Nikola Tesla

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
ODGOVOR NA SVA PITANJA JE TESLA

- OKACITE LINKOVE KA SVIM MOGUCIM SADRZAJIMA O OVOM NAUCNIKU
- PROUCAVAJTE ONO STA JE OSTAVIO
- NOVO SE KRIJE ALI NAZALOST NECE BITI OTKRIVENO SVE DOK COVECANSTVO DUHOVNO NE NAPREDUJE

NAUKA BEZ DUHOVNOSTI JE NISTA
 
ODGOVOR NA SVA PITANJA JE TESLA

- OKACITE LINKOVE KA SVIM MOGUCIM SADRZAJIMA O OVOM NAUCNIKU
- PROUCAVAJTE ONO STA JE OSTAVIO
- NOVO SE KRIJE ALI NAZALOST NECE BITI OTKRIVENO SVE DOK COVECANSTVO DUHOVNO NE NAPREDUJE

NAUKA BEZ DUHOVNOSTI JE NISTA

jest' da je izumeo struju, ali Tesla je bio kreten covek koji je spavao 15 minuta dnevno....
kastrirao je sebe i mrzeo je zene jer je znao da ce, ako se zaljubi, da ga ista sputava u radu.....
izjavio je: ne verujte sjaju u zeninim ocima jer je to samo svetlost koja prolazi kroz njenu suplju glavu....
:tiganj: :azdaja:
 
jest' da je izumeo struju, ali Tesla je bio kreten covek koji je spavao 15 minuta dnevno....
kastrirao je sebe i mrzeo je zene jer je znao da ce, ako se zaljubi, da ga ista sputava u radu.....
izjavio je: ne verujte sjaju u zeninim ocima jer je to samo svetlost koja prolazi kroz njenu suplju glavu....
:tiganj: :azdaja:

Preuvelicavas. Nije spavao 15 minuta nego 4 sata max. I nije se kastrirao niti je mrzeo zene samo se slabo interesovao za njih.
Mada jeste bio lud, govorio je o nekim talasima koji ne postoje i tako imao je svoje momente... Ona sprava koja prenosi EE bezicnim putem garant ne bi radila i da ju je odradio do kraja.
 
Preuvelicavas. Nije spavao 15 minuta nego 4 sata max. I nije se kastrirao niti je mrzeo zene samo se slabo interesovao za njih.
Mada jeste bio lud, govorio je o nekim talasima koji ne postoje i tako imao je svoje momente... Ona sprava koja prenosi EE bezicnim putem garant ne bi radila i da ju je odradio do kraja.

tacno je.... Nikola Tesla se kastrirao jer je smatrao da covjek ne moze misliti sa dvije glave jer donja uvijek pobijedi....
kako god...bio je malo opicen...
 
jest' da je izumeo struju, ali Tesla je bio kreten covek koji je spavao 15 minuta dnevno....
kastrirao je sebe i mrzeo je zene jer je znao da ce, ako se zaljubi, da ga ista sputava u radu.....
izjavio je: ne verujte sjaju u zeninim ocima jer je to samo svetlost koja prolazi kroz njenu suplju glavu....
:tiganj: :azdaja:

Govorio je kako čovek ne može da živi sa dve ljubavi istovremeno, kako će jedna uvek da uguši drugu, pa se on lično optredelio za jednu - nauku, nasuprot ženama
 
Ajmo uvodni post postavljacice teme o cemu konretno treba da pricamo :per:

Pomenuo je jednu zanimljivu stvar - odnos nauke i duhovnosti. Kod Tesle je to veoma značajno, s obzirom da je o tome sam dosta pisao i govorio. Pre godinu-dve direktor Teslinog muzeja u Beogradu održao je seriju predavanja na tu temu širom Srbije. Suština je bila da Tesla ne bi postigao to što je postigao da nije bilo duhovne pravoslavne podloge
 
Najzanimljivija priča u vezi Tesle vezana je za ono čuveno tajno oružje, zrake smrti. Na predavanju koje je direktor muzeja održao u Čačku prošle godine iskoristio sam priliku i pitao ga da li ima istine u tim pričama, i verovali ili ne odgovor je da ima! Tesla je zaista osmislio nešto, napravio nacrte i projekte i najpre ga ponudio Rusima tj Sovjetima, ali je odustao zbog, kako je rekao, toga što je njihovo poznavanje električne energije na nivou vremena Bendžamina Frenklina. Ono što se zatim desilo vezano je za drugu, takođe istinitu i zanimljivu priču, za zaplenu tesline arhive od strane FBI-ja nakon njegove smrti. Tom prilikom su odneti i nacrti tih "Zraka smrti", i spekuliše se da su vršeni neki pokušaji njihove praktične probne primene. Ovo su sve reči direktora Teslinog muzeja u Beogradu, a ne moja umišljotina :)
 
Covek kojem su najvece svetske patente priznali tek posle smrti, covek od koga su krali patente, covek koji je promenio svet, kao nijedan naucnik, ali amerikancima je izgleda u globalu bitno da Obama dobije nobelovu nagradu, jer je pljuno na svoj crni narod, (niko neprioca o sputavanju cnaca, a o tudjim manjinama znaju da lupetaju), dok ovakvi "pokretaci" civilizacije umiru u bedi, da bi bili priznati tek posle smrti.......
cinjenica, pretpotsavimo da je danas ziv, pored ovoliko napretka nauke, bio bi cudo za nauku, i ko zna koliko jos ipred vremena, dok ne budu u potpunosti razumeli njegove exsperimente, do tada, mozemo samo da nagadjemo.

jako zanimljiv exsperimen, o izazivanju zemljotresa, u zgradi i veoma realan i prost, ali ga niko neponovi u slicnoj proporciji.
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima,

Vidim da ste pogresno informisani sa Teslinim zivotom pa cu par stvari da ispravim, glavni izvor su mi Teslini autobiografski radovi koje je objavio u magazinu Electrical Experimenter (sto su ujedno i glavni dokumenti koje koriste svi Teslini biografi).

Kao prvo, Tesla je spavao oko 4 sata u jednom navratu dnevnog ciklusa, a zatim je, ukoliko bi imao vremena izmedju eksperimenata, spavao nakratko jos par puta u danu (po pricama njegovih asistenata).

Kao drugo, nema nikakvih konkretnih dokaza da se je Tesla kastrirao, naprotiv, svi dokazi indiciraju da se Tesla nebi podvrgnuo takvoj proceduri. Tesla je spominjao kako je do 40. godine zivota "potpuno unistio svoju seksualnost" ali nikada nije spominjao kastraciju. Ovo je izgleda mit kreiran od strane pisaca zeljnih da "napisu nesto novo" u svojim svakojakim knjigama i internet portalima u kojima naknadno izbacivaju i mnogo ostalih lazi i nepotvrdjenih informacija kao cinjenicu, sve u cilju da bi se sto bolje prodalo (ili jos gore, za prosirivanje pseudonaucnih ideja).

Morate razumjeti da je i Tesla bio covjek, i ne samo to, nego razumjeti kakav je to covjek Tesla bio - ako ne u potpunosti (to bojim se da niko ne moze) onda bar onoliko koliko vam je dovoljno da ne izjavljivate stvari kojima bi se cak i Tesla uvrijedio. Ako nesto ne znate ili smatrate da je mit - istrazite, a kada istrazite onda postavite na forumu sa datim izvorom pa cemo svi skupa ispitati da li je ili nije tako.

Dalje, sto se tice kastracije, razmislite o ovome. Ako je Tesla imao takvu moc uma da moze da zamisli aparature od 50 i vise dijelova u svojoj glavi, kao i mnostvo drugih stvari da ne pricam dalje, da li je on zbilja trebao da izvrsi kastraciju tako da bi unistio svoju seksualnost? Sama pomisao na takvo sto je direktno vrijedjanje Teslinih umnih sposobnosti. Najvjerovatnija teorija po meni je da je Tesla svoju seksualnost unistio na umni nacin, eliminisuci svaku pomisao o zeni onog momenta kada bi se ona pojavila. Tesla je u kasnijim godinama svog zivota objavio kako je zivot bez zene jedna od njegovih najvecih gresaka.

Kao trece, Verwest.Eye, nadam se da se salis kad kazes da je Tesla izumio struju... Teslin sistem motora baziran na naizmjenicnim strujama je definitivno njegov najveci izum, da je Tesla "izmislio" struju nebi se morao boriti sa Edisonom i njegovim profitabilnim motorima koji su koristili jednosmjernu struju.

Kao cetvrto, Tesla je konstruisao i uspjesno testirao aparaturu za bezicni prijenos EE. Rad na ovom polju odvijao se malim pomacima sve do 2007. godine kada su Prof. Marin Soljacic i njegov tim sa MIT-a demonstrirali bezicno paljenje elektricne sijalice na daljini od 2m. Tesline radove u svojim istrazivanjima dostojno su priznali. Ove godine testiran je i prvi LCD TV koji radi na sada vec patentiranom sistemu bezicnog prijenosa EE pod nazivom WiTricity.

I peto, sto se tice Tesline stavke na duhovnost to je jedan od najtezih predmeta u proucavanju Teslinog zivota. Naime, od djetinjstva Tesla je bio odgajan po pravoslavnim tradicijama jer mu je otac bio pravoslavni svestenik pa se i od Nikole isto tako ocekivalo da bude clan pravoslavne crkve. Medjutim Nikola nikada nije bio toliko vezan niti je zelio da bude svestenik ili slicno, takve ga teme nisu zanimale. Ovo je i sam rekao, kao i poznatu pricu iz djetinjstva kada je bolovao od kolere. Kako kaze, tada je mogao umrijeti jer nije imao razloga ni zelje za zivot. Tada mu je otac rekao da ce, ako prezivi, ici u najbolju tehnicku skolu na svijetu. Ovo je za Teslu predstavljalo ogromno ohrabrenje i povratilo je zelju za zivotom. Tesla je nakon par dana vec bio upola zdrav. Kasnije u svom zivotu opisivao je budizam kao jednu od njemu najatraktivnijih religija, i, ako se tacno sjecam, negdje je spomenuo da bi odabrao da se rodi kao budista u iducem zivotu. Ovo nije zacudjujuce buduci da je Buddha bio jedan od najinteligentnijih ljudi svog doba cije je radove i stavke Tesla u potpunosti mogao da razumije.

Takodjer bi volio dodati nesto u vezi Tesline "zrake smrti". Ovo je istinita cinjenica i neki nacrti mogu da se nadju na internetu i u nekim knjigama. Ovo oruzje bazirano je na elektrostatickom odbijanju cestica volframa ili zive. Oruzje, kako kazu, nikada nije konstruirano. Tesla je planove za ovo oruzje prvo ponudio americkoj vladi koja ga je nakon nekoliko ozbiljnih razmatranja odbila, zatim Engeskoj pa onda SSSR-u, koji su ga isto tako odbili, i na kraju Jugoslaviji u ciju ponudu je takodjer ukljucio i polozaje gdje bi tornjevi bili najefikasniji (braneci citavu duzinu sjeverne granice Jugoslavije).

Tesla se izjasnjavao kao Srbin i rekao je da je ponosan svojim srpskim rodom i hrvatskom domovinom, tu jos dodavsi "Zivjeli svi Jugoslaveni". Tesla je bio koliko Srbin toliko i Jugoslavenski patriota i bio je vidan podrzavac Jugoslavenske unije.

Predlazem vam da se malo bolje informisete o ovom velikom covjeku, nije on bio ni psihopata, ni lud, ni robot, ni vanzemaljac, ni kreten, ni religijski fanatik, ni madjionicar itd.., A pogotovo nije bio pseudonaucnik te je i sam rekao da nikada nije nasao nikakav dokaz o nekakvim paranormalnim fenomenima tipa duhovnosti itd. Tako da mastu i mitove ostavite na stranu, nema potrebe da omalovazavamo covjeka sa takvim tvrdnjama; nije to zasluzio kao zahvalu. Tesla je bio covjek od krvi i mesa, imao je smisla za humor, smisla za ljubav i patriotizam, ali je isto tako bio jako inteligentan, tehnicki kreativan i vrijedan.

Najzalosnije o svemu tome je da se njegovo ime danas koristi u svrhe raznoraznih propagandi, da li religijskih ili pseudonaucnih, te da su njegovi naucni i zivotni ideali pogresno razumljeni. Nadajmo se da ce se situacija popraviti u narednih 20 godina a time mozemo i mi pomoci kroz diskusiju i ispitivanja Teslinog genijalnog karaktera.
 
jest' da je izumeo struju, ali Tesla je bio kreten covek koji je spavao 15 minuta dnevno....
kastrirao je sebe i mrzeo je zene jer je znao da ce, ako se zaljubi, da ga ista sputava u radu.....
izjavio je: ne verujte sjaju u zeninim ocima jer je to samo svetlost koja prolazi kroz njenu suplju glavu....
:tiganj: :azdaja:

Kako je uspeo da ostane ziv onda? :lol:

Za coveka bi bilo najbolje spava izmedju 6 i 9...a on spavao 15 dnevno...dobro, svejedno su ga smatrali vanzemaljcom...:p
A inace, Tesla je bio genije...
Gledao je kako ceo svet pocinje da se sluzi njegovim tvorevinama, a nije dobijao nikakve zasluge za to...
@tema

Da li je neko nasao nesto o njemu? Neke radove?

Ja sam cuo da je ostavio mnogo nedovrsenih dela, koja sadasnji naucnici istrazivaju...:)
 
@sergije

Neverovatno, stekao sam utisak da si ti Teslu poznavao licno.:D

Ja sam procitao negde da je Tesla zapravo radio na tome da dokaze da postoji natprirodno, te da je napravio nekakvu masinu koja bi to dokazala.
I mislim da je rekao da je covecija dusa zapravo energija koja ostane kad covek umre. Nesto tako...:confused:

P.S. Sta mislite o vome, isto iz Mythbusters-a.

Da li su se trudili dovoljno? :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top