Vaginalni brisevi

bela76

Domaćin
Poruka
4.028
Staru temu razdvajamo i zaključavamo, ali zbog kvalitenih saveta, mnoštva iskustava obolelih i članova njihovih porodica ostaje link ka istoj.

http://forum.krstarica.com/threads/5747&highlight=ginekologija

Vaginalni bris i grupe sekreta:

I ili II grupa nalaz je uredan.
III grupa u zavisnosti od subjektivnih tegoba pacijentkinje uz bakteriološki vaginalni bris, zahteva specifičnu terapiju ili samo praćenje.
IV grupa sekreta označava gonoreju (triper).
V grupa -Trohomonas vaginalis.
VI gljivičnu infekciju (najčesće Candida albicans).

Sve ove grupe zahtevaju specificno lečenje uz obavezan kontrolni pregled (na koji se najcešće zaboravlja) radi potvrde urednog nalaza.

Dakle : III grupa sekreta nije isto sto i vaginalni bakterioloski bris kojim se izoluju UZROCNICI infekcije ona je samo NAZNAKA vrste infekcije!
Bakterioloski bris radi se u MIKROBIOLOSKOJ laboratoriji. Infekcije se ne lece odokativno (vaginaletama ’tri u jednoj’ !) vec prema antibiogramu nakon uradjenog bakterioloskog brisa. Tom analizom mogu se otkriti razliciti uzrocnici infekcije (hlamidije, miko i ureoplazme, kandida, trihomonas itd).

SVE GRUPE sem pomenute I i II koje se smatraju normalnim, PODLEZU SPECIFICNOJ TERAPIJI u zavisnosti od uzrocnika koji se nadje bakterioloskim brisom. Ako vam ginekolog pronadje III grupu sekreta, a ne posalje vas na mikrobioloski pregled vec vam odmah gurne u ruke vaginalete ’tri u jednoj’ - menjajte ginekologa. Sami uradite bris na uzrocnike III grupe sekreta u mikrobioloskoj laboratoriji i rezultat odnesite ginekologu. Onda cete dobiti monosimptomatsku terapiju, obicno antibiotsku jer lokalna terapija vaginaletama obicno nije dovoljna (ako se izuzme kandida) za lecenje vaginalnih infekcija.
 
Posto je tema ginekologija zakljucana otvorila sam novu temu, molim vas nemojte zakljucati
dok ne dobijem odgovor :hvala:

Porodila sam se pre dva meseca carskim rezom, zbog kondiloma sada mi se pojavio jak sekret izgleda zelatinasto, sta bi to moglo biti...

PS ovo je napisala moja sestra
 
Stara tema je razdvojena ....

http://forum.krstarica.com/threads/374346&highlight=vaginalni+sekret

Sto se tice sekreta nisi nam dala precizne podatke : da li si mozda u PMS-u,da li si koristila neke antibiotike.... sve to moze da bude vezano za pojavu sekreta,isto tako moguce da je neka prehlada a mozda cak i infekcija.Bez brisa ginekologa ne mozemo znati sta ti je tacno.
Sto znaci poseti ginekologa i on ce dati adekvatnu terapiju ukoliko postoji indikacija.


PS.Posto zelimo da pdf zdravlje postane mesto korisnih saveta korisnika i razmene misljenja zamolicu te da nas informises sta ti je rekao ginekolog.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Zdravo..ja sam novi clan pa se jos nisam najbolje snasla, i ne mogu da nadjem gdje bi postavila svoje pitanje..ali mislim da necu puno pogrijesiti ako ovde pitam..

Moj problem je poceo prije par mjeseci kada sam imala upalu uha i dobila od svog lijecnika da pijem antibiotik Klamoks...Poslije njegovog koristenja primijetila sam pojacan vaginalni isjedak koji je najprije bio sirast, bjelicast, bez mirisa..nisam isla ginekologu vec su mi u apoteci preporucili Canesten kremicu,i vaginaletu s kojim moj problem nije prestao.. Tako sam izgleda Candidu "vukla" 3 mjeseca..
Medjutim, prije 10-tak dana sam primijetila da mi je isjedak neugodnog mirisa kojeg nisam uspijevala nikako da se rijesim( pila sam dosta LGG probiotika) al nista..i prije 3 dana sam otisla ginekologu s ciljem da uradim bris da vidim sta je vise u pitanju..ali dr. mi je rekla da "plivam" u sekretu, da imam sekret V i VI stepena, i dala mi da koristim Neo-Penotran vaginalete 2x1- 7 dana i Atrican tbl. 250mg 2x1 ( oba parntera)..

Pitala bih Vas sada, da li je moguce od tih tableta da mi je urin narandzasto-crvenkaste boje? ( jer se u uputstvu ne nalazi to kao NUS pojava, ali ima navedeno da se ne smiju nositi kontaktne lece zbog mogucnosti obojenja u zuto)
Hvala unaprijed
 
Zdravo svima.. Nadam se da ce neko moci brzo da mi odgovori, tj protumaci nalaze, posto na pregled kod ginekologa cu morati da cekam nedelju dana..a poludecu do tada :(
Bakterijska kultura vaginalnog brisa - rezultat : esherichia coli /masa/
Bakterijska kultura cervikalnog brisa - rezultat : esherichia coli /masa/
Mikoloska kultura vaginalnog i cervikalnog brisa : gljivice iz roda candida nisu izlovane

Da li to znaci da imam esherichia-u ili ne? Posto sam cula da svako nju ima u organizmu, samo da je ona za nekog i infekcija... MOLIM ZA POMOC
Unapred zahvalna!
 
ja vas molim za odgovor,radila sam bakterioloski vaginalni i cervikalni bris za potrebe intervencije histeroskopije,prvi bris je pokazao bakterijsku vaginozu,gljive nisu izolovane,a na cervikalnom brisu je pisalo epitelne celije i gram pozitivni kokobacili,dobila sam terapiju i posle nje opet otisla da uradim bris,na vag pise da nisu izolovane patogene bakt i gljivice,a na cervikalnom epitelne celije,gram pozitivne koke.I sad mene buni da li je nalaz ok?
 
Postovani, interesuje me , radila sam analizu vaginalnog sekreta, stoji mi III grupa, nalaz u direktnom preparatu: vaginalne epitelne celije, laktobacili u malom broju, kokobacili u vecem broju, intermedijarna mikrobiota po Nugentu. Ako neko zna kakav je nalaz i da li je potrebno neke vaginalete koristiti?
 
Postovani, interesuje me , radila sam analizu vaginalnog sekreta, stoji mi III grupa, nalaz u direktnom preparatu: vaginalne epitelne celije, laktobacili u malom broju, kokobacili u vecem broju, intermedijarna mikrobiota po Nugentu. Ako neko zna kakav je nalaz i da li je potrebno neke vaginalete koristiti?
S obzirom da nije izolovana specifična bakterija, opet samo kantarion, neven, nešto bezazleno na biljnoj bazi.
 
Dobro dan svima. Unapred se izvinjavam na opsirnom postu,ali moj problem i lecenje traje dosta dugo,i dosta sam se opteretila jer mi se sve ovo cini kao zacaran krug..Molim vas za misljenje ili ukoliko imate slicno iskustvo za savet.
Pre 4 meseca javila sam se ginek zbog podmuklog i neodredjenog bola duboko u vagini i osecaja kao da mi je besika stalno puna (iako sam normalno mokrila bez ikakvih tegoba). Test urina uradila-uredan. Bris na mikopl i ureapl negat. Vagin.sekret 3 grupa,sa dosta leukocita. Dr pregledom i UZ konstatuje jaku upalu grlica koji je bio prilicno otecen. Lecila me cefaleksinom,pa kako nije bilo boljitka sumamedom i makmirorom. Za gljivice diflukan i duobiotik. Za otok himoral. Posle terapije mi je bilo dobro,nastavila sam 10 dana sa laktogynom. Kontrola uredna,kolposkopski nalaz u redu,UZ takodje...Nakon kontrole nekih 20ak dana,opet isti osecaj. Dezurni ginek radi UZ,ne vidi nikakav problem ali mi prepisuje zbog bolova dovicin 5 dana i makmiror vaginalete (bez prethodno uradjenih briseva).Popila dovicin,simltomi i dalje isti,dolazim kod svog ginek koji pregledom utvrdjuje upalu jajnika i jajovoda. Prepisuje 10 injekc. gentamicina i makmiror. Stanje se nije draaticno poboljsalo i posle 7 injekcije me salje u bolnicu. Tamo mi rade UZ i rucni pregled,dr kaze da je sve u redu,da postoji blago zapaljenje i sekret na grlicu.Nema govora o upali jajnika. Prekida injekcije. Salje me kuci sa ginodaktanolom 7 noci i posle pharmagyn. Na moje pitanje otkud taj neodredjen tup bol u vagini i nelagode sa besikom,kaze moguca poremecena flora ili neka prikirivena bakterija koja ce biti izolovana tek kad mi se organizam ocisti od antib. Ginodaktanol mi je poprilicno pomogao,ali je blaga nelagoda ostala. Uradila sam sve briseve 15 dana posto sam zadnju vaginaletu koristila, svi uredni,i cervik i vaginalni,negativne mikopl i ureplazma,hlamidija,trihomonas. Urinokultura uredna,bris vulve uredan. Vagin sekret 3.grupa,redukovani laktobacili. Takodje mi je uradjen i UZ abdomena da iskljucimo mogucnost da besika stvara neki problem. Jeste malo spustena,ali sem toga,nikakvih problema nema..
Ginek predlaze da nastavim dalje sa laktogynom (vaginalete i kapsule). Sada posle 2 meseca,odradila sam komplet sve briseve i urinokulturu,svi su u redu. U vulvi je izolovana klabsiela pneumonia. Dobila gentamicin mast.
Moje tegibe su sada mnogo blaze,posebno su intenzivne posle menstruacije,traju 2-3 dana i onda se svedu na minimum,ali dovoljno da me cine nervoznom..Buni me sto su nalazi svi u redu,a ja se nisam vratila u normalu. Sekret od pocetka nije bio izrazen,normalnog mirisa. Je li moguce da je vaginalna flora toliko poremecena usled bombardovanja antibioticima? Ili je u pitanju neka bakterija ili gljivica koja nikako da se prikaze u brisevima. Sada sam jos uradila Papa i HPV test. Cekam rezultate.
 
Batali ti bilo kakve antiobitike neko vreme, probaj da tu vaginalnu floru
sredis probioticima, uzimaj kapsule belog luka, cak se preporucuje
i ispiranje ( ali to pitaj lekara) 3% hidrogenom. Postoje probiotici u vidu
tableta koje se stavljaju u vaginu, a istovremeno ih uzimas u nekom
obliku i oralno. I sto je takodje jako vazno pranje tih intimnih delova
samo vodom, nikakva mirisljava sredstva.
 
Rayela hvala na odgovoru. Definitivno su me lekari izbombardovali antibioticima.
Koristim lactogyn vaginalete i kapsule vec 20 dana,ne koristim nikakve sapune. Buni me sto su nalazi u redu,a ja osecam i dalje tu nelagodu,znaci da ipak postoji neki problem.
 
Rayela hvala na odgovoru. Definitivno su me lekari izbombardovali antibioticima.
Koristim lactogyn vaginalete i kapsule vec 20 dana,ne koristim nikakve sapune. Buni me sto su nalazi u redu,a ja osecam i dalje tu nelagodu,znaci da ipak postoji neki problem.
Sutra cu ti detaljnije napisati i imena ovih probiotika.
(preporuke su sa sajta nekih nemackih ginekologa , a prilicno
su duga "izlaganja".) Mnogo je antibiotika u medjuvremenu i rezistentno na bakterije i onda samo unistavas tu floru, a nista ne dobijas. Ti si se nagutala antibiotika raznih. U svakom slucaju moras
pauzu da pravis.
 
Tek se sada javljam, izvinjavam se za obecanje, ludom radovanje.
Malo sam gledala i po sajtovima iz Hrvatske i Srbije, prica oko tih lecenja svuda je ista. Antibiotici s jedne strane pomazu, ali i unistavaju recimo
tu vaginalnu floru, a narocto kada se prepisuju iskljucivo iz razloga da bi
lekar paceijenta skinuo s one stvari sto je i kod tebe slucaj.
Za sada postoji samo jedan novi antibitik ( da li ga kod nas ima,
ja ne znam, a i nisam sigurna da je tako), a zove se Darobactin.

Pravljene su studije sa problemima koje i ti imas , jedna je grupa
dobijala anibiotike, druga probiotike i ispostavilo se da su isto
profitirali ( znai 50% njih bez antibiotika).
 

Back
Top