koja spremam su brza, do pola sata na primer.

i kad se naviknete na takvu hranu mnogo bolje osecate ukus te hrane (obozavam da jedem).

i da dodam, mozda zbog takve ishrane, imam lepu kozu ten i miris, dobre zube, pun sam energije, super se fizicki osecam, u 38 god izgledam kao 30 mozda :-)
 
Baš mi bilo žao što je ova tema zamrla, ali eto kandid je malo obnovio i to baš ne lep način, sa jednostavnim i primenljivim savetima. I uz lepu samoreklamu. Ako nisi oženjen/zauzet - dobra si prilika. ;).
Imam samo jedno pitanje: sveže testenine?
Jel tu podrazumevaš testeninu koja je umešena na licu mesta? Ne one osušene kupovne? Ili nešto drugo?
 
Baš mi bilo žao što je ova tema zamrla, ali eto kandid je malo obnovio i to baš ne lep način, sa jednostavnim i primenljivim savetima. I uz lepu samoreklamu. Ako nisi oženjen/zauzet - dobra si prilika. ;).
Imam samo jedno pitanje: sveže testenine?
Jel tu podrazumevaš testeninu koja je umešena na licu mesta? Ne one osušene kupovne? Ili nešto drugo?

hvala za kompliment :-) inace zauzet sam :-)

testenine bas ne pravim sam ali mogu da se kupe, sveze, tako se zovu, traju samo par dana i kuvaju se par minuta, nisu osusene. malo su skuplje a ima ih u dobrim radnjama i nekim pekarama. mnogo su ukusnije isto nego osusene. kad ih imas, dovoljno da umesas u njih na primer malo mladog kozjeg sira ili parcice susene ribe ili beli luk i maslinovo ulje i parmezan ili spanac ili znate onaj suseni paradajiz eto, malo bosijlka (ja ga imam u saksijama na prozoru) i super je, ne treba neki jak sos.

napomena za spanac: koliko mrzim zamrznuti spanac toliko obozavam svez. kuvam ga samo minut-dva i onda ostavim poklopljenog da smeksa.
 

Back
Top