zvucnici

inspirion

Iskusan
Poruka
5.667
imam komp. pa bih zeleo da nabavim zvucnike i resim
problem muzike. pa me interesuje orijentaciono koliko kostaju sistemi tipa: 5.1 ... i koji su
nadam se da razumete me.
 
Zavisi sta zelis sa zvucnicima! Ako zelis samo da ih imas onda jazz i neje lose resenje, ali ako hoces da ti i sluze svrsi onda ne bi trebao da ides izpod Creative P580 ili Altec Lansing 251.
Spremi 70 evrica.
...jednostavno nesto losije ne preporucujem nikome a misljenja sam da je bolje uzeti i kvalitetne 2.1 zvucnike od nekvalitetnih 5.1!
 
sonne:
Zavisi sta zelis sa zvucnicima! Ako zelis samo da ih imas onda jazz i neje lose resenje, ali ako hoces da ti i sluze svrsi onda ne bi trebao da ides izpod Creative P580 ili Altec Lansing 251.
Spremi 70 evrica.
...jednostavno nesto losije ne preporucujem nikome a misljenja sam da je bolje uzeti i kvalitetne 2.1 zvucnike od nekvalitetnih 5.1!
hahaha po tebi su jazz speakers 9902 ukras a ne zvucnici hahahaha, ja ih imam u prostoriji od 20 kvadrata i za kucne potrebe je sasvim dovoljno za muziku , filmove....naravno ako ne nameravas da ih stavis u halu beogradskog sajma i da pravis zurku onda ti nikako nece zavrsiti posao. 8)
 
sonne:
...jednostavno nesto losije ne preporucujem nikome a misljenja sam da je bolje uzeti i kvalitetne 2.1 zvucnike od nekvalitetnih 5.1!
E kako se ljudi menjaju to je cudo.
Nekada davno (pre max. dve dine) sam bio protiv kvalitetnih zvucnika za kucnu upotrebu, a sad i sam patim iako imam dobre zvucnike.
Sto se tice zvucnika i ja se slazem da je bolje uzeti dobar 2.1 sistem ako planiras za ziku, a ako planiras za DVD onda ce 5.1 doci do izrazaja.
PS.Isplati li se uzeti Altec Lansing 621? Koji je najbolji 2.1 sistem koji se kod nas moze naci?
 
'El mogu da se nadovezem ??

sad,... treba mi neki extra jeftin 2.1 sistem (30-35 jevra). Snagu verovatno nikada i necu da isprobam na max, pa i nije toliko bitna; sad ne mogu da dajem vishe para za zvuk, potrebno je samo da zamenim uzasne default zvuchnike (a i nisam neshto probirljiv) :? .
Negde sam prochitao (benchmark forum, i think) kako je Mercury SW1800 jedan od najboljih low budget zvuchnika (Magnetically Shielded - 1800W PMPO Sub-Woofer System - Enhanced 2 Channel Stereo Surround Sound - 12W RMS Per Channel - Satellite - 30W RMS Wooden Sub - Woofer - Mylar Tweeter)




plz respond
 
sonne:
Altec Lansing 251


Можеш и vs3151r који су наследници 251. Нешто су слабији, али је дизајн мноооого лепши, имају прекидач који стерео звук пуштају са свих звучника (предњи леви и задљи леви раде као један), а и контрола је лакша (контроле су засебан уређај, а имају и даљински који је згодан када се завалиш у кревет и гледаш ТВ). Нараво да ти за сваке звучнике преко 70€ треба и добра звучна. Ја конкретно имам Altec Lansing vs3151r и 24-битну Live! картицу (нисам нашао audigy)
 
Serijski_Ubica:
sad,... treba mi neki extra jeftin 2.1 sistem (30-35 jevra).

evo mojih, kinyo sa-909
sktd06b.jpg

nista posebno, koliko para toliko muzike...
i jos jedan tekst: http://www.sk.co.yu/2004/11/sktd06.html
 
Obersturmfuehrer:
Serijski_Ubica:
sad,... treba mi neki extra jeftin 2.1 sistem (30-35 jevra).

evo mojih, kinyo sa-909
sktd06b.jpg

nista posebno, koliko para toliko muzike...
i jos jedan tekst: http://www.sk.co.yu/2004/11/sktd06.html
Ti zvucnici su prilicno dobri.
Imao sam ih neki duzi vremenski period (1.5 'dina), pa sam ih prodao, a sebi sam uzeo Altec Lansing 621.

Inace za taj model mogu reci da ima prilicno cist i jasan zvuk. Bas je lepo odradjen. Jedino su visoki tonovi mozda preostri, ali to nekoma i odgovara.
Jedina mana im je sto nisu dovoljno jaki. Mogu da pokriju osrednju sobu sasvim solidno, ali sve vise od toga je mnogo za njih.
 
nisam rek'o da su losi, nego da moze i bolje. U stvari kad pogledam, nisam ih uopste ni komentarisao, ali slazem se sa tim da su visoki i srednji previse jaki, pa malo radi ekvilajzer, al ok...a sto se tice snage, za manje prostorije sasvim pristojno.
 
Obersturmfuehrer:
nisam rek'o da su losi, nego da moze i bolje. U stvari kad pogledam, nisam ih uopste ni komentarisao, ali slazem se sa tim da su visoki i srednji previse jaki, pa malo radi ekvilajzer, al ok...a sto se tice snage, za manje prostorije sasvim pristojno.
Pa dobro, nisam tebi nista ni rekao, samo sam malo detaljisao kvalitet zvucnika jer sam ih posedovao duzi vremenski period (oko godinu dana).
 

Back
Top