20-40-60

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
1. kakva je starosna struktura u vašoj porodici
2. na koji način primećujete da to utiče na odnose među vama, generacijski jaz, nesporazume, zajedničke aktivnosti i dr.............

recimo kod mene je skoro pa - 20 (ja) 40 (keva) 60 (cale) i postaje opšti haos :mrgreen:
 
1. kakva je starosna struktura u vašoj porodici
2. na koji način primećujete da to utiče na odnose među vama, generacijski jaz, nesporazume, zajedničke aktivnosti i dr.............

recimo kod mene je skoro pa - 20 (ja) 40 (keva) 60 (cale) i postaje opšti haos :mrgreen:

zasto li sam znao da si jedinac :think:

:mrgreen:

@tema

18-20-40-40

To sto se svadjam sa svima njima to je druga prica :lol: nema veze sa generacijskim jazom ;)
 
sin 16 ja 38 mm 42 mama 68 svekar 76 svekrva 78

Funkcionisemo odlicno, ali zato sto smo nas troje ziveli sami godinama, a poslednjih 8 zivimo u ovakvoj kombinaciji. Fizicki smo zajedno, ali u stvari nas troje smo porodica, a roditeljima svaka cast, ali nemaju priliku da uticu na nas osim svojim dobronamernim savetima koje uglavnom iskuliramo jer su neprimenljivi na nas. To se uglavnom svodi na kritike i preporuke naseg odnosa prema junioru (navodno smo prestrogi ;))

Sto se tice juniora, buduci da je u teen fazi, a i poprilicno uporan i gde treba i gde ne treba, desava se cesto da galamimo (mada je to kod nas tako inace :rumenka: ), ali je u stvari sve OK :D Junior je :ok:

Mozda ja potcenjujem uticaj godina (ne kazem da ga nema), ali mislim da su ipak individaulne osobine presudne za odnose medju ljudima i ono sto je najvaznije, da se zna ko se za sta pita, a za sta ne, ko je za sta odgovoran, sta je cija obaveza. Prilicno smo uspeli (ne kazem da je idealno) u tome da se svi osecamo OK u nasoj zajednici.
 
Poslednja izmena:
Ja 42, старија ћерка 13 и по, млађа 12 и по....и пас 7 месеци (по кучећем мерењу и он је у пубертету).:lol:
И тако бијем битке са троје пубертетлија.:lol:

Нема неког генерацијског јаза у смислу разлика у спољним стварима (у облачењу, музици, уређењу стана, изласцима....ту моја деца не бију уобичајене битке ;) ), али нормална фаза одрастања сваког тинејџера је бунт против ауторитета одраслих....тако да често добијем да се ''не разумем у моду'' (па онда испразни мој орман :lol:), или одбије да прихвати мој савет јер је ''безвеееезе'', а онда са одушевљењем прихвати исти савет од неког другог....и тааако... Уобичајене ствари у том периоду. ;)
 
1. kakva je starosna struktura u vašoj porodici
2. na koji način primećujete da to utiče na odnose među vama, generacijski jaz, nesporazume, zajedničke aktivnosti i dr.............

recimo kod mene je skoro pa - 20 (ja) 40 (keva) 60 (cale) i postaje opšti haos :mrgreen:
22.......26...... 58.... .....80+
moi ... brat.... mama.... baba

nekad smo zajedo isli na groblje
ne odnosimo se jedno prema drugom u odnosu na godine? ne razumijem pitanje :confused:
jedini generacijski jaz je ono kada baba oplakuje sto se ne namjeravam udati
 
MM 48, ja 46, deca 20 i 2x16 (blizanci), funkcionišem kao i većina porodica.
Mm glumi autoritet, ja mu dođem normalna keva, a deca: ona starija adolescentno, misli da sve zna i da je uvek u pravu, ovo dvoje mlađih pubertetlije, ali nisu problematični
 
Ja 42, старија ћерка 13 и по, млађа 12 и по....и пас 7 месеци (по кучећем мерењу и он је у пубертету).:lol:
И тако бијем битке са троје пубертетлија.:lol:

Нема неког генерацијског јаза у смислу разлика у спољним стварима (у облачењу, музици, уређењу стана, изласцима....ту моја деца не бију уобичајене битке ;) ), али нормална фаза одрастања сваког тинејџера је бунт против ауторитета одраслих....тако да често добијем да се ''не разумем у моду'' (па онда испразни мој орман :lol:), или одбије да прихвати мој савет јер је ''безвеееезе'', а онда са одушевљењем прихвати исти савет од неког другог....и тааако... Уобичајене ствари у том периоду. ;)



Ne ne za pse se prva godina računa kao normalna, a tek posle prve množiš sa sedam :), tako da je tvoj pas prava beba :), ali zato kad bude napunio 2 - gledaj de ćeš :)



Kod mene je situacija sledeća: Ja 35, On 42, Sunce (psihć) - 3 godine .... odlično se slažemo ... nema jaza ....
 
16(ja), 22(brat), 44(mama, tata), 66(baka)

svađam se, ali najviše sa bratom... mnogo me nervira... često pomislim da je to zbog toga

što je stariji od mene šest godina i što je muško.... ali ko zna... možda je nešto treće..:lol:
 
10 i 15 sinovi,muz i ja po 45.po kuci vicem samo ja,kad mi padne klapna deci j.bem milu majku,al kad tata digne ton na njih,onda kopam oci.niko ne sme da se dere osim mene.a deca se svadjaju i tuku,al se to ne broji.muz i ja ovako:heart::heart: o svemu osim o deci
macka vodi svoju politiku,meni stalno okrece ledja i boli me za njene godine
 

Back
Top