kada ugasim kopjuter on se sam upali(restartuje)

Ne mora značiti da je virus.....Imao sam isti problem na jednom računaru. Reinstalirao sam sistem misleći da je problem do sistema....Nakon instalacije problem je ostao. Pregledao sam Hard i pronašao 9 Bad sektora i Smart je bio 244. Sedam sam uspio popraviti međutim dva su ostala..a i Smart je ostao...Ubacio sam drugi Hard i instalirao novi sistem...Sa drugim Hardom sve funkcioniše normalno...
 
Vec 3 dana mi se desava to da kad ugasim kopjuter on se sam upali restartuje.
ima li neko ideju kako ovo da namestim?
Најпре искључи Automatically Restart (десни клик на My Computer > Properties > Advanced tab > Startup and Recovery > Settings > и дечекирај Automatically Restart), како би ти избацио евентуални BSOD и тиме указао шта изазива проблем.

Следеће, проверити меморију, графичку картицу... како належу у својим лежиштима или, скинути их и очистити од прашине сама лежишта.

Детаљно скенирање на вирусе. То што си ти урадио није довољно да би могао да будеш 100% сигуран да ниси запатио неки. За то можеш користити и неки онлајн скенер проверених ав компанија.

Употреби неки од чистача регистар базе, како би се отклонила и та могућност да проблем није због тога.

Урадити Repair оперативног система.
 
Evo danas sam imao isti slučaj.Kod čovjeka je stradala matična ploča.Kupio je novi računar ali je tražio da mu iz starog računara prebacimo tv kartu i DVD-RW u novi računar.Prebacili smo Tv Kartu i računar se više ne može ugasiti nego se samo restartuje.Skrenuo nam je pažnju da je se to dešavalo i na starom računaru. Izvadili smo Tv kartu i računar je profukcionisao normalno...Ako imaš Tv kartu izvadi je i vidi kako će da se gasi...
 
Evo danas sam imao isti slučaj.Kod čovjeka je stradala matična ploča.Kupio je novi računar ali je tražio da mu iz starog računara prebacimo tv kartu i DVD-RW u novi računar.Prebacili smo Tv Kartu i računar se više ne može ugasiti nego se samo restartuje.Skrenuo nam je pažnju da je se to dešavalo i na starom računaru. Izvadili smo Tv kartu i računar je profukcionisao normalno...Ako imaš Tv kartu izvadi je i vidi kako će da se gasi...

Koji su bili simptomi crkavanja matične , da li je imala veliki "staž" ?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:

Back
Top