I ,kako vam se svideo II medjunarodni salon stripa?

Anonymous:
Pa vis da se ovdasnji vrli moderator nije potrudio ni da obavesti pucanstvo o tom zbivaniju :roll: tesko da je iko i bio tamo nego jel to bese jos traje il je danas bio fajront :?:

Ako sam moderator, to ne znači da je moja dužnost da prenosim obaveštenja o svakom događaju. Ionako je taj Salon stripa bio najavljivan i na netu i na TV-u. Bio je u vestima na Studiju B u udarnom terminu :roll: Žao mi je ako ste nešto propustili, ali to nije moja krivica.
Tebi sam već rekao: ako hoćeš da kritikuješ, registruj se. Ili ćeš da se registruješ, ili ćeš prestati da prozivaš, ili nemam izbora osim da brišem sve tvoje poruke.
 
E ljudi leba mi u najmanju ruku ste chudni :shock:

Vrli moderator se ne seti da obavesti ljude ovde o "sitnici" kao sto je medjunarodni salon stripa, a kad mu se na to prigovori vice registruj se ili cu da ti brisem postove :roll:

A tebi prihvate i izloze rad i cutis :shock:
Pa meni da negde izloze neki rad (ne brinem se da takva opasnost postoji ali ipak :wink: ) drao bi se na sav glas svude gde bih mogao, lepio plakate, isao lupajuci u dobos po ulici i ljudima davao na znanje da se takvo nesto desilo :lol: :lol: :lol:
 
E tako je vec bolje.
Keeper-u svaka cast. Video sam da imas 20 god. i smatram da je to izuzetan uspeh (obzirom da nije postojao limit godina) a pojedini autori apsolutno mogu da predju u profesionalne vode. Samo bih voleo da znam koji je tvoj rad?
I da se vratimo temi ovog topic-a (a to nije prepucavanje vlast-opozicija!!!!!!!!)

Pitanje za moderatora
Da li mozes da omogucis upload slika na forum. Smatram da bi forum bio poseceniji posto vidim da ima dosta likova koji crtaju?
 
serbona:
Pitanje za moderatora
Da li mozes da omogucis upload slika na forum. Smatram da bi forum bio poseceniji posto vidim da ima dosta likova koji crtaju?

Nisam siguran, moralo bi da se proveri kod administratora. Mada, ne verujem da je moguć upload slika na forum. Mislim da je moguće ubaciti slike u postove, ali ako su fajlovi prethodno upload-ovani na nekom url.
 
moj rad se zove 'Srce', ime mi je Andrej, iz SCG, pa cjete me lako nacji :)... kao sto je alien rekao, u slikarskoj tehnici, kombinovano.... akvarel, pozadina braon akril.....
meni je jako drago shto su mi izlozhili, s obzirom da sam to poslao ne nadajucji se nichemu - prosto, nazvrakao sam stranu stripa za nedelju dana, nisam se mnogo trudio :)... samo mi je zao sada, znam da sam mogao bolje da sam imao vremena :cry:
 
alien:
serbona:
Pitanje za moderatora
Da li mozes da omogucis upload slika na forum. Smatram da bi forum bio poseceniji posto vidim da ima dosta likova koji crtaju?

Nisam siguran, moralo bi da se proveri kod administratora. Mada, ne verujem da je moguć upload slika na forum. Mislim da je moguće ubaciti slike u postove, ali ako su fajlovi prethodno upload-ovani na nekom url.

da, samo tako je mogucje. evo ja cu staviti svoj rad

_P_Planche_05_03.jpg
 
Posetio sam izložbu u SKC-u. Dakle, utisci...

Sve čestiike za autore iz Grčke. Iznenadili su me, nisam očekivao da u Grčkoj postoji tako jaka i autentična scena. Posebno bih izdvojio njihovu zrelost i stilsku izgrađenost u čemu su, mora se priznati, iznad naših autora.
Brutalni Portugalac Žoze Lopez, čije sam odlične radove već viđao u Stripburgeru, priložio je svoj strip koji podseća na legendarnog Sjenkjeviča. Sjajan rad.
Od naših, svaka čast Dušanu Božiću, koga prvi put vidim u koloru, i maestralno je to uradio. Prvi put vidim u koloru i Đorđa Milovića, nepravedno zapostavljenog autora, takođe odličan rad. Vredi pomenuti i Kizu, koji nije predstavio nešto drugačije od onoga što smo već videli, ali svakako je jedan od najznačajnijih autora u SCG danas. Iskusni Milan Jovanović pokazao nam je takođe jedan zanimljiv rad.

E sad, kritike.
Masa stripova pre bi se mogla nazvati nizom ilustracija. Imena nepoznata, autori nestripskog pristupa. Očigledno mediokritetski stav po kome je crtež bitniji od scenarija (a koji ja kritikujem još odavno), odlazi u svoju krajnost i crtež u nekim slučajevima postaje bitniji i od stripa kao celine.
Domaći strip gadno kuburi sa scenarijima. Plitke teme koje se svode na fragmente pozanjmljene iz SF filmova očigledno ne jenjavaju. Mnogi od naših autora u totalnom su out-u po pitanju scenarija. Nekoliko stripova kao scenarista potpisuje Marko Stojanović - očigledno popunjava praznine u nedostatku boljih, ali i on je prilično zaglavio u klišeima. Pogledajte kako to rade Grci i biće vam jasno šta znači pisati sa mozgom.
Nema dovoljno pravog hardkor andergraunda. Zašto? Neko misli da nisu dovoljno dobri za galeriju, ili anergraunderi misle da galerije nisu za njih?

Da prokomentarišem i nagrađene radove.
Maja Veselinović apsolutno je zaslužila Gran Pri. Mada, ne toliko za izloženi strip koliko za njen ukupni doprinos.
Bosnić nagradu nije zaslužio. Njegov autoritet na sceni svakako je imao udela u odluci žirija.
Tasos Papajoanu opušteno je mogao da dobije nagradu i za najbolji crtež.
Evelina Taneva nije zaslužila nagradu. Simpatičan rad, lep jeste, ali za nagradu nije.
Momak koji je dobio nagradu za originalnost nacrtao je zaista sjajan strip. Mračan, zastrašujući, rat u Sarajevu, narandžasto na crnom... A ima manje od 15 godina. Šta reći, svaka čast.
Kanađanin Suicide Richard jednostavno je morao da dobije nagradu kad drugog pravog andergraund autora praktično nije ni bilo.

I to je to. Sve u svemu, interesantna izložba i bravo za Grke.
 
Dacu i ja svoj komentar za par dana.
Zelim da tacno navedem imena autora. Danas sam isao u SKC ali su sklonili radove(inace izlozba traje najverovatnije do kraja meseca!!!). Bio sam na otvaranju i svidja mi se par autora ali u onoj guzvi nisam uspeo da popamtim imena.

Mogu dati komentare samo za prvonagradjene a vise za par dana.(imajte u vidu da su ukusi razliciti)
Neka vam bude jasno da su nagrade NAMESTENE!!! Mislim Maja Veselinovic je dobar autor ali u onom moru kvalitetnih autora strip o pokemonima da dobije DVE nagrade. Bosnic je pokazao osvedoceni kvalitet u crtezu,o prici ne mogu da govorim(ipak je to par tabli). Mina je unuka predsednika zirija pa sam ocekivao bar tridesetosam nagrada. Mislim da forsiran underground strip( nisam protiv underground stripa sve dok to ostaje na nivou reazizacije i price ali decije crteze ne).

Mislim da Alien nije u pravu sto se tice scenarija posto je 90% tabli uzeto iz celine tako da ne moze da sudi o kvalitetu price (osim ako nije na 1-2 table)
I da, svaka cast Grcima i Bugarima!
 
serbona:
Neka vam bude jasno da su nagrade NAMESTENE!!!

da, mislim da je svakom normalnom jasno da sam ja trebao da osvojim glavnu nagradu :lol:
shalim se.........

ne, ne verujem da je namesteno, ali u najmanju ruku autoriteti i trenutna moda su odigrali znachajnu ulogu. mislim, to sam znao jos od pre. bio sam siguran da ce neka alternativa uzeti nagradu.....
 

Back
Top